Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?


Recommended Posts

evizogr να χαιρεσαι τα κουκλακια σου!!!

Η αληθεια ειναι οτι φανηκε πολυ νωρις πηρα το predictor το διπλο που εχει και το early μεσα,το early το χρησιμοποιησα 7 μερες πριν την καθυστερηση και βγηκε θετικο ενω, αυτο συνηθως δειχνει στις 4 μερες και το απλο το εκανα 4 μερες πριν και βγηκε παλι θετικο!!

χθες η χοριακη μου ηταν 1400 λες υπαρχει πιθανοτητα? θα το θελα πολυ αλλα οτι θελει ο Θεος!!!!

kαλησπερα!!με 1400 μοναδες το μονο που εχω να σου πω ειναι ''η παναγια μαζι σας'' γιατι μαλλον εισαι ''πολυ'' εγκυος!!!

με το καλο....!!!


rnDZp2.png

Rh0Qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγς ακομα περιμενω γιατι φανταζομαι ειναι πολυ νωρις για τεστ.εχθες ειχα μια απιστευτη κραμπα χαμηλα και μου ανεβασε λιγο τις ελπιδες.σημερα ποναω συνεχεια λες και θα μου ερθει περιοδος αυτη την στιγμη.

υπενθυμιζω οτι εχω κυκλο ακαταστατο αλλα αυτη τη φορα ως δια μαγειας μου ηρθε απο 13/08 στις 13/09 και την ιδια ωρα ακριβως.

τις γονιμες τις υπολογισε ο γιατρος μου με βαση κυκλους παλιοτερους των 36-40 ημερων και οχι με των τελευταιο.

υπαρχει λετε πιθανοτητα να ειναι ακομα οι γονιμες και οχι εγκυμοσυνη?

ουφ!!!

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα πας στο γιατρο; εμενα πριν παω με ειχε βαλει να κανω 2-3 φορες αιματος και ειχαν τρελη διαφορα. αν θυμαμαι καλα η πρωτη που ειχα κανει 5 μερες πριν την ημερομηνια περιοδου μου, ηταν 340. η δευτερη 1000 και η τριτη ειχε ξεφυγει παρα πολυ. 2000 και νομιζω. αντε οταν πας στο γιατρο πες μας νεα...

Θα παω την Τριτη και επειδη αυτη η εγκυμοσυνη ειναι μετα απο μια βιοχημικη και πραγματατικα τρεμω!!! αφου ακομα δεν εχω ανακοινωσει τιποτα πουθενα.... θα σας ενημερωσω.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα!!με 1400 μοναδες το μονο που εχω να σου πω ειναι ''η παναγια μαζι σας'' γιατι μαλλον εισαι ''πολυ'' εγκυος!!!

με το καλο....!!!

Ευχαριστω πολυ Φουσκιτσα μου... με το καλο να ερθει ο μπεμπακος σου!!!!

κοριτσια εγς ακομα περιμενω γιατι φανταζομαι ειναι πολυ νωρις για τεστ.εχθες ειχα μια απιστευτη κραμπα χαμηλα και μου ανεβασε λιγο τις ελπιδες.σημερα ποναω συνεχεια λες και θα μου ερθει περιοδος αυτη την στιγμη.

υπενθυμιζω οτι εχω κυκλο ακαταστατο αλλα αυτη τη φορα ως δια μαγειας μου ηρθε απο 13/08 στις 13/09 και την ιδια ωρα ακριβως.

τις γονιμες τις υπολογισε ο γιατρος μου με βαση κυκλους παλιοτερους των 36-40 ημερων και οχι με των τελευταιο.

υπαρχει λετε πιθανοτητα να ειναι ακομα οι γονιμες και οχι εγκυμοσυνη?

ουφ!!!

nini μου πονας συνηθως στην ωορηξια?

Εγω πονουσα αρκετα λιγο πριν αδιαθετησω, ενιωθα κραμπες, ανακατευομουνα στις ποσες μερες μετα την περιοδο εισαι?


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

συνηθως δεν ποναω καθολου ουτε στην περιοδο ουτε στις γονιμες και γι αυτο πολλες φορες δεν τις καταλαβαινω.σημερα ειναι η 22η μερα μετα την πρωτη μερα της προηγουμενης περιοδου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι margioula μου δεν το εχω παρακολουθησει για να πω την αληθεια.

σε λιγο ειπα τον αντρα μου να μου φερει ενα τεστ.

η επαφη θα πρεπει να ειναι μετα την ωορρηξια,κατα την διαρκεια,πριν?ποτε?

αχ σε παρακαλω δωσε μου τα φωτα σου.

απλα χαρηκα γιατι αυτοι οι πονοι μου εμφανιζονται πρωτη φορα κι επειδη ειχαμε επαφες στις υποτιθεμενες γονιμες βαση του γιατρου ελπιζουμε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια και απο μένα!!Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ ''είμαι έγκυος'' τελικά ή όχι?

έχω ένα κοριτσάκι 6 ετών και θέλουμε δεύτερο,έκανα τέστ ψηφιακό προχθές και έδειξε έγκυος 1-2 εβδομάδων,έκανα β-χοριακή αλλά είναι υπερβολικά χαμηλή 11,55.Η καθυσέρηση που έχω δεν έχει σημασία πόσες μέρες είναι γιατί έχω ακατάστατο κύκλο και έμεινα έγκυος πρίν 10 με 14 μέρες περίπου ενώ είχα ηδη καθυστέρηση..

Είμαι άραγε??Θα πάνε όλα καλά??Δεν θέλω πάλι απόξεση έκανα ξανα πέρυσι τον ίδιο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

οχι margioula μου δεν το εχω παρακολουθησει για να πω την αληθεια.

σε λιγο ειπα τον αντρα μου να μου φερει ενα τεστ.

η επαφη θα πρεπει να ειναι μετα την ωορρηξια,κατα την διαρκεια,πριν?ποτε?

αχ σε παρακαλω δωσε μου τα φωτα σου.

απλα χαρηκα γιατι αυτοι οι πονοι μου εμφανιζονται πρωτη φορα κι επειδη ειχαμε επαφες στις υποτιθεμενες γονιμες βαση του γιατρου ελπιζουμε περισσοτερο.

Τα αποτεσματα απο τετσ Νινι το εκανες?

συγνωμη που δε μπορεσα να σου απαντησω χθες... η επαφη πρεπει να ειναι κοντα στην ωορρηξια, η τουλαχιστον οταν διαπιστωσετε ωορρηξια... σφου κανεις υπερηχο και σου πει ο γιατρος οτι τα αυγουλακια ειναι ετοιμα ή αφου κανεις τεστ και το δεις θετικο υπαρχουν τεστ οικονομικοτατα εδω http://www.hometest.gr/el/el/ δεν κανω διαφημιση εγω με αυτα επιασα την πρωτη μου κορη γιατι αυτα του φαρμακειου καινε!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια και απο μένα!!Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ ''είμαι έγκυος'' τελικά ή όχι?

έχω ένα κοριτσάκι 6 ετών και θέλουμε δεύτερο,έκανα τέστ ψηφιακό προχθές και έδειξε έγκυος 1-2 εβδομάδων,έκανα β-χοριακή αλλά είναι υπερβολικά χαμηλή 11,55.Η καθυσέρηση που έχω δεν έχει σημασία πόσες μέρες είναι γιατί έχω ακατάστατο κύκλο και έμεινα έγκυος πρίν 10 με 14 μέρες περίπου ενώ είχα ηδη καθυστέρηση..

Είμαι άραγε??Θα πάνε όλα καλά??Δεν θέλω πάλι απόξεση έκανα ξανα πέρυσι τον ίδιο καιρό..

Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλο να ερθει και το δευτερο μωρακι σου.... να εισαι εγκυος συγχαρητηρια!!!!!!!!!!

και εμενα η πρωτη χοριακη βγηκε 14,9 γιατι την εκενα πριν την αναμενομενη περιοδο...

υπαρχει μια ωραια παρεα στις στο cafe του Μαϊου 2013 (αν θελεις να μας ερθεις)

αν και εμεις γενναμε Ιουνιο καλη εποχη ε... χωρις κοιλιτσα στις ζεστες!!! με το καλο!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλο να ερθει και το δευτερο μωρακι σου.... να εισαι εγκυος συγχαρητηρια!!!!!!!!!!

και εμενα η πρωτη χοριακη βγηκε 14,9 γιατι την εκενα πριν την αναμενομενη περιοδο...

υπαρχει μια ωραια παρεα στις στο cafe του Μαϊου 2013 (αν θελεις να μας ερθεις)

αν και εμεις γενναμε Ιουνιο καλη εποχη ε... χωρις κοιλιτσα στις ζεστες!!! με το καλο!!!!

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΑΥΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.

ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΨΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΛΑΜΠΑΔΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΓΙΟ (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝΕ-ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ -ΑΝΑΨΕ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ,ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΠΡΙΝ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΛΑΒΩ...ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΔΩΡΟ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ (ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΑΛΗΘΙΝΑ)

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΗΜΟΥΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΗΡΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ,ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΜΩΡΟ.

ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟ ΚΟΒΩ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ.ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΚΑΦΕ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΟΥΝΙΟΣ 2013?ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΦΕΡΟΥΜΕ ΓΟΥΡΙ :D

Ο ΙΟΥΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ,ΤΟ ΕΥΧΟΜΟΥΝΑ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ (ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΕΓΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΤΕΙΟ :P )

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...