Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μαμαδες απο ηρακλειο κρητης


CoffeeFilter

Recommended Posts

εμας η κ. σταυριανακη μας την εκανε. απο ατομο που εργαζοταν μεσα και ειχε δει και ακουσει πολλα γενικα, μας ειπε σαυτη κατευθειαν. ουτε εμεις ειχαμε ψυγειο κ πηγαινοερχομουν κ μια φορα που φερα απεξω το φαγαμε ολο ( μισο κιλο) μη παει χαμενο! σεκιουριτι ουτε ενας! δεν ειχα κανενα παραπονο και εχει τυχει να ξαναπαμε αν μας δει μας θυμαται και μας χαιρεταει.

Εμας μας είχε συστήσει η παιδιάτρος μας τον Καρακώστα, είναι και διευθυντής ποιος στη χάρη μας! Βασικά είχα ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια , κυριώς όμως ότι είναι πολύ καλός με τα παιδιά και όντως το διαπίστωσα με τα ίδια μου τα μάτια. Καλά αυτό πια με το παγωτό!!!!!!Εγώ δεν μπορούσα να φάω, πιο πολύ λόγω εγκυμοσύνης, αναγούλιαζα, το παθαίνω και τώρα μπλιαχ. Ο μπαμπας μας πήρε πολύ, οπότε, έπρεπε να βρούμε που θα το βάλουμε. Δεν θα έπρεπε όμως να το παρέχει το νοσοκομείο αυτό?Τελος πάντων, σου λέω πάλι καλά, στην σημερινή εποχή με την κατάσταση αυτή πρέπει να λέμε και ευχαριστώ που υπάρχει το νοσοκομείο και η δωρεάν περίθαλψη ακόμα. Γι αυτό λέω πως όσοι εργάζονται εκεί ακόμα είναι τέρατα υπομονής!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 345
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η πολύωρη αναμονή δυστυχώς είναι ένα μείον, αλλά προσωπικά προτιμώ να περιμένω μια φορά το μηνα και να νιώθω ασφαλής, παρά να τα έχω όλα στα ποδια μου αλλά την κακιά στιγμή να τρέχω. Και στην τελική έγκυοι είμαστε όχι ανάπηρες, μπορούμε να αντέξουμε λίγη ταλαιπωρία, αν φυσικά θέλουμε δημόσιο.

Κική συμφωνώ ως επί το πλείστον με αυτά που λες, απλά για παράδειγμα εγώ έχω περάσει δύο αποκολλήσεις πλακούντα έπρεπε να είμαι ξάπλα. Είχα γιατρό έξω αρχικά, αλλά για να μπορέσω να πάρω άδεια από τη δουλειά μου έπρεπε να μου τη γράψει γιατρός από δημόσιο νοσοκομείο. Πήγα στο ΠΑΓΝΗ γιατί με βολεύει περισσότερο γεωγραφικά, και έπρεπε να περιμένω 3 ώρες για να με δει ο γιατρός! Το οποίο στην κατάστασή μου ήτανε πολύ επιβαρυντικό, καθισμένη σε μία καρέκλα, το οποίο είναι για όλες τις έγκυες επιβαρυντικό ούτως ή άλλως, πόσο μάλλον για μία εγκυμοσύνη με επιπλοκές!

Για αρκετούς λόγους όμως τελικά αποφάσισα να συνεχίσω στο νοσοκομείο. Αφορμή ότι έπρεπε να πηγαίνω για να μου γράφει την άδεια, έπειτα είμαι λίγο καχύποπτη με τις κλινικές (στο θέμα των καισαρικών κυρίως, δεν είμαι σίγουρη αν είναι πάντα απαραίτητο ή αν το κάνουν για τα επιπλέον χρήματα), φυσικά το θέμα των επιπλοκών που αναφέρεις (στο νοσοκομείο έχεις μεγαλύτερη ασφάλεια), και τέλος το οικονομικό (στην κλινική θέλεις 3-4 χιλ. ευρώ, ενώ στο νοσοκομείο ΑΝ θέλεις δίνεις κάτι στο γιατρό).

Όμως την ταλαιπωρία του πρωινού δεν είμαι διατεθιμένη να την ξαναπεράσω, κι έτσι πηγαίνω στα απογευματινά ιατρεία, αφού δίνεται αυτή η δυνατότητα. Πληρώνω βέβαια (κανονικά και με το νόμο) 60 ευρώ σε κάθε επίσκεψη, όμως ο γιατρός μου δεν μου λέει να πηγαίνω συχνά, ίσα ίσα στην κατάστασή μου, μου λέει ότι είναι σημαντικότερο να ξεκουράζομαι, το οποίο πολύ το εκτιμώ! Πηγαίνω μία φορά τον μήνα, κι ο γιατρός μου έχει δώσει τον αριθμό του κινητού του ανά πάσα στιγμή αν κάτι συμβεί να τον πάρω. Επίσης αν σκεφτείς τα χρήματα που γλύτωσα πχ από την αυχενική διαφάνεια γιατί στο ΠΑΓΝΗ την κάνεις δωρεάν, ή και τις υπόλοιπες εξετάσεις, τότε τα 60 ευρώ που θα δώσω μία φορά το μήνα ισοσκελίζονται, πόσο μάλλον αν συνυπολογίσεις και το τελικό κόστος του τοκετού!

Κατά τα άλλα γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη προς το παρόν με την επιλογή μου! Προσωπική εμπειρία δεν έχω από τον τοκετό (είναι το πρώτο μου), αλλά στην τελική για 3-5 μέρες θα πας, δεν θα μετακομίσεις κιόλας!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κική συμφωνώ ως επί το πλείστον με αυτά που λες, απλά για παράδειγμα εγώ έχω περάσει δύο αποκολλήσεις πλακούντα έπρεπε να είμαι ξάπλα. Είχα γιατρό έξω αρχικά, αλλά για να μπορέσω να πάρω άδεια από τη δουλειά μου έπρεπε να μου τη γράψει γιατρός από δημόσιο νοσοκομείο. Πήγα στο ΠΑΓΝΗ γιατί με βολεύει περισσότερο γεωγραφικά, και έπρεπε να περιμένω 3 ώρες για να με δει ο γιατρός! Το οποίο στην κατάστασή μου ήτανε πολύ επιβαρυντικό, καθισμένη σε μία καρέκλα, το οποίο είναι για όλες τις έγκυες επιβαρυντικό ούτως ή άλλως, πόσο μάλλον για μία εγκυμοσύνη με επιπλοκές!

Για αρκετούς λόγους όμως τελικά αποφάσισα να συνεχίσω στο νοσοκομείο. Αφορμή ότι έπρεπε να πηγαίνω για να μου γράφει την άδεια, έπειτα είμαι λίγο καχύποπτη με τις κλινικές (στο θέμα των καισαρικών κυρίως, δεν είμαι σίγουρη αν είναι πάντα απαραίτητο ή αν το κάνουν για τα επιπλέον χρήματα), φυσικά το θέμα των επιπλοκών που αναφέρεις (στο νοσοκομείο έχεις μεγαλύτερη ασφάλεια), και τέλος το οικονομικό (στην κλινική θέλεις 3-4 χιλ. ευρώ, ενώ στο νοσοκομείο ΑΝ θέλεις δίνεις κάτι στο γιατρό).

Όμως την ταλαιπωρία του πρωινού δεν είμαι διατεθιμένη να την ξαναπεράσω, κι έτσι πηγαίνω στα απογευματινά ιατρεία, αφού δίνεται αυτή η δυνατότητα. Πληρώνω βέβαια (κανονικά και με το νόμο) 60 ευρώ σε κάθε επίσκεψη, όμως ο γιατρός μου δεν μου λέει να πηγαίνω συχνά, ίσα ίσα στην κατάστασή μου, μου λέει ότι είναι σημαντικότερο να ξεκουράζομαι, το οποίο πολύ το εκτιμώ! Πηγαίνω μία φορά τον μήνα, κι ο γιατρός μου έχει δώσει τον αριθμό του κινητού του ανά πάσα στιγμή αν κάτι συμβεί να τον πάρω. Επίσης αν σκεφτείς τα χρήματα που γλύτωσα πχ από την αυχενική διαφάνεια γιατί στο ΠΑΓΝΗ την κάνεις δωρεάν, ή και τις υπόλοιπες εξετάσεις, τότε τα 60 ευρώ που θα δώσω μία φορά το μήνα ισοσκελίζονται, πόσο μάλλον αν συνυπολογίσεις και το τελικό κόστος του τοκετού!

Κατά τα άλλα γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη προς το παρόν με την επιλογή μου! Προσωπική εμπειρία δεν έχω από τον τοκετό (είναι το πρώτο μου), αλλά στην τελική για 3-5 μέρες θα πας, δεν θα μετακομίσεις κιόλας!!

Οντως!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, γενικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και αναγκαστικά πρέπει ο κάθε ένας να πάρει άλλες αποφάσεις. Εγω, πχ είμαι έγκυος στο τρίτο. Ο μεγάλος πάει προνήπιο και σχολάει 12.15 και ο μικρός είναι 13 μηνών. Παρόλο που η γιατρός μου είναι πλέον ιδιώτης, ήμουν διατεθειμένη να πάω σε νοσοκομειακό γιατρό για οικονομικούς λόγους. Τελικά ο άντρας μου είπε να παμε κυριλέ αυτή τη φορά, ακριβώς επειδή δεν θα θα μπορούσα να είμαι σπίτι να πάρω το μεγάλο, άσε που θα έπρεπε να σέρνω και τον μικρό. Αλλωστε και η γιατρός μου, μου έκανε μια ιδιαιτέρως καλή τιμή...Το θέμα είναι ότι αν δεν μπει στον ΕΟΠΥΥ, θα πρέπει να με ξεγεννήσει σε ιδιωτικό. Το ΜΗΤΕΡΑ το απορρίπτω λόγω κόστους αλλά και λόγω πρακτικών που πλασάρουν εκεί, οπότε μένει το ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ. Οι δικές μου εγκυμοσύνες και γέννες ήταν πάρα πολύ καλές, οπότε αν τα οικονομικά μας το επιτρέπουν και δεν παρουσιαστεί κανενα προβλημα ωστόσο, ίσως να το επιλέξω τελικά. Από την άλλη, και ο δεύτερος μου βγήκε μια χαρά, αλλά τελικά χρειάστηκε να μπει στη μονάδα...Φαντάζομαι τότε θα δω τι θα κάνω.

Εννοειται πως αν είσαι με αποκόλληση ή κάτι άλλο δεν πρέπει να ταλαιπωρείσαι. Οπότε πράττεις αναλόγως. Αλλα εδώ μιλάμε για νορμάλ εγκυμοσύνες, που μάλιστα είναι και στην αρχή τους. οπότε θεωρώ ότι η όποια ταλαιπωρία μπορεί να γίνει λίγο ανεκτή για χάρη της ασφάλειας. Φυσικά μακάρι να μη χρειαζόταν να ταλαιπωρείται καμία έγκυος.

Στο ΠΑΓΝΗ έκανες την αυχενική διαφάνεια? Εγώ και στα 2 παιδιά μου πήγα στο ΜΗΤΕΡΑ στον Μουσουράκη, λόγω της πολύς καλής του φήμης. Φυσικά το ακριβοπλήρωσα. Τώρα θα την κάνει η γιατρός μου.

Χαιρομαι που σου έδωσε ο γιατρός το κινητό του, ξέρεις δεν είναι υποχρεωμένος. Φαντάζομαι αυτό εσένα σε κάνει να νιώθεις μεγάλη ασφάλεια, αν και ότι και να συμβεί να ξέρεις ότι είναι υποχρεωμένοι να σε περιθάλψουν.

Εν κατακλείδι, εμμένω στο γεγονός την ασφάλειας του δημόσιου νοσοκομείου και το ότι αυτό υποσκελίζει την όποια άνεση προσφέρουν τα ιδιωτικά. Οπως λες 3 μέρες είναι στο κάτω κάτω. Μαλιστα στο ΠΑΓΝΗ είναι καλύτερες οι υποδομές απ΄ότι στο Βενιζέλειο. Σου λέω, στον δεύτερο, δεν είχαμε ζεστό νερό να κάνουμε μπάνιο! Ομως το μωρό ήταν στον διπλανό διάδρομο, πήγαινα με τις παντόφλες να τον δω....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που έχω ακούσει για τις καισαρικές είναι ότι στο ΜΗΤΕΡΑ έχουν κάτι μεγαλογιατρούς από Αθήνα, που κανονίζουν τους τοκετούς, όποτε τους βολεύει με καισαρική, ώστε να κατεβάινουν μία φορά πχ το μήνα....

Γενικά να είσαι καχύποπτη. Η αδερφή μου είχε κάνει καισαρική στον πρώτο και μετά από 12 χρόνια, στο Βενιζέλειο, της ξαναέκανε καισαρική στον δεύτερο. (Αλλος γιατρός) Οταν την ρώτησα, γιατί δεν προσπάθησε να την ξεγεννήσει με φυσιολογικό, (μετά από τόσα χρόνια ισως να γινόταν), μου είπε ότι μάλλον έληγε η σύμβασή του και ήθελε να την ξεγεννήσει γιατί θα έφευγε! Ονόματα δεν λέμε, αλλά ο τύπος έχει ιδιωτευσει και έχει πλουτίσει. Εντάξει απαράδεκτο και αυτό στα δημόσια. Οπότε πάντα να βρίσκεις ένα μόνιμο, επιμελητή ώστε να είναι πιο σταθερός στην θέση του.

Και σχετικά με τις τιμές, όλα αλλάζουν. Ο ΕΟΠΥΥ έχει συστήσει επιτροπές που μελετούν τα νοσοκομειακά, και γενικά περνάμε μια μεταβατική κατάσταση, οπότε να ψάχνεσαι για τα οικονομικά.

Αντε με το καλό το μωράκι σου!!!!!!!!!!Καλά θα πάνε όλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πληροφοριακα η γιατρος μου στο μητερα ειναι εντελως κατα της καισαρικης χωρις λογο... να τη παρακαλαω να μου κλεισει ραντεβου για καισαρικη και ναμη θελει! τελικα φυσιολογικα γεννησα και τις 2.....

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα η γιατρος μου στο μητερα ειναι εντελως κατα της καισαρικης χωρις λογο... να τη παρακαλαω να μου κλεισει ραντεβου για καισαρικη και ναμη θελει! τελικα φυσιολογικα γεννησα και τις 2.....

Εντάξει εννοείται ότι σε κάθε ίδρυμα υπάρχουν γιατροί με λογιών λογιών απόψεις! Εσύ τελικά βρίσκεις αυτό που θες...Και το παράδειγμα με την καισαρική της αδερφής μου στο Βενιζέλειο έγινε.

Δεν έχω θέμα με τον γιατρό, στο κάτω κάτω εσύ τον επιλέγεις τόσοι υπάρχουν, από γιατρούς άλλο τίποτα. Εκτός και αν πρόκειται για κάτι μεγαλογιατρούς που έχουν καβαλήσει το καλάμι...

Με το μαιευτήριο ενίσταμαι, είτε λόγω της - υπερβολικής- προώθησης της καισαρικής, μόνο και μόνο για το κέρδος, είτε λόγω των υπολοίπων πρακτικών που ακολουθούνται, πχ ως προς τον θηλασμό. (Ασε που πλέον είναι γνωστό ότι προωθούν γάλατα σε σκόνη για τις μίζες). Επίσης μου φαίνεται υπερβολικό το κόστος. Μην τρελαθούμε για γέννα πρόκειται και όχι για εγχείριση ανοιχτής καρδιάς....

Πάντως έχω γνωρίσει αρκετές μητέρες που παρόλο που είχαν δύσκολη εγκυμοσύνη, ξέρεις εμετους κλπ. προτίμησαν την ταλαιπωρία - αλλά και την ασφάλεια - του δημόσιου και άντεξαν μια χαρά.

Αντίθετα ξέρω κανα δύο άλλες που, ενώ δεν είχαν κανένα θέμα, μόλις βρέθηκαν στο Βενιζέλειο, αρχισαν να κλαψουρίζουν και να μην αντέχουν και τελικά κατέληξαν στο Μητερα. Και οι δύο συγκεκριμμένα, έμειναν στη σουϊτα, ζήτησαν καισαρική, από την πρώτη στιγμή την έναρξης του τοκετού (ουτε καν επισκληρίδιο), δεν θήλασαν γιατί δεν άντεχαν τον πόνο και την αυπνία και, τελικά τα παιδιά τους τα μεγαλώνουν, αρχικά οι γιαγιαδες και τώρα είναι σε παιδικό, το ένα και νήπιο το άλλο. Η μία δεν δουλεψε ποτέ, ούτε καν έψαξε, η άλλη τώρα ψάχνει να δει τι θα κάνει. Φυσικά δεν θέλουν να ακούσουν για 2ο παιδί.

Μια άλλη έκανε επισκληρίδιο, πάντα στο Μητέρα, παρόλο που το μωρό της είχε θέμα με την οξυγόνωση και, απ΄ ότι τελικα ειπαν έφταιγε η νάρκωση. Επίσης της μεγαλώνει το παιδί η μαμά της χωρίς εκείνη να εργάζεται. Απλά θέλει χρόνο.

Εννοείται ότι δεν τις κατηγορώ - μακάρι όλες να είχαμε την πολυτέλεια να είμαστε άνετες και χαλαρές. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι θέμα απόφασης. Αν το αποφασίσεις και κάνεις την επιλογή σου τότε όλα μπορείς να τα καταφέρεις. Απλά για μένα πάντα προεχει η ασφάλεια, η δική μου και του μωρού.

Σου στέλνω και ένα πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι από μένα... Μένω κι εγώ στο Ηράκλειο και θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με την επιλογή παιδιάτρου...

Αυτός που είχαμε ως τώρα είναι πολύ καλός γιατρός αλλά μου την έχει σπάσει τελευταία γιατί δεν μπορώ να τον βρώ στο κινητό και για να δει τα παιδιά ενώ παλιά μου έκλεινε ραντεβού τώρα πια μου λέει "ελάτε μετά τις 6:00" και πάμε εκεί και περιμένουμε με τις ώρες... Επίσης μάλλον επειδή του έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά τελευταία, μου δίνει την εντύπωση ότι δεν ασχολείται όσο θα έπρεπε... Επειδή λοιπόν τα παιδάκια μου εχουν κάποια λίγο ιδιαίτερα θέματα με την υγεία τους θέλω να πάω σ΄έναν καλό γιατρό που είναι λίγο παραπάνω ψαγμένος και να με καθοδηγεί σωστά. Εχω ακούσει για τον Βασιλογιαννάκη αλλά ξέρω ότι κι εκεί είναι μεγάλη η αναμονή καθώς δεν κλείνει ραντεβού και κοντεύει και για σύνταξη... έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα μανούλες κ μέλλουσες μανούλες!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Εγώ είμαι καινούρια στο ParentsCafe κ θα ήθελα τη βοήθειά σας... Θα γίνω κ εγώ μανούλα κ με παρακολουθεί ο κ. Δημοσθένους στο Βενιζέλειο. Αν κάποια απο σας έχει προσωπική εμπειρία (είτε με το γιατρό ή με το νοσοκομείο) θα ήθελα τη βοήθειά της...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :D

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 3 χρόνια , στο Βενιζέλειο είχε γεννηθεί ο γιός μας . Ήταν επιλογή από την αρχή της εγκυμοσύνης η παρακολούθηση και η γέννηση να γίνει στο Βενιζέλειο . Και τελικά φάνηκε ότι ήταν και η σωστή , μιας και ο μικρός αποφάσισε να βγεί στον κόσμο σχεδόν 2 μήνες πιο νωρίς ., οπότε θα καταλήγαμε ούτος ή αλλως στην μονάδα των πρόωρων του Βενιζελείου .

Εντάξει σαν δημόσιο νοσοκομείο πάσχει λίγο από την ξενοδοχειακή υποδομή , αν και εμένα αλλά και την σύζυγο δεν μας ενόχλησε . Αλλά δεν ξέρω βρε παιδί μου , εμάς μας έβγαζε ένα αίσθημα ασφαλείας , το ότι είμασταν στο νοσοκομείο , και όχι σε κάποιο ιδιωτικό μαιευτήριο .

Μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι , και με το νοσηλευτικό προσωπικό και τους γιατρούς , κανένα απολύτος πρόβλημα . Και όσο για την μονάδα των πρόωρων , που αναγκαστήκαμε να μείνουμε για 40 ημέρες , μόνο καλά λόγια έχουμε να πούμε :)

Αυτά τα λίγα για τώρα , για ότι άλλο μπορώ να βοηθήσω , ελεύθερα :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Γέννησα τον Μάρτιο στο Βενιζέλειο με γιατρό τον Δημοσθένους..μόνο καλά λόγια έχω να πω!Ο Δημοσθένους άψογος και στο νοσοκομείο όλα μια χαρά!Το μόνο μείον το επισκεπτήριο που δεν τηρούνταν αυστηρά οι ώρες, αλλά όλα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, είναι μεγάλη παρηγοριά για την επιλογή που έκανα με το σύζυγό μου!

muppet Τον κ. Δημοσθένους δεν τον γνώριζα.. Μου τον σύστησαν κ ευτυχώς, έχουμε ακούσει τα καλύτερα!! Απλά, μου φαίνεται λίγο ψυχρός κ δεν ξέρω πως να το χειριστω...

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι αν αληθεύει πως δεν κάνουν επισκληριδειο στο Βενιζελειο (σε φυσιολογική γέννα) .

Ευχαριστώ κ πάλι..

Link to comment
Share on other sites

:) Στην αρχή είναι λίγο έτσι..λιγομίλητος, σοβαρός, τυπικός..παρόλ' αυτά, σου βγάζει οτι εμπιστοσύνη...μετά, όσο θα κάνεις επισκέψεις, θα δεις , ανοιγεται! Και ειδικά , στην γέννα!!!Νιώθεις μεγάλη ασφάλεια...γενικά, είτε αυτόν είτε άλλον γιατρό, σε όποιον καταλήξεις, να δείξεις εμπιστοσύνη...να κάνεις μόνο ό, τι σου λέει ο γιατρός σου και να μην ακούς τα απο δω κι απο κει σχόλια-συμβουλες..απόλυτη εμπιστοσύνη στον γιατρό που θα επιλέξεις..άλλωστε, δεν έχει νόημα να χεις γιατρο που δε τον εμπιστεύεσαι...

Εγώ πάντως ένιωθα πολύ μεγάλη σιγουριά με τον Δημοσθένους..σημειωτέον, οτι οποιαδήποτε επιπλοκή σε οποιαδήποτε εγκυμοσύνη, που είτε έχει αναλάβει είτε όχι ο Δημοσθένους, αυτός την αναλαμβάνει!Οπότε, και μόνο αυτό , λέει κάτι!

Απο κει και πέρα σίγουρα είναι και θέμα χημείας...εύχομαι ό, τι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Vag, θα σου πρότεινα την Θεοδωράκη...είναι παιδίατρος, νεογνολόγος και σύμβουλος θηλασμού...είναι στο Βενιζέλειο...μπορείς να ρωτήσεις να την βρεις....

Ευχαριστώ muppet, αλλά θα ήθελα έναν γιατρό που να τον βρίσκω ό,τι ώρα τον χρειαστώ στο κινητό του... η Θεοδωράκη έχει και ιδιωτικό ιατρείο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...