Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Katerina P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Αυτή τη βδομάδα που μας πέρασε νομίζω πως είναι γονιμες μέρες διότι έχω αρκετά υγρά και πονακια χαμηλά στην κοιλιά. Πριν 3 μέρες, Σάββατο βράδυ δηλαδή μετά την επαφή όταν σκουπιστηκα  είχα αιμα.. αρκετό θα έλεγα ήταν κόκκινα υγρά σαν αίμα κάτι τέτοιο, δεν μπορώ να το εξηγήσω. Εν τέλει Κυριακή πρωί σηκώθηκα χάλια από το στομάχι μου και έκανα μια φορά εμετό,  θεώρησα ότι θα με πείραξαν τα ποτά από το προηγούμενο βράδυ. Ήθελα και δεύτερη φορά να κάνω εμετό αλλά δεν έκανα τελικά.  Τα κόκκινα υγρά εξασθένισαν  αλλά σήμερα πάλι έβγαλα το πρωί λίγα κόκκινα υγρά σαν αιματηρα.  Τι μπορεί να είναι; λέτε να είναι ωορρηξια; Και γιατί κατά την επαφή βγήκαν τόσα κοκκινα αιματηρα; Μήπως πληγωθηκα από κατω; τρομαξαμε  πάρα πολύ και εγώ και ο σύντροφός μου...

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν έχω πάθει κάτι παρόμοιο, ούτε γνωρίζω ακριβώς, αλλά το μυαλό μου πήγε σε κάποια κύστη που έσπασε. Μπορεί γι αυτό και ο εμετός. Μήπως να πάρεις ένα τηλ τον γιατρό σου?


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Πόσες μέρες ήταν η μεγαλύτερη σου καθυστέρηση??? Αχ, οκ το δέχομαι, ας μην κάνουμε τεστ πριν γιατί σε περίπτωση αρνητικού είναι απογοήτευση. Αλλά με καθυστέρηση....δεν θα άντεχα😱 Δεν θα σε παρασύρουμε όμως στην ακολασία, έχεις δίκιο 🤣

Και του δώσαμε και κατάλαβε και νιώθω ωραία με αυτό. Οπότε θα το ξαναπροτιμήσω σαν μέθοδο το επόμενο μήνα 😂

Άσε με εμένα όμως. Εσύ πες μου πως νιώθεις τώρα? Μόνο πονάκια έχεις χαμηλά?

Κοριτσάκι μου εσύ πως περνάς στην Κρήτη? Τελειώσατε χτες με την αντιβίωση ε? Προλαβαίνετε τις γόνιμες? Ιδού η απορία!!

Χαχαχαχχα με έκανες και γέλασα 😂

Ανυπομονούμε για τα νέα σου την Τετάρτη 😍

Σαν χτες θυμάμαι την @Evdokia Pan που μας έγραφε τα νέα από το μπεμπέ της μετά την αυχενική 🥰

Κορίτσι μου, ( @Evdokia Pan ), καταλαβαίνω αυτά που γράφεις. Νομίζω οι κοπέλες που τα πέρασαν όλα αυτά, πλέον μιλάνε πιο ανοικτά. Υπάρχουν όντως και εγκυμοσύνες που έρχονται εύκολα και όλα είναι όμορφα και εγκυμοσύνες που αποκτήθηκαν με κόπο και μετά από απογοήτευση, κλάμα και απώλειες. Ακόμα και τότε όμως, όταν επιτέλους έχουν αυτό το θετικό τεστ, τότε μέσα στο άγχος τους, σίγουρα υπάρχει και η ευτυχία. Γι' αυτό το ανακοινώνουν με χαρά.  Άγχος θα υπάρχει πάντα.  Από την στιγμή που θα δεις θετικό τεστ εγκυμοσύνης μέχρι να πεθάνεις. Γιατί έτσι είναι το να είσαι γονιός ❤️ Σημασία έχει να σκεφτόμαστε θετικά και όμορφα και να μην το αφήνουμε να μας καταβάλλει.

Επίσης -άσχετο- αλλά μιας και μιλάμε για άγχος. Αυτό το μήνα δεν κατάλαβα καθόλου την ωορρηξία μου 😅 Λέτε πάνω που είπα να το δοκιμάσω κανονικά να μην έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα???? Ιιιιιιιι !! Αν έγινε αυτό θα είναι τέρμα σπαστικό. Λένε ότι μπορεί μια φορά τον χρόνο γίνει αυτό. Δεν ξέρω αν το έχω πάθει ποτέ, απλά δεν είδα τα υγρά αυτό το μήνα και τώρα αγχώθηκα 😅

Έχω φτάσει και 40 μέρες, απλά σκέφτομαι ότι καταναλωσα φάρμακα μέσα στο μήνα οπότε μήπως παίζει ρόλο και αυτό; Αυτή την στιγμή αυτό που νιώθω είναι αυτός ο πόνος χαμηλά λες και σου έχουν μπιξει κάτι στην κοιλιά;;😂 Ετσι το περιγράφω και στον σύζυγό και με κοιτάζει σαν εξωγήινος!🥲 Συνήθως όταν νιώθω έτσι κατεβαίνει. Αυτό που με παραξενευει είναι ότι πάντα έχω συμπτώματα μια εβδομάδα πριν. Αυτό το μήνα τίποτα!! Ακόμα και το στήθος μου δεν πονάει καθόλου. Δεν ξέρω ειλικρινά 😱😂

Όσο για εσεναααα, να το ξανά κάνει, να το ξανά κάνεις είναι ωραία, έχει άλλη γλύκα βρε παιδί μου😂😱🥳

Εντωμεταξυ αν σου έτυχε και αυτό ε τι να σου πω😂 ωστόσο ας σκεφτούμε ότι δεν την ένιωσες γιατί ήσουν χαλαρή και δεν έδινες βάση σε συμπτωτα, που αυτο είναι θετικό🥲 ας ελπίζουμε σ καλύτερα🥳

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marianne98 είπε:

Έχω φτάσει και 40 μέρες, απλά σκέφτομαι ότι καταναλωσα φάρμακα μέσα στο μήνα οπότε μήπως παίζει ρόλο και αυτό; Αυτή την στιγμή αυτό που νιώθω είναι αυτός ο πόνος χαμηλά λες και σου έχουν μπιξει κάτι στην κοιλιά;;😂 Ετσι το περιγράφω και στον σύζυγό και με κοιτάζει σαν εξωγήινος!🥲 Συνήθως όταν νιώθω έτσι κατεβαίνει. Αυτό που με παραξενευει είναι ότι πάντα έχω συμπτώματα μια εβδομάδα πριν. Αυτό το μήνα τίποτα!! Ακόμα και το στήθος μου δεν πονάει καθόλου. Δεν ξέρω ειλικρινά 😱😂

Όσο για εσεναααα, να το ξανά κάνει, να το ξανά κάνεις είναι ωραία, έχει άλλη γλύκα βρε παιδί μου😂😱🥳

Εντωμεταξυ αν σου έτυχε και αυτό ε τι να σου πω😂 ωστόσο ας σκεφτούμε ότι δεν την ένιωσες γιατί ήσουν χαλαρή και δεν έδινες βάση σε συμπτωτα, που αυτο είναι θετικό🥲 ας ελπίζουμε σ καλύτερα🥳

Σε ποια μέρα είμαστε σήμερα? Έτσι για να ξέρουμε πότε θα περάσεις τις 40 μέρες😅

Τα φάρμακα όντως μπορεί να παίξουν ρόλο στην καθυστέρηση, αλλά όχι στην απουσία συμπτωμάτων. Αχ αχ οκ, ας κάνουμε υπομονή ❤️

Μπορεί να είναι κι αυτό που λες ή να μην κατάλαβα ποια υγρά είναι τι, λόγω ελεύθερου.....ταπεραμέντου 😅 Κυριακή ένιωθα ένα βάρος χαμηλά, ίσως ήταν αυτό. Αλλά πάντα με μπερδεύει ο πόνος χαμηλά με το έντερο. Θα δείξει. Προς το παρόν δεν το σκέφτομαι. Εννοώ δεν ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες. Πιο πολύ αγωνία είχα όταν γινόταν την πρώτη μέρα των γόνιμων χαχαχα!! Τώρα σκέφτομαι ότι ουσιαστικά είναι η πρώτη προσπάθεια και είναι λογικό να μην υπάρχει αποτέλεσμα. Έχω και την βάφτιση της ανιψιάς μου τον Ιούλιο, οπότε ασχολούμαι με αυτό τώρα. Όπως και το να βάλω σε μια τάξη τα οικονομικά μου γιατί μου έπεσαν πολλές υποχρεώσεις μαζεμένες και αυτοί οι 2 μήνες που έρχονται είναι λίγο δύσκολοι. Αλλά δεν πτοούμαι 🥰

  • Καλή τύχη! 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Τι να κάνω ;;; 😂😂 Φυσικά και με τρώει το ποπουδακι μου να κάνω τεστ αλλά κρατιέται με νύχια και με δόντια! Ξέρω ότι θα φάω την ήττα μου πάλι και η κυρία με έχει συνηθίσει σε αυτά. Προς το παρόν ακόμα δεν έχει έρθει, έχω πόνους οπότε πιστεύω θα κατέβει🥲  μη με παρασερνεται σε ακολασίες καλέ🥲😂😂😂😂 

Του δώσατε και κατάλαβε δηλαδή;;; Επιτέλους!!!! Χρυσή σε έχουμε κάνει😂 ελπίζω να σου άρεσε και να το ξανά κάνεις, σου στέλνω θετική ενέργεια και περιμένουμε να έχουμε ευχάριστα!!! Βρε τι χαρά μου έδωσες;;😂🥲🥰

Είμαι στην 3η μετά καθυστέρησης αλλά συνηθισμένη σε αυτά! Οπότε προσπαθώ να κάνω υπομονή😂 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, ελπίζω να μας πεις ευχάριστα! Έχεις συμπτώματα;;🥲

Όχι κάτι ιδιαίτερο που να μην έχει ξαναεμφανιστεί στη συγκεκριμένη φάση. Μόνο το συνηθισμένο πρήξιμο στο στήθος μαζί με αρκετά έντονη ευαισθησία στο άγγιγμα. Κάτω τίποτα ακόμα. Σε κάθε περίπτωση σύντομα θα αποσαφηνιστεί το τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , KATIA97 είπε:

Όχι κάτι ιδιαίτερο που να μην έχει ξαναεμφανιστεί στη συγκεκριμένη φάση. Μόνο το συνηθισμένο πρήξιμο στο στήθος μαζί με αρκετά έντονη ευαισθησία στο άγγιγμα. Κάτω τίποτα ακόμα. Σε κάθε περίπτωση σύντομα θα αποσαφηνιστεί το τι συμβαίνει.

Ώπα!! Ποτε περιμένεις ;;; Λες να έχουμε θετικά αποτελέσματα;  😍


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα, μόλις γράφτηκα στο site, αλλά γενικά οπότε με απασχολούσε κάτι, έμπαινα και διάβαζα. Έχω 8 μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τεστ, τα έκανα την 2η μέρα καθυστέρησης και την 5η. Περίοδος ακόμα δεν μου ήρθε. Έχω όμως πρησμένο στήθος, φούσκωμα αρκετό, ξέρω τι μαγειρεύει όλη η γειτονιά, αλλά όλα αυτά οφείλονται στις ορμόνες, το καταλαβαίνω. Το περίεργο είναι πως χθες το βράδυ με έπιασε πόνος κάτω χαμηλά όπως όταν μου έρχεται περίοδος, πάντα όταν είχα τέτοιον πόνο πήγαινα τουαλέτα και ήταν όλα βαμμένα κόκκινα, αυτή τη φορά τίποτα, ούτε ίχνος. Ο έντονος πόνος κράτησε μισή ώρα περίπου, μετά μπήκα για μπάνιο και μαλάκωσε. Έχει συμβεί σε καμία σας κάτι παρόμοιο? Λέτε να είμαι έγκυος? Δεν έχω πάει ακόμα για εξέταση αίματος γιατί φοβάμαι μην απογοητευθώ πάλι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Σε ποια μέρα είμαστε σήμερα? Έτσι για να ξέρουμε πότε θα περάσεις τις 40 μέρες😅

Τα φάρμακα όντως μπορεί να παίξουν ρόλο στην καθυστέρηση, αλλά όχι στην απουσία συμπτωμάτων. Αχ αχ οκ, ας κάνουμε υπομονή ❤️

Μπορεί να είναι κι αυτό που λες ή να μην κατάλαβα ποια υγρά είναι τι, λόγω ελεύθερου.....ταπεραμέντου 😅 Κυριακή ένιωθα ένα βάρος χαμηλά, ίσως ήταν αυτό. Αλλά πάντα με μπερδεύει ο πόνος χαμηλά με το έντερο. Θα δείξει. Προς το παρόν δεν το σκέφτομαι. Εννοώ δεν ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες. Πιο πολύ αγωνία είχα όταν γινόταν την πρώτη μέρα των γόνιμων χαχαχα!! Τώρα σκέφτομαι ότι ουσιαστικά είναι η πρώτη προσπάθεια και είναι λογικό να μην υπάρχει αποτέλεσμα. Έχω και την βάφτιση της ανιψιάς μου τον Ιούλιο, οπότε ασχολούμαι με αυτό τώρα. Όπως και το να βάλω σε μια τάξη τα οικονομικά μου γιατί μου έπεσαν πολλές υποχρεώσεις μαζεμένες και αυτοί οι 2 μήνες που έρχονται είναι λίγο δύσκολοι. Αλλά δεν πτοούμαι 🥰

Θα δώσω περιθώριο έως Παρασκευή!😂 Αν όχι, επειδή με πιέζεις θα σου κάνω το χατίρι και θα κάνω τεστ😂 Εντωμεταξυ αν είχα στο σπίτι τεστ δεν θα το συζητάμε τώρα😂😂😂 Υπομονή, το λέω και το ξανά λέω να το θυμάμαι και εγώ🥲

Ποτέ δεν ξέρεις φιλενάδα μπορεί αυτή η πρώτη προσπάθεια να είναι και τυχερή χιχιχ... Στο εύχομαι δηλαδή!!🥰 οπότε μη λες κουβέντααααα😂

Εντωμεταξυ για τα οικονομικά μη το συζητήσουμε, πονεμένη ιστορία.. για κάποιο λόγο και εμάς μας έπεσαν διάφορα μαζί τώρα και ο σύζυγος έχει φρικαρει. Εγώ λειτουργώ πιο χαλαρά γιατί αλλιώς θα κάναμε μακροβουτια από το μπαλκόνι😂😂 Αλλά θα τα καταφέρουμε ρε φίλη μην αγχώνεσαι 🥰

 

2 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Όχι κάτι ιδιαίτερο που να μην έχει ξαναεμφανιστεί στη συγκεκριμένη φάση. Μόνο το συνηθισμένο πρήξιμο στο στήθος μαζί με αρκετά έντονη ευαισθησία στο άγγιγμα. Κάτω τίποτα ακόμα. Σε κάθε περίπτωση σύντομα θα αποσαφηνιστεί το τι συμβαίνει.

Περιμένουμε θετικά αποτελέσματα 🥰

πρίν από 57 λεπτά , -SummeR είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, μόλις γράφτηκα στο site, αλλά γενικά οπότε με απασχολούσε κάτι, έμπαινα και διάβαζα. Έχω 8 μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τεστ, τα έκανα την 2η μέρα καθυστέρησης και την 5η. Περίοδος ακόμα δεν μου ήρθε. Έχω όμως πρησμένο στήθος, φούσκωμα αρκετό, ξέρω τι μαγειρεύει όλη η γειτονιά, αλλά όλα αυτά οφείλονται στις ορμόνες, το καταλαβαίνω. Το περίεργο είναι πως χθες το βράδυ με έπιασε πόνος κάτω χαμηλά όπως όταν μου έρχεται περίοδος, πάντα όταν είχα τέτοιον πόνο πήγαινα τουαλέτα και ήταν όλα βαμμένα κόκκινα, αυτή τη φορά τίποτα, ούτε ίχνος. Ο έντονος πόνος κράτησε μισή ώρα περίπου, μετά μπήκα για μπάνιο και μαλάκωσε. Έχει συμβεί σε καμία σας κάτι παρόμοιο? Λέτε να είμαι έγκυος? Δεν έχω πάει ακόμα για εξέταση αίματος γιατί φοβάμαι μην απογοητευθώ πάλι.

Μήπως να έκανες μια χοριακη για επιβεβαίωση;; Αν είναι και αυτή αρνητική μήπως έχει καμία κυστουλα; Μου έχει τύχει δηλαδή να πονάω κανονικά να μην κατεβαίνει περίοδος και τελικά είχα κυστουλα! Θα πρότεινα για αρχή μια χοριακη και ανάλογα το αποτέλεσμα πράττεις 🥰 Η περίοδος σου γενικά είναι σταθερή;;;

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Marianne98 είπε:

Θα δώσω περιθώριο έως Παρασκευή!😂 Αν όχι, επειδή με πιέζεις θα σου κάνω το χατίρι και θα κάνω τεστ😂 Εντωμεταξυ αν είχα στο σπίτι τεστ δεν θα το συζητάμε τώρα😂😂😂 Υπομονή, το λέω και το ξανά λέω να το θυμάμαι και εγώ🥲

Ποτέ δεν ξέρεις φιλενάδα μπορεί αυτή η πρώτη προσπάθεια να είναι και τυχερή χιχιχ... Στο εύχομαι δηλαδή!!🥰 οπότε μη λες κουβέντααααα😂

Εντωμεταξυ για τα οικονομικά μη το συζητήσουμε, πονεμένη ιστορία.. για κάποιο λόγο και εμάς μας έπεσαν διάφορα μαζί τώρα και ο σύζυγος έχει φρικαρει. Εγώ λειτουργώ πιο χαλαρά γιατί αλλιώς θα κάναμε μακροβουτια από το μπαλκόνι😂😂 Αλλά θα τα καταφέρουμε ρε φίλη μην αγχώνεσαι 🥰

 

Περιμένουμε θετικά αποτελέσματα 🥰

Μήπως να έκανες μια χοριακη για επιβεβαίωση;; Αν είναι και αυτή αρνητική μήπως έχει καμία κυστουλα; Μου έχει τύχει δηλαδή να πονάω κανονικά να μην κατεβαίνει περίοδος και τελικά είχα κυστουλα! Θα πρότεινα για αρχή μια χοριακη και ανάλογα το αποτέλεσμα πράττεις 🥰 Η περίοδος σου γενικά είναι σταθερή;;;

Δεν έχω κάνει χοριακη γιατί φοβάμαι μην βγει κ αυτή αρνητική 😔.

Από κύστες είμαι καθαρή απ' όσο γνωρίζω, αλλά έχω σκοπό αυτόν τον μήνα μάλλον να πάω για εξέταση. Η περίοδος μου είναι σταθερη, κάθε μήνα έρχεται τη μέρα που περιμένω. Στον άνδρα μου δεν έχω πει ότι έχω καθυστέρηση, γιατί θα γεμίσει ελπίδες και δεν θέλω να έχω κ άλλον απογοητευμένο στο σπίτι, μου αρκω εγώ 😅

Την 5η μέρα που έκανα τεστ με πρωινά ούρα, το βράδυ πριν πάω για ύπνο είχα κάνει κολπικές πλύσεις με μπεταντιν, δεν ξέρω αν αυτό θα μπορούσε να  αλλοιώσει το αποτέλεσμα του τεστ. 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, -SummeR είπε:

Δεν έχω κάνει χοριακη γιατί φοβάμαι μην βγει κ αυτή αρνητική 😔.

Από κύστες είμαι καθαρή απ' όσο γνωρίζω, αλλά έχω σκοπό αυτόν τον μήνα μάλλον να πάω για εξέταση. Η περίοδος μου είναι σταθερη, κάθε μήνα έρχεται τη μέρα που περιμένω. Στον άνδρα μου δεν έχω πει ότι έχω καθυστέρηση, γιατί θα γεμίσει ελπίδες και δεν θέλω να έχω κ άλλον απογοητευμένο στο σπίτι, μου αρκω εγώ 😅

Την 5η μέρα που έκανα τεστ με πρωινά ούρα, το βράδυ πριν πάω για ύπνο είχα κάνει κολπικές πλύσεις με μπεταντιν, δεν ξέρω αν αυτό θα μπορούσε να  αλλοιώσει το αποτέλεσμα του τεστ. 

Δεν γνωρίζω αν οι πλύσεις θα μπορούσαν να αλλοιώσουν το αποτέλεσμα..Καλέ μην απογοητεύσαι οποιο και να είναι το αποτέλεσμα, λίγο πείσμα θέλει και θα τα καταφέρουμε!!🥰

Εγώ θα πω πάλι να το πάρεις απόφαση και να τρέξεις για μια χοριακη αύριο! Πιστεύω θα ηρεμήσεις και εσύ🥰

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Marianne98 είπε:

Δεν γνωρίζω αν οι πλύσεις θα μπορούσαν να αλλοιώσουν το αποτέλεσμα..Καλέ μην απογοητεύσαι οποιο και να είναι το αποτέλεσμα, λίγο πείσμα θέλει και θα τα καταφέρουμε!!🥰

Εγώ θα πω πάλι να το πάρεις απόφαση και να τρέξεις για μια χοριακη αύριο! Πιστεύω θα ηρεμήσεις και εσύ🥰

 

Το σκέφτομαι οοοοολη μέρα να πάω αύριο, με νύχια και με δόντια κρατιέμαι!! Αλλά νομίζω ότι θα υποκύψω τελικά 😅

Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα!!! Καλή μου τύχη λοιπόν 😁🤞

Καλή τύχη και σε σένα, είσαι και εσύ στην ίδια φάση, εύχομαι καλά αποτελέσματα στο τεστ αύριο!! 🥰🤩

Μακάρι να είσαι εγκυούλα και να ξεκινήσεις το υπέροχο ταξίδι των 9 μηνών

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , -SummeR είπε:

Το σκέφτομαι οοοοολη μέρα να πάω αύριο, με νύχια και με δόντια κρατιέμαι!! Αλλά νομίζω ότι θα υποκύψω τελικά 😅

Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα!!! Καλή μου τύχη λοιπόν 😁🤞

Καλή τύχη και σε σένα, είσαι και εσύ στην ίδια φάση, εύχομαι καλά αποτελέσματα στο τεστ αύριο!! 🥰🤩

Μακάρι να είσαι εγκυούλα και να ξεκινήσεις το υπέροχο ταξίδι των 9 μηνών

Το καλύτερο που έχεις ν κάνεις! Ότι και να γίνει είμαστε εδώ και περιμένουμε νέα σου🥰

Εγώ θα περιμένω μέχρι Παρασκευή γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο γενικά, αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες να σου πω την αλήθεια😂 θα δείξει, σε ευχαριστώ πάντως🥰 

Ανυπομονώ για αύριο!!! Μακάρι να είναι θετική η χοριακη σου!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Αρνητική η χοριακή 😔 κόπηκαν τα φτερά μου!! Ήμουν πολύ σίγουρη!! Η περίοδος ακόμη άφαντη, θα περιμένω άλλες 2-3 μέρες και αν δεν εμφανιστεί θα κλείσω ραντεβού με την γυναικολόγο! Τουλάχιστον να ξεπρηστω θέλω, αυτό το φούσκωμα, τα νεύρα και οι μυρωδιές με έχουν τρελάνει!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!!

@Marianne98 μου, άφαντη ακόμα η κυρία ε?? Μα το ξέρω πως λόγω της πίεσης θα υποκύψεις. Δεν είπε κανείς ότι θέλεις να κάνεις τεστ, αλλά να μωρέ, είναι αυτή η πίεση που σου προκαλώ🤣

Ανυπομονώ να μάθω τα νέα σου φιλενάδα. Το θέλω πολύ για εσένα. Για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και ανυπομονούν να κρατήσουν το μωράκι τους στην αγκαλιά τους 😍

1 hour ago, -SummeR είπε:

Αρνητική η χοριακή 😔 κόπηκαν τα φτερά μου!! Ήμουν πολύ σίγουρη!! Η περίοδος ακόμη άφαντη, θα περιμένω άλλες 2-3 μέρες και αν δεν εμφανιστεί θα κλείσω ραντεβού με την γυναικολόγο! Τουλάχιστον να ξεπρηστω θέλω, αυτό το φούσκωμα, τα νεύρα και οι μυρωδιές με έχουν τρελάνει!! 

Κορίτσι μου μην στενοχωριέσαι. Φαντάζομαι την απογοήτευση σου, μιας και έχεις καθυστέρηση. Αχ αυτή η άτιμη περίοδος. Όταν κάποια προσπαθεί για μωρό πάντα παίζει με την ψυχολογία της. Μήπως έκανες πιο αργά ωορρηξία και γι' αυτό άργησε? 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!

@Marianne98 μου, άφαντη ακόμα η κυρία ε?? Μα το ξέρω πως λόγω της πίεσης θα υποκύψεις. Δεν είπε κανείς ότι θέλεις να κάνεις τεστ, αλλά να μωρέ, είναι αυτή η πίεση που σου προκαλώ🤣

Ανυπομονώ να μάθω τα νέα σου φιλενάδα. Το θέλω πολύ για εσένα. Για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και ανυπομονούν να κρατήσουν το μωράκι τους στην αγκαλιά τους 😍

Κορίτσι μου μην στενοχωριέσαι. Φαντάζομαι την απογοήτευση σου, μιας και έχεις καθυστέρηση. Αχ αυτή η άτιμη περίοδος. Όταν κάποια προσπαθεί για μωρό πάντα παίζει με την ψυχολογία της. Μήπως έκανες πιο αργά ωορρηξία και γι' αυτό άργησε? 

Η άτιμη θέλει να με παιδεύει 😂 ακόμα τίποτα!!! Η υπομονή είναι αρετή αλλά η δική μου εξαντλείται 🥲

Το ιδανικό σενάριο για εμένα θα ήταν να είχαμε όλες θετικά τεστακια μαζί! Μακάρι μακάρι🥳 εσύ τι γίνεσαι;

Ρε κορίτσια μόνο η δικιά μου πεθερά μου ανεβάζει την πίεση με αυτά που κάνει;;🥲 Αχ έχω απελπιστει, δυστυχώς η δουλειά μας είναι μαζί τους και έχω μετανιώσει φουυυυλ! Με τον σύζυγό τα πάμε τέλεια, ακόμα και στην δουλειά που τα περισσότερα ζευγάρια τσακώνονται εμείς είμαστε πολύ κομπλέ. Αλλά αυτή συνέχεια θέλει να μπαίνει στην μέση και να δημιουργεί φασαρίες. Δεν ξέρω πως να την αντιμετωπίσω. Αποφάσισα να σταματήσω τον Σεπτέμβρη και να ψάξω για δουλειά άλλου. Ο σύζυγος στηρίζει την απόφαση μου, μου είπε να κάνω ότι νιώθω εγώ για να είμαι καλά και ότι το καταλαβαίνει. Με υπερασπίζεται πολύ δεν έχω παράπονο. Αλλά αυτή συνέχεια κάτι θα βρει να πει, ειδικά αν της χαλασεις χατίρι. Που είστε να σας πω τον πόνο μου;;;😂😂  

@-SummeR τι έγινε ;;; Πηγές για χοριακη; Περιμένουμε νέα σου❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...