Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

11η εβδομάδα και πονάκια


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια βρίσκομαι στην 11η εβδομάδα και από προχθές αισθάνομαι κάποια πονάκια χαμηλά και σαν να με χτυπάει ελαφρά κάτι από κάτω , μια κόπωση ξαφνικά επίσης και σαν να μην βολεύομαι τόσο εύκολα και στο θέμα ύπνου .. είναι να ανησυχώ ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Maraki00 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια βρίσκομαι στην 11η εβδομάδα και από προχθές αισθάνομαι κάποια πονάκια χαμηλά και σαν να με χτυπάει ελαφρά κάτι από κάτω , μια κόπωση ξαφνικά επίσης και σαν να μην βολεύομαι τόσο εύκολα και στο θέμα ύπνου .. είναι να ανησυχώ ;;

μηπως κουραστηκες λιγο περισσοτερο αυτες τις μερες;

γενικα αυτα που λες δ μου ακουγονται ανησυχητικα.συμβαινουν στη διαρκεια της εγκυμοσυνης

ολα αλλαζουν μεσα στο σωμα σου.για να εισαι πιο ησυχη,αν αργει το επομενο ραντεβου,μπορεις να μιλησεις κ με τον γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maraki00 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια βρίσκομαι στην 11η εβδομάδα και από προχθές αισθάνομαι κάποια πονάκια χαμηλά και σαν να με χτυπάει ελαφρά κάτι από κάτω , μια κόπωση ξαφνικά επίσης και σαν να μην βολεύομαι τόσο εύκολα και στο θέμα ύπνου .. είναι να ανησυχώ ;;

Το ίδιο έπαθα και εγώ στην 11η εβδομάδα. Εγώ από κάτω ένιωσα σαν να με χτυπάει ρεύμα. Ξεκίνησα μαγνήσιο. Είναι όμως συμπτώματα που εμφανίζονται και θα τα ξανά νιώσεις. Για αρχή κάτσε λίγο ξάπλα και μιλά με τον γιατρό σου μήπως σου προτείνει κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maraki00 είπε:

Απλά επειδή πίνω προγεστερονη δεν είχα κάποια ιδιαίτερη ενόχληση συνεχόμενη πέρα από την πολύ αρχή … πιστεύω λοιπόν ότι ειναι φυσιολογικά!!

παιρνεις ακομη προγεστερονη;νομιζω δ υπαρχει λογος ανησυχιας.πιθανον θα ξεκινησεις κ μαγνησιο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maraki00 είπε:

Ναι ναι ακόμα … μαγνήσιο το έχω απλά Δεν το παίρνω είναι σε υγρή μορφή λόγο εμετών 

εγω επαιρνα κτ αναβραζοντα δισκια.ευχαριστα πινοταν,βεβαια μπορει εσενα να μην σου ταιριαξουν

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι φακελάκια με σκόνη που τα βάζω σε νερό κ το μαγνήσιο και το σίδηρο το ίδιο.. και δεν μου τα αλλάζει όταν τον ρώτησα αν γίνεται κάτι διαφορετικό πχ χάπι … εχω σταματήσει να τα πίνω από την 7η εβδομάδα και μόνο στην ιδέα έκανα εμετό εκτός από τον εμετό που ειχα όλη μέρα .. σήμερα προσπάθησα και το ήπια και το έκανα εμετό … όποτε κάνω υπομονή μέχρι να κλείσω τον 3ο να ηρεμήσω εντελώς 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maraki00 είπε:

Είναι κάτι φακελάκια με σκόνη που τα βάζω σε νερό κ το μαγνήσιο και το σίδηρο το ίδιο.. και δεν μου τα αλλάζει όταν τον ρώτησα αν γίνεται κάτι διαφορετικό πχ χάπι … εχω σταματήσει να τα πίνω από την 7η εβδομάδα και μόνο στην ιδέα έκανα εμετό εκτός από τον εμετό που ειχα όλη μέρα .. σήμερα προσπάθησα και το ήπια και το έκανα εμετό … όποτε κάνω υπομονή μέχρι να κλείσω τον 3ο να ηρεμήσω εντελώς 

Συνήθως δίνουν χάπι επειδή είναι άγευστο. Συνήθως trofocard. Μπορεί να σου πάρει παραπάνω, εγώ ηρέμησα στην 17η εβδομάδα. Μόνο οι ζαλάδες μου έμειναν και καμιά αναγουλα. 

Έκανα κάθε μέρα εμετό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το θεωρω υπερβολη να μην σου αλλαζει το σκευασμα ενω εχεις θεμα

εγω πχ ειχα παντα θεμα με τον σιδηρο,απο μικρη.ετσι ηξερα πολυ καλα ποιο χαπι με βοηθαει

ειναι καλυτερα να μην παιρνεις καθολου δλδ;

του εχεις πει οτι δ τα παιρνεις λογω εμετων;

μπορει κ κανενα αλλο να μην ανεχτει το στομαχι σου,αλλα δ χανεις κτ να δοκιμασεις

επισης αν οι εξετασεις ειναι καλες δ χαθηκε ο κοσμος για το συμπληρωμα,απλα μου φανηκε καπως η αρνηση του για εναλλακτικη

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vikib είπε:

το θεωρω υπερβολη να μην σου αλλαζει το σκευασμα ενω εχεις θεμα

εγω πχ ειχα παντα θεμα με τον σιδηρο,απο μικρη.ετσι ηξερα πολυ καλα ποιο χαπι με βοηθαει

ειναι καλυτερα να μην παιρνεις καθολου δλδ;

του εχεις πει οτι δ τα παιρνεις λογω εμετων;

μπορει κ κανενα αλλο να μην ανεχτει το στομαχι σου,αλλα δ χανεις κτ να δοκιμασεις

επισης αν οι εξετασεις ειναι καλες δ χαθηκε ο κοσμος για το συμπληρωμα,απλα μου φανηκε καπως η αρνηση του για εναλλακτικη

Μου είχε πει ότι δεν μου δίνει χάπι σίδηρο  για τις συσπάσεις κ  οι εξετάσεις μου ήταν νορμαλ δεν είχα έλλειψη κάπου και εκεί ποντάρω και δεν τα παίρνω τώρα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maraki00 είπε:

Μου είχε πει ότι δεν μου δίνει χάπι σίδηρο  για τις συσπάσεις κ  οι εξετάσεις μου ήταν νορμαλ δεν είχα έλλειψη κάπου και εκεί ποντάρω και δεν τα παίρνω τώρα 

Σίδηρο ούτε εγώ παίρνω, ακόμα δεν χρειάζομαι. Για το μαγνήσιο σου λέμε μήπως σε βοηθήσει με τα πονακια.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...