Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 hour ago, lilbern είπε:

Καλημέρα φίλη μου. 

Περιμένω την Κυριακή. Περιμένω όντως, γιατί χτες μιλούσα με μια φίλη και είπαμε να κάνω ένα τεστ χτες βράδυ και ήταν τέρμα άσπρο. Οπότε δεν είμαι σίγουρα 😭

 

Εγώ πάντως αν δεν έρθει η Κυριακή να μου πεις ότι αδιαθετησες δεν πιστεύω τίποτα!!! Μπορεί να είναι νωρίς για να δείξει κάτι, οπότε προτείνω να κάνουμε υπομονή και να σκεφτόμαστε θετικά🤞😂❤️

πρίν από 51 λεπτά , rodok είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες! ξέρω χάνομαι κατά καιρούς αλλά μπαίνω και σας διαβάζω!
Εγώ πότε είμαι καλά, πότε τέλεια και πότε με πιάνουν οι μαύρες μου! 😂😂 Προσπαθώ να συγκεντρώνομαι σε μένα και στην υγεία μου! 
6/6 στα γενέθλια μου υποτίθεται ήταν οι γόνιμες, για καμιά 5-6 μέρες είχα τα κλασικά υγρά της ωορρηξίας (ενώ παλιά κρατούσαν λιγότερα)! εντωμεταξύ πόνους τύπου ωορρηξίας ένιωθα και πιο μετά μέσα στον κύκλο μου. Επαφές ελεύθερες δεν υπήρχαν, περίοδος σύμφωνα με την εφαρμογή θα ερχόταν χθες, αλλά δεν έχω σημάδια περιόδου... αγχώνομαι λίγο γιατί με το που έρθει η περίοδος πρέπει να κλείσω αιματολογικές στο νοσοκομείο και φοβάμαι μην λήξουν τα χαρτιά και μετά χάσω κύκλο για να κάνω τις εξετάσεις 😂
Οι πολυκυστικές είναι κάτι καινούριο για μένα και καθυστέρηση πέρα από τον προηγούμενο μήνα, δεν έχω βιώσει ποτέ ξανά! αλλά τώρα μάλλον θα είναι κάτι σύνηθες

@lilbern λες αυτό τον μήνα να ήρθε το κάτι τις μέσα σου;; 😉❤️❤️
@Marianne98 και καινούριο προφιλ βλέπω! τι γίνεται βρε; αυτό με την επέκταση του κύκλου κι εγώ το βλέπω! λες να ευθύνεται το στρες της καθημερινότητας ρε συ; δεν ξέρω τι να πω... κρίμα πάντως που ήρθε 😣 
@Alice20 κορίτσι μου υπομονή ❤️ και όχι στρες (όσο κλισέ κι αν ακούγεται) γιατί όλα αυτά επηρεαζονται! ❤️
@souz13 αχ πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα τέλεια με την αυχενική! 😍😍😍 εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ❤️❤️❤️ θα κάνετε gender reveal party;; τι τέλεια!! 😍😍

Βρε καλώς την!!! Που έχεις εξαφανιστεί εσύ και όλο σε αναζητάμε;;;🥰

οι πολυκυστικες δεν θέλουν άγχος. Δες εμένα έχω καθυστέρηση και είμαι ζεν πλέον, λίγο χρόνο θα σου πάρει να το συνηθίσεις😂 Κάνε τις εξετάσεις σου και ο γιατρός σου θα κρίνει αν θα χρειαστείς κάποια αγωγή για να σου ρυθμίσει τον κύκλο, όλα καλά θα πάνε και εννοείται να μας ενημερώνεις🤞❤️

Εγώ θυμάμαι είχα πάρει αντισυλληπτικά για ένα 4μηνο αλλά είχα και σοβαρό θέμα με τον κύκλο μου, φαντάσου είχα 6 περιόδους τον χρόνο! Τώρα πλέον αδιαθετω κάθε μήνα για αυτό και δεν το πειράζουμε άλλο. Δεν είναι πολύ των αντισυλληπτικών ο γιατρός μου🤞

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου αδιαθετησα σήμερα... Ξεκίνησα και την αντιβίωση! Μετά την περίοδο θα βάλω και κρέμα ενδοκολπικα. Παραδόξως ένιωσα ανακούφιση που ήρθε...σαν κάθαρση. Δεν μπορώ να το εξηγήσω!

@lilbern ελπίζω να έχουμε θετικά νέα απο εσένα!!

@rodok εγώ πιστεύω ότι το άγχος σου προκαλεί την καθυστέρηση και όχι οι πολυκυστικες. . Εγώ έχω πολυκυστικες αλλά έχω περίοδο κανονικά! Άμα ειμαι αγχωμενη όμως καθυστερεί.. !!  Ακόμα δεν καταλαβαίνω όμως πώς σου προέκυψαν οι πολυκυστικες!

@rodok

2 minutes ago, Alice20 said:

Κορίτσια μου αδιαθετησα σήμερα... Ξεκίνησα και την αντιβίωση! Μετά την περίοδο θα βάλω και κρέμα ενδοκολπικα. Παραδόξως ένιωσα ανακούφιση που ήρθε...σαν κάθαρση. Δεν μπορώ να το εξηγήσω!

@lilbern ελπίζω να έχουμε θετικά νέα απο εσένα!!

@rodok εγώ πιστεύω ότι το άγχος σου προκαλεί την καθυστέρηση και όχι οι πολυκυστικες. . Εγώ έχω πολυκυστικες αλλά έχω περίοδο κανονικά! Άμα ειμαι αγχωμενη όμως καθυστερεί.. !!  Ακόμα δεν καταλαβαίνω όμως πώς σου προέκυψαν οι πολυκυστικες!

@rodok

@souz13 έχουν αλλάξει καθόλου τα σημάδια - συμπτώματα; Κοιλίτσα; Φάνηκε; 🤩🤩🤩🥳🥳🥳

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alice20 said:

Κορίτσια μου αδιαθετησα σήμερα... Ξεκίνησα και την αντιβίωση! Μετά την περίοδο θα βάλω και κρέμα ενδοκολπικα. Παραδόξως ένιωσα ανακούφιση που ήρθε...σαν κάθαρση. Δεν μπορώ να το εξηγήσω!

@lilbern ελπίζω να έχουμε θετικά νέα απο εσένα!!

@rodok εγώ πιστεύω ότι το άγχος σου προκαλεί την καθυστέρηση και όχι οι πολυκυστικες. . Εγώ έχω πολυκυστικες αλλά έχω περίοδο κανονικά! Άμα ειμαι αγχωμενη όμως καθυστερεί.. !!  Ακόμα δεν καταλαβαίνω όμως πώς σου προέκυψαν οι πολυκυστικες!

@rodok

@souz13 έχουν αλλάξει καθόλου τα σημάδια - συμπτώματα; Κοιλίτσα; Φάνηκε; 🤩🤩🤩🥳🥳🥳

Συμπτώματα το στήθος με ενοχλει που και που αλλα λιγο λιγοτερο απο τις αλλες φορές!!σημερα ειμαι 13και 2!! Συνεχιζω ακομα τα χαπάκια τα nuperal και ειπε θα μου αρχισει σιδηρο οταν ξαναπαμε στις 17 δηλαδη!! Νομιζω ειναι πιο πρησμενη και λιγο πιο στρογγυλη , καποιες φορες νοιωθω οτι ειναι ιδια και καποιες οχι 🤣🤣 αλλα νομιζω σιγα σιγα αλλαζει…

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, souz13 said:

Συμπτώματα το στήθος με ενοχλει που και που αλλα λιγο λιγοτερο απο τις αλλες φορές!!σημερα ειμαι 13και 2!! Συνεχιζω ακομα τα χαπάκια τα nuperal και ειπε θα μου αρχισει σιδηρο οταν ξαναπαμε στις 17 δηλαδη!! Νομιζω ειναι πιο πρησμενη και λιγο πιο στρογγυλη , καποιες φορες νοιωθω οτι ειναι ιδια και καποιες οχι 🤣🤣 αλλα νομιζω σιγα σιγα αλλαζει…

Υπέροχα ❤️❤️ .. ανυπομονώ για την επόμενη επίσκεψη και φυσικά το gender reveal. 🥳🥳

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Έχουμε μπει σε ρυθμούς δουλειάς τώρα αλλα κλέβω χρόνο για να σας διαβάζω!!! 

@souz13 εγκυουλα μας!❤️ Χαιρόμαστε πολύ για εσένα και ανυπομονούμε να μάθουμε 🥰🤞🥳

@Alice20 έχω νιώσει αυτό το συναίσθημα!!! Χαλάρωσε πάρε την αγωγή σου και ελπίζουμε στο καλύτερο! Αλήθεια έχεις και εσύ πολυκυστικες;;; Νομίζω είναι σχετικό αυτό με την καθυστέρηση 😏 εγώ φαντάσου στο υπέρηχο έχω εικόνα πολυκυστικων, οι ωοθήκες μου είναι σαν να έχουν τρύπες😂 αλλά στις ορμονικές που μου κάνει ο γιατρός είναι όλα φυσιολογικά🤞 

Σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου πάνω σε αυτό; Για θέμα εγκυμοσύνης εννοώ🥰 

@lilbern πες μας σε τι φάση βρίσκεσαι;;; Συμπτώματα έχουμε;;❤️

Επίσης βρε κορίτσια, μπορεί να μου εξηγήσει κάποια για την εξέταση ΑΜΗ;; Βλέπω ότι πολλές κοπέλες την κάνουν, εμένα δεν μου έχει κάνει ποτέ ο γιατρός μου τέτοια εξέταση. Μήπως να του το ζητούσα; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️

@lilbern πόσες κι απόψε; 🤭🤭

@Marianne98 υπάρχουν όντως αυτες οι 2 εκδοχές των πολυκυστικων. Να έχεις απλώς εικόνα πολυκυστικων στον υπέρηχο που δεν θεωρείται σύνδρομο και να έχεις εικόνα που συνοδεύεται και απο αντίστοιχες ορμόνες. Εγώ έχω τη δεύτερη ας το πούμε κατηγορία. Παρ' όλα αυτά οι ορμόνες μου βρίσκονται σε μια σχετική ισορροπία. Σίγουρα επηρεάζει τη διαδικασία της σύλληψης μιας και το ωάριο δεν έχει την ικανότητα να ωριμάζει σωστά (στο σύνδρομο) λόγω ανισορροπίας των ορμονών!στη δική σου την περίπτωση θεωρώ πως δεν θα έχεις ούτε μεγαλύτερους κύκλους αλλά ούτε και θέματα σύλληψης. Έχεις προηγούμενο υπερηχογράφημα; Μήπως υπήρχαν πάντα αλλά δεν σου το ανάφερε πιο πριν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️

@lilbern πόσες κι απόψε; 🤭🤭

@Marianne98 υπάρχουν όντως αυτες οι 2 εκδοχές των πολυκυστικων. Να έχεις απλώς εικόνα πολυκυστικων στον υπέρηχο που δεν θεωρείται σύνδρομο και να έχεις εικόνα που συνοδεύεται και απο αντίστοιχες ορμόνες. Εγώ έχω τη δεύτερη ας το πούμε κατηγορία. Παρ' όλα αυτά οι ορμόνες μου βρίσκονται σε μια σχετική ισορροπία. Σίγουρα επηρεάζει τη διαδικασία της σύλληψης μιας και το ωάριο δεν έχει την ικανότητα να ωριμάζει σωστά (στο σύνδρομο) λόγω ανισορροπίας των ορμονών!στη δική σου την περίπτωση θεωρώ πως δεν θα έχεις ούτε μεγαλύτερους κύκλους αλλά ούτε και θέματα σύλληψης. Έχεις προηγούμενο υπερηχογράφημα; Μήπως υπήρχαν πάντα αλλά δεν σου το ανάφερε πιο πριν;

Καλημέρα!! Συμφωνώ απόλυτα σε ότι λες και ο γιατρός μου ακριβώς τα ίδια μου έχει πει. Κάνω μεγάλους κύκλους οπότε θεωρώ ότι αυτό είναι σχετικό γιατί ξέρω κ κοπέλες που έχουν το σύνδρομο αλλά η περίοδος τους είναι ρολόι! 🤞 Εγώ πάντως έχω σίγουρα από τα 16 αυτή την εικόνα στις ωοθήκες μου!! 

Οι υπόλοιπες που βρίσκεστε!;;

@lilbern θα μας πεις τι γίνεται με εσένα ή  θα μας φάει η αγωνία ;;;🥳

@rodok εσύ κορίτσι μου είσαι καλά;; Ξεκουράζεσαι;;❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα κορίτσια μου 😍

@Alice20 μου την Κυριακή περιμένω περίοδο.

@Marianne98 από συμπτώματα είχα μόνο πονάκια χαμηλά (δεξιά, αριστερά και στη μέσα), πόνο στη μέση και πολύ περίεργα όνειρα κάθε βράδυ και λίγο ναυτία. Τελικά όμως όπως φαίνεται δεν ήταν συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά περιόδου γιατί είπα σήμερα να κάνω ένα τεστ το πρωί, επειδή ήμουν μόνη σπίτι και είχα ησυχία και ήταν αρνητικό. Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα ❤️

Δεν θα σας κρύψω ότι στενοχωρήθηκα γιατί τον γιο μου τον έπιασα με την πρώτη και επίσης άλλη μία φορά που είχα μείνει έγκυος από ατύχημα (έσπασε το προφ. και δεν μου το είπε το τότε αγόρι μου για να πάρω το χάπι της επόμενης....), δεν το κράτησα.... μην με κρίνετε ..δεν άντεχα να έχω άλλο ένα παιδί χωρισμένη (ήξερα ότι εκείνος δεν ήταν "ο 'ενας" μιας και είχε αρκετά τοξική συμπεριφορά στο κομμάτι της ζήλειας). Νιώθω ότι τώρα μου το γυρνάει το σύμπαν....

 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , lilbern είπε:

Καλημέρα όλη μέρα κορίτσια μου 😍

@Alice20 μου την Κυριακή περιμένω περίοδο.

@Marianne98 από συμπτώματα είχα μόνο πονάκια χαμηλά (δεξιά, αριστερά και στη μέσα), πόνο στη μέση και πολύ περίεργα όνειρα κάθε βράδυ και λίγο ναυτία. Τελικά όμως όπως φαίνεται δεν ήταν συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά περιόδου γιατί είπα σήμερα να κάνω ένα τεστ το πρωί, επειδή ήμουν μόνη σπίτι και είχα ησυχία και ήταν αρνητικό. Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα ❤️

Δεν θα σας κρύψω ότι στενοχωρήθηκα γιατί τον γιο μου τον έπιασα με την πρώτη και επίσης άλλη μία φορά που είχα μείνει έγκυος από ατύχημα (έσπασε το προφ. και δεν μου το είπε το τότε αγόρι μου για να πάρω το χάπι της επόμενης....), δεν το κράτησα.... μην με κρίνετε ..δεν άντεχα να έχω άλλο ένα παιδί χωρισμένη (ήξερα ότι εκείνος δεν ήταν "ο 'ενας" μιας και είχε αρκετά τοξική συμπεριφορά στο κομμάτι της ζήλειας). Νιώθω ότι τώρα μου το γυρνάει το σύμπαν....

 

Μην ακούω χαζά !!! Κανένα σύμπαν δεν σου γυρνάει τίποτα!! Ο κάθε άνθρωπος παίρνει τις αποφασίσεις που θεωρεί σωστές για τη ζωή του. Αν εσύ εκείνη την χρονική στιγμή δεν ήσουν έτοιμη για αυτό, για οποιαδήποτε λόγο δεν έχεις να δώσεις λογαριασμό σε κανεναν. Οπότε σε παρακαλώ μη σκέφτεσαι έτσι, θα φουσκώσουν οι κοιλίτσες μας θα δεις και τι ωραίες που θα είναι φουσκωμένες!!!❤️❤️

Επίσης ξέρω γυναίκες που έπιασαν το πρώτο παιδί τους στο αέρα που λέμε και για το δεύτερο τους πήρε κάποιο καιρό. Οπότε πιστεύω σχετικό είναι και αυτό, αααααχ έλα ρε φιλενάδα τώρα μη μου στεναχωριέσαι!!!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Marianne98 είπε:

Μην ακούω χαζά !!! Κανένα σύμπαν δεν σου γυρνάει τίποτα!! Ο κάθε άνθρωπος παίρνει τις αποφασίσεις που θεωρεί σωστές για τη ζωή του. Αν εσύ εκείνη την χρονική στιγμή δεν ήσουν έτοιμη για αυτό, για οποιαδήποτε λόγο δεν έχεις να δώσεις λογαριασμό σε κανεναν. Οπότε σε παρακαλώ μη σκέφτεσαι έτσι, θα φουσκώσουν οι κοιλίτσες μας θα δεις και τι ωραίες που θα είναι φουσκωμένες!!!❤️❤️

Επίσης ξέρω γυναίκες που έπιασαν το πρώτο παιδί τους στο αέρα που λέμε και για το δεύτερο τους πήρε κάποιο καιρό. Οπότε πιστεύω σχετικό είναι και αυτό, αααααχ έλα ρε φιλενάδα τώρα μη μου στεναχωριέσαι!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση❤️❤️

Η αλήθεια είναι ότι δεν με πειράζει αν δεν μείνω έγκυος τους πρώτους μήνες. Μου αρέσει η ζωή μου και όπως είναι. Απλά φοβάμαι μην γίνω από τις γυναίκες που προσπαθούν χρόνια και δεν έρθει ποτέ το 2ο ή έρθει μετά από χρόνια. Με αγχώνει, γιατί ο γιος μου είναι 8 χρονών και σκέφτομαι ότι ήδη θα είναι πολύ μεγάλη η διαφορά μεταξύ τους. Μόνο αυτό. Αλλιώς δεν θα με πείραζε καθόλου...

Εσύ πως είσαι? πότε ξεκινάνε οι γόνιμες?

Ελπίζω τον επόμενο μήνα να έχουμε όλες θετικά τεστ και να το ζήσουμε μαζί αυτό το ταξίδι 😍


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , lilbern είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση❤️❤️

Η αλήθεια είναι ότι δεν με πειράζει αν δεν μείνω έγκυος τους πρώτους μήνες. Μου αρέσει η ζωή μου και όπως είναι. Απλά φοβάμαι μην γίνω από τις γυναίκες που προσπαθούν χρόνια και δεν έρθει ποτέ το 2ο ή έρθει μετά από χρόνια. Με αγχώνει, γιατί ο γιος μου είναι 8 χρονών και σκέφτομαι ότι ήδη θα είναι πολύ μεγάλη η διαφορά μεταξύ τους. Μόνο αυτό. Αλλιώς δεν θα με πείραζε καθόλου...

Εσύ πως είσαι? πότε ξεκινάνε οι γόνιμες?

Ελπίζω τον επόμενο μήνα να έχουμε όλες θετικά τεστ και να το ζήσουμε μαζί αυτό το ταξίδι 😍

Αν σε παρηγορεί είμαι η μεγαλύτερη από τα αδέρφια μου. Με τον δεύτερο έχουμε δύο χρόνια διαφορά και με τον τρίτο 7 χρόνια! Ποτέ δεν τον ξεχωρίσαμε, ποτέ δεν έμεινε μόνος του ίσα ίσα έχει πολλά πλεονεκτήματα!!😂 Όπου θέλει το πάμε και δεν εξαρτάται από τους γονείς μας αν μπορούν κλπ, άσε που έχει και φουλ υποστήριξη από εμάς!! Εγώ τον έχω σαν δικό μου παιδί🤞 το τι πάνες του άλλαζα δεν λέγεται!! Η μαμα μου του λέει πάντα "η αδερφή σου είναι σαν δεύτερη μαμά σου"❤️ Οπότε να σκέφτεσαι και τα θετικά🥰

Τώρα είμαι στα τελειώματα τις περιόδου μου κρατάει 7-10 μέρες εμένα😂 άμα με θυμηθεί η άτιμη δεν με ξεχνάει!!😂 Λογικά θα πάω μέχρι το γιατρό μου μια βόλτα οπότε θα μου πει και αυτός σε τι φάση του κύκλου βρίσκομαι, θα δούμε🤞

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne98 είπε:

Αν σε παρηγορεί είμαι η μεγαλύτερη από τα αδέρφια μου. Με τον δεύτερο έχουμε δύο χρόνια διαφορά και με τον τρίτο 7 χρόνια! Ποτέ δεν τον ξεχωρίσαμε, ποτέ δεν έμεινε μόνος του ίσα ίσα έχει πολλά πλεονεκτήματα!!😂 Όπου θέλει το πάμε και δεν εξαρτάται από τους γονείς μας αν μπορούν κλπ, άσε που έχει και φουλ υποστήριξη από εμάς!! Εγώ τον έχω σαν δικό μου παιδί🤞 το τι πάνες του άλλαζα δεν λέγεται!! Η μαμα μου του λέει πάντα "η αδερφή σου είναι σαν δεύτερη μαμά σου"❤️ Οπότε να σκέφτεσαι και τα θετικά🥰

Τώρα είμαι στα τελειώματα τις περιόδου μου κρατάει 7-10 μέρες εμένα😂 άμα με θυμηθεί η άτιμη δεν με ξεχνάει!!😂 Λογικά θα πάω μέχρι το γιατρό μου μια βόλτα οπότε θα μου πει και αυτός σε τι φάση του κύκλου βρίσκομαι, θα δούμε🤞

 

Το μόνο "σπαστικό" σε εσένα είναι ότι πρέπει να περιμένεις πολύ για τον επόμενο κύκλο, γόνιμες κλπ. Ελπίζω να είναι ο τελευταίος μήνας που κάνεις υπομονή ❤️ Πραγματικά αν δω θετικό από εσάς, θα χαρώ ακριβώς το ίδιο με το να έβλεπα θετικό τεστ δικό μου 🙏❤️

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις με την προσωπική ιστορία. Σίγουρα με παρηγορεί αυτό. Ξέρω ότι ο γιος μου θα είναι ένας πολύ καλός αδερφός, γιατί μου αποδεικνύει καθημερινά πόσο καλός και γλυκός ξάδερφος είναι στα ανίψια μου που μεγαλώνουν ουσιαστικά μαζί ❤️


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Το μόνο "σπαστικό" σε εσένα είναι ότι πρέπει να περιμένεις πολύ για τον επόμενο κύκλο, γόνιμες κλπ. Ελπίζω να είναι ο τελευταίος μήνας που κάνεις υπομονή ❤️ Πραγματικά αν δω θετικό από εσάς, θα χαρώ ακριβώς το ίδιο με το να έβλεπα θετικό τεστ δικό μου 🙏❤️

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις με την προσωπική ιστορία. Σίγουρα με παρηγορεί αυτό. Ξέρω ότι ο γιος μου θα είναι ένας πολύ καλός αδερφός, γιατί μου αποδεικνύει καθημερινά πόσο καλός και γλυκός ξάδερφος είναι στα ανίψια μου που μεγαλώνουν ουσιαστικά μαζί ❤️

γλυκούλαααα ❤️❤️❤️ διάβασα την παραπάνω ιστορία σου! το σώμα σου είναι δικό σου κι εσύ η ίδια αποφασίζεις πότε θα φιλοξενήσεις το μικρό σποράκι! ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία είσαι! Και μην το βλέπεις ως τιμωρία στον εαυτό σου! αλλιώς στα 22 και στα 30 σου λειτουργεί το σώμα σου! τότε καλέ στα 22 τι άγχος είχαμε από την καθημερινότητα; μην τρελαθούμε και τελείως! 
επίσης, άσε τα τεστ κάτω! 😂😂😂 εμένα λέγατε τώρα δεν θα μαζεύουμε εσένα! σκέψου εμείς που δεν μένουμε μαζί με τα αμόρε μας, δεν είναι και οι αμάν τρελές προσπάθειες συγκριτικά με ένα ζευγάρι που μένει μαζί! για εμάς το θέμα είναι μια ρώσικη ρουλέτα! 😂😂 
υπομονή και όλα θα γίνουν! είμαι σίγουρη πως ο γιος σου θα είναι ο καλύτερος αδερφός και θα έχει τον καλύτερο πατριό! ❤️❤️❤️

 

@Marianne98 ξεκουράζομαι σίγουρα! πέφτω σε κόμμα τα μεσημέρια! 😂😂 πότε έχω κάτι πονάκια περιόδου, πότε μοιάζουν και πόνους ωορρηξίας, ήταν να έρθει στις 20 του μηνός και είμαι σίγουρη ότι θα έρθει την Κυριακή που λέω να πάω θάλασσα 😂😂 επειδή είδα ότι μαζί με την @Alice20 συζητούσατε για τη διαφορά με το σύνδρομο πολυκυστικών με την εικόνα των πολυκυστικών! εγώ σίγουρα έχω εικόνα, περιμένω να έρθει για να κάνω και τις μετρήσεις! πάντως αν έχω πολυκυστικές ίσως εξηγείται το θέμα με την κατακράτηση και τα έντονα πρηξίματα που έχω κατά καιρούς! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@lilbern θα συμφωνήσω με την @rodok για την ρωσική ρουλέτα 😂 δεν το είχα σκεφτεί έτσι έχει χίλια δίκια!! Ρε κορίτσια μακάρι να δούμε θετικά όλες μαζί πολύ θα το ήθελα!!! Τέτοια συμπαράσταση γενικά δεν έχω ξανά νιώσει, είναι πολύ σημαντικό αυτό στην φάση που βρισκόμαστε 🥰

@rodok μου κάνε υπομονή και θα τα φτιάξεις όλα καλέ μην αγχώνεσαι! Εγώ σκέφτομαι τα θετικά μπορεί να έχουμε τις αποβολές μας που είναι στενάχωρο ναι αλλά δεν είναι θετικό το ότι καταφέρνουμε την σύλληψη;; Ε θα έρθει και θα κάτσει το σπορακι μας μην αγχώνεσαι❤️ Όλα ρυθμίζονται!!

@lilbern οπότε και να έρθει το σπορακι σας φιλενάδα ο γιος σου θα είναι φανταστικός αδερφός γιατί έχει και φανταστική μανούλα! Μη σε αγχωνει αυτό🥳

Γενικά νομίζω πρέπει να διώξουμε το άγχος😂 πως γίνεται αυτό για πείτε καμιά ιδέα;;;😂😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...