Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 48 minutes ago, Blue Velvet said:

      Κορίτσια βγηκε η χοριακη! 58 !! Είναι καλό το νούμερο λέτε?

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εγκυες στα 43!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Σου εύχομαι με το καλό το δεύτερο μωράκι σου...Σύντομα με μία υγιή εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι 40 και μέχρι πριν κάνα χρόνο ούτε που ήθελα να ακούσω για δεύτερο παιδί. Είμαι μόνη με τον άντρα μου και δεν έχω καθόλου βοήθεια από μαμάδες πεθερικά κλπ. Τελευταία όμως το σκέφτομαι και θα ήθελα και εγώ να ακούσω εμπειρίες από κοπέλες που γέννησαν μετά τα 40 να μας δώσουν κουράγιο. Πόσο χρονών είναι το πρώτο παιδάκι σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα .. εγω σε ενα μηνα 43.. θελω τρίτο .. στα 42,5 εκανα ενα φυσικο κυκλο και έμεινα εγκυος αλλα το παιδι ειχε χρωμοσομικη ανωμαλία και διέκοψα την κυηση.. εκτοτε εχω κανει δυο φυσικούς ΧωριΣ αποτελεσμα και μια εξωσωματική περιμένω αποτελεσμα..

για εμψύχωση: μια φίλη κου στα 42,5 έμεινε εγκυος μονής της φυσιολογικά ειχε αλλα δυο παιδια και μέχρι στογμης παει εξαιρετικα.. η θεία μου εκανε τρία παιδια το πρώτο 42 και το τρίτο 47 με τον φυσικο τροπο :)) 

απο την εμπειρία μου δε θα συνιςτουσα εξωσωματική ειδικά αν έχετε παιδια αλλα μονο τον φυσικο τροπο ή φυσικο κυκλο .. επιςης θα έκανα μια σαλπιγγογραφια μην εχει μπουκώσει το σύστημα :)) για να βοηθήσει..ειναι δύσκολη η ηλικια μας αλλα ΟΧΙ ακατόρθωτη :)) 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, armonia είπε:

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι 43 και προσπαθω για δευτερο μωρακι με φυσικο τροπο..

Περιμένω ιστορίες εμψύχωσης για όσες τα καταφεραν στην ηλικία μου!

Καλησπέρα. Εμείς βάλαμε μπρος για 2ο όταν ήμουν 38. Έμεινα με την 1η έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρομησε. Η επόμενη προσπάθεια μας ήταν περισυ τον Μάιο (41 ετών) οπου πάλι έμεινα με την 1η. Αυτή την φορά αντιμετωπισαμε άλλο πρόβλημα. Θνησιγενεια στις 28 εβδομάδες. Γέννησα τον Δεκέμβριο. Τώρα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες μιας και τα προηγούμενα περιστατικά δεν είχαν να κάνουν με την υγεία την δική μας. Οπότε αν οι εξετάσεις σου είναι καλές, θα τα καταφέρεις με φυσικό τρόπο. Καλή επιτυχία σε όλες μας! <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ,43 ετών κι εγώ..από τον Νοέμβριο του 2020 έχω συλλάβει 3 φορές..οι 2 τελευταίες σε διάστημα 3 μηνών ..βιοχημικες οι τελευταίες..εξετάσεις καλές.ο γυναικολόγος το αποδίδει στην ποιότητα ωαρίων αλλά ότι σίγουρα υπάρχουν και καλά απλά όσο μεγαλώνουμε η ποιότητα χαλάει..θεωρούνται ούτως ή άλλως υψηλού κινδύνου οι εγκυμοσύνες μετά τα 40..εξετασούλες κάνε να δεις που βρίσκεσαι και σου εύχομαι να έρθει σύντομα το μωράκι σου και σε εσένα και όλα τα κορίτσια μικρά και μεγάλα που το επιθυμούν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! 9 μερες πριν κλεισω τα 42 εκανα τεστ κ βγηκε θετικο! 15 μερες πριν, συζητουσα με την ενδοκρινολογο να παω με δωρεα ωαριου γτ βαρεθηκα κ κουραστηκα κ δεν ηθελα καν να προσπαθησω με δικα μου ωαρια..Χοριακες, εξετασεις, υπερηχοι, αυχενικη, β επιπεδου, ντομπλερ..οοολα πηγανε καταπληκτικα κ ειχα μια τελεια κυηση! Γεννησα πριν 35 μερες κ εχω μια υγιεστατη μπεμπα! Προσπαθουσαμε για παιδι 3 χρονια..μεγαλη απογοητευση κ στενοχωρια κ κυνηγουσαμε τις γονιμες, τις θερμοκρασιες..1002 πραγματα.. Τελικα ηρθε φυσιολογικα, εκει που δεν το περιμενα..κ βαρος σηκωνα σε εκεινο το κυκλο, κ δουλειες πολλες ειχα κανει κ μαλλια κ νυχια κ απ ολα..ειχα κουραστει κ ειχα βαρεθει καθε μηνανα προσεχω τοβαρος, τα γλυκα, τον καφε, τα παντα.. Να εχετε πιστη κ να κανετε τις προσπαθειες σας καθε μηνα! Να κανετε τις εξετασεις κ να ειστε αισιοδοξες! Μακαρι να με αξιωσει ο Θεος να κανω κ το δευτερο!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια! 9 μερες πριν κλεισω τα 42 εκανα τεστ κ βγηκε θετικο! 15 μερες πριν, συζητουσα με την ενδοκρινολογο να παω με δωρεα ωαριου γτ βαρεθηκα κ κουραστηκα κ δεν ηθελα καν να προσπαθησω με δικα μου ωαρια..Χοριακες, εξετασεις, υπερηχοι, αυχενικη, β επιπεδου, ντομπλερ..οοολα πηγανε καταπληκτικα κ ειχα μια τελεια κυηση! Γεννησα πριν 35 μερες κ εχω μια υγιεστατη μπεμπα! Προσπαθουσαμε για παιδι 3 χρονια..μεγαλη απογοητευση κ στενοχωρια κ κυνηγουσαμε τις γονιμες, τις θερμοκρασιες..1002 πραγματα.. Τελικα ηρθε φυσιολογικα, εκει που δεν το περιμενα..κ βαρος σηκωνα σε εκεινο το κυκλο, κ δουλειες πολλες ειχα κανει κ μαλλια κ νυχια κ απ ολα..ειχα κουραστει κ ειχα βαρεθει καθε μηνανα προσεχω τοβαρος, τα γλυκα, τον καφε, τα παντα.. Να εχετε πιστη κ να κανετε τις προσπαθειες σας καθε μηνα! Να κανετε τις εξετασεις κ να ειστε αισιοδοξες! Μακαρι να με αξιωσει ο Θεος να κανω κ το δευτερο!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Στάθηκες τυχερή! 

Αφού δεν είχατε προβλήματα γιατί να πήγαινες στην δωρεά; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...