Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Πρώτη εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι καινούργια στο φόρουμ ! Αύριο μάλλον θα αδιαθετήσω .. και ξεκινάω το βραχύ πρωτόκολλο διέγερσης για πρώτη φορά . Ανυπομονώ να ξεκινήσω άπο τη μια και ταυτόχρονα αγχώνομαι . Υπάρχει άλλη κοπέλα σε ίδια ή παρόμοια φάση ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια!  Ειμαι καινουρια στο φορουμ.. Εκανα την πρώτη μου ωοληψία και ενω πήγανε ολα καλα και κατεψυξα 6 βλαστοκυστες δεν εχω κάνει καμία εμβρυομεταφορά ακομη... Μια βδομαδα μετά την ωοληψία ειχα έντονους πόνους στην αριστερή ωοθηκη!  Μετα απο υπέρηχο που μου εκανε ο γιατρός μου μου ειπε οτι πρηστηκε παρα πολυ η ωοθηκη (ειναι σχεδόν τριπλάσιο απο το κανονικό) εχει συμβεί σε καποια κοπελα κατι παρόμοιο????? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Chrysa@ είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!  Ειμαι καινουρια στο φορουμ.. Εκανα την πρώτη μου ωοληψία και ενω πήγανε ολα καλα και κατεψυξα 6 βλαστοκυστες δεν εχω κάνει καμία εμβρυομεταφορά ακομη... Μια βδομαδα μετά την ωοληψία ειχα έντονους πόνους στην αριστερή ωοθηκη!  Μετα απο υπέρηχο που μου εκανε ο γιατρός μου μου ειπε οτι πρηστηκε παρα πολυ η ωοθηκη (ειναι σχεδόν τριπλάσιο απο το κανονικό) εχει συμβεί σε καποια κοπελα κατι παρόμοιο????? 

Κι εγώ πρωτάρα είναι , περιμένω περίοδο για να ξεκινήσω...απ' ότι έχω διαβάσει είναι σύμπτωμα υπερδιέγερσης αυτό...τι φάρμακα έπαιρνες και τι δοσολογία...με αγχωνει πολύ αυτό το κομμάτι....

Είμαι*

Link to comment
Share on other sites

Πηρα gonal για 8 μερες και menopur για αλλες 3! Ο γιατρός μου μου είπε οτι δεν έπαθα υπερδιέγερση... Δεν πρηστηκα καθολου... Και γενικα πήγανε ολα καλα μέχρι και 5 μερες μετά την ωοληψία!  Ο πόνος ξεκίνησε την 6ημερα που μου ηρθε περίοδος και εκεί ειδικά εγω πίστεψα οτι θα ξεπρηστω... Αλλα τίποτα... Ακομη και ενα μήνα μετά την ωοληψία η ωοθηκη μου είναι 8cm

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός μου λεει οτι αυτο συμβαίνει πολυ σπάνια... Γι'αυτο ηθελα να δω αν εχει τύχει σε καποια αλλη κοπελα... Σ'ευχαριστώ πάντως!!  Καλη αρχη να έχεις και να πανε ολα καλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χρυσά , λυπάμαι για αυτό που σου συναιβει . Ο γιατρός τι είπε τελικά ότι είναι εφοσον δεν είναι υπερδιέγερση ; Ποσά ωάρια έβγαλες στην αρχή ; Και εγώ περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω διέγερση για πρώτη φορά ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εγώ θα προχωρήσω στην πρώτη εξωσωματικη. Βέβαια είμαστε σε πολύ αρχικό στάδιο ακόμα. Αύριο θα πάρω να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή και περιμένω να μου έρθει η περίοδος για να πάω να κανω τις ορμονολικες εξετάσεις και για hiv και τέτοια. Αυτα μπορώ όπου θέλω? Και πρέπει να ζητήσω να μου τα σφραγισουν? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Και εγώ θα προχωρήσω στην πρώτη εξωσωματικη. Βέβαια είμαστε σε πολύ αρχικό στάδιο ακόμα. Αύριο θα πάρω να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή και περιμένω να μου έρθει η περίοδος για να πάω να κανω τις ορμονολικες εξετάσεις και για hiv και τέτοια. Αυτα μπορώ όπου θέλω? Και πρέπει να ζητήσω να μου τα σφραγισουν? 

Καλή αρχή ! Ναι καλό είναι να ζητήσεις από υην αρχή να σου τα σφραγίσουν για την επιτροπή εξοσωματικης , ώστε να μην τρέχεις μετά . Και μπορείς να πας σε οποιοδήποτε διαγνωστικό κέντρο , από όσο ξέρω . Βέβαια τα περισσότερα κέντρα εξωσωματικής  όταν θα αποφασίσεις που θα πας , θα σε βοηθήσουν και με τα χαρτιά για την επιτροπή .. αν είναι σωστά και αν τα έχεις όλα όσα χρειάζονται . Άντε με το καλό ! Και που ξέρεις .. ίσως οδό μαζεύεις τα χαρτιά να μείνεις έγκυος φυσιολογικά και να μην χρειαστεί να κανείς εξωσωματική 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Γεια σου Χρυσά , λυπάμαι για αυτό που σου συναιβει . Ο γιατρός τι είπε τελικά ότι είναι εφοσον δεν είναι υπερδιέγερση ; Ποσά ωάρια έβγαλες στην αρχή ; Και εγώ περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω διέγερση για πρώτη φορά ..

Ο γιατρός δεν μου εξήγησε ακριβώς τι είναι... Μου είπε οτι ειναι από την ωοληψία και οτι συμβαίνει σπάνια κατι τετοιο.. Εβγαλα 14 ωαρια στην αρχη και 6 κατάφεραν να γίνουν βλαστοκυστες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Chrysa@ είπε:

Ο γιατρός δεν μου εξήγησε ακριβώς τι είναι... Μου είπε οτι ειναι από την ωοληψία και οτι συμβαίνει σπάνια κατι τετοιο.. Εβγαλα 14 ωαρια στην αρχη και 6 κατάφεραν να γίνουν βλαστοκυστες

Δυστυχώς δεν ξέρω και δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο .. αν νιώθεις ανασφαλεία ίσως να ήταν βοηθητικό να μιλούσες και με κάποιον άλλο γιατρό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι καινούργια στο φόρουμ ! Αύριο μάλλον θα αδιαθετήσω .. και ξεκινάω το βραχύ πρωτόκολλο διέγερσης για πρώτη φορά . Ανυπομονώ να ξεκινήσω άπο τη μια και ταυτόχρονα αγχώνομαι . Υπάρχει άλλη κοπέλα σε ίδια ή παρόμοια φάση ;

Καλή επιτυχία κορίτσι μου !!! Να μην αγχώνεσαι.  .  . Να σκέφτεσαι θετικά κ ότι όλα θα πάνε καλά!! Κ γω το βραχυ πρωτόκολλο έκανα κ με περιμένουν οι βλαστοκυστουλες μου για  ε .τ . Το βασικό σε όλη την διαδικασία είναι να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου κ ότι απορία κ άγχος έχεις να το συζητάς μαζί του κ εννοείται ότι σε όλο αυτό να έχεις κ τον άνθρωπο σου μέσα σε όλα!!! Σου εύχομαι πραγματικά στο τέλος μια μεγάλη χοριακη!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου !!! Να μην αγχώνεσαι.  .  . Να σκέφτεσαι θετικά κ ότι όλα θα πάνε καλά!! Κ γω το βραχυ πρωτόκολλο έκανα κ με περιμένουν οι βλαστοκυστουλες μου για  ε .τ . Το βασικό σε όλη την διαδικασία είναι να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου κ ότι απορία κ άγχος έχεις να το συζητάς μαζί του κ εννοείται ότι σε όλο αυτό να έχεις κ τον άνθρωπο σου μέσα σε όλα!!! Σου εύχομαι πραγματικά στο τέλος μια μεγάλη χοριακη!!!!!!

Αχ σευχαριστω τόσο πολύ και εύχομαι και σε εσένα γρήγορα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου !

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...