Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Είμαι έγκυος;


Recommended Posts

Καλημερα και χρόνια πολλά..ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι νέα στο αθλημα είχα περίοδο 29/3 πρώτη μέρα και είχα επαφή στις 9/4 δύο μέρες πριν την ωορρηξία.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος; Έχω μπερδευτεί με το πότε γίνεται η γονιμοποίηση και η εμφύτευση..έχω κάνει δύο αρνητικά τεστ αλλά μάλλον λάθος μέρες και αύριο περιμένω περιοδο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maria nk είπε:

Καλημερα και χρόνια πολλά..ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι νέα στο αθλημα είχα περίοδο 29/3 πρώτη μέρα και είχα επαφή στις 9/4 δύο μέρες πριν την ωορρηξία.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος; Έχω μπερδευτεί με το πότε γίνεται η γονιμοποίηση και η εμφύτευση..έχω κάνει δύο αρνητικά τεστ αλλά μάλλον λάθος μέρες και αύριο περιμένω περιοδο .

τι κυκλο εχεις;9/4 ειναι 12η μερα,αναλογως κυκλου μπορεις να την πεις γονιμη.ακομη κ αν διαπιστωμενα η ωορρηξια εγινε δυο μερες μετα υπαρχουν πιθανοτητες,γτ το σπερμα ζει 2-3μερες(ισως κ εως 5)

η γονιμοποιηση γινεται στο 24ωρο της ωορρηξιας.η εμφυτευση 5-12μερες μετα τη γονιμοποιηση.κ αν δ υπαρξει γονιμοποιηση 12-16μερες μετα ερχεται η περιοδος

απο εδω κ περα,ενα τεστ,η καλυτερα μια χοριακη,θα δειξει αν εμεινες με εκεινη την επαφη

γενικα καλο ειναι να περιμενεις καθυστερηση κ μετα να κανεις

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

τι κυκλο εχεις;9/4 ειναι 12η μερα,αναλογως κυκλου μπορεις να την πεις γονιμη.ακομη κ αν διαπιστωμενα η ωορρηξια εγινε δυο μερες μετα υπαρχουν πιθανοτητες,γτ το σπερμα ζει 2-3μερες(ισως κ εως 5)

η γονιμοποιηση γινεται στο 24ωρο της ωορρηξιας.η εμφυτευση 5-12μερες μετα τη γονιμοποιηση.κ αν δ υπαρξει γονιμοποιηση 12-16μερες μετα ερχεται η περιοδος

απο εδω κ περα,ενα τεστ,η καλυτερα μια χοριακη,θα δειξει αν εμεινες με εκεινη την επαφη

γενικα καλο ειναι να περιμενεις καθυστερηση κ μετα να κανεις

 

28 μέρες είναι ο κύκλος μου ... ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria nk είπε:

Καλημερα και χρόνια πολλά..ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι νέα στο αθλημα είχα περίοδο 29/3 πρώτη μέρα και είχα επαφή στις 9/4 δύο μέρες πριν την ωορρηξία.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος; Έχω μπερδευτεί με το πότε γίνεται η γονιμοποίηση και η εμφύτευση..έχω κάνει δύο αρνητικά τεστ αλλά μάλλον λάθος μέρες και αύριο περιμένω περιοδο .

Καλησπέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά. Βάσει του κύκλου σου, η μέρα που είχες την επαφή σου, ακόμα και αν δεν ήταν η μέρα που έκανες ωορρηξία, είναι μέσα στο "παράθυρο" των γόνιμων, με δεδομένο και τον χρόνο ζωής του σπέρματος μέσα στον κόλπο. Άρα δεν αποκλείεται η περίπτωση εγκυμοσύνης. Τα αρνητικά τεστ θεωρώ ότι δεν λένε κάτι, εφόσον δεν έχει έρθει ακόμα η αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου. Θα σου έλεγα να περιμένεις, αν υπάρξει καθυστέρηση να το επαναλάβεις και σου εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι αυτό που επιθυμείς.          

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά. Βάσει του κύκλου σου, η μέρα που είχες την επαφή σου, ακόμα και αν δεν ήταν η μέρα που έκανες ωορρηξία, είναι μέσα στο "παράθυρο" των γόνιμων, με δεδομένο και τον χρόνο ζωής του σπέρματος μέσα στον κόλπο. Άρα δεν αποκλείεται η περίπτωση εγκυμοσύνης. Τα αρνητικά τεστ θεωρώ ότι δεν λένε κάτι, εφόσον δεν έχει έρθει ακόμα η αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου. Θα σου έλεγα να περιμένεις, αν υπάρξει καθυστέρηση να το επαναλάβεις και σου εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι αυτό που επιθυμείς.          

Άντε να δούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι πάλι .. σήμερα στην αναμενόμενη περίοδο είδα εδώ και 12 ώρες λίγο ως ελάχιστο αίμα αλλά ροζ και έχω κράμπες και πόνους περιόδου και πονοκέφαλο..τι γίνεται ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Maria nk είπε:

Εγώ είμαι πάλι .. σήμερα στην αναμενόμενη περίοδο είδα εδώ και 12 ώρες λίγο ως ελάχιστο αίμα αλλά ροζ και έχω κράμπες και πόνους περιόδου και πονοκέφαλο..τι γίνεται ρε παιδιά;

μπορει να κατεβει ως αυριο

αν αυριο δ εχεις τπτ,δ θελω να σε ξεσηκωσω αλλα μπορει να ειναι εμφυτευση

ευχομαι να ερθουν ολα οπως θες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια μου επέστρεψα και πλέον μανούλα πρώτη φορά .γέννησα πριν δύομιση μήνες και νομίζω πως είμαι ξανά έγκυος...υπάρχει περίπτωση με μια επαφή να έχω μείνει έγκυος;; Δεν θηλάζω και αφού τελείωσαν τα λοχεία αδιαθετησα κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2023 at 7:13 ΜΜ, Maria nk είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα και πλέον μανούλα πρώτη φορά .γέννησα πριν δύομιση μήνες και νομίζω πως είμαι ξανά έγκυος...υπάρχει περίπτωση με μια επαφή να έχω μείνει έγκυος;; Δεν θηλάζω και αφού τελείωσαν τα λοχεία αδιαθετησα κατευθείαν.

να σου ζησει!

τι εγινε τελικα;

ποτε αδιαθετησες κ ποτε ηταν η επαφη;παλια τι κυκλο ειχες;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 28/5/2023 at 4:48 ΜΜ, vikib είπε:

να σου ζησει!

τι εγινε τελικα;

ποτε αδιαθετησες κ ποτε ηταν η επαφη;παλια τι κυκλο ειχες;

Εκείνη τη φορά αδιαθετησα ..ωστόσο και αυτό το μήνα έχω καθυστέρηση..ίσως είναι ορμονικό...θα πάω σε ενδοκρινολόγο να δει θυροειδή ιδη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Maria nk είπε:

Εκείνη τη φορά αδιαθετησα ..ωστόσο και αυτό το μήνα έχω καθυστέρηση..ίσως είναι ορμονικό...θα πάω σε ενδοκρινολόγο να δει θυροειδή ιδη

μπορει απλα να αλλαξε ο κυκλος σου απο την γεννα,η να θελει λιγο ακομη για να ρυθμιστει

παντως γενικα ναι,κ μια επαφη αρκει για να μεινεις εγκυος.ειδικα αν δ ξερεις ποτε ειναι η ωορρηξια

κ ειναι κ πολυ πιθανο τοσο κοντα σε προηγουμενη εγκυμοσυνη

καλα κανεις κ θα κανεις εναν ελεγχο

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...