Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

χαχαχαχα Πενυ μου αρεσε τον γκαντεμη τον γιατρο!βρε μην μασας θα κοιταμε μπροστα κ ολα καλα θα πανε!γιατι αμα αρχισω να σκεφτομαι γκαντεμικες ημερομ ασε δεν θα ξερω ποια να βγαλω απέξω!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!Νομίζω ότι τα κατάφερα να βάλω τικεράκι αν και κρατάω μια επιφύλαξη για τις εβδομάδες, άλλες είναι με βάση ΤΕΡ άλλο με βγάζει ο υπέρηχος (περίπου 5 ημέρες διαφορά) μάλλον γιατί έχω μεγάλο κύκλο...Ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά αύριο στο ραντεβού γιατί οι αναγούλες σταμάτησαν..!Πένυ αν θέλεις στείλε μου και μένα πμ.


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες..πως είστε?

Εδω σχετικά καλά, πέρασα λίγο ζόρικα τις τελευτάιες ημέρες, με το μεγάλο μου παιδί, παρουσίασε υμενίτιδα στο ισχίο, δεν περπατούσε καθόλου, και είχα λίγο τρομοκρατηθεί, ας ελπίσουμε οτι όλο αυτο είναι πίσω πια..

Που θα κάνετε αυχενική κορίτσια , εγώ σε κάποιο Τζώρτζη στο Ρεά, ξέρετε τίποτα για αυτον, δεν έχω ξαναπάει.

Απο αναγούλες, είμαι στο peak τους, πλέον και πρωινούς εμετούς έχω τις δυο τελευταίες ημέρες.

Ηθελα να ρωτήσω την Αννα4, τις εξετάσεις για θρομβοφιλία που τις έκανες?


ge6sp2.png

bZcvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Allo!!!

Νεραιδουλα σου έστειλα πμ.

Με γεια το τικεράκι!! Μου ρίχνεις 3 μερες βλέπω!!! χμ

Γι αυτό και η αυχενική μας πεφτει μαζί!!Ολα θα ΤΕΛΕΙΑ αυριο!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!!

Εγώ την αυχενική μητερουλα θα την κανω στο Ιατροπολις σε καποιον Μπακουλα. Καλος ανθρωπος δε λεω αλλά γκαντεμης. Αν πανε όλα καλα θα συνεχίσω εκει και β επιπεδου και ντοπλερ. Δεν εχω εμπιστοσύνη στο Αλεξανδρας να κανω τοσο σοβαρες εξετάσεις


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια συγνώμη για τη σύγχυση, ηθελα να ενημερωσω οτι ειμαι η anna31, κάτι έχει γίνει και χρειάστηκε να ενεργοποιηθεί και ο παλιός μου λογαρισμός..γενικότερα ισχύει το Μητερούλα, το anna31 είχε ενεργοποιηθεί ξανά, δεν ξέρω πως, θα το κοιτάξω και με τη διαχείριση..οπότε και εγώ άρχισα να μιλάω πριν και θα σας φάνηκε απότομη η είσοδος μου, sorry, ευχαριστώ για την κατανόηση


ge6sp2.png

bZcvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες..πως είστε?

Εδω σχετικά καλά, πέρασα λίγο ζόρικα τις τελευτάιες ημέρες, με το μεγάλο μου παιδί, παρουσίασε υμενίτιδα στο ισχίο, δεν περπατούσε καθόλου, και είχα λίγο τρομοκρατηθεί, ας ελπίσουμε οτι όλο αυτο είναι πίσω πια..

Που θα κάνετε αυχενική κορίτσια , εγώ σε κάποιο Τζώρτζη στο Ρεά, ξέρετε τίποτα για αυτον, δεν έχω ξαναπάει.

Απο αναγούλες, είμαι στο peak τους, πλέον και πρωινούς εμετούς έχω τις δυο τελευταίες ημέρες.

Ηθελα να ρωτήσω την Αννα4, τις εξετάσεις για θρομβοφιλία που τις έκανες?

Άννα σας εύχομαι περαστικά, εγώ πρώτα ο θεός θα την κάνω Αθήνα στην Εμβρυομητρική Ιατρική , στον Πιλάλη.Ο Τζώρτζης έχω διαβάσει από το φόρουμ ότι είναι πολύ καλός, αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα εχουμε βροχερη κρυα μερα,αχ δεν μπορω καθολου την υγρασιαααααααα!!!!

Μητερουλα καλως μας ξαναηρθες!!!ευχομαι περαστικα στον μικρουλη σου,κ ολα καλα!!!!

για τις εξετασεις θρομβοφ εκανα τον πληρη ελεγχο περσι,πριν εγκυμοσυνης,καποιες στο ΙΚΑ καποιες εξω,γενικως 2μηνες το εψαχνα...με το που εμεινα κ αφου ειχαμε βρει το προβλημα η αιματολογος που με παρακολουθει μου εγραψε εξετασεις για να δουμε τα επιπεδα πηξης κ στην εγκυμοσυνη ωστε να βρουμε ττην καταλληλη αντιπηκτικη αγωγη.αυτες τις εκανα στο Παπαγεωργιου(νοσοκ της θεσσαλον) μιας κ η γιατρος ειναι εκει.γενικα αυτες τις εξετασεις τις εκανα μεχρι να καταλληξουμε σε ποια ενεση περιπου καθε βδομαδα κ τωρα θα πηγαινουμε καθε μηνα...εχω ακομα μεγαλο δρομο μπροστα μου!αν θελεις κατι αλλο πες μου!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα εχουμε βροχερη κρυα μερα,αχ δεν μπορω καθολου την υγρασιαααααααα!!!!

Μητερουλα καλως μας ξαναηρθες!!!ευχομαι περαστικα στον μικρουλη σου,κ ολα καλα!!!!

για τις εξετασεις θρομβοφ εκανα τον πληρη ελεγχο περσι,πριν εγκυμοσυνης,καποιες στο ΙΚΑ καποιες εξω,γενικως 2μηνες το εψαχνα...με το που εμεινα κ αφου ειχαμε βρει το προβλημα η αιματολογος που με παρακολουθει μου εγραψε εξετασεις για να δουμε τα επιπεδα πηξης κ στην εγκυμοσυνη ωστε να βρουμε ττην καταλληλη αντιπηκτικη αγωγη.αυτες τις εκανα στο Παπαγεωργιου(νοσοκ της θεσσαλον) μιας κ η γιατρος ειναι εκει.γενικα αυτες τις εξετασεις τις εκανα μεχρι να καταλληξουμε σε ποια ενεση περιπου καθε βδομαδα κ τωρα θα πηγαινουμε καθε μηνα...εχω ακομα μεγαλο δρομο μπροστα μου!αν θελεις κατι αλλο πες μου!

φιλακια σε ολες!

Καλημέρα και απο μένα, Άννα πως ανακάλυψες την θρομβοφιλία?Εμένα δεν μου έγραψε να κάνω τέτοιες εξετάσεις...:-(:-(


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και απο μένα, Άννα πως ανακάλυψες την θρομβοφιλία?Εμένα δεν μου έγραψε να κάνω τέτοιες εξετάσεις...:-(:-(

τις εξετασεις αυτες τις κανουμε συνηθως μετα απο προβληματικη εγκυμοσυνη(αποβολ,παλινδρ κτλ)...οποτε δεν ειναι μεσα στον προγεννητ ελεγχο γι αυτο κ δεν στις εδωσε.δεν εχεις καποια ενδειξη ή καποιο προβλημα για να τις κανεις.μην αγχωνεσαι,εγω ειμαι ειδικη περιπτωση,εψαξα τα παντα λογω κακου ιστορικου!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Hello!!! τι κανετε κοιλίτσες???

Εγω μια χαρά και σήμερα. Φτου φτου!! Πηγα είδα τη γιορτή του γιου μου στον παιδικό και κλάμα η κυρία.... ειναι και οι ορμονες ,αφηστε τα....

Μαίρη τι έγινε με την επίσκεψη στη γιατρο??? Το χορτάσατε το μπιζελάκι σας????

Και εμενα μου είχαν πει τότε στην παλλινδρομη να κανω καρυοτυπο (που φαίνεται αν υπάρχει θρομβοφιλια) αλλά ο γιατρός μου λόγω του ότι η προηγουμενη εγκυμοσύνη μου ήταν φυσιολογική και τελειομηνη δεν το θεωρησε απαραίτητο. Ειπα και εγώ να μην τα σκαλιζω τα πραγματα για καθαρά ψυχολογικούς λόγους. Οσο λιγοτερα ξερω τόσο το καλύτερο είναι....

Λετε να κανουμε φέτος Χριστουγεννα με χιονι??? τι τελεια που θα είναι!!! Καθε χρόνο με ηλιο. Αμαν!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΓΓΥΟΣ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΜΕ ΠΗΤ 31 07 2012!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ, ΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ, ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΑΣ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΓΓΥΟΣ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΜΕ ΠΗΤ 31 07 2012!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ, ΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ, ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΑΣ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!

Καλωσήρθες , όλα καλά θα πάνε (σου μιλάει μια πολύ απαισιόδοξη χαχαχα)!!Μη φοβάσαι τίποτα, εδώ είμαστε και εμείς να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας, τις απορίες μας και τις χαρές μας!:P


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Hello!!! τι κανετε κοιλίτσες???

Εγω μια χαρά και σήμερα. Φτου φτου!! Πηγα είδα τη γιορτή του γιου μου στον παιδικό και κλάμα η κυρία.... ειναι και οι ορμονες ,αφηστε τα....

Μαίρη τι έγινε με την επίσκεψη στη γιατρο??? Το χορτάσατε το μπιζελάκι σας????

Και εμενα μου είχαν πει τότε στην παλλινδρομη να κανω καρυοτυπο (που φαίνεται αν υπάρχει θρομβοφιλια) αλλά ο γιατρός μου λόγω του ότι η προηγουμενη εγκυμοσύνη μου ήταν φυσιολογική και τελειομηνη δεν το θεωρησε απαραίτητο. Ειπα και εγώ να μην τα σκαλιζω τα πραγματα για καθαρά ψυχολογικούς λόγους. Οσο λιγοτερα ξερω τόσο το καλύτερο είναι....

Λετε να κανουμε φέτος Χριστουγεννα με χιονι??? τι τελεια που θα είναι!!! Καθε χρόνο με ηλιο. Αμαν!!!

Πένυ έχω τρελαθεί από την χαρά μου, το φασολάκι μεγαλώνει, είναι 5,6 εκατοστά, μας τρέλανε στα κόλπα σήμερα, χόρευε τον χορό της κοιλιάς!!Τί γέλια κάναμε, κούνημα να δεις....!Στην Κόρινθο πάντως δύσκολο να χιονίσει, στη Νεμέα μπορεί!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...