Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!

ΤΗΝ 17Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΡΟΖ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΡΑΤΗΣΑΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΘΑΘΕΤΗΣΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 24Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΑΚΟΜΑ.. ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΑ ΡΟΖ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΣΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.... ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ? ΕΙΜΑΙ ΑΝΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι νωρις ακομα νομιζω να βγαζουμε συμπερασματα. Μπορει να ηταν απο την ωορηξια σου αυτα τα υγρα που ειδες....κανε κουραγιο και αν δεις οτι εχεις καθηστεριση πηγαινε κανε μια β-χοριακη μεχρι τοτε ομως μην αγχωνεσαι γιατι οι μερες θα κυλαν πολυ δυσκολα....

Ευχομαι το καλυτερο για σενα, περιμενουμε νεα σου!


I Love My Pitbull!

Love animals!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια! Να σας κουράσω με την δική μου αγωνία. Έχω κύκλο περίπου 27 ημερών και είμαι 39 χωρίς παιδιά.Αδιαθέτησα 12/9. 19/9 είχα πονάκια στην κοιλιά χαμηλά, σαν πόνοι ωορρηξίας. 20/9 είχαμε ελεύθερες επαφές. Έκτοτε τα πονάκια συνεχίζονταν ως την προηγούμενη Κυριακή(30/9). Είδα μια κουκκίδα καφέ το Σάββατο(29/9). Λέτε να είμαι έγκυος? Πόσο σύντομα μπορώ να το μάθω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα όχι χοριακή ή τεστ πριν τις 10/10 για να είσαι σίγουρη περί καθυστέρησης και να μην δίνεις τζάμπα τα λεφτά σου τέτοιες εποχές. Έχεις να πληρώνεις μόλις επιβεβαιωθεί η κύηση...

Εύχομαι να είσαι και με το καλό, μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geia sas kai pali koritsia!telika thn prohgoumenh fora tipota....mou hr8e h akatanomasth 13/09.

apo tote kai idiws stis gonimes me ton antra mou exoume eleu8eres epafes mera paramera.apo prox8es niw8w ponous xamhla alla oxi sunexomenous kai elafrws baria.

lete na uparxei elpida?:?

pote mporw na kanw to test?

Link to comment
Share on other sites

nini είμαστε περίπου στην ίδια αγωνία...όπως έχω διαβάσει κι όπως με συμβούλεψε η tsioubal παραπάνω, θα πρέπει να περιμένουμε ως 10/10 για να κάνουμε χοριακή. Είχα κι εγώ τα ίδια συμπτώματα μέχρι την προηγούμενη Κυριακή. Από Δευτέρα ξεκίνησε μια ευαισθησία στο στήθος, αλλά όχι πρήξιμο. Αχ, ελπίζω να είμαστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω με κυκλο 26 ημερων εκανα χοριακη την 23 και βγηκε λιγο ενεβασμενη... σας το αναφερω γιατι ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυος ρωταγα ποτε αρχιζει να φαινεται στη χοριακη και ολοι μου λεγανε απο μερα της καθυστερησης και μετα... ευχομαι να ειστε ολες εγκυες!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εγω με κυκλο 26 ημερων εκανα χοριακη την 23 και βγηκε λιγο ενεβασμενη... σας το αναφερω γιατι ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυος ρωταγα ποτε αρχιζει να φαινεται στη χοριακη και ολοι μου λεγανε απο μερα της καθυστερησης και μετα... ευχομαι να ειστε ολες εγκυες!!!

καλησπερα. χαζευα στο φορουμ και ειδα τυχαια το μην σου. λοιπον εγω ειχα περιοδο 24 δεκεμβριου και επειδη ειχα την υποψια οτι μπορει να ειμαι εγκυος εκανα ενα τεστ που ειχα ξεχασμενο στο σπιτι, στις 15 ιανουαριου. και ηταν θετικο... ο κυκλος μου ηταν 26 ημερων και εμενα. επειδη ηταν παρασκευη κ δεν μπορουσα να κανω αιματος πηρα 2 πακετακια clear blue και ηταν ολα θετικα. και πολυ εντονα να συμπληρωσω. δευτερα εκανα αιματος και ηταν πολυ ανεβασμενη η χοριακη. οπως θα δεις βεβαια εχω διδυμα και γι αυτο ηταν τοσο ανεβασμενη κ φαινοταν φανταζομαι κ στα τεστ απο τοσο νωρις. λες να εχεις και εσυ διδυμα;;;; ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη.


4o4op3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εύχομαι σε έγκυες και μη, τα καλύτερα. Εγώ θα πάω για χοριακή την ερχόμενη Πέμπτη. Χτες το απόγευμα πέραν των άλλων συμπτωμάτων είχα και 37.3. Σήμερα το πρωί φυσιολογικά36.9. Σημαίνει κάτι αυτό? Ξέρει κάποια από εσάς? Περιμένω με αγωνία απάντησή σας.

Link to comment
Share on other sites

να μην τρελαίνεσαι και να μην είσαι με ένα θερμόμετρο παραμάσχαλα! Το άγχος κάνει κακό στις ορμόνες. Χαλάρωσε κι ότι είναι να γίνει θα γίνει!

Κατά φαντασίαν έγκυος, πριν την προσγείωση της περιόδου, υπήρξα για πολλούς μήνες με όοοολα τα συμπτώματα. Κι όταν πραγματικά έμεινα νόμιζα πως είχα απλώς κρυολογήσει κι ήμουν κουρασμένη και με περίεργο στομάχι (για πρησμένο στήθος ούτε λόγος) και με θερμοκρασία 36,4-36,6.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. χαζευα στο φορουμ και ειδα τυχαια το μην σου. λοιπον εγω ειχα περιοδο 24 δεκεμβριου και επειδη ειχα την υποψια οτι μπορει να ειμαι εγκυος εκανα ενα τεστ που ειχα ξεχασμενο στο σπιτι' date=' στις 15 ιανουαριου. και ηταν θετικο... ο κυκλος μου ηταν 26 ημερων και εμενα. επειδη ηταν παρασκευη κ δεν μπορουσα να κανω αιματος πηρα 2 πακετακια clear blue και ηταν ολα θετικα. και πολυ εντονα να συμπληρωσω. δευτερα εκανα αιματος και ηταν πολυ ανεβασμενη η χοριακη. οπως θα δεις βεβαια εχω διδυμα και γι αυτο ηταν τοσο ανεβασμενη κ φαινοταν φανταζομαι κ στα τεστ απο τοσο νωρις. λες να εχεις και εσυ διδυμα;;;; ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη.[/quote']

evizogr να χαιρεσαι τα κουκλακια σου!!!

Η αληθεια ειναι οτι φανηκε πολυ νωρις πηρα το predictor το διπλο που εχει και το early μεσα,το early το χρησιμοποιησα 7 μερες πριν την καθυστερηση και βγηκε θετικο ενω, αυτο συνηθως δειχνει στις 4 μερες και το απλο το εκανα 4 μερες πριν και βγηκε παλι θετικο!!

χθες η χοριακη μου ηταν 1400 λες υπαρχει πιθανοτητα? θα το θελα πολυ αλλα οτι θελει ο Θεος!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

evizogr να χαιρεσαι τα κουκλακια σου!!!

Η αληθεια ειναι οτι φανηκε πολυ νωρις πηρα το predictor το διπλο που εχει και το early μεσα,το early το χρησιμοποιησα 7 μερες πριν την καθυστερηση και βγηκε θετικο ενω, αυτο συνηθως δειχνει στις 4 μερες και το απλο το εκανα 4 μερες πριν και βγηκε παλι θετικο!!

χθες η χοριακη μου ηταν 1400 λες υπαρχει πιθανοτητα? θα το θελα πολυ αλλα οτι θελει ο Θεος!!!!

ποτε θα πας στο γιατρο; εμενα πριν παω με ειχε βαλει να κανω 2-3 φορες αιματος και ειχαν τρελη διαφορα. αν θυμαμαι καλα η πρωτη που ειχα κανει 5 μερες πριν την ημερομηνια περιοδου μου, ηταν 340. η δευτερη 1000 και η τριτη ειχε ξεφυγει παρα πολυ. 2000 και νομιζω. αντε οταν πας στο γιατρο πες μας νεα...


4o4op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...