Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα Εγγυμοσυνης


marylouu

Recommended Posts

Γεια σας :) ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι είναι σύμπτωμα οι πόνοι κανονικής περιόδου .. δλδ αισθάνομαι όπως όταν θα αδιαθετήσω με μόνη διαφορα ότι δεν έχει πριστει το στήθος μου αρκετά .. συγκεκριμένα μια το νιώθω να πονάει λίγο μια με αφήνει .. από χθες περιμένω να αδιαθετήσω αλλά τίποτα έως ώρας ενώ συνήθως όταν νιώθω έτσι έρχεται αμεσως..θα περιμένω βέβαια κάποιες μέρες εννοείται.

 Απλά σε αλλά φορουμ βλέπω πως όλες οι κοπέλες γράφουν πως ένιωθαν πόνους περιόδου και δρν μπορώ να καταλάβω αν όντως νιώθεις όπως ακριβώς όταν θα αδιαθετήσεις .. δλδ ότι από στιγμή σε στιγμή θα κατέβει .. ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και ευχομαι οντως να εισαι εγκυος αν το επιθυμεις.

Σε 2 απο τις 4 εγκυμοσυνες μου ειχα κανονικα πονους περιοδου,ακριβως οπως καθε μηνα πριν αδιαθετησω,αφου πηγαινα στο μπανιο σιγουρη οτι θα δω αιμα.Στην τελευταια ειδικα ειχα πονους πριν την καθυστερηση αλλα μεχρι και 2 μερες μετα αφου ηδη  ηξερα οτι ειμαι εγκυος

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα και ευχομαι οντως να εισαι εγκυος αν το επιθυμεις.

Σε 2 απο τις 4 εγκυμοσυνες μου ειχα κανονικα πονους περιοδου,ακριβως οπως καθε μηνα πριν αδιαθετησω,αφου πηγαινα στο μπανιο σιγουρη οτι θα δω αιμα.Στην τελευταια ειδικα ειχα πονους πριν την καθυστερηση αλλα μεχρι και 2 μερες μετα αφου ηδη  ηξερα οτι ειμαι εγκυος

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου :)) μακάρι να συμβαίνει το εύχομαι .. άντε να δούμε !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κορίτσι μου κι εύχομαι να έχεις πετύχει εγκυμοσύνη.εγω και στις δύο εγκυμοσύνες είχα κανονικά πόνοι περιόδου και μάλιστα πιο έντονοι απ' ότι συνήθως!!ειδικά στη δεύτερη πήγαινα όλη την ώρα τουαλέτα σίγουρη ότι έχει κατέβει αίμα ,να μην λερωθω!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου κι εύχομαι να έχεις πετύχει εγκυμοσύνη.εγω και στις δύο εγκυμοσύνες είχα κανονικά πόνοι περιόδου και μάλιστα πιο έντονοι απ' ότι συνήθως!!ειδικά στη δεύτερη πήγαινα όλη την ώρα τουαλέτα σίγουρη ότι έχει κατέβει αίμα ,να μην λερωθω!!!

Για να δούμε .. η αλήθεια είναι ότι δεν είχα άγχος αλλά τώρα σαν να αγχώθηκα .. τις προηγούμενες ημέρες έπινα και μια αντιβίωση augmentin για την ιγμοριτιδα και δεν ξέρω αν δημιουργεί καθυστέρηση .. τι να πω.. πφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@marylouu Γεια σου!!!! Λοιπόν εγώ είχα πόνους περιόδου κ πολύ πρησμένο στήθος πιο πολύ απ ότι όταν ήταν μα μου έρθει περίοδο κ εννοείται πονούσε κιόλας πολύ έπαιρνα παυσίπονο σχεδόν κάθε βράδυ γιατί έλεγα αν πονάω τόσο φαντάσου αν μου έρθει κιόλας περίοδος κ κάτι άλλο που είχα ήταν  μπούκωμα στην μύτη μες το κατακαλόκαιρο..καποιες φορές κ τσιμπηματακια αριστερά δεξιά στην μήτρα και είχα κ δέκατα 37 παρόλα αυτά δεν πίστευα ότι ειμαι έγκυος γιατί δεν προσπαθούσαμε για μωρό...! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος! 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@marylouu Γεια σου!!!! Λοιπόν εγώ είχα πόνους περιόδου κ πολύ πρησμένο στήθος πιο πολύ απ ότι όταν ήταν μα μου έρθει περίοδο κ εννοείται πονούσε κιόλας πολύ έπαιρνα παυσίπονο σχεδόν κάθε βράδυ γιατί έλεγα αν πονάω τόσο φαντάσου αν μου έρθει κιόλας περίοδος κ κάτι άλλο που είχα ήταν  μπούκωμα στην μύτη μες το κατακαλόκαιρο..καποιες φορές κ τσιμπηματακια αριστερά δεξιά στην μήτρα και είχα κ δέκατα 37 παρόλα αυτά δεν πίστευα ότι ειμαι έγκυος γιατί δεν προσπαθούσαμε για μωρό...! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος! 

Γεια σου :)) σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες να είσαι Καλα ! Κοίταξε να δεις έχω κ εγώ μπούκωμα αλλά εγώ είμαι πάντα έτσι όποτε δε θα το λάβω ως σύμπτωμα .. σήμερα έχει αρχίσει και με πονάει το στήθος αλλά πραγματικά νιώθω λες και θα αδιαθετήσω . Τώρα θα δούμε αν δεν έρθει και αύριο θα κανω ένα τεστακι γιατί γενικά έχω κύκλο ρολόι ! Δεν θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί κ αλλες φορές ένιωθα πως είμαι και τπτ .. οπότε τώρα σκέψου αγόρασα και αυτά που πρέπει σε περίπτωση που αδιαθετήσω να μπαίνω στο κλίμα :/ για να δούμε..

Θα σκάσω :”)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, marylouu είπε:

Γεια σου :)) σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες να είσαι Καλα ! Κοίταξε να δεις έχω κ εγώ μπούκωμα αλλά εγώ είμαι πάντα έτσι όποτε δε θα το λάβω ως σύμπτωμα .. σήμερα έχει αρχίσει και με πονάει το στήθος αλλά πραγματικά νιώθω λες και θα αδιαθετήσω . Τώρα θα δούμε αν δεν έρθει και αύριο θα κανω ένα τεστακι γιατί γενικά έχω κύκλο ρολόι ! Δεν θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί κ αλλες φορές ένιωθα πως είμαι και τπτ .. οπότε τώρα σκέψου αγόρασα και αυτά που πρέπει σε περίπτωση που αδιαθετήσω να μπαίνω στο κλίμα :/ για να δούμε..

Θα σκάσω :”)

Καλημέρα και από εμένα κορίτσι...κι εγώ ρολόι κύκλο έχω και όποτε έιχα έστω και μία μέρα καθυστέρηση ήμουν έγκυος. Δεν θέλω να σου δίνω ελπίδες αλλά επειδή καταλαβαίνω την αγωνία σου κι επειδή έχεις ήδη καθυστέρηση θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστάκι για να σου φύγει το άγχος πάνω από όλα και για να δεις πως θα κινηθείς εάν όντως είσαι...καλά αποτελέσματα κορίτσι ++++

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσι...κι εγώ ρολόι κύκλο έχω και όποτε έιχα έστω και μία μέρα καθυστέρηση ήμουν έγκυος. Δεν θέλω να σου δίνω ελπίδες αλλά επειδή καταλαβαίνω την αγωνία σου κι επειδή έχεις ήδη καθυστέρηση θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστάκι για να σου φύγει το άγχος πάνω από όλα και για να δεις πως θα κινηθείς εάν όντως είσαι...καλά αποτελέσματα κορίτσι ++++

Καλημέρα :) εκανα μόλις ένα και απ το άγχος μου έβρεξα και το παραθυράκι δν ξέρω αν παίζει ρόλο :/ είναι 2η μέρα ουσιαστικά καθυστέρησης νωρίς δλδ .. βρε παιδιά ίσως είναι φαντασία μ αλλά μου φάνηκε ότι είδα μια ελαφριά παρά πολύ ελαφριά άχνη γραμμή κάθετη αλλά δεν ξέρω :( θα αφήσω αλλες δυο μέρες να δω τι και πως γιατί μπορεί να είναι και ιδέα μου ή να φταίει ππυ έβρεξα το παραθυράκι ! Ευχαριστώ πάντως ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marylouu είπε:

Καλημέρα :) εκανα μόλις ένα και απ το άγχος μου έβρεξα και το παραθυράκι δν ξέρω αν παίζει ρόλο :/ είναι 2η μέρα ουσιαστικά καθυστέρησης νωρίς δλδ .. βρε παιδιά ίσως είναι φαντασία μ αλλά μου φάνηκε ότι είδα μια ελαφριά παρά πολύ ελαφριά άχνη γραμμή κάθετη αλλά δεν ξέρω :( θα αφήσω αλλες δυο μέρες να δω τι και πως γιατί μπορεί να είναι και ιδέα μου ή να φταίει ππυ έβρεξα το παραθυράκι ! Ευχαριστώ πάντως ..

Αν μπορούσες να το ανεβάσεις σε φώτο θα σε βοηθάγαμε αλλά και πάλι ότι νομίζεις και όσο αντέχεις κορίτσι μου...όπως και να έχει να έχεις σύντομα ότι επιθυμείς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Lilly28 είπε:

Αν μπορούσες να το ανεβάσεις σε φώτο θα σε βοηθάγαμε αλλά και πάλι ότι νομίζεις και όσο αντέχεις κορίτσι μου...όπως και να έχει να έχεις σύντομα ότι επιθυμείς

Δεν ξέρω πως βάζουμε :/ ίσως είναι πολύ νωρίς για να δείξει κτι δν ξέρω .. 27 Δεκέμβρη για να καταλάβεις έγινε ελεύθερα τελείως .. 17 με 22 Δεκέμβρη διήρκησε η περίοδος μου η τελευταία ! 27 Δεκέμβρη έγινε ελεύθερα και χθες 13 περίμενα να αδιαθετήσω .. έχω μικρό κύκλο γενικά θα έλεγα . Αν έχει πετύχει που μακάρι.. λογικά είμαι 2 εβδομάδων; Αν δν έρθει και αύριο θα ναι πολύ περίεργο δν έχει αργησει ποτέ πάνω από δυο μέρες !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...