Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Κιλα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο forum και ηθελα την γνωμη σας για ενα θεματακι σχετικα με τα κιλα! Αρχικα καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες και συντομα με τα μωρακια μας αγκαλια! Μπηκα μολις στον 7ο μηνα και δεν εχω παρει καθολου κιλα. Η γιατρος μου δεν ανησυχει ιδιαιτερα γιατι το μωρο ειναι πολυ καλα σε βαρος και γενικα ολα πανε θετικα αλλα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια. Να προσθεσω οτι ειμαι 1.73, ξεκινησα 60 κιλα και τωρα ειμαι 59(εχασα στο πρωτο τριμηνο ενα κιλακι). Τρωω πολυ καλα και υγιεινα, δεν πειναω καθολου οποτε δεν εχω ορεξη για να μπορεσω να αυξησω την προσληψη τροφης και απλως αναρωτιεμαι αν συνεχισω ετσι πως θα παρω εστω και αυτα τα 5 κιλακια που λενε ολοι οτι ειναι το κατωτατο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , MarissaChristou είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο forum και ηθελα την γνωμη σας για ενα θεματακι σχετικα με τα κιλα! Αρχικα καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες και συντομα με τα μωρακια μας αγκαλια! Μπηκα μολις στον 7ο μηνα και δεν εχω παρει καθολου κιλα. Η γιατρος μου δεν ανησυχει ιδιαιτερα γιατι το μωρο ειναι πολυ καλα σε βαρος και γενικα ολα πανε θετικα αλλα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια. Να προσθεσω οτι ειμαι 1.73, ξεκινησα 60 κιλα και τωρα ειμαι 59(εχασα στο πρωτο τριμηνο ενα κιλακι). Τρωω πολυ καλα και υγιεινα, δεν πειναω καθολου οποτε δεν εχω ορεξη για να μπορεσω να αυξησω την προσληψη τροφης και απλως αναρωτιεμαι αν συνεχισω ετσι πως θα παρω εστω και αυτα τα 5 κιλακια που λενε ολοι οτι ειναι το κατωτατο? 

Εσύ μπήκες για να μασ σπάσεις τα νεύρα ..χαχα. Δεν εξηγείται αλλιώς...

Είσαι πολύ τυχερή κοπέλα μου..σε ζηλεύω . εγώ ακόμη παλεύω να ξεφορτωθω τα τελευταία 2 κιλά κ έχουν περάσει δυόμιση χρόνια από την τελευταία γεννά μου 

Από τη στιγμή που δεν ανησυχεί ο γιατροσ σου κ το μωρό παίρνει βάρος να μην ανησυχείς καθόλου...επισησ τα περισσότερα κιλά μπαίνουν από τον 7ο κ μετά..

Με το καλό το μωράκι σου.....

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα 7ο και η γιατρος φωναζει να κοψω το φαι... και πραγματικα υποφερω απο την πεινα.. βεβαια ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη απο την αρχη.. ετρωγα κανονικα ολο μου το φαι

Μην ανυσηχεις αφου το μωρακι σου ειναι ενταξει..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MarissaChristou είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο forum και ηθελα την γνωμη σας για ενα θεματακι σχετικα με τα κιλα! Αρχικα καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες και συντομα με τα μωρακια μας αγκαλια! Μπηκα μολις στον 7ο μηνα και δεν εχω παρει καθολου κιλα. Η γιατρος μου δεν ανησυχει ιδιαιτερα γιατι το μωρο ειναι πολυ καλα σε βαρος και γενικα ολα πανε θετικα αλλα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια. Να προσθεσω οτι ειμαι 1.73, ξεκινησα 60 κιλα και τωρα ειμαι 59(εχασα στο πρωτο τριμηνο ενα κιλακι). Τρωω πολυ καλα και υγιεινα, δεν πειναω καθολου οποτε δεν εχω ορεξη για να μπορεσω να αυξησω την προσληψη τροφης και απλως αναρωτιεμαι αν συνεχισω ετσι πως θα παρω εστω και αυτα τα 5 κιλακια που λενε ολοι οτι ειναι το κατωτατο? 

καλημερα. εγω που ειμαι στο υψος σου,1.72 για την ακριβεια,ξεκινησα την εγκυμοσυνη 50 κιλα και γεννησα 54… το μωρο μου γεννηθηκε 3.100. ετρωγα πολυ αλλα υπερβολικα προσεγμενα. οποτε κανενα ρολο απολυτως δεν παιζει το ποσα κιλα θα παρεις στην υγεια του μωρου. και δεν υπαρχει κανενας λογος να σε αγχωνουν γι αυτο. εμενα κανενας γιατρος μου δεν με αγχωσε ουτε μια φορα…ισα ισα με χαιρονταν που ημουν λειτουργικοτατη κι ευκινητη ως το τελος. εγω δε χαιρομουν μονο,,γιατι δεν φαινομουν εγκυος ποτε να παρω καμια σειρα στο σουπερμαρκετ…. χαχχαχαχαχα κοιτα να τρως σωστα κι υγιεινα και για τα κιλα δεν υπαρχει κανενας κανονας. αλλες παιρνουν 10κιλα μαζεμενα στο 3ο τριμηνο. εγω αντιστοιχα δεν εβαλα γραμμαριο μετα τον 6ο. ολα ειναι θεμα οργανισμου και διατροφικων συνηθειων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...