Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Ξαφνικός χωρισμός


Userwoman0

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και όλες!

Θα ήθελα να πω το πρόβλημα μου που πραγματικά ειμαι έτοιμη να σκασω.Βεβαια κάποιοι μπορει να πουν ότι δεν έγινε και κάτι αλλα.Λοιπον πριν δυο μέρες με χώρισε το αγόρι μου.Του τελειωσε είπε,δεν θελει αλλο μαζί,είπε δεν με αγαπάει πια..Με τα πολλα και τα λίγα οταν του μίλησα είπε ότι είναι και η απόσταση(μένουμε πολυ μακριά και το ήξερε από την αρχή αυτο)και πως από αυτο και μονο δείχνει πως με αγαπάει.Το είχε ξανακάνει αυτο,ηθελε να το τελειώσουμε ξανα,γιατί είχε ενα πρόβλημα αλλα του είχα πει πως μαζί θα τα καταφέρουμε και ετσι προσπαθήσαμε!
Εκανε σχέδια μαζί μου όπως και γω..
Μετά είπε πως θελει να ειμαι καλά πάει για υπνο και με ενημέρωσε πως θα πηγαινε δουλειά την επόμενη μέρα και φιλια.Μετά κάτι του έστειλα ξανα και είπε πως θα με μπλοκάρει για να μη ξαναμιλήσουμε γιατί μου το λεει με το καλο...Και ρωτάω εγω τωρα.Υπάρχει περίπτωση να γυρίσει;Να του στείλω μήνυμα μετά από μερικές μέρες;Πραγματικά δεν ήθελα να τελειώσει ετσι.Την προηγούμενη ημέρα είμασταν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Userwoman0 είπε:

Καλησπέρα σε όλους και όλες!

Θα ήθελα να πω το πρόβλημα μου που πραγματικά ειμαι έτοιμη να σκασω.Βεβαια κάποιοι μπορει να πουν ότι δεν έγινε και κάτι αλλα.Λοιπον πριν δυο μέρες με χώρισε το αγόρι μου.Του τελειωσε είπε,δεν θελει αλλο μαζί,είπε δεν με αγαπάει πια..Με τα πολλα και τα λίγα οταν του μίλησα είπε ότι είναι και η απόσταση(μένουμε πολυ μακριά και το ήξερε από την αρχή αυτο)και πως από αυτο και μονο δείχνει πως με αγαπάει.Το είχε ξανακάνει αυτο,ηθελε να το τελειώσουμε ξανα,γιατί είχε ενα πρόβλημα αλλα του είχα πει πως μαζί θα τα καταφέρουμε και ετσι προσπαθήσαμε!
Εκανε σχέδια μαζί μου όπως και γω..
Μετά είπε πως θελει να ειμαι καλά πάει για υπνο και με ενημέρωσε πως θα πηγαινε δουλειά την επόμενη μέρα και φιλια.Μετά κάτι του έστειλα ξανα και είπε πως θα με μπλοκάρει για να μη ξαναμιλήσουμε γιατί μου το λεει με το καλο...Και ρωτάω εγω τωρα.Υπάρχει περίπτωση να γυρίσει;Να του στείλω μήνυμα μετά από μερικές μέρες;Πραγματικά δεν ήθελα να τελειώσει ετσι.Την προηγούμενη ημέρα είμασταν μια χαρα.

Αν μένετε μακριά το πιο πιθανό είναι να βρήκε κάτι άλλο. Να μην στείλεις αφού σου ζητησε να μην στείλεις δεν πρέπει να φανεις πιεστικά. 

Θα περασει κ αυτο οι σχέσεις είναι δύσκολες αλλα παντα ξαναερωτευεσε κ τα ξεχνάς όλα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

Αν μένετε μακριά το πιο πιθανό είναι να βρήκε κάτι άλλο. Να μην στείλεις αφού σου ζητησε να μην στείλεις δεν πρέπει να φανεις πιεστικά. 

Θα περασει κ αυτο οι σχέσεις είναι δύσκολες αλλα παντα ξαναερωτευεσε κ τα ξεχνάς όλα 

Ναι,μπορει να βρήκε κάτι αλλο.Δεν θα διαφωνήσω,απλα οταν τον ρώτησα αν βρήκε,είπε πως οχι απλα του τελειωσε..Τι να πω..δύσκολοι τελικα οι έρωτες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Userwoman0 είπε:

Ναι,μπορει να βρήκε κάτι αλλο.Δεν θα διαφωνήσω,απλα οταν τον ρώτησα αν βρήκε,είπε πως οχι απλα του τελειωσε..Τι να πω..δύσκολοι τελικα οι έρωτες..

Ε είναι δύσκολο να το παραδεχτείς ότι υπάρχει κάτι άλλο. Πολύ σπάνια καποιος το παραδέχεται. Δυσκολες οι σχέσεις ναι κ ειδικά από απόσταση. Εσυ κοίταξε να φροντίσεις τον εαυτό σου να ανανεώθεις κ θα νιώσεις αμέσως καλητερα . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωριζω αν βρήκε κατι αλλο.. μη σε απασχολεί ουτε αυτο ουτε ο οδιοσ..στο καλό να πάει και να σε αφήσει στην ησυχια σου. . Δε ξερω γιατι θελεις να ειςαι με κάποιον που σου συμπεριφέρεται με αυτο τον τροπο.. σχέση απο μακριά; Ποσο μακριά; Καθε ποτε συναντιόσασταν; προφανως και δεν ενδιαφέρετε για σένα ..μεινε ψύχραιμη ουτε η πρώτη ειςαι ουτε η τελευταία. Σκεψου τι δε σου αρεσε στη σχέση σας κΑη δην επόμενη φορα οταν θα εισαι ετοιμη βρες κάποιον οου να ενδιαφέρεται για σένα να σε στηρίζει να είστε συνοδοιπόροι να περνάς όμορφα να ειναι ώριμος και να επικοινωνείτε με ειλικρινια δηλαδή ν εχείς μια σχέση με σεβασμό και αγάπη. Οταν λέει του τελείωσε τι εννοεί;;; Τι ειναι η σχέση σας και του τελείωσε; Ρόλο υγείας;;; Ελεος ουτε να εκφράζει τα συναισθήματα και τις σκέψεις του δε ξέρει.. 

αν διαβασεις προσεχτικά αυτά που γράφεις φαίνεται οτι ο άνθρωπος δεν ήταν σε σχέση ή μαλλον εσυ νομιζες οτι είχατε σχέση..τι  σχέση είχατε που σου λεει ο άλλος στο λεω με το καλό???δηλαδή υπάρχει και το κακό?σε απειλεί???σιγα ρε νταή...τι τύπου κακό?Γαρυφαλιά ή Ελένης? σου αναφερει αυτες τις κουβέντες και εσυ είσαι στ απατώματα? εαν εσυ δεν αγαπας τον ευατο σου και αφήνεις τον καθε παρτάκια να σε εκμετλευεται μη περίμενεις να κανεις σχέση που θα στεριώσει..πηγαινε σε παρακαλώ σε εναν ψυχολογο γιατι η αυτοεκετιμησή σου είναι στα πατώματα..ακους εκει ο κύριος κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε το πήρε αλλιώς και εσυ καθεσαι ακόμη και ασχολεισαι..μα δε φταιει αυτός βρίσκει και τα κάνει..δουλεψε με τον εαυτο σου ν ακανεις μια οορφη σχεση και μετα εαν θελησεις οικογνεια και να εισαι ευτυχισμενη..αυτός δεν ενδιαφερεται γι αεσενα..απλά βολευοτανε μια χαρά γι αλίγες μερούλες (οποτε βρισκοσασταν) και τωρα γεια σας γιατι του  τελειωσε...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας!Μαλλον χρειαζόμουν κάτι να με ταρακουνήσει δεν ξέρω.Διάβασα προσεκτικά τα μηνύματα σας και έχετε απόλυτο δίκιο!Ημουν χαζή ποσο μαλλον που παρακαλούσα έναν τέτοιο άνθρωπο!

Link to comment
Share on other sites

Μην υποτιμάς τον εαυτό σου. Χαζή δεν ειςαι απλα δεν εκτιμασ Τον εαυτό σου. Τον εαυτό σου πρεπει να μάθεις να τον αγαπάς και να τον εκτιμάς και να μην αναλώνεσαι με ´αλλους που δεν ενδιαφερονται για σένα .. ας μην εχεις σχέση καλυτερα μονη σου. Όμως θα πρεπει να επισκεφθεις έναν ψυχολόγο ωςτε να σε βοηθήσει να διαχειριστεις το οτι σου συνεβει να καταλάβεις τη δίκη σου συμπεριφορά και αν δεν σου αρεςει κατι να μπορεσεις να το αλλάξεις για την επόμενη σχέση σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mommy39 είπε:

Μην υποτιμάς τον εαυτό σου. Χαζή δεν ειςαι απλα δεν εκτιμασ Τον εαυτό σου. Τον εαυτό σου πρεπει να μάθεις να τον αγαπάς και να τον εκτιμάς και να μην αναλώνεσαι με ´αλλους που δεν ενδιαφερονται για σένα .. ας μην εχεις σχέση καλυτερα μονη σου. Όμως θα πρεπει να επισκεφθεις έναν ψυχολόγο ωςτε να σε βοηθήσει να διαχειριστεις το οτι σου συνεβει να καταλάβεις τη δίκη σου συμπεριφορά και αν δεν σου αρεςει κατι να μπορεσεις να το αλλάξεις για την επόμενη σχέση σου. 

Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές!Αληθεια το εκτιμώ πολυ☺️

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 2:56 ΜΜ, Userwoman0 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές!Αληθεια το εκτιμώ πολυ☺️

Αχ κοπέλα μου..τα προβλήματα σου θα θελα να είχα...όταν θα περάσουν τα χρόνια θα καταλαβεισ πολύ καλά τι εννοώ...

Θα πρέπει να ξερεισ εσύ η ίδια την αξία σου...κ να είσαι με άτομα που σε αγαπούν σε σέβονται κ σε θέλουν στη ζωή τουσ..οτιδήποτε λιγότερο μην το δέχεσαι καν...να έχεισ αυτοεκτίμηση..να μην παρακαλάς..κ να μην μένεις σε καταστάσεισ που δεν έχουν μέλλον..τον χρόνο σου χάνεις..να ασχολείσαι με όποιον πραγματικά αξίζει..είτε είναι φίλη.ειτε είναι συντροφος..κ να θυμάσαι πως ένας άνθρωπος αγαπιέται από τον χαρακτήρα του..από την ψυχή του από την ευγένεια του..από την καλοσύνη...μην κοιτάς μόνο τα επιφανειακά...

Ξέρω από τα λάθη μαθαίνουμε..κ εγώ από τα λάθη μου έμαθα...αλλά θα ήθελα κ κάποισ να μου χε πει κ μένα 2 κουβέντες..ίσωσ να μην έχανα κ εγώ χρόνο...κ να ήμουν από πιο νωρισ με τον άντρα μου..

Σου εύχομαι τα καλύτερα..κ να μην σκας για κανέναν..κοίτα να ψάξεις αυτόν που θα σ' αγαπάει πραγματικά...

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , tzeni82 είπε:

Αχ κοπέλα μου..τα προβλήματα σου θα θελα να είχα...όταν θα περάσουν τα χρόνια θα καταλαβεισ πολύ καλά τι εννοώ...

Θα πρέπει να ξερεισ εσύ η ίδια την αξία σου...κ να είσαι με άτομα που σε αγαπούν σε σέβονται κ σε θέλουν στη ζωή τουσ..οτιδήποτε λιγότερο μην το δέχεσαι καν...να έχεισ αυτοεκτίμηση..να μην παρακαλάς..κ να μην μένεις σε καταστάσεισ που δεν έχουν μέλλον..τον χρόνο σου χάνεις..να ασχολείσαι με όποιον πραγματικά αξίζει..είτε είναι φίλη.ειτε είναι συντροφος..κ να θυμάσαι πως ένας άνθρωπος αγαπιέται από τον χαρακτήρα του..από την ψυχή του από την ευγένεια του..από την καλοσύνη...μην κοιτάς μόνο τα επιφανειακά...

Ξέρω από τα λάθη μαθαίνουμε..κ εγώ από τα λάθη μου έμαθα...αλλά θα ήθελα κ κάποισ να μου χε πει κ μένα 2 κουβέντες..ίσωσ να μην έχανα κ εγώ χρόνο...κ να ήμουν από πιο νωρισ με τον άντρα μου..

Σου εύχομαι τα καλύτερα..κ να μην σκας για κανέναν..κοίτα να ψάξεις αυτόν που θα σ' αγαπάει πραγματικά...

 

Ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές!!!Ακριβώς από τα λαθη μας μαθαίνουμε..αρκει να μην είναι πολυ αργα μετά!Ευχαριστω και για τον χρονο για το μήνυμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας, είμαι χωρισμένη με ενα κοριτσάκι 3,5 ετών. Σηκώθηκε και εφυγε απο το σπίτι ο πρώην άντρας μου και δεν εχω που να αφήσω την μικρή οταν θα είμαι στην δουλειά μου. Τι νάνω πείτε είμαι απελπισμένη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 19/3/2022 at 11:46 ΜΜ, MariaPol90 είπε:

Καλησπέρα σας, είμαι χωρισμένη με ενα κοριτσάκι 3,5 ετών. Σηκώθηκε και εφυγε απο το σπίτι ο πρώην άντρας μου και δεν εχω που να αφήσω την μικρή οταν θα είμαι στην δουλειά μου. Τι νάνω πείτε είμαι απελπισμένη

Κάποια φιλη η κάποια συγγενής ώστε κάποιες ώρες να κρατάει το παιδί;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...