Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

      Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

      Με καθησυχάζετε είναι η αλήθεια αλλά μόλις το βλέπω πάλι κατάρρεω !!! Μακαρι να είναι όλα καλά κ ας μείνω ξάπλα μόνο ….

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

@lilbern ο γιατρός μου λέει ότι το καλοκαίρι (η υπερβολική ζέστη) προκαλεί αναταραχές στους κύκλους μας. . Τελικά η ισορροπία μας ψυχική και σωματική κρέμεται απο μία κλωστή 😆😆 ... Νομίζω ότι δεν πρέπει να σε απασχολήσει ιδιαίτερα!! 😘

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. 

Χτες έγινε το πιο κουλό πράγμα. Ήμασταν σπίτι χτες με τον δικό μου, τους γονείς μου κλπ και καθόμασταν και σε κάποια φάση που θέλω τουαλέτα μιας και είχα πιει 2 κρασιά, ένα μπουκάλι ice tea και 2 ποτήρια νερό (το λέω για να δείτε την ποσότητα υγρών που είχα καταναλώσει), λέω "δεν κάνω μωρέ ένα τεστ να μου φύγει από το μυαλό που είχα αίμα μόνο 2 μέρες?".

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...Μια φίλη μου που της έστειλα χτες την φωτο και με πήρε αμέσως τηλέφωνο μου είπε να κάνω και αύριο το πρωί. Εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλο και να έρθω σε επαφή την επόμενη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες και να κάνω τεστ σε 2μιση εβδομάδες. 

Εσείς τι λέτε?? (έχω βάλει φωτό στο προφιλ μου)

 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, lilbern said:

Καλημέρα κορίτσια. 

Χτες έγινε το πιο κουλό πράγμα. Ήμασταν σπίτι χτες με τον δικό μου, τους γονείς μου κλπ και καθόμασταν και σε κάποια φάση που θέλω τουαλέτα μιας και είχα πιει 2 κρασιά, ένα μπουκάλι ice tea και 2 ποτήρια νερό (το λέω για να δείτε την ποσότητα υγρών που είχα καταναλώσει), λέω "δεν κάνω μωρέ ένα τεστ να μου φύγει από το μυαλό που είχα αίμα μόνο 2 μέρες?".

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...Μια φίλη μου που της έστειλα χτες την φωτο και με πήρε αμέσως τηλέφωνο μου είπε να κάνω και αύριο το πρωί. Εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλο και να έρθω σε επαφή την επόμενη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες και να κάνω τεστ σε 2μιση εβδομάδες. 

Εσείς τι λέτε?? (έχω βάλει φωτό στο προφιλ μου)

 

Μετακίνησε το λίγο γιατί δεν φαίνεται... αλλά φίλη νομίζω πως δεν πρέπει να λάβεις υπόψη το συγκεκριμένο τεστ γιατί δεν ακολουθήθηκε η σωστή διαδικασία! ... Να το ξανακάνεις αύριο πρωί για να σου ξεκαθαρίσει το τοπίο αλλιώς θα το έχεις στη σκέψη σου συνέχεια για το τι θα μπορούσε να συμβαίνει!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Alice20 είπε:

Μετακίνησε το λίγο γιατί δεν φαίνεται... αλλά φίλη νομίζω πως δεν πρέπει να λάβεις υπόψη το συγκεκριμένο τεστ γιατί δεν ακολουθήθηκε η σωστή διαδικασία! ... Να το ξανακάνεις αύριο πρωί για να σου ξεκαθαρίσει το τοπίο αλλιώς θα το έχεις στη σκέψη σου συνέχεια για το τι θα μπορούσε να συμβαίνει!!

Το άλλαξα θέση αν και νομίζω αν πατήσεις την φωτό την ανοίγει όλη. 

Ναι πολύ πιθανό να είναι λάθος. Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα μπορούσε όντως να είναι θετικό.


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , lilbern είπε:

Το άλλαξα θέση αν και νομίζω αν πατήσεις την φωτό την ανοίγει όλη. 

Ναι πολύ πιθανό να είναι λάθος. Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα μπορούσε όντως να είναι θετικό.

Καλημέρα! Κι εμένα δεν μου φαίνεται να είναι σωστό. Οι γραμμές μοιάζουν σαν εξάτμισης. Κάνε φυσικά ακόμα ένα αύριο πρωί με τον παραδοσιακό τρόπο 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έκανα τεστ τώρα και βγήκε αρνητικό ευτυχώς. Λέω ευτυχώς γιατί θα φοβόμουν πολύ να έβγαινε θετικό με το αίμα γιατί διάβαζα και για εκτοπη κύηση κλπ. Ενώ τώρα την άλλη εβδομάδα είναι οι γόνιμες και θα μπορεσουμε να κάνουμε την προσπάθεια μας 🥰 

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!

Εξαφανίζονται εξαιτίας της δουλειά. Νιώθω ένα ερηπιο, δεν ξέρω πως θα γίνουν οι προσπάθειες αυτό το μήνα ειλικρινά 😂 πάω σπίτι και ξερενομαι στον ύπνο😂

@KATIA97 @Alice20 σε τι φάση είστε εσείς κορίτσια μου;;;❤️

@lilbern μια μέρα έλειψα και κόντεψαν να τα πάθω όλα με αυτά που διαβάζω!!!😂 Μα βουτήξες το τεστ μέσα στην τουαλέτα;; Αχ είσαι τρελή εσύ, τι θα σε κάνουμε;;;😱🤔 Δεν πειράζει πάντως, τουλάχιστον σου έφυγε αυτό το άγχος από το κεφάλι και θα κάνετε τις προσπάθειές σας!!❤️ 

@rodok μας που είσαι;;; Έκανες τις εξετάσεις σου;; Περιμένουμε νέα!!❤️

Ποια άλλη κοπέλα είναι στις προσπάθειες;;;

Αχ κορίτσια ζω μια παράνοια και έχουμε μπροστά μας 3 μήνες ακόμα, θα πέσω κάτω😂 ο σύζυγος με κυνηγάει όλη μέρα και εγώ είμαι σε νέα μόνιμο μπουντ νυστας! Που την βρίσκουν τόση ενέργεια;;;; 😂😂😂

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!

Εξαφανίζονται εξαιτίας της δουλειά. Νιώθω ένα ερηπιο, δεν ξέρω πως θα γίνουν οι προσπάθειες αυτό το μήνα ειλικρινά 😂 πάω σπίτι και ξερενομαι στον ύπνο😂

@KATIA97 @Alice20 σε τι φάση είστε εσείς κορίτσια μου;;;❤️

@lilbern μια μέρα έλειψα και κόντεψαν να τα πάθω όλα με αυτά που διαβάζω!!!😂 Μα βουτήξες το τεστ μέσα στην τουαλέτα;; Αχ είσαι τρελή εσύ, τι θα σε κάνουμε;;;😱🤔 Δεν πειράζει πάντως, τουλάχιστον σου έφυγε αυτό το άγχος από το κεφάλι και θα κάνετε τις προσπάθειές σας!!❤️ 

@rodok μας που είσαι;;; Έκανες τις εξετάσεις σου;; Περιμένουμε νέα!!❤️

Ποια άλλη κοπέλα είναι στις προσπάθειες;;;

Αχ κορίτσια ζω μια παράνοια και έχουμε μπροστά μας 3 μήνες ακόμα, θα πέσω κάτω😂 ο σύζυγος με κυνηγάει όλη μέρα και εγώ είμαι σε νέα μόνιμο μπουντ νυστας! Που την βρίσκουν τόση ενέργεια;;;; 😂😂😂

Στα ίδια κι εγώ! Κάτι η ζέστη που αρχίζει να πιάνει, κάτι η κούραση από δουλειά, τρεχάματα κλπ., με το ζόρι γίνεται αυτό που πρέπει να γίνει. Πέντε λεπτά μετά έχω ξεραθεί στον ύπνο. Οι άντρες βλέπεις για βιολογικούς λόγους την έχουν πιο εύκολη την όρεξη, άσε που είναι πιο πιθανή η ευχαρίστηση από την όλη διαδικασία στην περίπτωσή τους. Αν πάρουν μπρος οι ορμόνες λοιπόν, άντε να τους πιάσεις! 😃😃

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Στα ίδια κι εγώ! Κάτι η ζέστη που αρχίζει να πιάνει, κάτι η κούραση από δουλειά, τρεχάματα κλπ., με το ζόρι γίνεται αυτό που πρέπει να γίνει. Πέντε λεπτά μετά έχω ξεραθεί στον ύπνο. Οι άντρες βλέπεις για βιολογικούς λόγους την έχουν πιο εύκολη την όρεξη, άσε που είναι πιο πιθανή η ευχαρίστηση από την όλη διαδικασία στην περίπτωσή τους. Αν πάρουν μπρος οι ορμόνες λοιπόν, άντε να τους πιάσεις! 😃😃

Βλέπω και εσύ στην ίδια κατάσταση είσαι και παρηγορουμε που δεν είμαι μόνη μου!!!😂 Άμα είσαι εξαντλημένη που να το χαρείς🥲🤔

Λέγαμε καλοκαίρι για χαλάρωση και τελικά είναι πιο κουραστικό!!! Βέβαια το μυαλό πλέον δεν ασχολείται με αυτό. Ούτε το ημερολόγιο δεν ανοίγω πλέον, έχει και τα καλά του. Οπότε κάτσει και αν τύχει..🤔

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne98 είπε:

Βλέπω και εσύ στην ίδια κατάσταση είσαι και παρηγορουμε που δεν είμαι μόνη μου!!!😂 Άμα είσαι εξαντλημένη που να το χαρείς🥲🤔

Λέγαμε καλοκαίρι για χαλάρωση και τελικά είναι πιο κουραστικό!!! Βέβαια το μυαλό πλέον δεν ασχολείται με αυτό. Ούτε το ημερολόγιο δεν ανοίγω πλέον, έχει και τα καλά του. Οπότε κάτσει και αν τύχει..🤔

Δυστυχώς τα τρεχάματα και οι υποχρεώσεις δεν σταματούν ποτέ. Ούτε εγώ έχω ψύχωση με το ημερολόγιο αυτή την περίοδο, απλά ρίχνω καμιά ματιά να ξέρω που βρισκόμαστε στο περίπου. Ούτως ή άλλως το καλοκαίρι έχουμε μεγαλύτερη "δραστηριότητα", οπότε βασίζομαι κυρίως εκεί 😊 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσαρες!!! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε❤️

Σήμερα έχουμε επέτειο, κλείνουμε 5 χρόνια!!😱 Πώς περνάει έτσι ο καιρός βρε κορίτσια;;; 

6 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Δυστυχώς τα τρεχάματα και οι υποχρεώσεις δεν σταματούν ποτέ. Ούτε εγώ έχω ψύχωση με το ημερολόγιο αυτή την περίοδο, απλά ρίχνω καμιά ματιά να ξέρω που βρισκόμαστε στο περίπου. Ούτως ή άλλως το καλοκαίρι έχουμε μεγαλύτερη "δραστηριότητα", οπότε βασίζομαι κυρίως εκεί 😊 

ειμαι μια 25χρονη στο σώμα μιας 70χρονης😂 ξεκάθαρα έτσι νιώθω τις τελευταίες μέρες!!! Θα συμφωνήσω απόλυτα με ότι λες και θα μας πω καλή επιτυχία!❤️ Εύχομαι οι προσπάθειες μας να αποδωσουν καρπούς🥰 

Εσύ πότε δεν περιμένεις την ασχημομουρα;;;🤔

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε❤️

Σήμερα έχουμε επέτειο, κλείνουμε 5 χρόνια!!😱 Πώς περνάει έτσι ο καιρός βρε κορίτσια;;; 

ειμαι μια 25χρονη στο σώμα μιας 70χρονης😂 ξεκάθαρα έτσι νιώθω τις τελευταίες μέρες!!! Θα συμφωνήσω απόλυτα με ότι λες και θα μας πω καλή επιτυχία!❤️ Εύχομαι οι προσπάθειες μας να αποδωσουν καρπούς🥰 

Εσύ πότε δεν περιμένεις την ασχημομουρα;;;🤔

Ευτυχισμένη επέτειο κορίτσι μου και σύντομα να έχετε ευχάριστες εξελίξεις στην προσπάθειά σας και ότι άλλο επιθυμείτε. Εγώ έχω δύο εβδομάδες περίπου ακόμη μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία, οπότε αυτές οι μέρες τώρα είναι οι πιο κρίσιμες για να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Ευτυχισμένη επέτειο κορίτσι μου και σύντομα να έχετε ευχάριστες εξελίξεις στην προσπάθειά σας και ότι άλλο επιθυμείτε. Εγώ έχω δύο εβδομάδες περίπου ακόμη μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία, οπότε αυτές οι μέρες τώρα είναι οι πιο κρίσιμες για να δούμε τι θα γίνει.

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! 

Καλή επιτυχία, περιμένουμε τα ευχάριστα !!❤️🥰 Πολλές ζουζουνιες και όσο μπορείς χαλαραααα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne98 είπε:

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! 

Καλή επιτυχία, περιμένουμε τα ευχάριστα !!❤️🥰 Πολλές ζουζουνιες και όσο μπορείς χαλαραααα!!

Προσπαθούμε όσο μπορούμε και όλο και κάτι γίνεται, αν και οι συνθήκες δεν είναι πάντα ευνοϊκές 😊

Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 πώς περάσατε στην επέτειο; Εύχομαι να είσαστε πάντα αγαπημένοι και σίγουρα θα έρθει το πολυπόθητο παιδάκι!

@KATIA97 και @Marianne98κουράγιο... Σας νιώθω απόλυτα ..

@lilbern ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι κάτι έγινε λάθος με το τεστ μετά απο ολα αυτά που περιεγραψες! Τουλάχιστον τώρα ξεκινάς προσπάθεια με καθαρό μυαλό.

Εγώ κορίτσια μου ψες έβαλα το τελευταίο απλικατερ με κρέμα. Την άλλη εβδομάδα πρέπει να πάω για καλλιέργεια. Θέλω πολύ να έχω απαλλαχτεί απο αυτή τη δυσάρεστη κατάσταση... Πάντως όπως και να έχει μπαίνω στο γόνιμο παράθυρο και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι δεν έχω καθαρίσει ούτε να αγχωθω για το τι θα γίνει.. έχω πεθυμησει την ανεμελιά των επαφών πριν βάλουμε σαν στόχο την εγκυμοσύνη... Ελπίζω να καταφέρω να μην το έχω συνέχεια στη σκέψη μου!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...