Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μαμαδες απο ηρακλειο κρητης


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλημέρα σε όλες.. Δεν είμαι από Κρήτη κορίτσια αλλά χρειάζομαι την βοήθειά σας αν γνωρίζετε. Εχω μια γνωστή που θα γεννήσει έκτακτα στο Βενιζέλειο με γιατρό τον κο Δημοσθένους. Πόσα χρήματα θα πρέπει να του δώσουν για ευχαριστήριο (κοινώς φακελάκι).. δλδ πόσα θα πρέπει να υπολογίζουν, ρωτω επειδή πιστεύω ότι ίσως οι τιμές ειναι διαφορετικές... στην Αθήνα κυμαινεται 1000-1500?.

Οι απαντήσεις σας θα ήταν πολύτιμες κ σας ευχαριστώ εκ των προτερών

Γεια σου.Τωρα έκανα την εγγραφή στο forum, κυρίως για να απαντήσω σε σένα. Ελπίζω να πρόλαβα.

Γεννησα στο Βενιζέλειο και 2 μου παιδιά, με γιατρό την κ. Ρασιδάκη Μαρία. (Η δεύτερη γέννα μου έγινε τον Φεβρουάριο).Ειμαι άκρως ευχαριστημένη, τόσο από τη γιατρό, όσο και απότο νοσοκομείο. Τοσο που δεν καταλαβαίνω την επιλογή των ιδιωτικών.

Ο κ. Δημοσθένους, νομίζω, εφημέρευε κατά τη γέννα μου. Εχω αρκετά καλή εντύπωση γι΄ αυτόν, φαίνεται ήρεμος, σωστός, με αυτοκυριαρχία, ξέρει τι κάνει. Βεβαια, την εντύπωση αποκόμισα από μια παράλληλη γέννα που ανέλαβε αυτός, γιατί εγώ είχα εκεί τη γιατρό μου.

Οι γιατροι του δημοσίου ΔΕΝ πληρώνονται από εμας. Ειναι λάθος να αναπαράγουμε αυτή τη νοοτροπία. Και αν ο γιατρός ζητήσει, έχεις το δικαίωμα να τον καταγγείλεις. Αν θέλει extra χρήματα, να πάει να ανοιξει ιατρείο. Τελεία και παυλα.

Ο συγκεκριμμένος απ΄ όσο έχω μάθει είναι κύριος και δεν τα κάνει αυτά τα χαζα που κάνουν οι μεγαλογιατροί του δημοσίου.

Τωρα αν είσαι τοσο ευχαριστημένη, και θες να τον ευχαριστήσεις, πράγμα λογικό και ανθρώπινο, μπορείς να του πάρεις κάποιο δωρο. Να έχει ίσως και καρτούλα αλλαγής.

Οτι άλλο θέλεις να με ρωτήσεις. Με το καλό το μωρό της!

Θα σου στείλω και πμ για κάποια άλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 345
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα

Υπαρχει καμια μαμα που να εχει παει το παιδακι της η θα το παει φετος στο ΚΕΠΑ Ν. ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ? αν γνωριζετε θα ηθελα καποιες πληροφοριες καθως μπηκαμε στο σταθμο μεσω του προγραμματος εναρμονισης οικογ. και επαγγελματικης ζωης και εχω δει το σταθμο μονο οσο μπορεσα απεξω. θα ηθελα να μαθω καποιες επιπλεον πληροφοριες. ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας! Θα ήθελα να σας ενημερώσω για μία προσπάθεια που ξεκινήσαμε.

Θέλουμε να οργανώσουμε Ραντεβού για Παιχνίδι!

Με συλλογική προσπάθεια, μπορεί να έχει επιτυχία.

Είμαι μαμά και έχω μία κόρη 2,5 ετών. Μαζί με την παιδαγωγό της αποφασίσαμε να οργανώσουμε το 1ο Σαββατοκύριακο για Παιχνίδι.

Ώστε να γνωριστούμε μεταξύ μας και να φέρουμε πιο κοντά και τα παιδάκια μας. Παιδαγωγός θα οργανώσει και Παιχνίδια Γνωριμίας για τα μικρότερα παιδάκια.

Και από εκεί και πέρα, εκτός από τα Σαββατοκύριακα που θα οργανώνουμε όσο το επιτρέπει ακόμα ο καιρός, θα ενθαρρύνουμε και άλλες δράσεις.

Και φυσικά, όλες οι ιδέες και οι προτάσεις είναι δεκτές!

Αν σας ενδιαφέρει, μπορείτε να ρίξετε μία ματιά εδώ:

http://giapaixnidi.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

Είμαι στην 10η εβδομάδα στο πρώτο μου παιδάκι. Ο γιατρός που με βλέπει λέγεται Μαυρογιαννάκης. Πήγα σε αυτόν λόγο του ότι είμαι από Αθήνα και δεν γνώριζα κάποιον άλλο, και αυτός είναι συμβεβλημένος με το ταμείο μου. Υπάρχει μήπως κάποια κοπέλα που να γνωρίζει κάτι γι αυτόν τον γιατρό;

Ευχαριστώ πολύ,

Κατερίνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...