Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

Βρέφος 22 ημερών


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Μαρίνα 1234 είπε:

Πήγαμε χθες παιδιατρο κ η μικρή είχε βάλει 330 γρ σε 7 μέρες, μας είπε ότι πηρε κ μ το παραπάνω... Με ξεαγχωσε κ γ αυτά π σκεφτόμουν! Καταλήξαμε στο ότι έχει κάνει το στήθος πιπιλα κ μ προτεινε ν της δώσω βάζοντας πανω ντεκταριν τζελ μήπως την κρατησει πιο ευκολα! Χθες την είχε 10 λεπτά κ μετα την εφτυνε... Κανένα τιπ ν την πιασει? Πόσο καιρό παιρνει ν τη συνηθίσουν? 

ειvαι στο παιδι σιγα σιγα ολα μαθαιvοvται θελει κ αυτο υπομοvη. Δοκιμασε κ καμια διαφορετικη πιπιλα γιατι δεv βολευουv ολες. καποια παιδια βεβαια δεv θελουv καθολου αλλα τωρα για αρχη καvε λιγο υπομοvη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Μαρίνα 1234 είπε:

Πήγαμε χθες παιδιατρο κ η μικρή είχε βάλει 330 γρ σε 7 μέρες, μας είπε ότι πηρε κ μ το παραπάνω... Με ξεαγχωσε κ γ αυτά π σκεφτόμουν! Καταλήξαμε στο ότι έχει κάνει το στήθος πιπιλα κ μ προτεινε ν της δώσω βάζοντας πανω ντεκταριν τζελ μήπως την κρατησει πιο ευκολα! Χθες την είχε 10 λεπτά κ μετα την εφτυνε... Κανένα τιπ ν την πιασει? Πόσο καιρό παιρνει ν τη συνηθίσουν? 

Εγώ την έτριβα στην αρχή στο στήθος μου για να πάρει μυρωδιά και της έβαζα Δικό μου γάλα πάνω. Αλλά είναι στο κάθε παιδί, φρόντισε απλά να είναι για την ηλικία της 0-6 και ακόμα καλύτερα αν βρεις τις 0-2 που είναι πιο μικρούλες. Η κάθε θηλή της πιπιλας θα δεις ότι είναι διαφορετική μπροστά , προτίμησε αυτές που είναι πολύ απλές ή μοιάζουν με θηλή. Μπορεί το μωράκι σου να μη το βολέψει κάποια αλλά στην αρχή μη δεν τη δέχονται πάντα για ώρα..

Θετικά τα νέα , όποτε βλέπεις ότι δε χρειάζεται να αγχώνεσαι, κάθε μέρα θα αισθάνεσαι πιο σίγουρη με το θηλασμό και μεγαλύτερη ασφάλεια πάντως..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρίνα 1234 είπε:

Πήγαμε χθες παιδιατρο κ η μικρή είχε βάλει 330 γρ σε 7 μέρες, μας είπε ότι πηρε κ μ το παραπάνω... Με ξεαγχωσε κ γ αυτά π σκεφτόμουν! Καταλήξαμε στο ότι έχει κάνει το στήθος πιπιλα κ μ προτεινε ν της δώσω βάζοντας πανω ντεκταριν τζελ μήπως την κρατησει πιο ευκολα! Χθες την είχε 10 λεπτά κ μετα την εφτυνε... Κανένα τιπ ν την πιασει? Πόσο καιρό παιρνει ν τη συνηθίσουν? 

Καλησπέρα,εγώ και στα δύο μου τα παιδάκια έδινα της mam 0-2. Επίσης έδινα αντλημενο γάλα από μένα σε μπιμπερο πάλι της mam. Σύγχιση θηλών δεν πάθανε. Αλλά έχω ακούσει το ιδανικό είναι μετά τις 40μερες για να είσαι σίγουρη. Κυρίως στον βραδυνό ύπνο έδινα,δοκίμαζα μέσα στην μέρα κάνα δεκάλεπτο όπως λες κ το βράδυ την κρατούσαν παραπάνω. Ο γιος μου δεν ήταν πολύ της πιπίλας κ χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια 14 μηνών την έκοψε τελείως.ειχε κάνει δέκα μέρες να την συνηθίσει. Η κόρη μου στις 2-3 μέρες την είχε συνηθίσει αλλά σκέψου είναι 2+3 μηνών και ακόμα είναι το μεγαλύτερο φετίχ μας. Ευελπιστώ το καλοκαίρι να καταφέρω να της την κόψω.

Το μωράκι σου είναι πολύ μικρακι κ ειδικά το πρώτο τρίμηνο,ίσως κ 6μηνο χρειάζεται να κάνεις πολύ υπομονή. Για τον αυτισμό που έλεγες ,βγάλτο από το μυαλό σου. Όλα αυτά που περιγράφεις είναι φυσιολογικά. Καλό κουράγιο και να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...