Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας.. προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι με τον σύζυγό ένα χρόνο και ....2 φορές είχαμε βιοχημική εγκυμοσύνη αυτό τον καιρό..

Τερ είχα 26/4..επαφές είχαμε 4.6.7.8.9.10.11.12/5 

Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 10/5..κύκλο έχω 28 29 ημερών..από εκείνη την μέρα είχε πρηστεί σιγά σιγά το στήθος μου (τώρα με πονάει υπερβολικά) έχω συνέχεια 37.4 θερμοκρασία και πόνους περιόδου...σε αυτό τον κύκλο για μια εβδομάδα μου είχε πει και η γυναικολόγος να ενισχύσουμε λίγο με προγεστερόνη οπότε και έβαζα κολπικά κάθε βράδυ....εχθές πονούσα αρκετά χαμηλά στην κοιλιά και πήγα σε επείγοντα μου έκαναν χοριακη που βγήκε 1.20 (ενώ έχω κάνει αμέτρητες χοριακες και πάντα έβγαιναν 0.01...στον γιο μου 4 μέρες πριν την αναμενόμενη είχα 1.40 και μετά από 2 μέρες είχα 14)

Και μου έκαναν και υπέρηχο όπου το ενδομήτριο το βρήκαν 14.3 mm..κανονικά περιμένω την τρίτη περίοδο ήταν νωρίς να δείξει ή να πάρω απόφαση ότι θα αδιαθετησω και έχασα και αυτόν τον μήνα;;;.επίσης όλο νυστάζω 2 μέρες τώρα και όλο κοιμάμαι..τι συμβαίνει πια;;;έχω απογοητευτεί και κουραστεί

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας.. προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι με τον σύζυγό ένα χρόνο και ....2 φορές είχαμε βιοχημική εγκυμοσύνη αυτό τον καιρό..

Τερ είχα 26/4..επαφές είχαμε 4.6.7.8.9.10.11.12/5 

Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 10/5..κύκλο έχω 28 29 ημερών..από εκείνη την μέρα είχε πρηστεί σιγά σιγά το στήθος μου (τώρα με πονάει υπερβολικά) έχω συνέχεια 37.4 θερμοκρασία και πόνους περιόδου...σε αυτό τον κύκλο για μια εβδομάδα μου είχε πει και η γυναικολόγος να ενισχύσουμε λίγο με προγεστερόνη οπότε και έβαζα κολπικά κάθε βράδυ....εχθές πονούσα αρκετά χαμηλά στην κοιλιά και πήγα σε επείγοντα μου έκαναν χοριακη που βγήκε 1.20 (ενώ έχω κάνει αμέτρητες χοριακες και πάντα έβγαιναν 0.01...στον γιο μου 4 μέρες πριν την αναμενόμενη είχα 1.40 και μετά από 2 μέρες είχα 14)

Και μου έκαναν και υπέρηχο όπου το ενδομήτριο το βρήκαν 14.3 mm..κανονικά περιμένω την τρίτη περίοδο ήταν νωρίς να δείξει ή να πάρω απόφαση ότι θα αδιαθετησω και έχασα και αυτόν τον μήνα;;;.επίσης όλο νυστάζω 2 μέρες τώρα και όλο κοιμάμαι..τι συμβαίνει πια;;;έχω απογοητευτεί και κουραστεί

Γνώμη μου είναι να περιμένεις λίγες μέρες και να ξανακάνεις χοριακη για να σιγουρευτείς.. Σίγουρα έχεις πιθανότητες και είχες επαφές σε πολύ καλές μέρες.

Έχουμε παρόμοιο κύκλο και εγώ είχα τελευταία περίοδο 26/4 αλλά δυστυχώς επαφές είχαμε την έκτη μέρα του κύκλου εμείς..

Για εμάς λοιπόν αυτός ο μήνας είναι χαμένος αλλά για εσάς είναι μια χαρά..

Σου εύχομαι να έρθει σύντομα και το δεύτερο παιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας.. προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι με τον σύζυγό ένα χρόνο και ....2 φορές είχαμε βιοχημική εγκυμοσύνη αυτό τον καιρό..

Τερ είχα 26/4..επαφές είχαμε 4.6.7.8.9.10.11.12/5 

Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 10/5..κύκλο έχω 28 29 ημερών..από εκείνη την μέρα είχε πρηστεί σιγά σιγά το στήθος μου (τώρα με πονάει υπερβολικά) έχω συνέχεια 37.4 θερμοκρασία και πόνους περιόδου...σε αυτό τον κύκλο για μια εβδομάδα μου είχε πει και η γυναικολόγος να ενισχύσουμε λίγο με προγεστερόνη οπότε και έβαζα κολπικά κάθε βράδυ....εχθές πονούσα αρκετά χαμηλά στην κοιλιά και πήγα σε επείγοντα μου έκαναν χοριακη που βγήκε 1.20 (ενώ έχω κάνει αμέτρητες χοριακες και πάντα έβγαιναν 0.01...στον γιο μου 4 μέρες πριν την αναμενόμενη είχα 1.40 και μετά από 2 μέρες είχα 14)

Και μου έκαναν και υπέρηχο όπου το ενδομήτριο το βρήκαν 14.3 mm..κανονικά περιμένω την τρίτη περίοδο ήταν νωρίς να δείξει ή να πάρω απόφαση ότι θα αδιαθετησω και έχασα και αυτόν τον μήνα;;;.επίσης όλο νυστάζω 2 μέρες τώρα και όλο κοιμάμαι..τι συμβαίνει πια;;;έχω απογοητευτεί και κουραστεί

ειναι πολυ νωρις

μαλιστα με τεστ ωορρηξιας θετικο στις 10/5,μπορει να εγινε κ 12.κ με εκεινη την επαφη θελεις τουλ 12-14μερες για να δεις χοριακη κ ισως κ 16για περιοδο

καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

ειναι πολυ νωρις

μαλιστα με τεστ ωορρηξιας θετικο στις 10/5,μπορει να εγινε κ 12.κ με εκεινη την επαφη θελεις τουλ 12-14μερες για να δεις χοριακη κ ισως κ 16για περιοδο

καλα αποτελεσματα!

4 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Γνώμη μου είναι να περιμένεις λίγες μέρες και να ξανακάνεις χοριακη για να σιγουρευτείς.. Σίγουρα έχεις πιθανότητες και είχες επαφές σε πολύ καλές μέρες.

Έχουμε παρόμοιο κύκλο και εγώ είχα τελευταία περίοδο 26/4 αλλά δυστυχώς επαφές είχαμε την έκτη μέρα του κύκλου εμείς..

Για εμάς λοιπόν αυτός ο μήνας είναι χαμένος αλλά για εσάς είναι μια χαρά..

Σου εύχομαι να έρθει σύντομα και το δεύτερο παιδάκι!

Και σε εσένα εύχομαι σύντομα αφού το θέλετε!! Προσπαθήτε καιρό αν επιτρέπεται;

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

ειναι πολυ νωρις

μαλιστα με τεστ ωορρηξιας θετικο στις 10/5,μπορει να εγινε κ 12.κ με εκεινη την επαφη θελεις τουλ 12-14μερες για να δεις χοριακη κ ισως κ 16για περιοδο

καλα αποτελεσματα!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!συνήθως είναι στάνταρ ο κύκλος μου και μετά από 14 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας (το παρακολουθώ 5 μήνες ) μου έρχεται περίοδος...πότε λέτε να κάνω ένα τεστ ακόμα που να πούμε ότι είναι έγκυρο;;;

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!συνήθως είναι στάνταρ ο κύκλος μου και μετά από 14 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας (το παρακολουθώ 5 μήνες ) μου έρχεται περίοδος...πότε λέτε να κάνω ένα τεστ ακόμα που να πούμε ότι είναι έγκυρο;;;


 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!συνήθως είναι στάνταρ ο κύκλος μου και μετά από 14 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας (το παρακολουθώ 5 μήνες ) μου έρχεται περίοδος...πότε λέτε να κάνω ένα τεστ ακόμα που να πούμε ότι είναι έγκυρο;;;

Τουλάχιστον μετά από την πρώτη μέρα καθυστέρησης..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!συνήθως είναι στάνταρ ο κύκλος μου και μετά από 14 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας (το παρακολουθώ 5 μήνες ) μου έρχεται περίοδος...πότε λέτε να κάνω ένα τεστ ακόμα που να πούμε ότι είναι έγκυρο;;;

πριν τις 24δ θα εκανα.αλλα προσωπικα θα περιμενα ως τις 28

επισης προτιμω χοριακη κ οχι τεστ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Τουλάχιστον μετά από την πρώτη μέρα καθυστέρησης..

Λόγω θρομβοφιλιας πρέπει να ξέρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

πριν τις 24δ θα εκανα.αλλα προσωπικα θα περιμενα ως τις 28

επισης προτιμω χοριακη κ οχι τεστ

Λόγω θρομβοφιλιας πρέπει να ξέρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Λόγω θρομβοφιλιας πρέπει να ξέρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα

Λόγω θρομβοφιλιας πρέπει να ξέρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα

κανε μεθαυριο

καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Λόγω θρομβοφιλιας πρέπει να ξέρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα

Λόγω θρομβοφιλιας πρέπει να ξέρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα

Εγώ θα έκανα ένα αύριο..

Μακάρι να βγει θετικό!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Εγώ θα έκανα ένα αύριο..

Μακάρι να βγει θετικό!!!!

Αχ μακάρι!! Αν και πιστεύω πως όχι...θέλω να κάνω χοριακη για καλύτερα αλλά νομίζω ότι θα δώσω τζάμπα λεφτά


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αχ μακάρι!! Αν και πιστεύω πως όχι...θέλω να κάνω χοριακη για καλύτερα αλλά νομίζω ότι θα δώσω τζάμπα λεφτά

Που να ήξερες πόσα λεφτά έχω πετάξει σε τεστ τους τελευταίους μήνες..:|Ακόμη και τώρα που αποκλείεται να είμαι,εγώ ακόμη ελπίζω.. Αθεράπευτη!!:D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Που να ήξερες πόσα λεφτά έχω πετάξει σε τεστ τους τελευταίους μήνες..:|Ακόμη και τώρα που αποκλείεται να είμαι,εγώ ακόμη ελπίζω.. Αθεράπευτη!!:D

Νομίζω πως όλες ελπίζουμε ....και εγώ ξέρω πως δεν θα είμαι αλλά η ελπίδα παθαίνει πάντα τελευταία λένε..εγώ παίρνω τα τεστακια από την hometest και επειδή έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αξιόπιστα γι'αυτό και δεν έχω πολλές ελπίδες..

Δοκίμασε και εσύ να τα πάρεις είναι οικονομικά 


 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Νομίζω πως όλες ελπίζουμε ....και εγώ ξέρω πως δεν θα είμαι αλλά η ελπίδα παθαίνει πάντα τελευταία λένε..εγώ παίρνω τα τεστακια από την hometest και επειδή έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αξιόπιστα γι'αυτό και δεν έχω πολλές ελπίδες..

Δοκίμασε και εσύ να τα πάρεις είναι οικονομικά 

Λογικά θα πάρω αλλά δεν θέλω να κάνω κι άλλα τεστ που βγαίνουν αρνητικά..Πάντα λέω να το πάρω ψύχραιμα και τίποτα..Και είχα την εντύπωση ότι θα είναι πιο εύκολη αυτή η διαδικασία..Τέλος πάντων..

Θα κάνεις σήμερα τεστ??

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! 

Στις 12/4 έκανα απόξεση.... Δύο εβδομάδες αργότερα πήγα στο γιατρό  και μου είπε πως έχω καθαρίσει όπου και ξεκίνησα αμέσως νέες προσπάθειες.

Το ένα μου θέματακι είναι αν έκανα σωστά που ξεκίνησα αμέσως και  δεν περίμενα να περάσουν ένα-δυο κύκλοι  :-( και το δεύτερο ότι ενώ έχω πόνους περιόδου δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα όμως. υπάρχει ελπίδα;;;;; 

13,14,15,16 του μήνα είχα δυνατούς πόνους που μου έκοβαν την ανάσα καμιά φορά αλλά δεν κράτουσαν πολύ ευτυχώς. τώρα πλέον έχω μικρά πονάκια περιόδου(αλλά όχι περίοδο) αλλά και πάλι δεν κρατάνε πολύ.  Το Σάββατο 14/5 το πρωί νόμιζα ότι αδιαθέτησα αλλά είχα μόνο κάτι καφέ υγρά το πρωί και απο τότε ΤΙΠΟΤΑ!!!! 

Αααα επίσης 13/5 έκανα χοριακή και ήταν 3.09.......

Βέβαια απο την άλλη έχω διαβάσει εδώ ότι μετά απο απόξεση η περίοδος αργεί αρκετά ανάλογα και με τον κάθε οργανισμό.......

Πάντως ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ!!!!!!!  

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...