Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

"κατάθλιψη" λόγω καισαρικής


SpiridoulaK

Recommended Posts

Απο την μία , αντιλαμβάνομαι ποσο παραβιασμένη νιώθεις απο την συμπεριφορά του γιατρού. Δεν ξέρω την ιστορία σου προσωπικά, οπότε δεν ξέρω εαν πράγματι υπήρχε λόγος για καισαρική ή οχι. Παρόλα αυτά, σίγουρα χρειάζεται να μιλήσεις με ένα ψυχολόγο. Το γεγονός οτι σε επηρεάζει τόσο πολύ στην καθημερινότητα σου, χρήζει να το δεις παραπάνω. Είτε γιατί νιώθεις οτι δεν υπήρξε σεβασμός απο τον γιατρό και παραβιάστηκε η σωματική σου αυτονομία, είτε γιατί έχεις μια εσφαλμένη άποψη για την καισαρική. Δεν ξέρω. Απλώς δεν μπορείς να συνεχίσεις με το να σε επηεράζει τόσο. Είναι ένα γεγονός που καλώς ή κακώς έγινε, και δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Και εγώ γέννησα με καισαρική πριν απο 14 μήνες. Πηγαίναμε για φυσιολογικό μέχρι τέλους. Μπήκα με πρόκληση λόγω κακού NST και μετά απο 13-14 ώρες που την παλεύαμε και οι παλμοί να πέφτουν στους 60 και κάτω, προχωρήσαμε σε καισαρική. Και είμαι ευγνώμων για αυτό. Διότι έχω τον γιό μου που είναι υγιής, είναι χαρούμενος, και είναι καλά. Κοιτάω την τομή (που φαίνεται απειροελάχιστα) και νιώθω περήφανη για αυτή. Γιατί χάρη σε αυτήν έχω το παιδί μου, και χάρη σε αυτή το παιδί μου είναι καλά. Εχω ακόμα ένα ελαφρύ μουδιασμα στην περιοχη, αλλα να σου πω κάτι ; Πάλι η επιλογή μου θα ήταν καισαρική απο το να ρισκάρω την μη οξυγόνωση του εγκεφάλου του μικρού. Better safe than sorry.

48 minutes ago, SpiridoulaK said:

Καλημέρα. Δε διαφωνώ σε κάτι από αυτά που έγραψες.

Απλώς θεωρώ ότι δεν έχετε καταλάβει το νόημα του ποστ μου όλες. Προφανώς και δεν είναι μονο αισθητικό το πρόβλημα της τομής αλλά γενικότερα ο τρόμος που με πιάνει κάθε φορά που σκέφτομαι τη διαδικασία. Όλοι οι άνθρωποι έχουμε φοβίες. Εμένα είναι αυτή και δε θέλω ποτέ να το ξαναζήσω. 

Η διαδικασία δεν είναι εύκολη, δεν νομίζω οτι ήταν για καμία μας. Η καισαρική είναι ένα σοβαρό χειρουργείο. Τρομακτικό ακόμα. Τρομακτικό όμως είναι και ένα χειρουργείο ανοικτής καρδιάς, ένα χειρουργείο μέχρι και ακρωτηριασμού, ή ένα χειρουργείο στο έντερο. Αντί να επιμένεις στην ανάμνηση αυτού του τρομακτικού γεγονότος, σκέψου τι ακριβώς κέρδισες απο το γεγονός αυτό, που είναι το υγιές παιδάκι σου.

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

11 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Γιατί το πιστεύεις αυτό; και με τόση σιγουριά;

Γιατί μια δυσάρεστη αλλά όχι τραγική διαδικασία δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί μετά από τόσο καιρό τόσο πολύ ώστε να σου φέρνει δυσκολία στις σχέσεις σου. Όταν κάτι που δεν είναι τραγικό δεν ξεπερνιέται κρύβει πολλά από πίσω που δεν έχουν σχέση με αυτό κάθε αυτό απλά από εκεί πιανομαστε για να ξεσπάμε. Όλοι οι άνθρωποι πιανομαστε από ασήμαντα τραύματα για να ξεπεράσουμε κάποια άλλα πιο βαθιά. 

Αν πραγματικά σε απασχολεί όσο γράφεις εδώ σίγουρα θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον ειδικό ώστε να σε βοηθήσει να βρεις τι σε έχει κάνει να έχεις κολλήσει έτσι .. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Γιατί μια δυσάρεστη αλλά όχι τραγική διαδικασία δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί μετά από τόσο καιρό τόσο πολύ ώστε να σου φέρνει δυσκολία στις σχέσεις σου. Όταν κάτι που δεν είναι τραγικό δεν ξεπερνιέται κρύβει πολλά από πίσω που δεν έχουν σχέση με αυτό κάθε αυτό απλά από εκεί πιανομαστε για να ξεσπάμε. Όλοι οι άνθρωποι πιανομαστε από ασήμαντα τραύματα για να ξεπεράσουμε κάποια άλλα πιο βαθιά. 

Αν πραγματικά σε απασχολεί όσο γράφεις εδώ σίγουρα θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον ειδικό ώστε να σε βοηθήσει να βρεις τι σε έχει κάνει να έχεις κολλήσει έτσι .. 

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας. Δεν έχω χάσει τη καθημερινότητα μου ούτε με τον σύζυγό μου ούτε με φίλες μου. Γενικά είμαι άνθρωπος που ρουφάει τη ζωή,τη χαίρομαι. Δεν με έχει επηρεάσει το θέμα αυτό σε άλλα της καθημερινότητας μου τόσο όσο νομίζετε παρά μόνο στο σεξουαλικό λόγω του ότι δε νιώθω άνετα με τη τομη.

Δεν κλαίω όλη μέρα. Δεν τα έχω βάψει μαύρα. Δεν έχω κατάθλιψη . Στον τίτλο την έχω βάλει σε εισαγωγικά τη λέξη. Παρόλα αυτά χρειάζομαι μια ουσιαστική ψυχολογική υποστήριξη για αυτό το θέμα και ήδη έχω πάρει τα μέτρα μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας. Δεν έχω χάσει τη καθημερινότητα μου ούτε με τον σύζυγό μου ούτε με φίλες μου. Γενικά είμαι άνθρωπος που ρουφάει τη ζωή,τη χαίρομαι. Δεν με έχει επηρεάσει το θέμα αυτό σε άλλα της καθημερινότητας μου τόσο όσο νομίζετε παρά μόνο στο σεξουαλικό λόγω του ότι δε νιώθω άνετα με τη τομη.

Δεν κλαίω όλη μέρα. Δεν τα έχω βάψει μαύρα. Δεν έχω κατάθλιψη . Στον τίτλο την έχω βάλει σε εισαγωγικά τη λέξη. Παρόλα αυτά χρειάζομαι μια ουσιαστική ψυχολογική υποστήριξη για αυτό το θέμα και ήδη έχω πάρει τα μέτρα μου. 

Πάντως για να λέμε Κ την αντίθετη πλευρά Κ η φυσιολογική γέννα μπορεί να σου ήταν κάτι το ανυπόφορο. Έχω ακούσει κοπέλες που λιποθυμούσαν από την εξάντληση Κ τον πόνο που τις έχουν κόψει από κάτω τόσο πολύ που κάναν μήνες να κατοχυρώσουν απλά χωρίς πόνο δεν μιλάμε για σεξ. Που χρειάστηκε το παιδί να βγει με βεντούζα Κ βγήκε σχεδόν παραμορφωμένο απτά σημάδια. Οπότε μην εξιδανικεύεις την μια ή την άλλη διαδικασία Κ οι δύο είναι επίπονες Κ τραυματικές αλλα το αποτέλεσμα μετράει πάντα 

Να κατουρησουν χωρίς πόνο εννοώ πιο πάνω 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Πάντως για να λέμε Κ την αντίθετη πλευρά Κ η φυσιολογική γέννα μπορεί να σου ήταν κάτι το ανυπόφορο. Έχω ακούσει κοπέλες που λιποθυμούσαν από την εξάντληση Κ τον πόνο που τις έχουν κόψει από κάτω τόσο πολύ που κάναν μήνες να κατοχυρώσουν απλά χωρίς πόνο δεν μιλάμε για σεξ. Που χρειάστηκε το παιδί να βγει με βεντούζα Κ βγήκε σχεδόν παραμορφωμένο απτά σημάδια. Οπότε μην εξιδανικεύεις την μια ή την άλλη διαδικασία Κ οι δύο είναι επίπονες Κ τραυματικές αλλα το αποτέλεσμα μετράει πάντα 

Να κατουρησουν χωρίς πόνο εννοώ πιο πάνω 

Όπως το λες... Έχεις δίκιο. Απλώς ο κάθε άνθρωπος αντιμετωπίζει διαφορετικά τη κάθε κατάσταση. Εγώ δεν ήμουν προετοιμασμένη για αυτό και μου έχει κάτσει τόσο βαρύ στη ψυχολογία μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας. Δεν έχω χάσει τη καθημερινότητα μου ούτε με τον σύζυγό μου ούτε με φίλες μου. Γενικά είμαι άνθρωπος που ρουφάει τη ζωή,τη χαίρομαι. Δεν με έχει επηρεάσει το θέμα αυτό σε άλλα της καθημερινότητας μου τόσο όσο νομίζετε παρά μόνο στο σεξουαλικό λόγω του ότι δε νιώθω άνετα με τη τομη.

Δεν κλαίω όλη μέρα. Δεν τα έχω βάψει μαύρα. Δεν έχω κατάθλιψη . Στον τίτλο την έχω βάλει σε εισαγωγικά τη λέξη. Παρόλα αυτά χρειάζομαι μια ουσιαστική ψυχολογική υποστήριξη για αυτό το θέμα και ήδη έχω πάρει τα μέτρα μου. 

Καλημέρα!! Καταλαβαίνω ότι το να δηλώνεις στο γιατρό σου κ να του κανεις σαφές ότι επιθυμείς φυσιολογικό τοκετό κ ο ίδιος να μην το σέβεται είναι πολυ απογοητευτικό.. Κυρίως όταν δεν σε πειθει για την αιτία της καισαρικής. Προσωπικά γέννησα φυσιολογικά αλλά 2 πολυ κοντινά μου προσωπα, επιθυμούσαν φυσιολογικό, οδηγήθηκαν σε αναίτια καισαρική.. Τον πρώτο καιρό κυρίαρχουσε η σκέψη ότι το μωρό είναι καλά.. Στη συνέχεια άρχισε να τις "τρώει" αυτό που έγινε..οποτε υπάρχουν κ άλλες γυναίκες που ένιωσαν ή νιώθουν όπως εσυ..

Κατσαλβσινω το περιβάλλον σου που στέκεται πιο επιφανειακά γτ τους ενδιαφέρει να είσαι καλα κ προσπαθουν αλλά τα λόγια τους ίσως δεν είναι τα κατάλληλα ή αυτά που θα ήθελες να ακουσεις για να νιώσεις καλύτερα. Δεν είμαστε ψυχολόγοι κ ειδικοί για να ξέρουμε πως να θέσουμε κάποια πραματα.. 

Προσωπικά δεν θα σου πω ουτε πρεπει ουτε δεν πρέπει στο τι να νιώσεις..θα σου προτεινα να αποδεχτείς ότι ετσι νιώθεις χωρίς τυψειε, ότι όντως προχωρας κ χαίρεσαι τη ζωή σου με το παιδάκι σου αλλά υπάρχει ένα αγκάθι που σε τσιγκλαει πολλες φορές..εσυ θα σκεφτείς, αν πιστευεις οτι με τον καιρό θα καταφέρεις να το αντιμετωπίσεις μόνη σου ή θεωρείς ότι θες μια δραστηκοτερη βοήθεια για να ησυχάσεις πιο άμεσα... 

Φιλικά παντα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Όπως το λες... Έχεις δίκιο. Απλώς ο κάθε άνθρωπος αντιμετωπίζει διαφορετικά τη κάθε κατάσταση. Εγώ δεν ήμουν προετοιμασμένη για αυτό και μου έχει κάτσει τόσο βαρύ στη ψυχολογία μου. 

Στην ζωή για πολλά δεν είμαστε προετοιμασμένοι μακάρι να είναι αυτά τα χειρότερα που μας βρίσκουν απροετοίμαστους 

πρίν από 30 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Όπως το λες... Έχεις δίκιο. Απλώς ο κάθε άνθρωπος αντιμετωπίζει διαφορετικά τη κάθε κατάσταση. Εγώ δεν ήμουν προετοιμασμένη για αυτό και μου έχει κάτσει τόσο βαρύ στη ψυχολογία μου. 

Επίσης το θέμα δεν είναι αν σε απασχόλησε το θέμα όλους θα τους απασχολούσε αν τελικά ήταν αυτή μια σωστή επιλογή . Αλλά θα πρέπει να αναλογιστείς το ποσό σε απασχόλησε Κ ο τρόπος που σε απασχολεί αν είναι λίγο πιο έντονος κάπως έτσι σου θέτω τους προβληματισμούς 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Άμα την ξαναδείς πες της ότι της έλεγες ψέματα και ότι δεν έκανες ούτε καισαρική. Στο έφερε η Acs με κούριερ γιατί σωραια και μετράς!!!

🤣  🤣πολλές φορές τα φέρνει ο πελαργός και κάποιες άλλες φορές  τα βρίσκουμε στα λάχανα...

άκου τι λένε νέες γυναίκες, έχουν νεκρωθεί όλα τα κύτταρα στον εγκέφαλο

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα!! Καταλαβαίνω ότι το να δηλώνεις στο γιατρό σου κ να του κανεις σαφές ότι επιθυμείς φυσιολογικό τοκετό κ ο ίδιος να μην το σέβεται είναι πολυ απογοητευτικό.. Κυρίως όταν δεν σε πειθει για την αιτία της καισαρικής. Προσωπικά γέννησα φυσιολογικά αλλά 2 πολυ κοντινά μου προσωπα, επιθυμούσαν φυσιολογικό, οδηγήθηκαν σε αναίτια καισαρική.. Τον πρώτο καιρό κυρίαρχουσε η σκέψη ότι το μωρό είναι καλά.. Στη συνέχεια άρχισε να τις "τρώει" αυτό που έγινε..οποτε υπάρχουν κ άλλες γυναίκες που ένιωσαν ή νιώθουν όπως εσυ..

Κατσαλβσινω το περιβάλλον σου που στέκεται πιο επιφανειακά γτ τους ενδιαφέρει να είσαι καλα κ προσπαθουν αλλά τα λόγια τους ίσως δεν είναι τα κατάλληλα ή αυτά που θα ήθελες να ακουσεις για να νιώσεις καλύτερα. Δεν είμαστε ψυχολόγοι κ ειδικοί για να ξέρουμε πως να θέσουμε κάποια πραματα.. 

Προσωπικά δεν θα σου πω ουτε πρεπει ουτε δεν πρέπει στο τι να νιώσεις..θα σου προτεινα να αποδεχτείς ότι ετσι νιώθεις χωρίς τυψειε, ότι όντως προχωρας κ χαίρεσαι τη ζωή σου με το παιδάκι σου αλλά υπάρχει ένα αγκάθι που σε τσιγκλαει πολλες φορές..εσυ θα σκεφτείς, αν πιστευεις οτι με τον καιρό θα καταφέρεις να το αντιμετωπίσεις μόνη σου ή θεωρείς ότι θες μια δραστηκοτερη βοήθεια για να ησυχάσεις πιο άμεσα... 

Φιλικά παντα

Ότι πιο γλυκό μου έγραψε κανείς. Ότι ακριβως αισθάνομαι το έγραψες.

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

πρίν από 11 λεπτά , LioPh79 είπε:

🤣  🤣πολλές φορές τα φέρνει ο πελαργός και κάποιες άλλες φορές  τα βρίσκουμε στα λάχανα...

άκου τι λένε νέες γυναίκες, έχουν νεκρωθεί όλα τα κύτταρα στον εγκέφαλο

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε ξεφύγει. Είμαστε πολύ σκληρές μεταξύ μας οι γυναίκες κάποιες φορές... Εκεί θέλει απλά να αγνοήσουμε το ότι κουφό και κακόβουλο ακούμε κορίτσια μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ότι πιο γλυκό μου έγραψε κανείς. Ότι ακριβως αισθάνομαι το έγραψες.

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε ξεφύγει. Είμαστε πολύ σκληρές μεταξύ μας οι γυναίκες κάποιες φορές... Εκεί θέλει απλά να αγνοήσουμε το ότι κουφό και κακόβουλο ακούμε κορίτσια μου 

ακριβώς αυτό πρέπει να κάνουμε. φορές φορές δεν αντιλαμβάνομαι καν την τόση κακία και την τόση βλακεία, φαντάζομαι θα υπάρχουν πολλοί σαν εμένα.  άκου λέει δεν γέννησες .... επειδή έκανες καισαρική, χειρουργήθηκες. .. ανεπανάληπτο !!! ο κάθε άνθρωπος μπορεί και πρέπει να αποφασίζει μόνο για τον εαυτό του και ΕΥΧΟΜΑΙ τις "συμβουλές μας"  να τις κρατάμε για τον εαυτό μας μόνο επίσης.  μπορούμε να αναφέρουμε τις εμπειρίες μας απλά και γλυκά. τίποτα παραπάνω.  μακριά από τοξικούς .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , LioPh79 είπε:

ακριβώς αυτό πρέπει να κάνουμε. φορές φορές δεν αντιλαμβάνομαι καν την τόση κακία και την τόση βλακεία, φαντάζομαι θα υπάρχουν πολλοί σαν εμένα.  άκου λέει δεν γέννησες .... επειδή έκανες καισαρική, χειρουργήθηκες. .. ανεπανάληπτο !!! ο κάθε άνθρωπος μπορεί και πρέπει να αποφασίζει μόνο για τον εαυτό του και ΕΥΧΟΜΑΙ τις "συμβουλές μας"  να τις κρατάμε για τον εαυτό μας μόνο επίσης.  μπορούμε να αναφέρουμε τις εμπειρίες μας απλά και γλυκά. τίποτα παραπάνω.  μακριά από τοξικούς .

Είναι πολύ σκληρό αυτό που της είπε όντως. 

Δεν είναι κακό νομίζω να δίνουμε τις συμβουλές μας εκεί που μας ζητείται βεβαίως. Και όπως το είπες γλυκά και τρυφερά. Με ευγένεια,όχι με επικριτικά σχόλια και προσωπικά συμπεράσματα του καθενός μας. ❣️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Είναι πολύ σκληρό αυτό που της είπε όντως. 

Δεν είναι κακό νομίζω να δίνουμε τις συμβουλές μας εκεί που μας ζητείται βεβαίως. Και όπως το είπες γλυκά και τρυφερά. Με ευγένεια,όχι με επικριτικά σχόλια και προσωπικά συμπεράσματα του καθενός μας. ❣️

συμφωνώ σε όλα , ήταν σκληρό και μεγάλη κακία, κρύβει την ανάγκη της όχι μόνο να υποβιβάσει την κοπέλα, αλλά ακόμα χειρότερα (για αυτήν που το είπε) να ανεβάσει τον εαυτό της. την γέννα είχε πρόχειρη αυτήν χρησιμοποίησε. αύριο θα χρησιμοποιήσει το παιδί της , επικρίνοντας κάποιο άλλο παιδί.

νομίζω , πως σε τόσο λεπτά ευαίσθητα θέματα όταν μας ζητάνε συμβουλές  πρέπει να είμαστε διπλά προσεκτικοί, ιδιαίτερα όταν δεν γνωρίζουμε τον άλλο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LioPh79 είπε:

συμφωνώ σε όλα , ήταν σκληρό και μεγάλη κακία, κρύβει την ανάγκη της όχι μόνο να υποβιβάσει την κοπέλα, αλλά ακόμα χειρότερα (για αυτήν που το είπε) να ανεβάσει τον εαυτό της. την γέννα είχε πρόχειρη αυτήν χρησιμοποίησε. αύριο θα χρησιμοποιήσει το παιδί της , επικρίνοντας κάποιο άλλο παιδί.

νομίζω , πως σε τόσο λεπτά ευαίσθητα θέματα όταν μας ζητάνε συμβουλές  πρέπει να είμαστε διπλά προσεκτικοί, ιδιαίτερα όταν δεν γνωρίζουμε τον άλλο.

Όπως τα λες. Μακάρι να σκεφτόταν όλοι έτσι. θα ήμασταν καλύτεροι άνθρωποι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LioPh79 είπε:

🤣  🤣πολλές φορές τα φέρνει ο πελαργός και κάποιες άλλες φορές  τα βρίσκουμε στα λάχανα...

άκου τι λένε νέες γυναίκες, έχουν νεκρωθεί όλα τα κύτταρα στον εγκέφαλο

Είναι που έχει σταματήσει να κάνει εκπομπές η Πανιά και έχουν μείνει άστεγα όλα τα παρατράγουδα...

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Μου έχει πει μια τυπισσα ότι επειδή έκανα καισαρική δεν γέννησα,αλλά χειρουργήθηκα. Μα είναι τοκετός με καισαρική τομή της λέω.Οχι μου λέει δεν είναι γέννα και μου μιλούσε με απαξιωτικό ύφος .Στο τέλος μου λέει " εντάξει μη χτυπιεσαι,γεννησες ντε,σε πιστέψαμε" 🤬Ήθελα να την χτυπήσω,αλήθεια σου λέω.

συγνωμη για το γελιο,αλλα μονο ετσι θα μπορουσα να αντιδρασω

το παιδι σου ειναι παιδι,η επειδη γεννηθηκε με χειρουργειο το λεμε αλλιως επρεπε να τη ρωτησεις🙄😅

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...