Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Συνδυασμός ονομάτων. Βοήθεια!


Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα,

Χρειάζομαι βοήθεια με το όνομα της μπέμπας μας. Θέλουμε να συνδυάσουμε το Πωλίνα με το Σταυρούλα και δυσκολεύομαι πολύ αλλά πρέπει να τους έχουμε όλους ευχαριστημένος ... δυστυχώς. 

Τον μπαμπά μου τον έλεγαν Παύλο (Paul) και τον έχασα τον ίδιο χρόνο που έμαθα ότι είμαι έγκυος.  Είχαμε συμφωνήσει με τον σύζυγό ότι η μικρή θα πάρει το όνομά του ... είχε πει επίσης ότι δεν του άρεσε το Σταυρούλα της μητέρας του.

Βέβαια η πεθερά μου είχε αλλά σχέδια...

 Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τσακωθω για το όνομα του πρώτου μου παιδιού  και με στεναχωρεί πολύ.  Ειμαι αγγλίδα άρα το "μπεμπα" δεν το ήθελα ποτέ και ούτε σημαίνει κάτι για την οικογένεια μου και τους βάζω τόσους μήνες να μην λένε το όνομα της μικρής μπροστά σε κόσμο (Paulina) ...

Πως μπορώ να συνδυάσω και τα δύο για να σταματήσει επιτέλους όλο αυτό? Πρέπει εννοείται να βγαίνει και στα αγγλικά το όνομα...βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Arpf95 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα,

Χρειάζομαι βοήθεια με το όνομα της μπέμπας μας. Θέλουμε να συνδυάσουμε το Πωλίνα με το Σταυρούλα και δυσκολεύομαι πολύ αλλά πρέπει να τους έχουμε όλους ευχαριστημένος ... δυστυχώς. 

Τον μπαμπά μου τον έλεγαν Παύλο (Paul) και τον έχασα τον ίδιο χρόνο που έμαθα ότι είμαι έγκυος.  Είχαμε συμφωνήσει με τον σύζυγό ότι η μικρή θα πάρει το όνομά του ... είχε πει επίσης ότι δεν του άρεσε το Σταυρούλα της μητέρας του.

Βέβαια η πεθερά μου είχε αλλά σχέδια...

 Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τσακωθω για το όνομα του πρώτου μου παιδιού  και με στεναχωρεί πολύ.  Ειμαι αγγλίδα άρα το "μπεμπα" δεν το ήθελα ποτέ και ούτε σημαίνει κάτι για την οικογένεια μου και τους βάζω τόσους μήνες να μην λένε το όνομα της μικρής μπροστά σε κόσμο (Paulina) ...

Πως μπορώ να συνδυάσω και τα δύο για να σταματήσει επιτέλους όλο αυτό? Πρέπει εννοείται να βγαίνει και στα αγγλικά το όνομα...βοήθεια!!

το να σου πω οτι απλα πρεπει να ειστε εσεις ευχαριστημενοι κ το παιδι,δε θα σε βοηθησει σε κατι.και το ξερεις

πρεπει να διαλεγεις τις μαχες σου,εσεις θα αποφασισετε αν θα την δωσετε αυτην

οταν δ σ αρεσει ενα ονομα,δυσκολο να αλλαξει κ οσο κ αν το ακους μετα

φυσικα δ εννοω να μαλωνεισ μονιμως,αλλα τα ορια πρεπει να μπαινουν νωρις.τωρα ειναι το ονομα,μετα θα ναι κτ αλλο

μια χαρα το πωλινα,στεκεται κ εξω.οπως μπορεις να καταλαβεις με το συνθετικο σταυρ- δυσκολο να ναι ευηχο στο εξωτερικο

το να ακουστει απλα στη βαφτιση το σταρουλα κ ποτε μετα,δ γινεται;

σταυρουλα-πωλινα=σταυρινα η σταυριλινα

αλλα δ μου κανει κ για αγγλικο

θα ηθελα μπροστα το paul

επισης χανονται τα ονοματα αλλα τα μονα που μου ερχονται κρατας το Ρ απο σταυρουλα κ το κανεις Ρίνα

η πωλινα-λινα κ σταυρουλα-σταυρουλινα-λινα οποτε λινα😐 

η ας ακουσει το ονομα η πεθερα στο δευτερο.μονο του πιο διαχειρισιμο,αν κ δ μ αρεσει κ πολυ

με το καλο!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Arpf95 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα,

Χρειάζομαι βοήθεια με το όνομα της μπέμπας μας. Θέλουμε να συνδυάσουμε το Πωλίνα με το Σταυρούλα και δυσκολεύομαι πολύ αλλά πρέπει να τους έχουμε όλους ευχαριστημένος ... δυστυχώς. 

Τον μπαμπά μου τον έλεγαν Παύλο (Paul) και τον έχασα τον ίδιο χρόνο που έμαθα ότι είμαι έγκυος.  Είχαμε συμφωνήσει με τον σύζυγό ότι η μικρή θα πάρει το όνομά του ... είχε πει επίσης ότι δεν του άρεσε το Σταυρούλα της μητέρας του.

Βέβαια η πεθερά μου είχε αλλά σχέδια...

 Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τσακωθω για το όνομα του πρώτου μου παιδιού  και με στεναχωρεί πολύ.  Ειμαι αγγλίδα άρα το "μπεμπα" δεν το ήθελα ποτέ και ούτε σημαίνει κάτι για την οικογένεια μου και τους βάζω τόσους μήνες να μην λένε το όνομα της μικρής μπροστά σε κόσμο (Paulina) ...

Πως μπορώ να συνδυάσω και τα δύο για να σταματήσει επιτέλους όλο αυτό? Πρέπει εννοείται να βγαίνει και στα αγγλικά το όνομα...βοήθεια!!

Καλημέρα! Μπορείς να το φωνάζεις Πωλίνα το παιδάκι κανονικά και αν πεις στην πεθερά σου ότι το έβγαλες από το Πωλ- και δεύτερο συνθετικό το Ινα από το χαϊδευτικό του Σταυρούλα, το Σταυρίνα! ☺️..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Arpf95 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα,

Χρειάζομαι βοήθεια με το όνομα της μπέμπας μας. Θέλουμε να συνδυάσουμε το Πωλίνα με το Σταυρούλα και δυσκολεύομαι πολύ αλλά πρέπει να τους έχουμε όλους ευχαριστημένος ... δυστυχώς. 

Τον μπαμπά μου τον έλεγαν Παύλο (Paul) και τον έχασα τον ίδιο χρόνο που έμαθα ότι είμαι έγκυος.  Είχαμε συμφωνήσει με τον σύζυγό ότι η μικρή θα πάρει το όνομά του ... είχε πει επίσης ότι δεν του άρεσε το Σταυρούλα της μητέρας του.

Βέβαια η πεθερά μου είχε αλλά σχέδια...

 Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τσακωθω για το όνομα του πρώτου μου παιδιού  και με στεναχωρεί πολύ.  Ειμαι αγγλίδα άρα το "μπεμπα" δεν το ήθελα ποτέ και ούτε σημαίνει κάτι για την οικογένεια μου και τους βάζω τόσους μήνες να μην λένε το όνομα της μικρής μπροστά σε κόσμο (Paulina) ...

Πως μπορώ να συνδυάσω και τα δύο για να σταματήσει επιτέλους όλο αυτό? Πρέπει εννοείται να βγαίνει και στα αγγλικά το όνομα...βοήθεια!!

Εφόσον δεν αρέσει στον άντρα σου το Σταυρούλα που είναι το πρόβλημα; Βγάλε τον μπαμπά σου και άσε την πεθερά να χτυπιέται. Πρέπει να της βάλετε όρια, άμα είναι παρεμβατική από τώρα θα σας δημιουργεί μια ζωή προβλήματα.. Με το καλό ότι επιλέξετε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Tintin said:

Πωλιανα;; απο το paul και το σταυριανα; 

Πολύ μου αρέσει  το Πωλιανα . Το είχαμε σκεφτεί μπορώ να σου αλλά έμεινε σε σκέψη και ξεχάστηκε... θα το ξαναπροτεινο.   Τον πεθερός μου τον λένε Αντρέα και του έχω αδυναμία άρα το σταυριαννα είναι συνδυασμός τον πεθερικων 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Arpf95 είπε:

Πολύ μου αρέσει  το Πωλιανα . Το είχαμε σκεφτεί μπορώ να σου αλλά έμεινε σε σκέψη και ξεχάστηκε... θα το ξαναπροτεινο.   Τον πεθερός μου τον λένε Αντρέα και του έχω αδυναμία άρα το σταυριαννα είναι συνδυασμός τον πεθερικων 

Το αγαπημένο μου βιβλιο οταν ημουν μικρή.. Πωλιανα το κορίτσι της χαράς.. Ελπίζω γεμάτη χαρά να ειναι και το δικό σου κοριτσακι

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, vikib said:

το να σου πω οτι απλα πρεπει να ειστε εσεις ευχαριστημενοι κ το παιδι,δε θα σε βοηθησει σε κατι.και το ξερεις

πρεπει να διαλεγεις τις μαχες σου,εσεις θα αποφασισετε αν θα την δωσετε αυτην

οταν δ σ αρεσει ενα ονομα,δυσκολο να αλλαξει κ οσο κ αν το ακους μετα

φυσικα δ εννοω να μαλωνεισ μονιμως,αλλα τα ορια πρεπει να μπαινουν νωρις.τωρα ειναι το ονομα,μετα θα ναι κτ αλλο

μια χαρα το πωλινα,στεκεται κ εξω.οπως μπορεις να καταλαβεις με το συνθετικο σταυρ- δυσκολο να ναι ευηχο στο εξωτερικο

το να ακουστει απλα στη βαφτιση το σταρουλα κ ποτε μετα,δ γινεται;

σταυρουλα-πωλινα=σταυρινα η σταυριλινα

αλλα δ μου κανει κ για αγγλικο

θα ηθελα μπροστα το paul

επισης χανονται τα ονοματα αλλα τα μονα που μου ερχονται κρατας το Ρ απο σταυρουλα κ το κανεις Ρίνα

η πωλινα-λινα κ σταυρουλα-σταυρουλινα-λινα οποτε λινα😐 

η ας ακουσει το ονομα η πεθερα στο δευτερο.μονο του πιο διαχειρισιμο,αν κ δ μ αρεσει κ πολυ

με το καλο!

Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες! Ναι το σταυρινα το θέλει πολύ ο άντρας μου και το Λίνα μου έχει πει( μου θυμίζει σκύλο δυστυχως) 

Εύχομαι μέσα μου πως αν ακουστεί στα βαφτίσια τότε θα είναι αρκετό αλλα πολύ φοβάμαι πως θα την φωνάζει η μία οικογένεια σταυρουλα και η άλλη πωλινα.... κρίμα να την μπερδέψουμε. 

Το σταυριλινα θα το προτεινω σαν ιδέα και βλέπουμε....και πάλι ευχαριστώ 

14 hours ago, LeneL said:

Καλημέρα! Μπορείς να το φωνάζεις Πωλίνα το παιδάκι κανονικά και αν πεις στην πεθερά σου ότι το έβγαλες από το Πωλ- και δεύτερο συνθετικό το Ινα από το χαϊδευτικό του Σταυρούλα, το Σταυρίνα! ☺️..

Καλι ιδέα αλλά έπρεπε να το είχα σκεφτεί από την αρχή... τώρα δεν της αλλάζει γνώμη τίποτα...ευχαριστώ πολύ πάντως 

3 minutes ago, Tintin said:

Το αγαπημένο μου βιβλιο οταν ημουν μικρή.. Πωλιανα το κορίτσι της χαράς.. Ελπίζω γεμάτη χαρά να ειναι και το δικό σου κοριτσακι

Ευχαριστούμε  πολύ. Και στα αγγλικά ακούγεται πολύ όμορφο 

1 hour ago, Spring_girl said:

Εφόσον δεν αρέσει στον άντρα σου το Σταυρούλα που είναι το πρόβλημα; Βγάλε τον μπαμπά σου και άσε την πεθερά να χτυπιέται. Πρέπει να της βάλετε όρια, άμα είναι παρεμβατική από τώρα θα σας δημιουργεί μια ζωή προβλήματα.. Με το καλό ότι επιλέξετε! 

Ναι σε ακούω...και συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά αφού του έκανε η οεθερα μου μούτρα 4 μήνες ο κύριος έβαλε την ουρά ανάμεσα από τα πόδια και στηρίζει ότι δεν το είπε ποτέ 😅 εγώ είμαι η τρελή μάλλον δεν εξηγείται αλλιώς.

Ευχαριστουμε πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...