Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

@lilbern θα συμφωνήσω με την @rodok για την ρωσική ρουλέτα 😂 δεν το είχα σκεφτεί έτσι έχει χίλια δίκια!! Ρε κορίτσια μακάρι να δούμε θετικά όλες μαζί πολύ θα το ήθελα!!! Τέτοια συμπαράσταση γενικά δεν έχω ξανά νιώσει, είναι πολύ σημαντικό αυτό στην φάση που βρισκόμαστε 🥰

@rodok μου κάνε υπομονή και θα τα φτιάξεις όλα καλέ μην αγχώνεσαι! Εγώ σκέφτομαι τα θετικά μπορεί να έχουμε τις αποβολές μας που είναι στενάχωρο ναι αλλά δεν είναι θετικό το ότι καταφέρνουμε την σύλληψη;; Ε θα έρθει και θα κάτσει το σπορακι μας μην αγχώνεσαι❤️ Όλα ρυθμίζονται!!

@lilbern οπότε και να έρθει το σπορακι σας φιλενάδα ο γιος σου θα είναι φανταστικός αδερφός γιατί έχει και φανταστική μανούλα! Μη σε αγχωνει αυτό🥳

Γενικά νομίζω πρέπει να διώξουμε το άγχος😂 πως γίνεται αυτό για πείτε καμιά ιδέα;;;😂😂

Καλησπέρα κορίτσι μου, πώς είσαι, σε ποιά φάση βρισκόμαστε τώρα; Σίγουρα το άγχος είναι ένας παράγοντας που δυσκολεύει τα πράγματα και η αντιμετώπιση του δεν είναι εύκολη υπόθεση. Προσωπικά τον τελευταίο καιρό έχω στραφεί σε πιο εναλλακτικές μεθόδους. Ξεκίνησα γιόγκα, προχθές πήγα μετά από αρκετό καιρό για μασάζ και γενικότερα προσπαθώ να βρίσκω κάποιους τέτοιους τρόπους για να αποφορτίζεται και το μυαλό και το σώμα 😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@lilbern καμία επίκριση για το γεγονός που αναφέρεις. Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις όπως περιγράφεις θυμώνω πολύ με ρον άντρα που δεν σέβεται το άτομο που έχει δίπλα του καο προσπαθεί με δόλο να το φέρει προ τετελεσμένων..!! Εγώ με τη μικρή μου αδερφή έχουμε 11 χρόνια διαφορά. Δεν ένιωσα ποτέ ότι αυτή η διαφορά ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για το οτιδήποτε!

 

 

@Marianne98 @rodok με τις πολυκυστικες ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω: θεωρητικά οι μεγάλοι κύκλοι δείχνουν ότι άργησε να γίνει ωορρηξία και αυτό το γεγονός κάποιες φορές καθιστά το ωάριο ακατάλληλο για γονιμοποίηση λόγω υπερωριμανσης! Εμένα που μου έρχεται η περίοδος υποτίθεται κανονικά στις 28 μέρες σε τι με επηρεάζουν οι πολυκυστικες; Γίνεται να είναι σταθερός ο κύκλος αλλά το ωάριο να μην είναι κατάλληλο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 το άγχος δεν ξέρω πώς θα φύγει είναι η αλήθεια! 😂 αλλά ρε συ γιατί νομίζεις ότι υπάρχει υπογονιμότητα στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια; Πέραν του ότι είναι δύσκολο να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο, η καθημερινότητα μας είναι τόσο πιεστική που αναδιοργανώνει όλο μας το σώμα! σκέψου πως από την εφηβεία πολλοί έχουμε αγχώδη διαταραχή χωρίς να το ξέρουμε και το θεωρούμε φυσιολογικό δυστυχώς. Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι ταμπού είναι και ο ψυχολόγος και δυστυχώς κοστίζει! 

Φίλες με το σύνδρομο πολυκυστικών και μη βοηθήστε με! σήμερα αφού δεν ήρθε ούτε και σήμερα η περίοδος, έκανα επίσημα και το πρώτο μου μπάνιο! Αφού έφαγα ένα τοστ, πέρασαν δέκα λεπτά και η έξυπνη είπα να παίξουμε ρακέτες, είχε πέσει και ο ήλιος.. έπαιξα για 20 λεπτά και μετά με πιάνει μια σκοτοδίνη, είχα αποπροσανατολιστεί, είχα δει πού πηγαίνει η ετεροθαλής αδερφή μου και απλά την ακολούθησα,μέχρι να ξαπλώσω βούιζαν τα αυτιά μου, η κολλητή μου κατάλαβε ότι μου ανέβηκε η πίεση και μου έβαλε κρύο νερό στο σβέρκο κ πάλι καλά συνήλθα στο 2λεπτο! Είναι σύμπτωμα η υπέρταση των πολυκυστικών; Όσο το σκέφτομαι, φοβάμαι περισσότερο μην μου ξανασυμβεί... 

πρίν από 10 λεπτά , Alice20 είπε:

@lilbern καμία επίκριση για το γεγονός που αναφέρεις. Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις όπως περιγράφεις θυμώνω πολύ με ρον άντρα που δεν σέβεται το άτομο που έχει δίπλα του καο προσπαθεί με δόλο να το φέρει προ τετελεσμένων..!! Εγώ με τη μικρή μου αδερφή έχουμε 11 χρόνια διαφορά. Δεν ένιωσα ποτέ ότι αυτή η διαφορά ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για το οτιδήποτε!

 

 

@Marianne98 @rodok με τις πολυκυστικες ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω: θεωρητικά οι μεγάλοι κύκλοι δείχνουν ότι άργησε να γίνει ωορρηξία και αυτό το γεγονός κάποιες φορές καθιστά το ωάριο ακατάλληλο για γονιμοποίηση λόγω υπερωριμανσης! Εμένα που μου έρχεται η περίοδος υποτίθεται κανονικά στις 28 μέρες σε τι με επηρεάζουν οι πολυκυστικες; Γίνεται να είναι σταθερός ο κύκλος αλλά το ωάριο να μην είναι κατάλληλο;

στο σύνδρομο οι τιμές απο ό,τι έχω καταλάβει δεν δίνουν το κατάλληλο ωάριο.. μπορεί να μην προλαβαίνει να ωριμάσει, εγώ απ' ό,τι καταλαβαίνω μπορεί να κάνω πολλαπλή ωορρηξία γιατί πολλές φορές βρίσκει και 2-3 ωχροσωμάτια στο κατάλληλο μέγεθος, απλώς δεν έτυχε η κατάλληλη στιγμή.
και γενικά απ΄ ό,τι έχω καταλάβει είναι πολύ παράγοντες που παίζουν στις πολυκυστικές γιατί και κάθε οργανισμός είναι μοναδικός! ακολούθα τον γιατρό σου, μην σκέφτεσαι ότι κάτι κάνεις λάθος! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, rodok said:

@Marianne98 το άγχος δεν ξέρω πώς θα φύγει είναι η αλήθεια! 😂 αλλά ρε συ γιατί νομίζεις ότι υπάρχει υπογονιμότητα στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια; Πέραν του ότι είναι δύσκολο να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο, η καθημερινότητα μας είναι τόσο πιεστική που αναδιοργανώνει όλο μας το σώμα! σκέψου πως από την εφηβεία πολλοί έχουμε αγχώδη διαταραχή χωρίς να το ξέρουμε και το θεωρούμε φυσιολογικό δυστυχώς. Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι ταμπού είναι και ο ψυχολόγος και δυστυχώς κοστίζει! 

Φίλες με το σύνδρομο πολυκυστικών και μη βοηθήστε με! σήμερα αφού δεν ήρθε ούτε και σήμερα η περίοδος, έκανα επίσημα και το πρώτο μου μπάνιο! Αφού έφαγα ένα τοστ, πέρασαν δέκα λεπτά και η έξυπνη είπα να παίξουμε ρακέτες, είχε πέσει και ο ήλιος.. έπαιξα για 20 λεπτά και μετά με πιάνει μια σκοτοδίνη, είχα αποπροσανατολιστεί, είχα δει πού πηγαίνει η ετεροθαλής αδερφή μου και απλά την ακολούθησα,μέχρι να ξαπλώσω βούιζαν τα αυτιά μου, η κολλητή μου κατάλαβε ότι μου ανέβηκε η πίεση και μου έβαλε κρύο νερό στο σβέρκο κ πάλι καλά συνήλθα στο 2λεπτο! Είναι σύμπτωμα η υπέρταση των πολυκυστικών; Όσο το σκέφτομαι, φοβάμαι περισσότερο μην μου ξανασυμβεί... 

στο σύνδρομο οι τιμές απο ό,τι έχω καταλάβει δεν δίνουν το κατάλληλο ωάριο.. μπορεί να μην προλαβαίνει να ωριμάσει, εγώ απ' ό,τι καταλαβαίνω μπορεί να κάνω πολλαπλή ωορρηξία γιατί πολλές φορές βρίσκει και 2-3 ωχροσωμάτια στο κατάλληλο μέγεθος, απλώς δεν έτυχε η κατάλληλη στιγμή.
και γενικά απ΄ ό,τι έχω καταλάβει είναι πολύ παράγοντες που παίζουν στις πολυκυστικές γιατί και κάθε οργανισμός είναι μοναδικός! ακολούθα τον γιατρό σου, μην σκέφτεσαι ότι κάτι κάνεις λάθος! ❤️❤️❤️

Δεν έτυχε ποτέ να ακούσω για υπέρταση λόγω πολυκυστικων. Πρώτη φορά σου συμβαίνει; Μήπως ήταν απλώς ίλιγγος απο τη ζέστη και τον ήλιο;

 

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρώσω βέβαια, πιστεύω ότι δεν έχω το σύνδρομο γτ αυτό είναι κ κληρονομικό. Η μητέρα μου δεν είχε 1000000%, ούτε και η γιαγιά μου! απλά μια τυπική εικόνα λόγω αναπαραγωγικής ηλικιάς, όπως λέει κ ο γιατρός μου και πέφτει πάντα μέσα

Just now, Alice20 είπε:

Δεν έτυχε ποτέ να ακούσω για υπέρταση λόγω πολυκυστικων. Πρώτη φορά σου συμβαίνει; Μήπως ήταν απλώς ίλιγγος απο τη ζέστη και τον ήλιο;

 

δεν ξέρω, αλλά εκείνη τη στιγμή δεν το πήρα στα σοβαρά, έλεγα ότι δεν είμαι για extreme sports και τέτοια! αλλά τώρα που το σκέφτομαι,φοβάμαι μην το πάθω και είμαι μόνη μου πχ.! Τη Δευτέρα θα πάω την μαμά μου για το τσεκ απ της στον γυναικολόγο και θα τον ρωτήσω! Και αυτή η αναθεματισμένη δεν έρχεται, αν είναι δυνατόν! ίσως βέβαια κάνει ένα reset όπως κάνει ανά πενταετία περίπου! ἰσως και το σπέρμα όντως μεγαλώνει τους κύκλους, παρόλο που δεν είχα ελεύθερη επαφή αυτό τον μήνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 minutes ago, rodok said:

να συμπληρώσω βέβαια, πιστεύω ότι δεν έχω το σύνδρομο γτ αυτό είναι κ κληρονομικό. Η μητέρα μου δεν είχε 1000000%, ούτε και η γιαγιά μου! απλά μια τυπική εικόνα λόγω αναπαραγωγικής ηλικιάς, όπως λέει κ ο γιατρός μου και πέφτει πάντα μέσα

δεν ξέρω, αλλά εκείνη τη στιγμή δεν το πήρα στα σοβαρά, έλεγα ότι δεν είμαι για extreme sports και τέτοια! αλλά τώρα που το σκέφτομαι,φοβάμαι μην το πάθω και είμαι μόνη μου πχ.! Τη Δευτέρα θα πάω την μαμά μου για το τσεκ απ της στον γυναικολόγο και θα τον ρωτήσω! Και αυτή η αναθεματισμένη δεν έρχεται, αν είναι δυνατόν! ίσως βέβαια κάνει ένα reset όπως κάνει ανά πενταετία περίπου! ἰσως και το σπέρμα όντως μεγαλώνει τους κύκλους, παρόλο που δεν είχα ελεύθερη επαφή αυτό τον μήνα

Πάντως αυτό που περιγράφεις δεν θα το έλεγα ακριβώς υπέρταση... Πιο πολύ μου ακούγεται σαν έλλειψη σιδήρου ή κάτι ορμονικό..για παράδειγμα εγώ αυτό το παθαίνω μερικές φορές στην περίοδο! Να ελέγξεις την Β12. Αυτή ευθύνεται συνήθως για τις ζαλαδες..ααα και εννοείται σιδηρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Είστε όλες υπέροχες να ξέρετε ❤️

Η περίοδος μου ήρθε σήμερα πρωί πρωί, άρα έχω δει ότι ένα μήνα έχω 25 μέρες, έναν 26. Το καλό είναι ότι τον Ιούλιο και τον Αύγουστο θα μένουμε μαζί με το boyfriend, οπότε έχουμε 4 προσπάθειες (το καλό του μικρού κύκλου 😅). Μετά από Σεπτέμβριο θα είναι πάλι η τωρινή ρουτίνα, οπότε θα πρέπει να πέφτουν οι γόνιμες ΣΚ για να γίνει κάτι 😋

Το θετικό που είχα κάνει τεστ την Παρασκευή και ήταν αρνητικό, είναι ότι υπό άλλες συνθήκες θα είχα ενθουσιαστεί χτες που δεν μου ήρθε περίοδος. Τώρα ήξερα, οπότε απλά την περίμενα.

Εσείς πως είστε?

@rodok μου, αυτό που λες το παθαίνω καμιά φορά πριν την περίοδο. Δεν ξέρω αν φταίνε οι πολυκυστικές, πιστεύω ότι πιο πολύ ταιριάζει γι αυτό που λέει η @Alice20. Σου ήρθε ποτέ η περίοδος????

Οι υπόλοιπες πως είστε?? @Marianne98, @Alice20, @KATIA97, @souz13 

 

 

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Είστε όλες υπέροχες να ξέρετε ❤️

Η περίοδος μου ήρθε σήμερα πρωί πρωί, άρα έχω δει ότι ένα μήνα έχω 25 μέρες, έναν 26. Το καλό είναι ότι τον Ιούλιο και τον Αύγουστο θα μένουμε μαζί με το boyfriend, οπότε έχουμε 4 προσπάθειες (το καλό του μικρού κύκλου 😅). Μετά από Σεπτέμβριο θα είναι πάλι η τωρινή ρουτίνα, οπότε θα πρέπει να πέφτουν οι γόνιμες ΣΚ για να γίνει κάτι 😋

Το θετικό που είχα κάνει τεστ την Παρασκευή και ήταν αρνητικό, είναι ότι υπό άλλες συνθήκες θα είχα ενθουσιαστεί χτες που δεν μου ήρθε περίοδος. Τώρα ήξερα, οπότε απλά την περίμενα.

Εσείς πως είστε?

@rodok μου, αυτό που λες το παθαίνω καμιά φορά πριν την περίοδο. Δεν ξέρω αν φταίνε οι πολυκυστικές, πιστεύω ότι πιο πολύ ταιριάζει γι αυτό που λέει η @Alice20. Σου ήρθε ποτέ η περίοδος????

Οι υπόλοιπες πως είστε?? @Marianne98, @Alice20, @KATIA97, @souz13 

 

 

έλα γκάζωσε για μόνιμη συγκατοίκηση! χιχιχιχι! 
δεν ξέρω, η νονά μου που είναι γιατρός μου είπε πολύ πιθανό καμια υπογλυκαιμία ή υπόταση από τη ζέστη! γτ τελικά δεν μου ανέβηκε η πίεση έτσι απλά μου το είπε η κολλητή μου για να ηρεμήσω! 😂😂😂😂

το ξέρω ότι με το να το έχω συνέχεια στο μυαλό μου αλλά κορίτσια έχω όλα τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη! έ θα τρελαθώ δλδ, τι περπάτημα στον ήλιο, τι περπάτημα γενικώς για να έρθει, αυτή δεν έρχεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rodok είπε:

έλα γκάζωσε για μόνιμη συγκατοίκηση! χιχιχιχι! 
δεν ξέρω, η νονά μου που είναι γιατρός μου είπε πολύ πιθανό καμια υπογλυκαιμία ή υπόταση από τη ζέστη! γτ τελικά δεν μου ανέβηκε η πίεση έτσι απλά μου το είπε η κολλητή μου για να ηρεμήσω! 😂😂😂😂

το ξέρω ότι με το να το έχω συνέχεια στο μυαλό μου αλλά κορίτσια έχω όλα τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη! έ θα τρελαθώ δλδ, τι περπάτημα στον ήλιο, τι περπάτημα γενικώς για να έρθει, αυτή δεν έρχεται! 

εχεις συχνα καθυστερηση;

επειδη τα εχω παθει κ τα δυο,θεωρω μια κ ειχες φαει οτι δ ηταν υπογλυκαιμια

το συνηθεστερο κ πιο απλο ειναι η υποταση,εχεις ελεγξει ποτε ποσο πιεση εχεις;

συνηθως εγω εβλεπα κ μαυρα στιγματα

δ νομιζω υπερταση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rodok είπε:

έλα γκάζωσε για μόνιμη συγκατοίκηση! χιχιχιχι! 
δεν ξέρω, η νονά μου που είναι γιατρός μου είπε πολύ πιθανό καμια υπογλυκαιμία ή υπόταση από τη ζέστη! γτ τελικά δεν μου ανέβηκε η πίεση έτσι απλά μου το είπε η κολλητή μου για να ηρεμήσω! 😂😂😂😂

το ξέρω ότι με το να το έχω συνέχεια στο μυαλό μου αλλά κορίτσια έχω όλα τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη! έ θα τρελαθώ δλδ, τι περπάτημα στον ήλιο, τι περπάτημα γενικώς για να έρθει, αυτή δεν έρχεται! 

Από Σεπτέμβριο σιγά σιγά θα κοιτάξουμε σπίτι να μείνουμε μαζί, οπότε πλησιάζει κι αυτό κάποια στιγμή χαχα!!!!

Πόσες μέρες ήταν ο μεγαλύτερος κύκλος σου?

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι τώρα?

πρίν από 39 λεπτά , vikib είπε:

εχεις συχνα καθυστερηση;

επειδη τα εχω παθει κ τα δυο,θεωρω μια κ ειχες φαει οτι δ ηταν υπογλυκαιμια

το συνηθεστερο κ πιο απλο ειναι η υποταση,εχεις ελεγξει ποτε ποσο πιεση εχεις;

συνηθως εγω εβλεπα κ μαυρα στιγματα

δ νομιζω υπερταση

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό με τα μαύρα στίγματα και καμιά φορά έχω όντως υπόταση. 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Είστε όλες υπέροχες να ξέρετε ❤️

Η περίοδος μου ήρθε σήμερα πρωί πρωί, άρα έχω δει ότι ένα μήνα έχω 25 μέρες, έναν 26. Το καλό είναι ότι τον Ιούλιο και τον Αύγουστο θα μένουμε μαζί με το boyfriend, οπότε έχουμε 4 προσπάθειες (το καλό του μικρού κύκλου 😅). Μετά από Σεπτέμβριο θα είναι πάλι η τωρινή ρουτίνα, οπότε θα πρέπει να πέφτουν οι γόνιμες ΣΚ για να γίνει κάτι 😋

Το θετικό που είχα κάνει τεστ την Παρασκευή και ήταν αρνητικό, είναι ότι υπό άλλες συνθήκες θα είχα ενθουσιαστεί χτες που δεν μου ήρθε περίοδος. Τώρα ήξερα, οπότε απλά την περίμενα.

Εσείς πως είστε?

@rodok μου, αυτό που λες το παθαίνω καμιά φορά πριν την περίοδο. Δεν ξέρω αν φταίνε οι πολυκυστικές, πιστεύω ότι πιο πολύ ταιριάζει γι αυτό που λέει η @Alice20. Σου ήρθε ποτέ η περίοδος????

Οι υπόλοιπες πως είστε?? @Marianne98, @Alice20, @KATIA97, @souz13 

 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή εβδομάδα. Εδώ, εγώ περιμένω σε λίγες μέρες την έναρξη των γόνιμων ημερών και της νέας προσπάθειας. Πολύ σημαντική για εσάς πιστεύω η συγκυρία της δίμηνης συγκατοίκησης. Ευκαιρία να την εκμεταλλευτείτε! Πέτα προφυλακτικά κλπ. για να μην σου μπαίνουν τίποτα ιδέες ( 😂😂) και άσε τον άνθρωπο να κάνει την δουλειά του όπως πρέπει για να έχουμε τίποτα ευχάριστα! 😊

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!!! Συγγνώμη αλλά με την δουλειά νιώθω ερηπιο και ξερενομαι στον ύπνο😂 

@Alice20 εμένα οι τιμές μου είναι στα φυσιολογικά, ο γιατρός μου θεωρεί ότι κάνω κανονικά ωορρηξία (έχει τύχει να πάω αρκετές φορές και να είμαι σε φάση ωορρηξίας) τώρα σίγουρα, κάποιους μήνες μπορεί να συμβαίνει κ σε εμένα αυτό που λες, το θεωρώ πολύ πιθανό αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι προς το παρόν! Θα πάω κάποια από αυτές τις μέρες οπότε θα τον ρωτήσω να μου πει συγκεκριμένα για αυτό που ρωτάς να δούμε, απλά μου έχει πει ότι κάνω ωορρηξία μετά την 16η ημέρα του μήνα🥰

@rodok κοριτσάκι μου δεν νομίζω να είναι σύμπτωμα αυτό μην αγχώνεσαι. Μήπως ήταν τυχαίο γεγονός;; Έχει και πολύ ζέστη τώρα, μήπως είναι από αυτό;;❤️ Θα σου πω κάτι. Έχει τύχει ΠΟΛΛΕΣ φορέα να έχω καθυστέρηση και να παίρνω τον γιατρό μου τηλ και να μου λέει "Σταματά να αγχώνεσαι και θα έρθει" και όντως έρχεται. Μη το σκέφτεσαι, το άγχος την καθυστερεί περισσότερο έχεις δεν έχεις πολυκυστικες. Πιστεύω μια επίσκεψη στον γιατρό σου και μια συζήτηση μαζί του θα σου λύσει όλες τις απορίες!! Βήμα βήμα❤️

@lilbern μου αγαπημένη!!🥰 Δεν πειράζει που ήρθε τώρα δύο μήνες θα δώσετε ρεσιταααααλ !!!! Χαίρομαι που το παίρνεις χαλαρά!! Έτσι θέλω να είστε όλες βρε κορίτσια θα έρθει θα έρθει🤞🤞❤️ θα γεμίσουμε κοιλίτσες κ εμείς🥰

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες.

Τι μου κάνετε σήμερα?

Εμένα η περίοδος αυτή την φορά κράτησε πολύ λίγο. Είχα αίμα την πρώτη μέρα αρκετά, χτες πολύ λίγο και σήμερα καθόλου. Γενικά μου κρατάει λίγο (το πολύ 5 μέρες), αλλά τώρα παρα ήταν. Σκέφτηκα μήπως όντως δεν έκανα ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα (επειδή ήταν η πρώτη φορά που δεν την κατάλαβα) ή λέω βλακείες ? 😂

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες.

Τι μου κάνετε σήμερα?

Εμένα η περίοδος αυτή την φορά κράτησε πολύ λίγο. Είχα αίμα την πρώτη μέρα αρκετά, χτες πολύ λίγο και σήμερα καθόλου. Γενικά μου κρατάει λίγο (το πολύ 5 μέρες), αλλά τώρα παρα ήταν. Σκέφτηκα μήπως όντως δεν έκανα ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα (επειδή ήταν η πρώτη φορά που δεν την κατάλαβα) ή λέω βλακείες ? 😂

Μόνο εμένα μου κρατάει 7-10 μέρες?? Σε λες και τυχερή!!😂

εφόσον έκανες τεστ δεν θα σου πω για εγκυμοσύνη. Μήπως απλά έτυχε;; Δηλαδή όταν δεν κάνεις ωορρηξία έχεις λιγότερη ροή;;🤔 Δεν το γνωρίζω καθόλου!! 

Δεν νομιζω όμως ότι είναι κάτι που χρειάζεται να σε αγχωνει❤️ 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες.

Τι μου κάνετε σήμερα?

Εμένα η περίοδος αυτή την φορά κράτησε πολύ λίγο. Είχα αίμα την πρώτη μέρα αρκετά, χτες πολύ λίγο και σήμερα καθόλου. Γενικά μου κρατάει λίγο (το πολύ 5 μέρες), αλλά τώρα παρα ήταν. Σκέφτηκα μήπως όντως δεν έκανα ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα (επειδή ήταν η πρώτη φορά που δεν την κατάλαβα) ή λέω βλακείες ? 😂

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμένα από τότε που πρωτοεμφανίστηκε, διαρκεί πάντα 3-4 μέρες με μειούμενη ροή. Πάντως αν ήταν η πρώτη φορά που συμβαίνει και δεν υπάρχει κάποιο άλλο σύμπτωμα που να σε προβληματίζει, θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι. Παρατήρησε τι θα γίνει στους επόμενους κύκλους (που ελπίζουμε βεβαίως να έχουν γίνει άλλα πράγματα και να μην εμφανιστεί) και αν δεις να μονιμοποιείται κάτι διαφορετικό, το ψάχνεις με τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...