Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Περί αδείας


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.

Αναρωτιεμαι τι ισχυει πλεον για τον ιδιωτικο τομεα και τις αδειες. Γνωριζω πως εχει αυξηθει η αδεια σε συνολο 9μηνου, αλλα τα εχω μπλεξει λιγο στο μυαλο μου και δεν ειμαι πολυ σιγουρη τι κινησεις πρεπει να κανω!

Τι ισχυει; Κανουμε καποια αιτηση ή θα μας φτιαξουν τα χαρτια απο το νοσοκομειο και θα ξεκινησουν ολα αυτοματα;

Tι θεωρειται αδεια λογχειας, τι επιπροσθετη;

Επίσης, καπου διαβασα πως σαν μητερα διδυμων να διεκδικησω δευτερο 9μηνο, αλλα δεν ειμαι σιγουρη εαν ισχυει για τον ιδιωτικο τομεα. Εχει καμια σας, παρελθοντικη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, anze είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Αναρωτιεμαι τι ισχυει πλεον για τον ιδιωτικο τομεα και τις αδειες. Γνωριζω πως εχει αυξηθει η αδεια σε συνολο 9μηνου, αλλα τα εχω μπλεξει λιγο στο μυαλο μου και δεν ειμαι πολυ σιγουρη τι κινησεις πρεπει να κανω!

Τι ισχυει; Κανουμε καποια αιτηση ή θα μας φτιαξουν τα χαρτια απο το νοσοκομειο και θα ξεκινησουν ολα αυτοματα;

Tι θεωρειται αδεια λογχειας, τι επιπροσθετη;

Επίσης, καπου διαβασα πως σαν μητερα διδυμων να διεκδικησω δευτερο 9μηνο, αλλα δεν ειμαι σιγουρη εαν ισχυει για τον ιδιωτικο τομεα. Εχει καμια σας, παρελθοντικη εμπειρια;

Καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια σου. Να καλέσεις το 1555 του εφκα που είναι 24ωρη τηλεφωνική εξυπηρέτηση και θα σου πουν με ακρίβεια τι δικαιούσαι από εφκα - ΙΚΑ . Είναι πολύ εξυπηρετικοί. Εννοείται ότι εκτός από αυτά τα χρήματα δικαιούσαι και τα 4.000 ευρώ σύνολο από το κράτος. Είναι 2.000 ευρώ για κάθε μωρό. Αφού εσύ έχεις δίδυμα από ότι κατάλαβα ,θα πάρεις τα διπλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
πρίν από 31 λεπτά , souz13 είπε:

Για την αδεια που παιρνουμε δυο μηνες πριν ζηταμε χαρτι απο τη γυναικολογο και ξεκιναμε ετσι την διαδικασία ;;;

Η διαδικασία γίνεται όλη ηλεκτρονικά, δεν χρειάζεται να πάρεις κάποια βεβαίωση αλλά ενημερώνεις τον ιατρό σου ότι θέλει να κάνεις την αίτηση για την άδεια κυοφορίας και είναι υποχρεωμένος να δηλώσει ηλεκτρονικά την ΠΗΤ σου, ουσιαστικά να το επιβεβαιώσει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvgeniaCher said:

Η διαδικασία γίνεται όλη ηλεκτρονικά, δεν χρειάζεται να πάρεις κάποια βεβαίωση αλλά ενημερώνεις τον ιατρό σου ότι θέλει να κάνεις την αίτηση για την άδεια κυοφορίας και είναι υποχρεωμένος να δηλώσει ηλεκτρονικά την ΠΗΤ σου, ουσιαστικά να το επιβεβαιώσει. 

Ααα ψιλοκαταλαβα και μετα πηγαινες στον εργοδότη να το δηλώσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Ααα ψιλοκαταλαβα και μετα πηγαινες στον εργοδότη να το δηλώσει;

Ο εργοδότης γνωρίζει πότε ξεκινά η άδεια κυοφορίας σύμφωνα με την ΠΗΤ σου, όταν κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, ενημερώνεται και αυτός και είναι υποχρεωμένος να συμπληρώσει την αντίστοιχη βεβαίωση ηλεκτρονικά ότι πράγματι για το χρονικό εκείνο διάστημα δεν θα βρίσκεσαι στην εργασία σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, EvgeniaCher said:

Ο εργοδότης γνωρίζει πότε ξεκινά η άδεια κυοφορίας σύμφωνα με την ΠΗΤ σου, όταν κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, ενημερώνεται και αυτός και είναι υποχρεωμένος να συμπληρώσει την αντίστοιχη βεβαίωση ηλεκτρονικά ότι πράγματι για το χρονικό εκείνο διάστημα δεν θα βρίσκεσαι στην εργασία σου. 

Απλα τον ειδοποιείς μονο οτι εχεις κανει την αίτηση λογικα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...