Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΒΑΦΤΙΣΗ ΠΟΤΕ?


xxx

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμείς λόγω πένθους λέμε για Σεπτέμβρη, θα είναι 11 μηνών. Μάλλον την πρώτη Κυριακή του Σεπτέμβρη, ή στη γειτονιά μας ή στην Πλάκα.

Κι εγώ έχω βρει πολλά σάιτ αλλά και στο πάρεντς έχουν κάνει καλή έρευνα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30654

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=23256

Ας τα λέμε για να ανταλλάσσουμε ιδέες.


rm2dp2.png lgEnp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,κι εμεις μαλλον σεπτεμβρη θα την βαφτισουμε την μικρη μου,αλλα ακομη δεν εχουμε κλεισει τιποτα.

ωραια θα ειναι να ανταλλαξουμε ιδεες!

κι ειδικα μ'εσενα κυριακη!κι εγω ηρακλειο μενω!

Γεια σου συντοπίτισσα!!!! Που θα την βαφτίσετε??? Εμείς Εσταυρωμένο και μετά Δεσποτικό!!!


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις κλεισαμε για 6/6/10 στον Υμηττο. θα ειναι 6 μηνων...

το θεμα μας ειναι ο Μικρος Πριγκηπας (του βιβλιου ομως, οχι στεμμα γενικα...). κ οποια εχει ιδεες τις λεει...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα βρούμε λέτε εύκολα μπομπονιέρες προσκλήσεις και γενικά ΟΛΑ για διακόσμηση κλπ. με θέμα ιππότες-άλογα-κάστρα??????? Έχει καμιά μανούλα κάνει βάφτιση με αυτό το θέμα???


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θα βρούμε λέτε εύκολα μπομπονιέρες προσκλήσεις και γενικά ΟΛΑ για διακόσμηση κλπ. με θέμα ιππότες-άλογα-κάστρα??????? Έχει καμιά μανούλα κάνει βάφτιση με αυτό το θέμα???

θα βρεις...αλλα δεν μπορω να ψαξω τωρα... οτι δω θα στειλω δ/νση. στο Ηρακλειο παντως εχετε πολυ ωραια πραγματα κ πολυ ιδιαιτερα...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

εμεις κλεισαμε για 6/6/10 στον Υμηττο. θα ειναι 6 μηνων...

το θεμα μας ειναι ο Μικρος Πριγκηπας (του βιβλιου ομως, οχι στεμμα γενικα...). κ οποια εχει ιδεες τις λεει...

Επειδή κι εγώ αρχικά αυτό είχα σκεφτεί, μου είπαν για αυτό το μαγαζί στον Άλιμο ότι έχει μπομπονιέρες μικρό πρίγκιπα

http://www.memories-factory.gr/

Δεν έχω πάει όμως να το δω.

Επίσης κοίτα εδώ:http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1130929&postcount=722

στην 4η φωτογραφία έχει ένα μπρελοκάκι-μικρό πρίγκιπα, μπορείς να της στείλεις πμ να σου πει πού το βρήκε.


rm2dp2.png lgEnp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

το σαββατο πηγα στον φωτογραφο κ μου εδωσε προσφορα, 750 ευρω, 4dvd, ψηφιακο αλμπουμ, 50 φωτο. το ιδιο με το δικο μου σε μικροτερο μεγεθος θα γινει κ για τον κουμπαρο 75 ευρω αυτο.

στο ανθοπωλειο 2 δεντρακια φυσικα 1,20-1,40 με μπουκετακια τριανταφ.+γυψοφυλ. γυρω στα 150-200 ευρω...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνονται κάπως ακριβές οι τιμές, αλλά εγώ είμαι και πρωτάρα, ούτε παιδί έχω βαφτίσει ούτε γάμο έχω κάνει. Εσείς τις θεωρείτε καλές; Για να ξέρω τι να περιμένω.

νομιζω οτι ειναι καλες. απ'οτι μου εχουν πει δλδ. στη μεσαια μου, που εκανα κ εκει ψηφιακο αλμπουμ πριν 2χρ. η τιμη του ιδιου φωτογραφου ηταν 650 ευρω. ειδα τις αλλες του προσφορες κ κοστιζαν 950+. κ οι κοπελες του τοπικ μου, λενε οτι ειναι καλες...

για ανθοπωλειο δεν εχω ξαναπληρωσει στολισμο. στον πρωτο δεν επιτρεποταν, ηταν κ μαρμαρινη η κολυμπηθρα σκαλιστη, κ δεν επαιρνε τπτ, στη μεσαια τα διαλεξαν κ τα πληρωσαν οι νονοι της.


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια θα βρούμε λέτε εύκολα μπομπονιέρες προσκλήσεις και γενικά ΟΛΑ για διακόσμηση κλπ. με θέμα ιππότες-άλογα-κάστρα??????? Έχει καμιά μανούλα κάνει βάφτιση με αυτό το θέμα???

δες εδω κυριακη,για να παρεις ιδεες

http://www.parisis.com.gr/

στο ηρακλειο δεν εχω παει πουθενα για να σου πω σιγουρα,αλλα θα βρεις,πιστευω.και το αμπαλαζ στην καλοκαιρινου εχει ωραια.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μένω στο Ηράκλειο, και έχω Π.Η.Τ 27/03/2010.

Τον Σεπτέμβρη παντρευόμαι με τον καλό μου και θα βαπτίσουμε τον μπέμπη μας, θα είναι περίπου 5,5 μηνών.

Μέχρι τώρα έχουμε κλείσει την εκκλησία και το κτήμα.

θα ήθελα την βοηθειά σας όσον αφορά τον στολισμό και τις μπομπονιέρες γάμου, βάπτισης.Επειδή η δεξίωση θα ειναι σε κτήμα και έχει πολλά λουλούδια και δέντρα ,θα ήθελα ο στολισμός των τραπεζιών να μην αποτελείται πάλι από λουλούδια.

Για τις μπομπο γάμου σκέφτομαι κάτι σε πουγκί δεμένο με φύλλο ελιάς από φίλντισι και για τις παιδικές κάτι σε ξύλινο παιχνίδι, ή κουμπαράς.

Θα προσπαθήσουμε να τις φτιάξουμε εμείς όλες μαζί θα είναι 1000.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μένω στο Ηράκλειο, και έχω Π.Η.Τ 27/03/2010.

Τον Σεπτέμβρη παντρευόμαι με τον καλό μου και θα βαπτίσουμε τον μπέμπη μας, θα είναι περίπου 5,5 μηνών.

Μέχρι τώρα έχουμε κλείσει την εκκλησία και το κτήμα.

θα ήθελα την βοηθειά σας όσον αφορά τον στολισμό και τις μπομπονιέρες γάμου, βάπτισης.Επειδή η δεξίωση θα ειναι σε κτήμα και έχει πολλά λουλούδια και δέντρα ,θα ήθελα ο στολισμός των τραπεζιών να μην αποτελείται πάλι από λουλούδια.

Για τις μπομπο γάμου σκέφτομαι κάτι σε πουγκί δεμένο με φύλλο ελιάς από φίλντισι και για τις παιδικές κάτι σε ξύλινο παιχνίδι, ή κουμπαράς.

Θα προσπαθήσουμε να τις φτιάξουμε εμείς όλες μαζί θα είναι 1000.

Ευχαριστώ πολύ.

με το καλο να ερθει το μωρακι σας!

μπορεις σαν θεμα να εχεις την θαλασσα,και να ειναι στο χρωμα του γαλαζιου.παει και με την βαφτιση και με τον γαμο.γυαλες με νερο και κερακια και κοχυλια.καραβακια χαρτινα με ζαχαρωτα για τα παιδακια,μπομπο με αστεριες για τους μεγαλους,και ναυτακια για τους μικρους.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια θα βρούμε λέτε εύκολα μπομπονιέρες προσκλήσεις και γενικά ΟΛΑ για διακόσμηση κλπ. με θέμα ιππότες-άλογα-κάστρα??????? Έχει καμιά μανούλα κάνει βάφτιση με αυτό το θέμα???

Καλήμερα Κυριακή Χριστός Ανέστη και με το κάλο,

Εγώ έχω βαφτίση 2 παιδάκια και τους στολισμούς τους έκανα μόνη μου. Γιά κάστρο μπορείς να πάς στο Jumbo και να αγοράσεις μικρά κάστρα για τα τραπέζια και γύρο -γύρο να βάλεις ψεύτικα η αληθινά ροδοπέταλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...