Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μαμαδες απο ηρακλειο κρητης


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας!

Έχω μια κορούλα 3 ετών και ενδιαφερόμουν να την πάω σε παιδικό σταθμό. Μου είπαν και πήγα στο Μαγικό κουτί (δημιουργική απασχόληση) που είναι κοντά στο Θεία Κλαίρη(Λυσιστράτης λέγεται ο δρόμος), αλλά ο χώρος δεν μου άρεσε καθόλου. Δεν ήταν καθόλου καλά οργανωμένος, ώστε να λειτουργήσει ως δημιουργική απασχόληση και υπήρχε έλλειψη βασικών υλικών για να χρησιμοποιήσουν τα παιδιά.

Επίσης, απογοητεύτηκα ως προς την υγιεινή του χώρου π.χ. δεν υπήρχε σαπούνι στις τουαλέτες για να πλύνουν τα παιδιά τα χέρια τους και είδα στον κυρίως χώρο να υπάρχουν κατσαρίδες, πράγμα που θεωρώ ότι δεν έχουν παρθεί τα κατάλληλα μέτρα σ'έναν χώρο που φιλοξενεί παιδιά.

Γι' αυτό κορίτσια να είστε πολύ προσεχτικές και να ψάξετε πολύ καλά τους χώρους που θα αφήνετε τα αγγελούδια σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 345
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειάς σας! Με λένε Γιάννα, είμαι 24 ετών και νηπιαγωγός.

Ενδιαφέρομαι για φύλαξη και δημιουργική απασχόληση παιδιών από 2,5 ετών και πάνω στο ηράκλειο κρήτης.

Έχω εμπειρία, έχω εργαστεί σε κέντρο δημιουργικής απασχόλησης και για 4 χρόνια έχω απασχολήσει παιδιά βρεφικής, νηπιακής ηλικίας και δημοτικού σχολείου.

Όποια μανούλα ενδιαφέρεται να μου στείλει προσωπικό μνμ ή να μου στείλει μνμ στο e-mail: [email protected].

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες κ μέλλουσες μανούλες!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Εγώ είμαι καινούρια στο ParentsCafe κ θα ήθελα τη βοήθειά σας... Θα γίνω κ εγώ μανούλα κ με παρακολουθεί ο κ. Δημοσθένους στο Βενιζέλειο. Αν κάποια απο σας έχει προσωπική εμπειρία (είτε με το γιατρό ή με το νοσοκομείο) θα ήθελα τη βοήθειά της...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :D

ego tha genniso me ton kybentidis(o dimostenous einai o epimelitis tou)alla mexri tora eimai poly eyxaristimenei.einai poli...anthropos

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κι απο μένα και καλος σας βρήκα ,πριν λίγο καιρό έκανε η πεθερά μου μια εγχειρηση γυναικολογική στο βενιζέλειο ,έκει ακουσα οτι ο Δημοσθένους έχει ταρίφα ,μας είπε μια κοπέλα ότι σου λέει τόσα θέλω ,τωρα κατά ποσο ισχύει δεν ξέρω ,της πεθερας μου την εγχείρηση της την έκανε καποιος αλλός που το όνομα του μου διαφεύγει αυτη τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πως ο Μαυρογιαννάκης δεν είναι του ΙΚΑ, αλλά του ΤΕΒΕ. Έχουν κάνει λάθος στην λίστα του ΙΚΑ. Στην θέση του είναι ο Ξυλούρης Στυλιανός που είναι και στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού.

Χριστιάνα προσωπικά δεν ξέρω κανέναν από όλους να σου συστήσω, απλά μόνο φατσικά.

ο Ξυλούρης ήταν ο γιατρος που με ανέλαβε στην εγκυμοσύνη μου και είναι φοβερός ,τους άλλους δεν τους ξέρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα Κοριτσια εγω γεννησα 9/8/12 στο Ασκληπειο ολοι ηταν αψογοι μαζι μου!!!!1

να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!Να σε ρωτησω με ποιον γιατρο γεννησες και ποσο πληρωσες στο νοσοκομειο,που αν δεν κανω λαθος ειναι στον εοππυ τωρα? Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο Μητερα αλλα νομιζω η διαφορα στο ποσο ειναι μεγαλη...


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλώς σας βρήκα.

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για το παρακάτω σετ καροτσιού και δεν επιθυμει να δωσει 700€ λογω κρισης, ας επικοινωνήσει μαζί μου. Ειναι σαν καινουρια ολα και τα δινουμε 400€. Τιμη συζητησιμη

Πωλείται καρότσι Peg Perego. Αποτελειται από:

1.Tο καρότσι με το κάθισμα, την τέντα του, το καλάθι για τα ψώνια, το νάυλον για την βροχή, ποδόσακο και ασορτί τσάντα-αλλαξιέρα.

2.Η καλαθουνα με τον δικό της ποδόσακο, σε αριστη κατασταση σαν καινουρια, ιδανικη για νεογεννητατο χειμωνα, καθως προφυλασσει το μωρο σε ολες τις καιρικες συνθηκες.

3. Το καθισματάκι αυτοκινήτου κατηγορία 0+ σε αριστη κατασταση

Όλα τοποθετούνται πάνω στη βάση του καροτσιου για να γίνει πολυκαρότσι.

Φρένα, ρόδες και όλα τα υφάσματα σε άριστη κατάσταση. Δε μας χρειαζεται πλεον, αφου μαε εκαναν δωρο ένα μικρό για κάθε μερα. Αλλωστε ουτε στην καλαθουνα ουτε στο καθισμα χωραει το μωρο πλεον.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2.ΟΤΑΝ ΗΜΟΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΠΑΓΝΗ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΣΕΙΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ?ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΑΞΕΧΑΣΤΑ 196 Ε ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ Η ΔΥΟ ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΡΙΣΚΑ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ?

:evil:

Link to comment
Share on other sites

η ωρα η καλη κουκλα!

στο παγνη για να βρεις ραντεβου στα μεγαλα υπερυχα πρεπει να βρεις ενα γιατρο

να του ταξεις λευτα και περνει αυτος τηλεφωνο και βρισκεις την ημερα που θες ;)

τσεκαρισμενο!! σου λεει το ονομα του το λες στα ραντεβου και κανεις την δουλεια σου!

εγω που γεννησα τη μεγαλη στο βενιζελειο και τη μικρη στο μητερα...

τα μεγαλα υπερυχα δυστηχως τα χρυσοπληρωσα και στις 2 στο μητερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Γεια σας είμαι και εγώ από Ηράκλειο Κρήτης, μόλις εχτές έμαθα πως είμαι έγκυος! Ωστόσο έχω μεγάλη ανησυχία για το που θα γεννήσω. Ο γιατρός μου ξεγεννάει στο Μητέρα που είναι πολύ ακριβά, ο γιατρός της κουνιάδας μου στο ασκληπιείο αλλά δεμ θέλω να πάω σε αυτόν και έχουμε και έναν γνωστό που γέννησε η γυναίκα του στο βενιζέλειο με το Δημοσθένους που μας είπε τα καλύτερα αλλά έδωσε και αρκετά χρήματα.

εν κατακλείδι θέλω να ρωτήσω με χρόνια ασθένεια (Chrohn's disease) που υπάρχουν μόνιμες στενώσεις στο έντερο, αιμοροίδες και 2 προηγούμενα χειρουργία στην περιοχή περιεδρικά καθώς και οικονομική δυσχαίρια να επιλέξω ιδιωτικό μαιετήριο γιατί φοβάμαι να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο ή να επιλέξω νοσοκομείο που είναι πιο φτηνά αλλά πονάς κανονικότατα και αν χρειαστείς καισαρική μπαίνεις ολική και τα χάνεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι και εγώ από Ηράκλειο Κρήτης, μόλις εχτές έμαθα πως είμαι έγκυος! Ωστόσο έχω μεγάλη ανησυχία για το που θα γεννήσω. Ο γιατρός μου ξεγεννάει στο Μητέρα που είναι πολύ ακριβά, ο γιατρός της κουνιάδας μου στο ασκληπιείο αλλά δεμ θέλω να πάω σε αυτόν και έχουμε και έναν γνωστό που γέννησε η γυναίκα του στο βενιζέλειο με το Δημοσθένους που μας είπε τα καλύτερα αλλά έδωσε και αρκετά χρήματα.

εν κατακλείδι θέλω να ρωτήσω με χρόνια ασθένεια (Chrohn's disease) που υπάρχουν μόνιμες στενώσεις στο έντερο, αιμοροίδες και 2 προηγούμενα χειρουργία στην περιοχή περιεδρικά καθώς και οικονομική δυσχαίρια να επιλέξω ιδιωτικό μαιετήριο γιατί φοβάμαι να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο ή να επιλέξω νοσοκομείο που είναι πιο φτηνά αλλά πονάς κανονικότατα και αν χρειαστείς καισαρική μπαίνεις ολική και τα χάνεις όλα.

Γεια σου,

Εχω και εγω πααααρα πολλα χρονια κρον αλλα χαρη στο γιατρο μου εδω γλυτωσα τα χειρουργια (οριακα μια φορα μεν αλλα τα καταφεραμε). Κατα τα αλλα ειμαστε στα ιδια : μονιμες στενωσεις και καποια εσωτερικα συριγγια.

Εγω γεννησα πριν 15μιση μηνες. Να σου πω καταρχην οτι απαγορευεται ο φυσιολογικος τοκετος θα πας για καισαρικη για να μην ζοριστει το εντερο.

Εμενα η εγκυμοσυνη μου εκανε πολυ καλο , ημουν καλυτερα απο ποτε!

Γεννησα στο Ασκληπειιο με σταντ μπαι γενικο χειρουργο, η γιατρος μου με προσεξε πολυ και ειχα απολυτη εμπιστοσυνη.

Για οτι αλλο θελεις στειλε μου πμ.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας συμπατριωτισσες!!!!! Ηρακλειωτισσα κ γω...εχω ενα κοριτσακι 4 χρονων -σε ενα μηνα τα κλεινει για την ακριβεια - την Ειρηνη κ ενα μπεμπη 45 ημερων...γεννησα στο ασκληπειο με εναν εξαιρετικο γιατρο...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Χαιρομαι που βρισκω συμπατριωτισες..ειμαι εγκυος στον τριτο μηνα, ο γιατρος μου ξεγενναει στο Ασκληπιειο, εγω εψαχνα και τα δημοσια αλλα δε ξερω κανεναν εκει..Για το Σηφακη ειχε πολυ ασχημη εμπειρια μια φιλη μου και παρολο που λενε οτι ειναι καλος δε θα το διακυνδινευα. Εσεις τι λετε? Ποιον γιατρο εμπιστευεστε?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...