Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Διαβήτης και άγχος


Jiji

Recommended Posts

Είπα να ανοίξω αυτό το θέμα μήπως είναι κι άλλες στην ίδια κατάσταση.. 

Είμαι 28 κ 1 εβδομαδων κ πριν λίγες μέρες έκανα την καμπυλη και αποδείχθηκε πως έχω διαβητη ο οποίος εικάζεται απ την γιατρο μου ότι προϋπήρχε της εγκυμοσύνης άρα δεν ξερω αν θεωρείται διαβητης κυησης ή γενικά διαβητης...

Ξεκινάω αύριο ενεσεις ινσουλινης και έχω αγχωθεί πολύ...

 

Υπάρχει καμία κοπέλα που να ξερει την κατάσταση?θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες...

Δεν φοβάμαι τον πονο με τις ενεσεις κλπ(αν και το σκέφτομαι κι αυτο) κυρίως φοβάμαι για το μωρο...είναι πολύ επικίνδυνο όλο αυτό? Έχω διαβάσει διάφορα και κάπως τρομοκρατηθηκα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Τι τιμές είχες;; Κ επίσης, τους προηγούμενους μήνες πόσο ήταν το ζάχαρο στις μηνιαίες εξετάσεις;;

Με το καλό το μωράκι σου!!

Δεν έκανα εξετάσεις ρους προηγούμενους μήνες...μένω βερολινο και εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα...κανείς απευθείας την καμπυλη στις 26 με 28 εβδομάδες... οι πιο υψηλές μου τιμές είναι κυρίως της νηστείας που φτάνει μέχρι κ 150 και μετά το πρωινό έχω φτάσει μέχρι κ 250..κ οι υπόλοιπες τιμές της ημέρας είναι πάνω απ το φυσιολογικό αν και όχι όσο το πρωινό.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Jiji είπε:

Δεν έκανα εξετάσεις ρους προηγούμενους μήνες...μένω βερολινο και εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα...κανείς απευθείας την καμπυλη στις 26 με 28 εβδομάδες... οι πιο υψηλές μου τιμές είναι κυρίως της νηστείας που φτάνει μέχρι κ 150 και μετά το πρωινό έχω φτάσει μέχρι κ 250..κ οι υπόλοιπες τιμές της ημέρας είναι πάνω απ το φυσιολογικό αν και όχι όσο το πρωινό.. 

Με όλο το θάρρος κλεισε ραντεβού στον Σουβατζογλου , φαντάζομαι θα κανει μέσω ιντερνετ λόγω εξωτερικού. Θα σου πουν δεν έχουν διαθεσιμότητα κλπ αλλα στείλε με μειλ τα αποτελέσματα σου για να σε αναλάβει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Καντι είπε:

Με όλο το θάρρος κλεισε ραντεβού στον Σουβατζογλου , φαντάζομαι θα κανει μέσω ιντερνετ λόγω εξωτερικού. Θα σου πουν δεν έχουν διαθεσιμότητα κλπ αλλα στείλε με μειλ τα αποτελέσματα σου για να σε αναλάβει.

Θέλεις να μου πεις παραπάνω πληροφορίες?θεωρείς ότι θα μου δώσει κάποια άλλη αγωγή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Jiji είπε:

Θέλεις να μου πεις παραπάνω πληροφορίες?θεωρείς ότι θα μου δώσει κάποια άλλη αγωγή?

Ινσουλίνη θα σου δώσει σίγουρα αλλα ειναι πολυ επιμελής στον έλεγχο που κανει. Οι τιμές που εχεις πρεπει να ρυθμιστούν άμεσα. Θα χρειαστείς επισης κι ενα αυστηρό διαιτολόγιο. 

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Δεν έκανα εξετάσεις ρους προηγούμενους μήνες...μένω βερολινο και εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα...κανείς απευθείας την καμπυλη στις 26 με 28 εβδομάδες... οι πιο υψηλές μου τιμές είναι κυρίως της νηστείας που φτάνει μέχρι κ 150 και μετά το πρωινό έχω φτάσει μέχρι κ 250..κ οι υπόλοιπες τιμές της ημέρας είναι πάνω απ το φυσιολογικό αν και όχι όσο το πρωινό.. 

Χμμμ κατάλαβα, ναι όντως είναι αρκετά υψηλές τιμές κ κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί ρύθμιση με ινσουλίνη άμεσα κιόλας. Δηλαδή δεν κάνετε έλεγχο ούτε στο πρώτο τρίμηνο με τη διαπίστωση της εγκυμοσύνης; Ώστε να ξέρεις εάν προϋπήρχε; Τελοσπαντων, λίγη σημασία έχει πια, τώρα καλό είναι να συμβουλευτείς έναν ενδοκρινολόγο ώστε να σε καθοδηγήσει. Θα μπορούσες να καλέσεις στο ενδοκρινολογικό κύησης του νοσοκομείου Έλενα. Ίσως μπορέσουν να σε βοηθήσουν τηλεφωνικά με κάποιο τρόπο. Εγώ πήγαινα εκεί αλλά όσες φορές χρειάστηκε, τηλεφωνικά ο γιατρός μου απαντούσε σε όλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εμενα με παρακολουθει ο σουβατζόγλου χρόνια τωρα γιατι εχω διαβητη νεανικο απο τα 15 μου 

τωρα ειμαι 1,5 μήνα εγκυος 

ειναι καταπληκτικος στον συστηνω με κλειστά μάτια 

εμενα μου ειπε το καλυτερο ειναι μεχρι 150 αλλα γνκα θελει προσοχή και καποιες φορες και μενα μου ξεφευγει χωρις να τρωω φαντασου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2022 at 10:16 ΜΜ, Καντι είπε:

Με όλο το θάρρος κλεισε ραντεβού στον Σουβατζογλου , φαντάζομαι θα κανει μέσω ιντερνετ λόγω εξωτερικού. Θα σου πουν δεν έχουν διαθεσιμότητα κλπ αλλα στείλε με μειλ τα αποτελέσματα σου για να σε αναλάβει.

Συμφωνώ απόλυτα για Σουβατζογλου!!!!!δεν έχω φτάσει ακόμα στο στάδιο της κύησης...αλλά κυριολεκτικά με έσωσε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά μένω εξωτερικό και έχω ήδη μια καταπληκτική διαβητολογο...Αυτό που δεν αντέχω είναι που δεν μπορώ να τρώω ότι θέλω! Κ αναρωτιέμαι αν είναι κ άλλες στην ίδια φάση χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/11/2022 at 12:20 ΜΜ, Jiji είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά μένω εξωτερικό και έχω ήδη μια καταπληκτική διαβητολογο...Αυτό που δεν αντέχω είναι που δεν μπορώ να τρώω ότι θέλω! Κ αναρωτιέμαι αν είναι κ άλλες στην ίδια φάση χαχαχχα

Καλησπέρα κορίτσι μου..μονο στην ίδια φάση??? Κ χειρότερα μην πω... στο 1ο μου παιδάκι μου βγηκε το ζάχαρο κύησης από την καμπύλη κ μετά... τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη το έχω από την αρχή...με διατροφή κ μετρήσεις... έχω κάνει μέχρι εχει τώρα 3 φορές καμπύλη...δράμα... τώρα που έκανα κ το doppler μου βρέθηκε αυξημένο αμνιο  που σημαίνει πρόωρος τοκετός...ίσως συμβεί δεν είναι κ σίγουρο...όμως έχω αγχωθεί πολύ... τώρα η ενδοκρινολογος με έβαλε πιο αυστηρή διατροφή, να το παλέψουμε έτσι,μήπως γλυτώσω την ινσουλίνη... τι να πω θα δείξει...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας... εμένα 6 βδομάδες μου έμειναν...μετά θέλω να δω το μωρό μου να είναι καλά... κ το επομενο βήμα είναι να πέσω με τα μουτρα στο φαγητό κ στα γλυκά...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...