Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Πρώτες προσπάθειες


Cony

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Έκανες πολύ καλά που έγραψες..

Γιατί όποιος κ αν είναι στη ζωή μας ο κύκλος μας,οι φίλοι κτλ είναι αλλιώς να επικοινωνούμε με ανθρώπους που βιώνουμε την ίδια κατάσταση..τις ίδιες αγωνίες κ τις ίδιες ελπίδες..

Έτσι ξεκίνησα να μπαίνω κ εγώ εδώ στη πρώτη εγκυμοσύνη μου..έπειτα με το μικρό σταμάτησα αλλά τώρα ήρθε νομίζω ξανά η ώρα..

Πάμε μαζί λοιπόν φίλη μου κ ευχομαι τον επόμενο μήνα να μιλάμε για τα αληθινά μας συμπτώματα!!

Ακριβώς έτσι. Όσες έχουμε κοινές αγωνίες δίνουμε δυναμη η μία στην άλλη! Κ εγώ δεν το περίμενα ότι θα ένιωθα σαν να μου έχει φύγει ένα βάρος που τα μοιράζομαι!

Όλα θα πάνε υπέροχα να έχουμε πίστη και δύναμη εύχομαι όλες μας!

πρίν από 8 λεπτά , Lovelove είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου εγώ είμαι 24  χρονών..... 17/12 είχα αποβολή  δυστιχος  η πρώτη φορά  π έμεινα έγγυος τυχαίο γεγονός μας είπε   και μετά την άδεια του γιατρού μου ξεκινάμε και εμείς προσπάθειες και πάλι  ανηπομωνω πολύ .....καλά έκανες και έκανες εγράφη στο φόρουμ εμένα πραγματικά με βοήθησε και με έκανε να νιώσω καλύτερα...κορίτσι μ μην ανχονεσε κ μην απογοητεύεσε σύντομα θα δεις ένα θετικό τεστακι σου το εύχομαι γτ καταλαβαίνω πόσο το θες :x 

Καλησπέρα και σε εσένα! Ευχαριστώ για την υποδοχή κορίτσια! Λυπάμαι για την αποβολή σου αλλά ξέρεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος και πιστεύω κ νιώθω ότι είσαι λίγα βήματα από το να ξανα δεις την διπλή ροζ γραμμουλα! Έχω ακούσει για κοπέλες που μετά από την αποβολή έμειναν αμέσως πάλι. Στο εύχομαι από την ψυχή μου!

Ναι είναι πολύ όμορφο που τα μοιραζόμαστε εδώ όλες! Καταλαβαίνομαστε μεταξύ μας χωρίς να χρειάζεται να εξηγήσουμε γιατί νιώθουμε άγχος, στεναχώρια, ανυπονησια κ.α. Απλά γιατί νιώθουμε η μία την άλλη. 

Καλή αρχή σου εύχομαι στις προσπάθειες σου κ θα χαρώ πολύ να μας πεις κ εσύ ευχάριστα σύντομα! 

Κορίτσια δώστε του να καταλάβει :-D

Σας καληνυχτίζω κορίτσια! Ευχαριστώ και πάλι για τις όμορφες κουβέντες να τα λέμε συχνά και να αλληλοενημερωνόμαστε!

Τα λέμε αύριο εύχομαι πρώτα ο Θεός! Καλό ξημέρωμα με υγεία σε όλες!

:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Cony είπε:

Ακριβώς έτσι. Όσες έχουμε κοινές αγωνίες δίνουμε δυναμη η μία στην άλλη! Κ εγώ δεν το περίμενα ότι θα ένιωθα σαν να μου έχει φύγει ένα βάρος που τα μοιράζομαι!

Όλα θα πάνε υπέροχα να έχουμε πίστη και δύναμη εύχομαι όλες μας!

Καλησπέρα και σε εσένα! Ευχαριστώ για την υποδοχή κορίτσια! Λυπάμαι για την αποβολή σου αλλά ξέρεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος και πιστεύω κ νιώθω ότι είσαι λίγα βήματα από το να ξανα δεις την διπλή ροζ γραμμουλα! Έχω ακούσει για κοπέλες που μετά από την αποβολή έμειναν αμέσως πάλι. Στο εύχομαι από την ψυχή μου!

Ναι είναι πολύ όμορφο που τα μοιραζόμαστε εδώ όλες! Καταλαβαίνομαστε μεταξύ μας χωρίς να χρειάζεται να εξηγήσουμε γιατί νιώθουμε άγχος, στεναχώρια, ανυπονησια κ.α. Απλά γιατί νιώθουμε η μία την άλλη. 

Καλή αρχή σου εύχομαι στις προσπάθειες σου κ θα χαρώ πολύ να μας πεις κ εσύ ευχάριστα σύντομα! 

Κορίτσια δώστε του να καταλάβει :-D

Σας καληνυχτίζω κορίτσια! Ευχαριστώ και πάλι για τις όμορφες κουβέντες να τα λέμε συχνά και να αλληλοενημερωνόμαστε!

Τα λέμε αύριο εύχομαι πρώτα ο Θεός! Καλό ξημέρωμα με υγεία σε όλες!

:wub:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου να σαι καλά ..... μακάρι Παναγία μου μακάρι να ξαναδώ σύντομα ένα θετικό τεστ το θέλω πολύ πολύ....... Έτσι είναι ακριβός όπως τα λες καταλαβαίνουμε η μία την άλλη και νιοθεις καλύτερα να το συζητας με κάποιον που σε καταλαβαίνει σου εύχομαι σύντομα και εσύ να δεις το θετικό τεστακι γτ καταλαβαίνω πόσο το θέλεις .....ενοητε θα μυλαμε θα λέμε τα νέα μας καληνύχτα  κορίτσι μ να σαι καλά :):x 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ ποσο σε νιωθω. Ακριβως ιδια φαση και γω. 35 εγω 43 ο αντρας μου, 6 μηνες ελευθερα, 2-3, μηνες στοχευμενα.

Διαρκως ψαχνω συμπτωματα, εχω διαβασει απειρα αρθρα εχω δει 100000 βιντεο στο γιουτιουμπ, καταλαβαινω ΑΚΡΙΒΩΣ τι περνας.. στελνω baby dust να σε καλυψει και να αποκτησεις φετος ενα γερο μωρακι!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπερα σε ολες ! ειμαι καινουργια εδω και η αληθεια ειναι οτι φοβομουν λιγο να γραψω αλλα παρολαυτα διαβασα οτι εχετε γραψει σχετικα με την συλληψη ! ειμαι 29 χρονων και τον επομενο νοεμβριο θα γινω νυφουλα ! με τον αντρα μου εχουμε αρχισει απο τον Μαρτιο  να κανουμε ελευθερα γιατι θελουμε να κανουμε ενα μωρακι , ομως αυτο μεχρι και σημερα δεν εχει ερθει ! εκανα τον προγραμματισμενο ελεγχο μου ,τεστ ΠΑΠ και υπερηχο εσωτερικα και ολα ειναι τελεια . 

Εχω σταθερο κυκλο καθε 28ημερες και αυτο τον μηνα χρησιμοποιησα τα τεστ ωορηξιας της Clearblue. πραγματικα μου εδειξε 2 μερες το χαμογελακι που καναμε την προσπαθεια μας μια μερα πριν αλλα και τις 2 με το χαμογελακι ,

Τωρα αναμενω γιατι περιμενω ( δεν ) περιοδο στις 02/08 . Δεν περιμενα ποτε οτι θα ηταν τοσο δυσκολο και θα απογοητευομουν τοσο ευκολα μετα απο καθε περιοδο που ερχεται .. Αν μπορει καποια με αναλογη εμπειρια να μου απαντησει .. 

στελνω baby dust σε ολες 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, argirorev είπε:

καλησπερα σε ολες ! ειμαι καινουργια εδω και η αληθεια ειναι οτι φοβομουν λιγο να γραψω αλλα παρολαυτα διαβασα οτι εχετε γραψει σχετικα με την συλληψη ! ειμαι 29 χρονων και τον επομενο νοεμβριο θα γινω νυφουλα ! με τον αντρα μου εχουμε αρχισει απο τον Μαρτιο  να κανουμε ελευθερα γιατι θελουμε να κανουμε ενα μωρακι , ομως αυτο μεχρι και σημερα δεν εχει ερθει ! εκανα τον προγραμματισμενο ελεγχο μου ,τεστ ΠΑΠ και υπερηχο εσωτερικα και ολα ειναι τελεια . 

Εχω σταθερο κυκλο καθε 28ημερες και αυτο τον μηνα χρησιμοποιησα τα τεστ ωορηξιας της Clearblue. πραγματικα μου εδειξε 2 μερες το χαμογελακι που καναμε την προσπαθεια μας μια μερα πριν αλλα και τις 2 με το χαμογελακι ,

Τωρα αναμενω γιατι περιμενω ( δεν ) περιοδο στις 02/08 . Δεν περιμενα ποτε οτι θα ηταν τοσο δυσκολο και θα απογοητευομουν τοσο ευκολα μετα απο καθε περιοδο που ερχεται .. Αν μπορει καποια με αναλογη εμπειρια να μου απαντησει .. 

στελνω baby dust σε ολες 

Γεια σου κορίτσι μου. Και εγώ καινούργια είμαι στο φόρουμ. Και εγώ είμαι στην προσπάθεια. 

Λοιπόν αυτό που έχω να σου πω είναι ότι εμεις προσπαθούμε κάνα 5μηνο περίπου και στους 2 τελευταίους κύκλους χρησιμοποίησα και εγώ το clearblue. Με βοήθησε να επιβεβαιώσω την ωορρηξία γιατί και εγώ έχω σταθερό κύκλο 25-27 ημερών. Και ενώ είχα θετικό τεστ αυτό τον μήνα προχθές(21η μερα του κύκλου) πήγα στον γυναικολόγο γαι τεστ ΠΑΠ και μου βρήκε 2 ωαρια έτοιμα. Η συμβουλή του φυσικά ήταν 3 μέρες συνεχόμενες επαφές για σύλληψη. Και γενικά η συμβουλή του ήταν να μην ξαναπάρω τεστ να κάνω όλο το μήνα ελεύθερα οπότε θέλω όσες φορές θέλω γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορει να γίνει. Εγώ έκανα 2 φορές ωορρηξία και μάλιστα η μία με 2 ωαρια. Αυτά. Τωρα ειμαι στην αναμονή. 

Εύχομαι σύντομα να δεις θετικό τεστ 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Louiza90 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Και εγώ καινούργια είμαι στο φόρουμ. Και εγώ είμαι στην προσπάθεια. 

Λοιπόν αυτό που έχω να σου πω είναι ότι εμεις προσπαθούμε κάνα 5μηνο περίπου και στους 2 τελευταίους κύκλους χρησιμοποίησα και εγώ το clearblue. Με βοήθησε να επιβεβαιώσω την ωορρηξία γιατί και εγώ έχω σταθερό κύκλο 25-27 ημερών. Και ενώ είχα θετικό τεστ αυτό τον μήνα προχθές(21η μερα του κύκλου) πήγα στον γυναικολόγο γαι τεστ ΠΑΠ και μου βρήκε 2 ωαρια έτοιμα. Η συμβουλή του φυσικά ήταν 3 μέρες συνεχόμενες επαφές για σύλληψη. Και γενικά η συμβουλή του ήταν να μην ξαναπάρω τεστ να κάνω όλο το μήνα ελεύθερα οπότε θέλω όσες φορές θέλω γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορει να γίνει. Εγώ έκανα 2 φορές ωορρηξία και μάλιστα η μία με 2 ωαρια. Αυτά. Τωρα ειμαι στην αναμονή. 

Εύχομαι σύντομα να δεις θετικό τεστ 

 

Αγαπημένη μου Λουιζα , δεν ξέρω εάν έχω απαντήσει ξανά αλλά μάλλον έχω μπερδευτεί με το αν ανεβαίνουν τελικά οι απαντήσεις μου . 

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου . Εγώ στην επίσκεψη μου στον γυναικολόγο είδαμε ότι το ενδομήτριο μου είχε αρχίσει να παχαίνει καθώς πλησίαζα στην ωορρηξία . Μου έγραψε φυλλικό οξυ το οποίο άρχισα να παίρνω &  αρχίσαμε τις επαφες τις μερες που προανέφερα & προς το παρόν ελπίζω…. 
 

ευχομαι και σε σενα τα καλύτερα .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...