Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

Τι κανετε κοριτσια κ μπεμπακια? Καιρο ειχα να μπω αλλα ολο καλα νεα βλεπω δοξα το θεο! μεγαλωνουν οι κοιλιτσες ε?????

Εμεις ειδαμε τη μπεμπα μας στις 26 βδ ακριβως κ ηταν 860 γρ!!!!!!! λιιιιγο λιγοτερο απο την αλλη κορουλα μου! οποτε καπου στα 3 κιλακια την υπολογιζω κ αυτην! μια χαρα για φυσιολ. τοκετο δηλαδη χαχαχαχαχαχα ακομα με το κεφαλι πανω ειναι κ ολο κουτουλιες μου δινει! κ πολλες κλωτσιες! ο γιατρος λεει οτι μαλλον επειδη παλευει απο τωρα να γυρισει τη κεφαλα κατω....... για να δουμε!!!!!!!!

αααα επισης παω κ γω καλα απο κιλακια, +4 ειμαι!

αυτα τα νεακια μας!!!!!

καμπυλη γλυκοζης δεν εκανα ακομη, περιμενω να δω τι θα γινει με τους μικροβιολογους γιατι ακομη δε δεχονται χαρτι ικα για να μη πληρωνεις..... μεσα στο μηνα ομως πρεπει να τη κανω οπωσδηποτε!!!!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΛΛΕΙΠΑ!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΚΑ???ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΚΠ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ 200 ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΤΙΣ 56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΤΙΣ 63 ΜΕΤΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΙΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ..ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ???ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ????ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ??ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ!!!:cry::oops::confused:

τουιτακι απαντηση βρηκες? δυστυχως κοριτσαρα μου τα 200 ενσημα ειναι απαραιτητα για ολα τα επιδοματα... δε ξερω αν ειδες ενα λινκ που εβαλα τις προαλλες.....

οριστε εδω http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1540756&postcount=2034

βλεπω οτι για να παρεις το 6μηνο του οαεδ με τα 590 ευρω το μηνα πρεπει να προσκομισεις τη βεβαιωση του ικα οτι πληρωθηκες εκεινα τα επιδοματα πρωτα, αρα αν εσυ δε τα δικαιουσαι δε νομιζω μπορεις να παρεις ουτε αυτο........

βρε παιδι μου σιιιιγουρα δε συμπληρωνεις 200 ενσημα? πηρες καρτελα απο ικα? τι να σου πω.... αν ειναι οντως ετσι πρεπει να το συζητησεις με τον εργοδοτη σου γιατι πως θα αφησεις το μωρο νεογεννητο? ειναι εντελως τρελοι δε το συζητω....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Το πρώτο χέρι στο μπεμπό-δωμάτιο περάστηκε! Είναι ένα τσικ πιο σκούρο απ'ότι θα ήθελα αλλά του Νίκου του αρέσει τόσο πολύ που δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να του το πω!:D Ήδη έχω φανταστεί τα αυτοκόλλητα που θέλω να βάλω και ανυπομονώ να περάσουμε σήμερα το δεύτερο χέρι ώστε από βδομάδα να συναρμολογήσουμε τα επιπλάκια της και να παίρνει μορφή σιγά-σιγά!

Το θέμα είναι ότι από χτες με τις δουλειές και τα βαψίματα με πονάει η μέση μου!!!Όλο το βράδυ έψαχνα μέρος να βολευτώ και σήμερα το πρωί πάω σαν την κουτσή γιατί με χτυπάει πάντα στο δεξί πόδι όταν με πιάνει.

Ευτυχώς τελειώνουμε σύντομα και έχει άδεια ο Νίκος Δευτέρα-Τρίτη οπότε αν χρειαστώ βοήθεια σε τίποτα θα τον έχω εδώ.

Η δε μικρή μου το βράδυ λες και την είχα σε πλυντήριο...μία σβούρα από δω, μια σβούρα από εκεί!:tongue: Και ΝΑ κάτι κλωτσιές που μέχρι και ο Νίκος τις καταλάβαινε από δίπλα...:tongue:

Την Πέμπτη θα δούμε το μαϊμουδάκι μας, επιτέλους! Λογικά θα μου πει πότε να πάω και για το doppler. Πω,πω...πώς πέρασε ο καιρός!:D


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!

"ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ" ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!

ΑΝΟΙΞΗ! ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΝΑ "ΠΙΑΣΩ ΤΟ ΜΑΗ".

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΩ...


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

καλη βδομαδα να χουμε εγκυουλες!!!!παει κ ο Απριλης,κ αυριο με το καλο μας ερχεται ο Μαιος!!!!!!ολο κ πιο κοντα στα μωρακια μας,γιουπι!!!!!!!!!!αχ δεν ξερω αν φταιει η ανοιξη παντως εχω γινει χαζο παιδι χαρα γεματο!κ που να αρχισω κ τις βολτες,χοχοχοχο!!!!

φιλακια πολλαααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μήνα κορίτσια!!!! Για μένα διπλή χαρά μιάς και μπήκα στον μήνα που σταματάω από την δουλειάααααα! λαλαλαααααα!!!

Άρχισα να μετράω αντίστροφα τις μέρες!! και χτές!!!! μα τί ζέστη! φοβερά! καλημέρα!!!!


It΄s like a red red rose that newly spred in June..

It΄s like a melody that sweetly played in tune..

And i will love you still my dear..

Till all the seas gone dry..

Till all the seas gone dry my dear

and the rocks melt with the sun..

UCjsp3.png

wWxsp2.png

[/url]4TUkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και καλο μηνα...Επιτελους καλοκαιρακι!!!! Πως τα περασατε χθες?? Εγω υπεροχα...Στις 1 το βραδυ μαζευτικα...Duende με το καλο να σταματησεις την δουλιτσα!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

duende σε νοιωθω, εγω σταματησα απο την Πεμπτη λογω του οτι υπηρξε κρουσμα ανεμοβλογιας. κανονικα ομως σταματαω τελη Μαιου...

Δυστυχως μου τηλ/σαν πρωι πρωι κ μου λενε

η "καραντινα" τελειωνει σε 3 μερες, θα ερθεις?????

Τι να κανωωω? δεν θελω να παω... ηρεμησα 4-5 μερουλες καλομαθα...


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια μου!

Τι κάνουν τα μπεμπάκια μας; Εμένα το αστέρι μου είναι μέσα στην κωλοτούμπα, πόσο το χαίρομαι αυτές τις μέρες αν και δε σας κρύβω πως έχει αρχίσει και πονάει το θέμα! Σε κάποιες κινήσεις με πονάει μυικά στο οστό της λεκάνης αριστερά. Όταν δε είμαι ξαπλωμένη πλάγια και τύχει και στριμωχτεί ελάχιστα η κυρία, μου ρίχνει κάτι γερές και με αναγκάζει να γυρίσω!:tongue: Μαναράκι μου!:tongue: Αύριο έχουμε γιατρό και θα τη δούμε!

Το δωματιάκι της είναι σχεδόν έτοιμο, πήραμε την κούνια από την αδερφή μου, την στήσαμε, την απολυμάναμε με το νερόξυδο (μπιχ αυτή η μυρωδιά!) και πήρε μορφή!

Τελικά το χρώμα του δωματίου είναι φανταστικό, όσο το βλέπω τόσο πιο πολύ μ' αρέσει.:D

Τι φφφφανταστικές μέρες μας κάνει! Όλο γυρνάμε με τον αντρούλη μου και μ' αρέσει! Αν με αφήσει ο γιατρός λέω το ΣΚ να κάνω καμιά βουτιά αν έχει καιρό σαν τον σημερινό. (32 βαθμούς το Μάιο!!!!:shock:)


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοπελάρες!!![/size][/size][/size]

duende σε νοιωθω, εγω σταματησα απο την Πεμπτη λογω του οτι υπηρξε κρουσμα ανεμοβλογιας. κανονικα ομως σταματαω τελη Μαιου...

Δυστυχως μου τηλ/σαν πρωι πρωι κ μου λενε

η "καραντινα" τελειωνει σε 3 μερες, θα ερθεις?????

Τι να κανωωω? δεν θελω να παω... ηρεμησα 4-5 μερουλες καλομαθα...

Ναι! το θυμάμαι που το έλεγες τώρα ή φεισμπουκ ή εδώ δεν θυμάμαι! τουλιπάκι μου τί ξενέρωμα είναι αυτό; :|:neutral: Κάνε υπομονή περίπου σε τρείς εβδομάδες λογικά σταματάς!!! σε τρείς; πόσο το έχεις υπολογίσει; Πάντως πήγα στον γιατρό μου εχτές και του είπα και μου έγραψε το πολυπόθητο χαρτί για να πάω από ΙΚΑ να βγάλω την αδειούλα μου! Τί ωραία που ένοιωσα!! αααχχχ!!!! Άντε τώρα την άλλη βδομάδα θα πάρω μία μέρα άδεια να πάω να τα τακτοποιήσω να τελειώνουμε! Άντε γιατί δεν μπορώ άλλο!

Καλημερα κοριτσακια και καλο μηνα...Επιτελους καλοκαιρακι!!!! Πως τα περασατε χθες?? Εγω υπεροχα...Στις 1 το βραδυ μαζευτικα...Duende με το καλο να σταματησεις την δουλιτσα!!!

Ναταλάκι μου ευχαριστώ πολύ πολύ!

Βασικά εγώ κορίτσια μου πάντως όχι οτί δεν πέρασα ωραία απλά εκνευρίστηκα πολύ! Μα πόση κίνηση είχε; Στον Κηφισό πρός Λαμία δεν έχω λόγια!!!! Ήμαρτον! Και ξαναλέω ήμαρτον!!! Πηγαίναμε στο σπίτι της αδερφής μου στην Ανθούσα και μέχρι να φτάσουμε, δλδ μου είχε γυρίσει το κεφάλι σας λέω!! Για να φανταστείτε είχανε μαζευτεί όλοι εκεί για φαγητό στην τέλεια αυλή της αδερφής μου στην οποία να σχολιάσω οτί έχει ψώνιο με τα λουλούδια και έχει φτιάξει έναν κήπο χάρμα, και όταν φτάσαμε είχανε φάει όλοι! Μόνοι μας τρώγαμε με τον Ματτία και οι άλλοι πίνανε καφέ! Την επόμενη μέρα έμαθα οτί είχανε κλείσει την Αθηνών κορίνθου γιατί μίλαγε η Παπαρήγα και έτσι αποφασίσανε όοοοολοι να πάνε εκδρομή από Αθηνών-Λαμίας!!! :mad::mad::mad: Κατα τα άλλα μου φύγανε τα νεύρα μου μετά από λίγο αφού χαλαρώσαμε στην αδερφή μου και όλα μια χαρά! Εάν το ήξερα δεν θα ξεκουνιόμουν από το σπίτι!!!!


It΄s like a red red rose that newly spred in June..

It΄s like a melody that sweetly played in tune..

And i will love you still my dear..

Till all the seas gone dry..

Till all the seas gone dry my dear

and the rocks melt with the sun..

UCjsp3.png

wWxsp2.png

[/url]4TUkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!! Είστε καλά??

Εγώ πηγα εχθές στον γιατρό, ο μπέμπης είναι 1052γρ. Και μια χαρά!!! Μπήκα στον 7 επιτέλους, εχω πάρει 4.5 κιλά και ευτυχώς όλα καλά!!! Αρχές ιουνίου θα κάνουμε το dopler στο ιατρείο του και μετά μπαίνουμε στην τελική ευθεία! Τον ρώτησα και για μετά πότε θα μπορέσω να κάνω μπάνιο και μου είπε στον μήνα!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουρίτσα μου!

Τι κάνετε;

Πήγαμε χτες γιατρό και είδαμε το μαϊμουδάκι μας! Είναι μια χαρά -ευτυχώς! κινητικότατο, με μεγάλες πατούσες (αυτό το λέει συνέχεια!) και ζυγίζει 1.200 και κάτι. Και πάλι φρόντισε να μου τονίσει ότι είναι μεγάλο μωρό αλλά όχι χοντρούλι και ότι σε ύψος πήρε από το μπαμπά της με τα μακριά πόδια.:D Πάλι η κοντή της οικογένειας θα είμαι, την τύχη μου!:tongue:

Μου είπε να κλείσω doppler από 22 μέχρι 25 Μαΐου και αν όλα είναι καλά θα με δει για καρδιοτοκογράφο και μαιευτήριο!:shock: Κορίτσια, είχα μείνει να τον κοιτάω σαν χάνος...κοντοζυγώνει ο καιρός!:D:shock::D:shock:

Κατά τ' άλλα μου έκανε κι ένα τεστ Παπ και μου έδωσε dactarin αλοιφή για κάτι υγρά που είδε και θέλει να φύγουν πριν γεννήσω. Ευτυχώς είπε δεν είναι μύκητες -κάτι άλλο, αλλά δεν το θυμάμαι.

Πάντως τον ρώτησα αν μπορώ να κάνω μπάνιο το ΣΚ και μου είπε ένα τεράστιο, πατριωτικό ΟΧΙ γιατί φοβάται ότι τα κρύα νερά που έχει ακόμα θα μου προκαλέσουν πόνους. Οπότε το ΣΚ θα πάμε θάλασσα κι εγώ θα κοιτάω...:|τι καλά...:evil:

Σε άλλα νέα...σήμερα το θέμα μαγειρική μου πάει φρικτά! Έφτιαξα μια χορτόπιτα αλλά ξέχασα να βάλω τα πράσα μέσα. :rolleyes: Έφτιαξα και μια πολύ μικρή τυρόπιτα να πάρει ο άντρας μου αύριο στη δουλειά γιατί μου περίσσεψε φύλλο, για χάλια το πάει κι αυτή να βγει έτσι όπως τη βλέπω. Δεν ξέρω τι γίνεται...νομίζω πως πρέπει να φύγω από την κουζίνα επειγόντως. Δεν το 'χω σήμερα...:evil:

Α...το στήθος μου γέμισε ραγάδες παρόλο που πασαλείβομαι συνέχεια!:| Και πρήστηκε...ΠΟΛΥ! Ο άντρας μου είναι μέσα στην καλή χαρά. Όλο εκεί κοιτάει, ο χαμένος!:mrgreen:


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...