Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Πονακια χαμηλά


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλες όμορφες.

σήμερα είχα την αναμενόμενη περίοδο αλλά έκανα τεστ και βγήκε θετικό. αμέσως έκανα χοριακη και βγήκε γύρω στ 200 μου είπε ο γιατρός μου. όμως έχω πανάκια κάτω χαμηλά και φοβάμαι μην έχω εκτοπη κύηση η εξωμητριο(το ίδιο είναι μάλλον). είχε κάποια συμπτώματα πόνου και τελικά πήγαν όλα καλά?? έχω φουλ άγχος...

τελευταία περίοδο είχα 10/2 άρα λογικά είναι 4 εβδομάδων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Λια-1991 είπε:

καλησπέρα σε όλες όμορφες.

σήμερα είχα την αναμενόμενη περίοδο αλλά έκανα τεστ και βγήκε θετικό. αμέσως έκανα χοριακη και βγήκε γύρω στ 200 μου είπε ο γιατρός μου. όμως έχω πανάκια κάτω χαμηλά και φοβάμαι μην έχω εκτοπη κύηση η εξωμητριο(το ίδιο είναι μάλλον). είχε κάποια συμπτώματα πόνου και τελικά πήγαν όλα καλά?? έχω φουλ άγχος...

τελευταία περίοδο είχα 10/2 άρα λογικά είναι 4 εβδομάδων.

Τα πονακια ειναι συνηθη.εγω εχω ακομα και κοντευω 8ο. Στο 1ο τριμηνο ειχα διαρκως, τωρα μια στο τοσο... ειναι η μητρα που μεγαλωνει κ το σωμα που αλλαζει. Να ηρεμησεις κ να κανεις εναν υπερηχο να βεβαιωθεις οτι ολα ειναι καλα!

Σου ευχομαι τα καλυτερα!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Λια-1991 είπε:

καλησπέρα σε όλες όμορφες.

σήμερα είχα την αναμενόμενη περίοδο αλλά έκανα τεστ και βγήκε θετικό. αμέσως έκανα χοριακη και βγήκε γύρω στ 200 μου είπε ο γιατρός μου. όμως έχω πανάκια κάτω χαμηλά και φοβάμαι μην έχω εκτοπη κύηση η εξωμητριο(το ίδιο είναι μάλλον). είχε κάποια συμπτώματα πόνου και τελικά πήγαν όλα καλά?? έχω φουλ άγχος...

τελευταία περίοδο είχα 10/2 άρα λογικά είναι 4 εβδομάδων.

Κορίτσι μου αρχικά με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Τα πονακια αυτά είναι απολύτως φυσιολογικά. Εγώ τα είχα όλο το πρώτο τρίμηνο κι έπειτα επανήλθαν γύρω στον 8ο. Συσπάται η μήτρα. Μόνο εάν είναι πολύ έντονος ο πόνος και συνοδεύεται από αιμορραγία έντονη να ανησυχείς. Μπορεί να δεις και λίγο αίμα. Είναι λόγω της εμφύτευσης. Μερικές γυναίκες το έχουν ως σύμπτωμα. Εγώ δεν το είχα.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Να ρωτάς για ότι απορίες έχεις και τον γιατρό σου ώστε να σε καθησυχάζει γιατί εμείς εδώ μιλάμε εμπειρικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κ εγω ειχα πονους.σιγουρα απο την 5η εβδομαδα κ ως τον 6ο.ειδικα στο πρωτο τριμηνο ηταν αρκετα εντονα.εγω ειχα κ δυο φορες καφε αιμα οποτε ημουν σε ξεκουραση κ επαιρνα ουτροτζεσταν.ειχα κανει ηδη υπερηχο κ ειχαμε δει σακο κ εμβρυικα στοιχεια,ημουν σε πιο προχωρημενη φαση απο εσενα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου αρχικά με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Τα πονακια αυτά είναι απολύτως φυσιολογικά. Εγώ τα είχα όλο το πρώτο τρίμηνο κι έπειτα επανήλθαν γύρω στον 8ο. Συσπάται η μήτρα. Μόνο εάν είναι πολύ έντονος ο πόνος και συνοδεύεται από αιμορραγία έντονη να ανησυχείς. Μπορεί να δεις και λίγο αίμα. Είναι λόγω της εμφύτευσης. Μερικές γυναίκες το έχουν ως σύμπτωμα. Εγώ δεν το είχα.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Να ρωτάς για ότι απορίες έχεις και τον γιατρό σου ώστε να σε καθησυχάζει γιατί εμείς εδώ μιλάμε εμπειρικά 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ειναι η πρώτη εγκυμοσύνη και μέχρι να πάω στο γιατρό να δει σάκο και έμβρυο νομίζω θα τρελαθώ από το άγχος μου. 

αίμα είχα δει και εγώ λίγο πριν την περίοδο και πάνω κάτω το διαχειρίστικα καλά γτ είχα διαβάσει. τους πόνους τους φοβάμαι λόγω έκτοπης.

 

Γερό και δυνατό το μωράκι σου!!! ❤️❤️

12 ώρες πρίν, vikib είπε:

κ εγω ειχα πονους.σιγουρα απο την 5η εβδομαδα κ ως τον 6ο.ειδικα στο πρωτο τριμηνο ηταν αρκετα εντονα.εγω ειχα κ δυο φορες καφε αιμα οποτε ημουν σε ξεκουραση κ επαιρνα ουτροτζεσταν.ειχα κανει ηδη υπερηχο κ ειχαμε δει σακο κ εμβρυικα στοιχεια,ημουν σε πιο προχωρημενη φαση απο εσενα

μπορώ να καταλάβω το άγχος που θα είχες σίγουρα. και μένα είναι έντονοι που και που και που και ότι είναι πολυ νωρίς. Ο γιατρός μου λέει το αφήνω στην τύχη του μέχρι να δούμε σάκο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Λια-1991 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ειναι η πρώτη εγκυμοσύνη και μέχρι να πάω στο γιατρό να δει σάκο και έμβρυο νομίζω θα τρελαθώ από το άγχος μου. 

αίμα είχα δει και εγώ λίγο πριν την περίοδο και πάνω κάτω το διαχειρίστικα καλά γτ είχα διαβάσει. τους πόνους τους φοβάμαι λόγω έκτοπης.

 

Γερό και δυνατό το μωράκι σου!!! ❤️❤️

μπορώ να καταλάβω το άγχος που θα είχες σίγουρα. και μένα είναι έντονοι που και που και που και ότι είναι πολυ νωρίς. Ο γιατρός μου λέει το αφήνω στην τύχη του μέχρι να δούμε σάκο. 

η αληθεια ειναι οτι ημουν αρκετα φοβισμενη.γτ ενω εκανα την χοριακη με αρκετες μερες καθυστερηση,κ ηταν ψηλη,αργησαμε να ακουσουμε καρδια.ειχε πιαστει κ χαμηλα.ευτυχως δ δουλευα,κ ηταν κ το πρωτο οποτε μπορουσα να ξεκουραζομαι

στο δευτερο τριμηνο ημουν καλυτερα,αλλα παλι δ εκανα πολλα,εκοψα την προγεστερονη,αλλα επαιρνα μαγνησιο

ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και πάλι... χτες πήγα στον γιατρό και το μηχάνημα έγραψε ότι είμαι 4w 5m. αλλά είδαμε ένα μικρό σάκο μέσα στη μήτρα.  οπότε πάει το πρώτο άγχος.

λογικά την επόμενη εβδομάδα θα πρέπει να δω έμβρυο σωστά??

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Λια-1991 είπε:

Καλημερα σας και πάλι... χτες πήγα στον γιατρό και το μηχάνημα έγραψε ότι είμαι 4w 5m. αλλά είδαμε ένα μικρό σάκο μέσα στη μήτρα.  οπότε πάει το πρώτο άγχος.

λογικά την επόμενη εβδομάδα θα πρέπει να δω έμβρυο σωστά??

Εγω ειδα σακο με εμβρυικα στοιχεια στις 6+4. Και μετα στις 8 ακριβως ακουσαμε καρδουλα. Αν περασει κ αυτο το σταδιο παιρνεις βαθια ανασα ειναι η αληθεια. Αλλα γενικα αφου ειναι ενδομητριο εχεις παει ηδη καλα!

Ευχομαι να ακουσεις συντομα το μωρακι σου, να ειναι υγιες και τελειομηνο με μια καλη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Elle12 είπε:

Εγω ειδα σακο με εμβρυικα στοιχεια στις 6+4. Και μετα στις 8 ακριβως ακουσαμε καρδουλα. Αν περασει κ αυτο το σταδιο παιρνεις βαθια ανασα ειναι η αληθεια. Αλλα γενικα αφου ειναι ενδομητριο εχεις παει ηδη καλα!

Ευχομαι να ακουσεις συντομα το μωρακι σου, να ειναι υγιες και τελειομηνο με μια καλη εγκυμοσυνη!

μακάρι...γτ κάπου διάβασα ότι αν δεις σάκο πρέπει να δεις κ λεκιθικο σάκο αλλιώς μάλλον είναι κενός. ισχύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Λια-1991 είπε:

μακάρι...γτ κάπου διάβασα ότι αν δεις σάκο πρέπει να δεις κ λεκιθικο σάκο αλλιώς μάλλον είναι κενός. ισχύει κάτι τέτοιο?

Στην φαση που εισαι εσυ (τοσο νωρις) το μονο που μπορει να δει με βεβαιοτητα ο γιατρος στον υπερηχο ειναι οτι ειναι ενδομητριος σακος. Γι αυτο ολοι προτεινουν υπερηχο μετα τις 6 εβδομαδες. Για να ειναι σιγουροι για το τι βλεπουν. Εγω σκεψου εμαθα οτι ειμαι εγκυος 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο, δλδ στις 4 εβδομαδες, και τον 1ο υπερηχο τον εκανα 15 μερες μετα. Μεχρι τοτε εκανα απλα χοριακες για να βεβαιωθουμε οτι ανεβαινει. Κ παλι στις 6+4 ειδαμε το ελαχιστο.

Εσυ χαλαρωσε, ηρεμησε, μην κανεις τιποτα επιβλαβες, τσιγαρα, βαρη, αλκοολ κτλ, και θα το δεις πως θα εξελιχθει. Σου ευχομαι τα καλυτερα. Σε νιωθω απολυτα γιατι κ γω καθε φορα που εμπαινα στον γιατρο σκεφτομουν "κατσε να δουμε αν ζει ακομα".. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/3/2023 at 6:29 ΜΜ, Λια-1991 είπε:

καλησπέρα σε όλες όμορφες.

σήμερα είχα την αναμενόμενη περίοδο αλλά έκανα τεστ και βγήκε θετικό. αμέσως έκανα χοριακη και βγήκε γύρω στ 200 μου είπε ο γιατρός μου. όμως έχω πανάκια κάτω χαμηλά και φοβάμαι μην έχω εκτοπη κύηση η εξωμητριο(το ίδιο είναι μάλλον). είχε κάποια συμπτώματα πόνου και τελικά πήγαν όλα καλά?? έχω φουλ άγχος...

τελευταία περίοδο είχα 10/2 άρα λογικά είναι 4 εβδομάδων.

Καλησπέρα 

Βρίσκομαι στην 7 βδομάδα κύησης και ακόμα έχω κάποια πονακια.Ολα πηγαίνουν καλά συμβαίνει συχνά.Απο προσωπική μου εμπειρία με δύο αποβολές που είχα αν δεν πονάς πάρα πολύ και δεν έχεις αίμα μην αγχώνεσαι καθόλου 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...