Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Μανουλες απο Γερμανια!!!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια,

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, εγώ είμαι απο την Θεσσαλονίκη και σπουδασα στην Αλεξανδρούπολη. Παντρευτικά και έμεινα για λίγο στην Αθήνα στο Γερακα. Έχουμε σπίτι με τονν άντρα μου εκεί.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη απο όλη την διαδικασία και το σύστημα τους εδώ, απλα έχω έναν φόβο σε ποιόν θα τύχω όταν θα γεννάω. Μεχρι τώρα στο πρώτο μου παιδι με ξεγέννησε ένας Ελληνας ειδικευόμενος ο οποίος ήταν πολυ μικρος σε ηλικία αλλά περασαμε καλά και κάναμε και πλάκες την ώρα που περήμενα να γεννήσω. Το δεύτερο παιδάκι μου το γεννησα σε άλλο νοσοκομείο και έτυχα σε μία κύπρια και αυτή ειδικευόμενη αλλα πολύ καλή. Και οι δύο μου γέννες ήταν πολύ ευκολές να δούμε την τρίτη.

Αυτή η εγκιμοσύνη δεν ήταν στο πρόγραμμα αλλά χαιρόματε πολυ που μας έτυχε. Εσείς βέπω είστε κοντά να γεννησετε οπότε θα γίνετε σύντομα μανούλες. Η ζωι σας θα αλλάξει πάρα πολυ προς το καλύτερο. Θα βλέπετε τα πράγματα διαφορετικά απο πρίν. Εγώ απο τότε που έμεινα πρώτη φορά έγκυος όπως βλεπτε δεν σταματησα καθόλου. Δεν προλαβα και να χάσω τα κιλά. Εσείς πώς αισθάνεστε? Θα έχετε λογικά βαρίνει και θα σας πονάει η μέση. Εγώ είχα και καούρες


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια,

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, εγώ είμαι απο την Θεσσαλονίκη και σπουδασα στην Αλεξανδρούπολη. Παντρευτικά και έμεινα για λίγο στην Αθήνα στο Γερακα. Έχουμε σπίτι με τονν άντρα μου εκεί.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη απο όλη την διαδικασία και το σύστημα τους εδώ, απλα έχω έναν φόβο σε ποιόν θα τύχω όταν θα γεννάω. Μεχρι τώρα στο πρώτο μου παιδι με ξεγέννησε ένας Ελληνας ειδικευόμενος ο οποίος ήταν πολυ μικρος σε ηλικία αλλά περασαμε καλά και κάναμε και πλάκες την ώρα που περήμενα να γεννήσω. Το δεύτερο παιδάκι μου το γεννησα σε άλλο νοσοκομείο και έτυχα σε μία κύπρια και αυτή ειδικευόμενη αλλα πολύ καλή. Και οι δύο μου γέννες ήταν πολύ ευκολές να δούμε την τρίτη.

Αυτή η εγκιμοσύνη δεν ήταν στο πρόγραμμα αλλά χαιρόματε πολυ που μας έτυχε. Εσείς βέπω είστε κοντά να γεννησετε οπότε θα γίνετε σύντομα μανούλες. Η ζωι σας θα αλλάξει πάρα πολυ προς το καλύτερο. Θα βλέπετε τα πράγματα διαφορετικά απο πρίν. Εγώ απο τότε που έμεινα πρώτη φορά έγκυος όπως βλεπτε δεν σταματησα καθόλου. Δεν προλαβα και να χάσω τα κιλά. Εσείς πώς αισθάνεστε? Θα έχετε λογικά βαρίνει και θα σας πονάει η μέση. Εγώ είχα και καούρες

Γεια σου theanood!

Αυτό είναι που με αγχώνει και μένα κάπως, που δεν ξέρω ποιά μαία θα έχει βάρδια. Στο νοσοκομείο που θα πάω, ξέρω μόνο μια μαία. Η μαία που έχω βρει για μετά είναι στο άλλο νοσοκομείο της πόλης. τυχερή που έπεσες σε Έλληνες, εγώ θέλω να δω τι συνεννόηση θα παίξει!

Αχ, εγώ δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα είναι η ζωή μας μετά. Πράγμα λογικό γιατί μπορείς να φανταστείς μέχρι ένα σημείο. Αλλά θα ναι παράξενο, έχω ζήσει τόσα χρόνια μόνη και μετά με τον άντρα μου επίσης οι δυο μας και τώρα θα ειναι παράξενο με τρίτο στην παρέα! Αλλά σίγουρα θα είναι πολύ πολύ ωραία!! Ανυπομονώ να δω τί σκαρώσαμε με τον άντρα μου !:D

Εγώ αισθάνομαι περίφημα, μόνο που δεν έχω αντοχές για πολλά πολλά, περπατάω άνετα αλλά κουράζομαι μετά από ένα σημείο. Κιλά δεν έχω πάρει πολλά, γιατί δεν έπρεπε να πάρω, αλλά δεν μπορώ να πω ότι στερήθηκα κάτι. Μόνο τα γλυκά, που ούτως ή άλλως τα είχα κόψει από πριν. Τώρα τελευταία με έχει πιάσει να τρώω γλυκά και πρέπει να συγκρατούμαι!

Καούρες είχα κάποια στιγμή στον 6ο νομίζω και μου έλεγε η μάνα μου ότι βγάζει μαλλιά το μωρό! :-P


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, εγώ είμαι απο την Θεσσαλονίκη και σπουδασα στην Αλεξανδρούπολη. Παντρευτικά και έμεινα για λίγο στην Αθήνα στο Γερακα. Έχουμε σπίτι με τονν άντρα μου εκεί.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη απο όλη την διαδικασία και το σύστημα τους εδώ, απλα έχω έναν φόβο σε ποιόν θα τύχω όταν θα γεννάω. Μεχρι τώρα στο πρώτο μου παιδι με ξεγέννησε ένας Ελληνας ειδικευόμενος ο οποίος ήταν πολυ μικρος σε ηλικία αλλά περασαμε καλά και κάναμε και πλάκες την ώρα που περήμενα να γεννήσω. Το δεύτερο παιδάκι μου το γεννησα σε άλλο νοσοκομείο και έτυχα σε μία κύπρια και αυτή ειδικευόμενη αλλα πολύ καλή. Και οι δύο μου γέννες ήταν πολύ ευκολές να δούμε την τρίτη.

Αυτή η εγκιμοσύνη δεν ήταν στο πρόγραμμα αλλά χαιρόματε πολυ που μας έτυχε. Εσείς βέπω είστε κοντά να γεννησετε οπότε θα γίνετε σύντομα μανούλες. Η ζωι σας θα αλλάξει πάρα πολυ προς το καλύτερο. Θα βλέπετε τα πράγματα διαφορετικά απο πρίν. Εγώ απο τότε που έμεινα πρώτη φορά έγκυος όπως βλεπτε δεν σταματησα καθόλου. Δεν προλαβα και να χάσω τα κιλά. Εσείς πώς αισθάνεστε? Θα έχετε λογικά βαρίνει και θα σας πονάει η μέση. Εγώ είχα και καούρες

Ωω καλώς ήρθες συμπατριώτισσα!

Για πες μας λίγο εμπειρίες από τις προηγούμενες γέννες σου να μαθαίνουμε κι εμείς οι πρωτάρες! Μιας και τα γέννησες εδώ Γερμανία, να μας πεις λίγο πως σου φάνηκε. Σου δώσανε το μωρό κατευθείαν στο στήθος? Ηταν υποστηρικτικοί με το θηλασμό? Σε κόψανε εσένα? (ο φόβος μου είναι αυτός)

Επισκληρίδιο έκανες?

Εχουμε μεγάλη αγωνία όπως καταλαβαίνεις, ειδικά τώρα που κοντεύουμε.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου theanood!

Αυτό είναι που με αγχώνει και μένα κάπως, που δεν ξέρω ποιά μαία θα έχει βάρδια. Στο νοσοκομείο που θα πάω, ξέρω μόνο μια μαία. Η μαία που έχω βρει για μετά είναι στο άλλο νοσοκομείο της πόλης. τυχερή που έπεσες σε Έλληνες, εγώ θέλω να δω τι συνεννόηση θα παίξει!

Αχ, εγώ δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα είναι η ζωή μας μετά. Πράγμα λογικό γιατί μπορείς να φανταστείς μέχρι ένα σημείο. Αλλά θα ναι παράξενο, έχω ζήσει τόσα χρόνια μόνη και μετά με τον άντρα μου επίσης οι δυο μας και τώρα θα ειναι παράξενο με τρίτο στην παρέα! Αλλά σίγουρα θα είναι πολύ πολύ ωραία!! Ανυπομονώ να δω τί σκαρώσαμε με τον άντρα μου !:D

Εγώ αισθάνομαι περίφημα, μόνο που δεν έχω αντοχές για πολλά πολλά, περπατάω άνετα αλλά κουράζομαι μετά από ένα σημείο. Κιλά δεν έχω πάρει πολλά, γιατί δεν έπρεπε να πάρω, αλλά δεν μπορώ να πω ότι στερήθηκα κάτι. Μόνο τα γλυκά, που ούτως ή άλλως τα είχα κόψει από πριν. Τώρα τελευταία με έχει πιάσει να τρώω γλυκά και πρέπει να συγκρατούμαι!

Καούρες είχα κάποια στιγμή στον 6ο νομίζω και μου έλεγε η μάνα μου ότι βγάζει μαλλιά το μωρό! :-P

Ετσι όπως το διατύπωσες ακριβώς "να δω τι σκαρώσαμε με τον άντρα μου", αυτό ακριβώς σκεφτομαι κι εγώ συνέχεια! Αναρωτιέμαι τι θαυματάκι κάναμε, είμαι πολύ περίεργη.

Αλλάζει η ζωή μας, τέλος. Μου φαίνεται συναρπαστικό και τρομακτικό ταυτόχρονα. Μεγάλη η ευθύνη να φέρεις και να μεγαλώσεις έναν καινούριο άνθρωπο στον κόσμο


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

α και κάτι που σήμερα θυμήθηκα να τσεκάρω είναι τι κάνουμε με την πρεσβεία. Διαβασα ότι αν δηλώσουμε τη γέννηση μέσα σε 90 μέρες,δεν πληρώνουμε πρόστιμο. Αν τη δηλώσουμε απο 90-180 μέρες,πληρώνουμε 5? πρόστιμο. Είναι σχετικά απλη η διαδικασία απ'ό,τι καταλαβα.


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι όπως το διατύπωσες ακριβώς "να δω τι σκαρώσαμε με τον άντρα μου", αυτό ακριβώς σκεφτομαι κι εγώ συνέχεια! Αναρωτιέμαι τι θαυματάκι κάναμε, είμαι πολύ περίεργη.

Αλλάζει η ζωή μας, τέλος. Μου φαίνεται συναρπαστικό και τρομακτικό ταυτόχρονα. Μεγάλη η ευθύνη να φέρεις και να μεγαλώσεις έναν καινούριο άνθρωπο στον κόσμο

αχ κουκλακια θα είναι,το μόνο σίγουρο! Η μαμά μου αμα δει κανένα παιδακι μιγα,λέει,α έτσι θα είναι το δικο μας! Αμα το σκεφτώ,αυτη την ευθύνη που λες,τρομάζω πραγματικά!! Είναι ένας μικρός άνθρωπος! ΑΧ,θεε μου!!


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωω καλώς ήρθες συμπατριώτισσα!

Για πες μας λίγο εμπειρίες από τις προηγούμενες γέννες σου να μαθαίνουμε κι εμείς οι πρωτάρες! Μιας και τα γέννησες εδώ Γερμανία, να μας πεις λίγο πως σου φάνηκε. Σου δώσανε το μωρό κατευθείαν στο στήθος? Ηταν υποστηρικτικοί με το θηλασμό? Σε κόψανε εσένα? (ο φόβος μου είναι αυτός)

Επισκληρίδιο έκανες?

Εχουμε μεγάλη αγωνία όπως καταλαβαίνεις, ειδικά τώρα που κοντεύουμε.

Να σου πω,έχεις ρωτήσει το γιατρό η κάποια μαία,τι ισχύει στο νοσοκομείο που θα πας; γιατι,ρώτησα τη μαία που δουλεύει στο νοσοκομείο που θα πάω για την περινεοτομή και μου πε ότι σχεδόν ποτέ δεν κόβουν. Οπότε,κάπως ηρέμησα. Όπως ρώτα και τι κάνουν αμα περάσει η ημερομηνία,πόσες μέρες μετά κάνουν πρόκληση και τι είδους. Σ αυτο εδώ,στις 10 μέρες,δινουν χάπι.


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω,έχεις ρωτήσει το γιατρό η κάποια μαία,τι ισχύει στο νοσοκομείο που θα πας; γιατι,ρώτησα τη μαία που δουλεύει στο νοσοκομείο που θα πάω για την περινεοτομή και μου πε ότι σχεδόν ποτέ δεν κόβουν. Οπότε,κάπως ηρέμησα. Όπως ρώτα και τι κάνουν αμα περάσει η ημερομηνία,πόσες μέρες μετά κάνουν πρόκληση και τι είδους. Σ αυτο εδώ,στις 10 μέρες,δινουν χάπι.

Ρωτησα το γιατρό και μου είπε ότι δεν κόβει, παρα μόνο αν δει οτι χρειάζεται. Για πρόκληση δεν ρώτησα, αν και το έχω στο μυαλό μου. Σε δέκα μέρες θα ξαναπάω και θελω να ρωτήσω διάφορα. Σημερα πλένω ρουχαλάκια και ετοιμαζω βαλιτσούλα!

Εφυγε και ο άντρας μου επαγγελματικό ταξίδι και θα είμαι μόνη δεκα μέρες :(:(

Εσύ πως είσαι, τι κάνει ο μπέμπης?


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα το γιατρό και μου είπε ότι δεν κόβει, παρα μόνο αν δει οτι χρειάζεται. Για πρόκληση δεν ρώτησα, αν και το έχω στο μυαλό μου. Σε δέκα μέρες θα ξαναπάω και θελω να ρωτήσω διάφορα. Σημερα πλένω ρουχαλάκια και ετοιμαζω βαλιτσούλα!

Εφυγε και ο άντρας μου επαγγελματικό ταξίδι και θα είμαι μόνη δεκα μέρες :(:(

Εσύ πως είσαι, τι κάνει ο μπέμπης?

Κι εγώ όλη μέρα σιδερώνω! Έχω βρει τα ρούχα που θα φορέσω κ μένει να διαλέξω του μπέμπη.

εγώ την τεταρτη έχω ραντεβού στο νοσοκομείο,για να δουμε κι από κει. Και την τρίτη στη γιατρο μου.

ο μπέμπης εξακολουθεί να είναι δραστήριος,παράπονο δεν έχω!! Αλλα κανένα σημάδι ότι θέλει να μας κάνει την τιμή να βγει χεχεχ

Εσένα η μπουμπού;;


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όλη μέρα σιδερώνω! Έχω βρει τα ρούχα που θα φορέσω κ μένει να διαλέξω του μπέμπη.

εγώ την τεταρτη έχω ραντεβού στο νοσοκομείο,για να δουμε κι από κει. Και την τρίτη στη γιατρο μου.

ο μπέμπης εξακολουθεί να είναι δραστήριος,παράπονο δεν έχω!! Αλλα κανένα σημάδι ότι θέλει να μας κάνει την τιμή να βγει χεχεχ

Εσένα η μπουμπού;;

Τι διαλεξες για σενα και τι θα φορέσεις στο μωρό?

Κι εμένα η μπουμπου πολύ δραστήρια, βαρέθηκε και ψαχνει την εξοδο μου φαινεται!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι διαλεξες για σενα και τι θα φορέσεις στο μωρό?

Κι εμένα η μπουμπου πολύ δραστήρια, βαρέθηκε και ψαχνει την εξοδο μου φαινεται!

Ε μη φανταστείς,για τη γέννα πήρα ένα παρά πολύ φαρδύ t-Shirt,αλλα έχει και κουμπιά. Μπορείς και ένα φαρδύ νυχτικό,αλλά μην πάρεις κάτι καλό για τη γέννα γιατι μάλλον για πέταμα θα πάει! Για το δωματιο,νυχτικά και φόρμες θα πάρω. Για το μωρο δεν μπορώ να διαλέξω! Αληθεια δεν ξέρω,κορμάκι θα πάρω και φορμακι με μπλουζάκι,κάλτσες,σκουφάκι, ζακετακι. Αυτα βλεπω στη λίστα. Αλλα ποια;;;


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε μη φανταστείς,για τη γέννα πήρα ένα παρά πολύ φαρδύ t-Shirt,αλλα έχει και κουμπιά. Μπορείς και ένα φαρδύ νυχτικό,αλλά μην πάρεις κάτι καλό για τη γέννα γιατι μάλλον για πέταμα θα πάει! Για το δωματιο,νυχτικά και φόρμες θα πάρω. Για το μωρο δεν μπορώ να διαλέξω! Αληθεια δεν ξέρω,κορμάκι θα πάρω και φορμακι με μπλουζάκι,κάλτσες,σκουφάκι, ζακετακι. Αυτα βλεπω στη λίστα. Αλλα ποια;;;

Πάνες και τέτοια δίνουν στο μαιευτήριο ε?

Αχου μωρε σε λιγες μερες θα τον έχεις! Απίστευτο δεν ειναι? Θα γνωρισεις το μωρακι που ειχες μεσα σου τοσο καιρο!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάνες και τέτοια δίνουν στο μαιευτήριο ε?

Αχου μωρε σε λιγες μερες θα τον έχεις! Απίστευτο δεν ειναι? Θα γνωρισεις το μωρακι που ειχες μεσα σου τοσο καιρο!

Ναι,ναι,πάνες και ο,τι αλλο για το μωρο στα δίνουν όλα. Ίσως πάνες για όταν θα φυγετε. Αλλιώς για το μωρο,μόνο τα απαραίτητα για την έξοδο. Για εσένα θα χρειαστείς όμως σερβιέτες. Μας είπαν όχι always,αλλά απο εκείνες τις χοντρές που είχαν παλιά τις απλές,φουσκωτές,και φτηνές. Και σουτιέν θηλασμού ,λέει 2 νούμερα μεγαλύτερα!

Σε λίγες μέρες,είναι αλήθεια!!! Μα κοιτάω την κοιλιά,και λέω,είναι ένα ανθρωπάκι εδώ μέσα;;


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΓΕΜΑΝΙΑ ΟΛΑ ΠΗΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΡΕΑ ΣΤΟ ΔΩΜΤΕΙΟ ΩΔΙΝΩΝ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΠΕΡΗΜΕΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΖΗΤΗΣΑ ΕΠΙΣΚΛΡΙΔΙΟ ΕΠΕΙΔΑ ΕΙΧΑ ΤΕΧΙΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΟΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΚΟΙ. ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΔΥΟ ΣΕΛΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ. Ο ΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΠΛΗΡΩΣΕ ΟΛΑ. ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΣΩΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΘΑ ΚΩΨΕΙ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΑΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ ΑΠΙΟΓΗΣ ΣΑΣ. ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΡΕΤΑΙ Η ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ. ΕΠΜΕΝΟΥΝ ΠΟΛΥ Ε ΤΟΝ ΘΥΛΑΜΟ ΚΑΙ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΛΥΚΟΖΗ. ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΑΣ Α ΔΊΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΜΠΕΡΣ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ. ΓΕΝΑΤΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΜΠΟΥΖΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΥΡΗΖΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΟΥΝ ΛΛΙΖΜΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΗ ΜΠΟΡΟΥ ΝΑ ΑΔΙΑΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΣΟΥ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΕΣΚΙΣΕ ΒΓΑΙΝΩΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΩΨΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΒΓΙΚΕ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΡΑΜΑ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.

ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΛΟΙ ΕΝΑΙ ΠΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΕ ΟΛΑ. ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΕΛΕΥΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΕΙ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ. ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΟΥΝ ΕΣΑΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΣΩΒΑΡΟ ΛΟΓΟ.

ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΠΕΠΕΙ ΑΕΣΩΣ ΜΕΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΙΟ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΡΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ...ΤΟ ΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΞΕΝΕΙΟ. ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΠΡΩΞΕΝΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΤΗΤΑ ΕΑΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΝΗΣΗ ΤΟΥ Ο ΕΝΑΣ ΑΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΙ Ν ΓΕΝΝΗΣΩ.


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...