Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΣΤΡΑΒΩΣΑΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ!!!


Recommended Posts

Ελπίζω όλα να πάνε καλά κορίτσι μου και να μπουν στην θέση τους όλοι! Να χαρείται το παιδάκι σας σαν ζευγάρι και μην επιτρέψετε σε ΚΑΝΕΝΑΝ να χαλάσει την ευτυχία σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια ερώτηση: όταν είπε αυτό για τον μπαμπά σου τί απάντησες; ο σύζυγος ήταν μπροστά; πώς το είδε αυτό;

γιατί κ ο δικός μου άντρας στα απύθμενα κακιασμένα επιχειρήματα απαντούσε με χρονοκαθυστέρηση, κατόπιν δικής μου ερώτησης κ με ένα "ναι, ήταν απαράδεκτο!".

απαράδεκτο, αλλά δεν έπαιρνε θέση!

ο δικός σου; περιμένει κάποιον πληρεξούσιο δικηγόρο διορισμένο από τον ουρανό να λύσει το πρόβλημα;

με συγχωρείς, αλλά φούντωσα!

Link to comment
Share on other sites

στην τελική τον επέλεξες για πατέρα του παιδιού σου κ εκείνος εσένα για μάνα του παιδιού σας.

κ όχι, δεν τον επέλεξες για άντρα σου για να γίνεις η νέα μαμά του ούτε για να αποκτήσει το παιδί σας άλλη μαμά από εσένα, δηλαδή τη γιαγιά του!

δεν ξαναγράφω εδώ...έχω ανεβάσει πίεση...ευτυχώς την έχω χαμηλή!

Link to comment
Share on other sites

στην τελική τον επέλεξες για πατέρα του παιδιού σου κ εκείνος εσένα για μάνα του παιδιού σας.

κ όχι, δεν τον επέλεξες για άντρα σου για να γίνεις η νέα μαμά του ούτε για να αποκτήσει το παιδί σας άλλη μαμά από εσένα, δηλαδή τη γιαγιά του!

δεν ξαναγράφω εδώ...έχω ανεβάσει πίεση...ευτυχώς την έχω χαμηλή!

χααχαχαχαχα!!δεν παιζεσαι!!συμφωνω με χιλια για τη γρουσουζια!!


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

fefi μου δεν ηταν μπροστα ... αλλα και αυτος συμφωνει οτι ηταν απαραδεχτο αλλα δεν εκανε τιποτα!Δεν του ζητησα κι εγω να κανει κατι, απλα να προβληματιστει για τους γονεις του και γι'άυτα που γινονται! Του ειπα πως εχω νιωσει τοσο καιρο, και ας παρει αυτος την αποφαση για το ονομα του παιδιου!Εγω δεν θα ηθελα να δωσω μετα απο ολα αυτα το ονομα της στην κορουλα μας μονο και μονο γιατι αισθανομαι οτι πουλαω το ονομα του παιδιου μου για να αγορασω την αγαπη τους!Οχι για μενα αγαπη αλλα για το μωρο!Αν ο αντρας μου κρινει οτι πρεπει να βαλει το ονομα της μανας του , θα το σεβαστω μονο και μονο για αυτον και δεν θα τραβιξω αλλο το σχοινι!Δεν θα κατσει ομως να τσακωθει μαζι τους απλα θελει να συμβιβασει τα πραγματα!Ειναι δικοι του γονεις . . .ας κανει οτι θελει! Δεν θελω να τον πιεσω ή να τον κατευθυνω προς το αντιθετο! Μη γυρισει καποια στιγμη και μου ριξει ευθυνες για την σχεση του με τους γονεις του!

Ξερεις τι εκανα απο την πρωτη στιγμη που γνωριστηκαν οι οικογενειες; Του ειπα αν εχει προβλημα με τη μητερα μου να μου το πει και σε καμια περιπτωση να μην απευθυνθει στην ιδια , Το ιδιο ειπα και στη μητερα μου!Ετσι ποτε δεν ανταλλαξαν ασχημες κουβεντες και παντα ειμαι εγω αναμεσα και εξισορροπω τα πραγματα! Αυτος δεν καταφερε να κανει το ιδιο με τους δικους του!

Φανταζομαι καταλαβαινεις τι γινεται με τη δικια μου πιεση! ?Φοβαμαι μη μου κοπει το γαλα μου με τα πολλα! Και ελπιζω να μην παθω επιλοχιο καταθλιψη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όσα λες τα έζησα.όπως κάνει ο δικός σου, έτσι έκανε ο δικός μου.

κ εγώ έβαλα εκείνον να αποφασίσει κ τελικά της δώσαμε της αγαπουλας μου το όνομα της έξω από εδώ πρώτο κ μετά το τάμα μου κ την φωνάζουμε συνδυαστικά.

ούτε αυτό αναγνώρισαν. πέρασαν τα χρονάκια, αλλά κάθε φορά που ακούγεται τυχαία το πρωτο όνομα, θέλω να την πατήσω κάτω! με νιώθεις;

εγώ το έκανα για χάρη του άντρα μου κ εκείνη ποδοπάτησε την αγάπη που έχω στον γιο της!

κ το έπαιζε κ θιγμένη!

αλήθεια σου λέω δεν αξίζει να τους δίνεις σημασία!

κ φυσικά ο λόγος ανήκει σε σένα κ τον άντρα σου αποκλειστικά!

να είστε καλά κ κηπ μπρεστ φήντιγκ γιορ πρέσιους!

γιατί κ αυτό μου το χάλασε η κακίστρω.

κάνε ό,τι θέλετε, αλλά από μακριά να την έχεις! δεν θα σταθεί μόνο στο όνομα! έχει κ συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα!

Είπα να σας γραψω τι μου συμβαίνει για να μου πειτε μια αντικειμενικη αποψη. . . προτου τρελλαθω!

Εχω μία κορουλα 3 μηνων!Όσο ήμουν εγκυος δεν ήθελα να ονοματίσουμε το μωρο έως ότου γεννηθει και είναι γερο!

Τα πεθερικα μου την ημέρα που γεννησα ήρθαν στο μαιευτηριο και ευχηθηκαν στον αντρα μου να μας ζησει η Κατερινουλα(το ονομα της πεθερας μου) και αυτος τους ειπε οτι δεν αποφασισαμε πως θα το βαφτισουμε και οτι το φωναζουμε μπεμπουλα! Ολα καλα!

Γυριζω σπιτι απο το μαιευτηριο και η πεθερα μου αφαντη!(μενουμε στην ιδια περιοχη!). της τηλεφωνει ο αντρας μου και βαζει τα κλαματα, με κατηγορει για διαφορα πραγματα και κλαψουριζει οτι δεν την αγαπαμε και δεν την θελουμε πια!

Εγω λαιχώνα και μονη με το μωρο, χωρις βοηθεια και ο αντρας μου να την κανακευει! Η αληθεια ειναι ότι με κατηγορουσε για βλακειες και για πραγματα που δεν ειχαν γινει οπως τα ελεγε αυτη! τεσπα! Ζηταει απο τον αντρα μου να της ζητησω συγνωμη αλλιώς δεν θα ερχοταν!(Δεν θα ερχοταν να με βοηθησει αλλα για επισκεψη!!!Βοηθεια δεν ειδα οσο ημουν εγκυος και χαλια αλλα ουτε κι όταν ημουν αρρωστη στο κρεβατι!)Με τα πολλά λεω να ριξω τα μουτρα μου να της πω συγνωμη για να μη στεναχωριεται ο αντρας μου!

Της τηλεφωνω και ακουσα τα χειροτερα!ότι ειμαι αγενης, αποτομη, δεν δειχνω σεβασμο και αλλα τετοια! Εγω της λεω συγνωμη αλλα δεν καταλαβα οτι εκανα κατι, της ελεγα οτι τα πραγματα δεν εγιναν οπως τα ελεγε, υποστηριζε οτι ειπα λογια που δεν ειχα πει ποτε κι εχω και μαρτυρες... και τελοσπαντων της ζηταω συγνωμη και οτι δεν εγινε κατι απο προθεση!απλα παρεξηγηθηκε!

Ολα αυτα για να καταληξει η συζητηση στο οτι δεν θελω να πω το παιδι Κατερινουλα και αυτο δειχνει οτι δεν σεβομαι και δεν εκτιμω την πεθερα μου!Μα δεν συζητησαμε με τον αντρα μου για το ονομα να λεω εγω... δεν χρειαζεται συζητηση να μου λεει αυτη! Υπαρχουν ηθη και εθιμα που πρεπει να σεβαστω να μου λεει! Κι οτι αυτη ονοματιζε τα παιδια της απ'τη κοιλια και εγω γιατι δεν θελω να δωσω το ονομα της;Να μην πολυλογω ολο το κακο για το ονομα!Της λεμε για να ησυχασουμε οτι αν δεν σαραντισει το παιδι δεν θα συζητησουμε!Ετσι ξεκιναει τις επισκεψεις κι ερχεται και βλεπει το εγγονακι της.. Βοηθεια καμια! ουτε το φλιτζανι με τον καφε δεν κουνουσε απ΄το τραπεζακι!Που ειναι ο πεθερος;;; Θα ερθει οταν σαραντησεις...μα γιατι αφου αυτος ερχοταν οσο αυτη μου κρατουσε μουτρα;;;καμια απαντηση!

Σαραντιζω με το καλο και ερχεται επισκεψη η πεθερουλα! Να φωναζουμε απο δω και περα το μωρο Κατερινουλα μου λεει!!! Δεν συζητησαμε ακομα της λεω!Ουτε να ρωτησει αν συζητησαμε, αυτονοητο σου λεει! Σκεφτεστε να δωσετε καποιο ασχετο; οχι της λεω η αποφαση ειναι του αντρα μου και στο δευτερο αποφασιζω εγω! ΣΟΚ! τα παιδια μου λεει παιρνουν τα ονοματα τους απο το σοι του αντρα αν γεννηθει κοριτσι το δευτερο να δωσεις οτι θες αλλα αν ειναι αγορι οχι!Σημειωταιον οτι ο πατερας μου εχει πεθανει 45 ετων οταν εγω ημουν 10 ετων και της λεω οτι στο δευτερο θα εδινα το ονομα του! Και τι εκανε ο πεθαμενος για να δωσεις το ονομα του μου λεει.. μεγαλωσε παιδια;Κι εγω μεσα μου να λεω τι να της απαντησω;Δεν ειπα τιποτα!!!

Με τα πολλα συνεχιζει τις επισκεψεις για να δει το παιδι αλλα ο πεθερος αφαντος!!! Αν δε βαλουμε το παιδι Κατερινα δεν θα ερθει!!! ΑΝ το βαλουμε ομως θα το αγαπαει και θα το θελει;;; Να πουλησουμε το ονομα του παιδιου μας;;; Εχω στραβωσει και δεν θελω!!!Δεν ειχα προβλημα εξ αρχης με το ονομα της πεθερας αλλα με αυτα που γινονται προτιμω να δωσω ενα ασχετο ονομα!!!Αλλα 3 μηνες που εχουμε το κοριτσακι μας και νιωθω μια γκρινια απο τη μερια τους συνεχεια! Ειναι το πρωτο τους εγγονακι πως μπορουν να φερονται ετσι;; Εμενα μπορει να μη με συμπαθουν αλλα γιατι να πικραινουν τον γιο τους;

Πειτε μου σας παρακαλω κι εσεις τη γνωμη σας!!! Τι θα κανατε στη θεση μου;

Μόνο και μόνο που ήσουν λεχωνα και σου έκανα όλα αυτά τα κουλά, θ ατους έστελνα στον εξαποδω, και σκασίλα μου τί θα έλεγε ο άντρας μου.

Αν είχε κότσια, ας τους έβαζε στη θέση τους.

Βρήκαν και τα κάνουν! Ντροπή τους!:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πώ πω τι λες τώρα!!! Ειδικά όταν έγραψες αυτό για τον πατέρα σου που είπε αυτά τα λόγια, συγνώμη αλλά αν ήμουν στη θέση σου θα άνοιγα την πόρτα και στην ψύχρα θα τους πετούσα ΄΄εξω όποιοι και αν ήταν, σε θέματα σεβασμού, γίνομαι τούρκος!!! Στην τελική βγάλε το παιδάκι σου στο όνομα ενός αγίου να το προστατεέυει και μην ενδόσεις με καμμία, μην χαλάς τη ζωή σου δεν αξίζει για ανθρώπους αχάρηστους!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...