Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

βαφτισια-ιδεες


aliki25

Recommended Posts

βαφτιζω την κορη μου στις 8 Ιουλίου κ θελω να μαζεψω γνωμες...θα εχω σαν θεμα την κορωνα. εχω διαλεξει την μπομπονιερα (κορνιζουλα με μια μικρη κορωνιτσα). και το μπαουλο (το διαλεξα εγω) εχει δυο κορωνες. αν μπορεσω θα στειλω φωτο. τωρα θελω να βρω κειμενο για την προσκλιση και τι γλυκα θα δωσω στην εκκλησια. θελω να φτιαξω κ χωνακια με ζαχαρωτα για τα παιδια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μου αρεσουν τα κεκακια και για τα παιδια να δωσω τα χωνακια με τα ζαχαρωτα. Αντι για γλειφιτζουρια σκεφτομαι να φτιαξω μονη μου μπισκοτακια κορωνα και λολικεικς για το τραπεζι, θα δοκιμασω να φτιαξω αυτες τις μερες και αν βγουν ωραια θα τα φτιαξω κ για τα βαπτισια..

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου αρεσουν τα κεκακια και για τα παιδια να δωσω τα χωνακια με τα ζαχαρωτα. Αντι για γλειφιτζουρια σκεφτομαι να φτιαξω μονη μου μπισκοτακια κορωνα και λολικεικς για το τραπεζι, θα δοκιμασω να φτιαξω αυτες τις μερες και αν βγουν ωραια θα τα φτιαξω κ για τα βαπτισια..

Πολύ ωραία ιδέα ακούγεται Αλίκη!!!

Κείμενο βρήκες τελικά?


p1lpp3.pnghX5pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για σας κορίτσια! στα βαπτίσια της πρώτης μου κόρης είχα κάνει θέμα κορώνα. για τα τραπέζια είχα πάρει κουτιά και έβαλα σε ξυλάκια διάφορα ζαχαρωτά και στο κέντρο είχα κάνει από κυψελωτό χαρτόνι κορώνες και τις έβαλα σε πιο ψηλό ξυλάκι. από μακρυά φαίνονταν πολύ ωραία. τώρα που θα βαπτίσω το δεύτερο μου κοριτσάκι το θέμα θα είναι νεράιδες των λουλουδιών. μπορείτε να μου πείτε τις ιδέες σας για στολισμό?


DnNdp3.png

SYD6p3.png

BsVEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια και με το καλο οι βαφτισεις σας!!!!εγω εχω σπασει το κεφαλι μου θελω να φτιαξω στεφανακι για το κεφαλακι της κορουλας μου για την βαπτιση και δεν ξερω με τι υλικο να φτιαξω τον σκελετο και να πλεξω πανω του τα λουλουδι τα οποια ειναι υφασμα καλης ποιοτητας...εχετε κατι να μου προτεινεται?Παντως για τα cupcakes συμφωνω και εγω ειναι πολυ ομορφη ιδεα και ειδικα αν η βαπτιση ειναι καλοκαιρινους μηνες γιατι οτιδηποτε αλλο λιωνει....

Link to comment
Share on other sites

συνηθως τα στεφανακια τα κανουν με συρμα. αλλα μαλλον θα εινια επιφοβο να μην γρατσουνιστει. μπορεις ισως να χρησιμοποιησεις μια στεκα λετη, ενα κοκαλακι μαλλιων λεπτο και να βαλεις και λιγο λαστιχο να ενωνονατι οι δυο ακρες ωστε να το κανεις κυκλικο και πανω εκει να πλεξεις τα λουλουδια. μπορεις να χρησιμοποιησεις και σκετο λαστιχο-καλτσοδετα και εκει πανω να ραψεις και να δεσεις τα λουλουδια που θες.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια......θα ηθελα τα φωτα σας ......τις ιδεες σας.......βαφτιζουμε την ανιψια μου...και εχουμε αναλαβει τα παντα μονες μας.....θα φτιαξουμε κρεμαστες..μπομπονιερες...αλλα δεν εχουμε που να τις κρεμασουμε.....τα δεντρακια.....για αγορα ειναι...ακριβα...λεγαμε να φτιαξουμε κατι μονες μας....αλλα τι;;;που μπορουμε να τις βαλουμε;;;;και μονο που με διαβασατε ....thanks!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ιδέα ακούγεται Αλίκη!!!

Κείμενο βρήκες τελικά?

βρηκα κειμενο αυτο εδω..

Ειμαι τοσο δα μικρουλα

ομορφη πριγκηποπουλα

η μαμα με αγαπαει

κι ο μπαμπας πισω δεν παει!

Στο μικρο βασιλειο μας

ολα πανε μια χαρα

ενα ονομα μας λειπει

για να εφρανει την καρδια!

Βαφτιση λοιπον θα γινει

σας καλουμε στη γιορτη

θα ναι αξεχαστη η μερα

και πολυ πριγκηπικη!

πως σας φαινεται?

σε ενα ζαχαροπλαστειο που ρωτησα για κεκακια μου ειπαν οτι θα μου λιωσει η ζαχαροπαστα λογω ζεστης...δεν ξερω τι να κανω..ξερει καποια κοπελα αν λιωνει η ζαχαροπαστα? εχω κολλησει με κατι κεκακια που εχουν ορθια κορωνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια......θα ηθελα τα φωτα σας ......τις ιδεες σας.......βαφτιζουμε την ανιψια μου...και εχουμε αναλαβει τα παντα μονες μας.....θα φτιαξουμε κρεμαστες..μπομπονιερες...αλλα δεν εχουμε που να τις κρεμασουμε.....τα δεντρακια.....για αγορα ειναι...ακριβα...λεγαμε να φτιαξουμε κατι μονες μας....αλλα τι;;;που μπορουμε να τις βαλουμε;;;;και μονο που με διαβασατε ....thanks!!!

θα μπορουσατε να κοψετε κλαρια απο ενα δεντρο να τα βαψετε στα χρωματα της βαφτισης γεμισε μια γλαστρα με χωμα θαλασης στερεωσετα εκει και εαν θες φτιαξε και ενα ωραιο φιογκο στην γλαστρα και πιστευω οτι θα εισαι ενταξει;)μπορεις να παρεις για πιο ομορφο αποτελεσμα γλαστρες πηλινες ειναι πολυ φθηνες,πουλανε σοριδον στην λαικη


tRX1p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
δεντρακια μπορειτε και να νοικιασετε. λογικα θα εινια πολυ οικονοικοτερα. τωρα για το πως να τα φτιαξετε δεν ξερω
θα μπορουσατε να κοψετε κλαρια απο ενα δεντρο να τα βαψετε στα χρωματα της βαφτισης γεμισε μια γλαστρα με χωμα θαλασης στερεωσετα εκει και εαν θες φτιαξε και ενα ωραιο φιογκο στην γλαστρα και πιστευω οτι θα εισαι ενταξει;)μπορεις να παρεις για πιο ομορφο αποτελεσμα γλαστρες πηλινες ειναι πολυ φθηνες,πουλανε σοριδον στην λαικη

kourkoumpini μη νομιζεις......εχουν περιπου 13 με 15 το ενα.....θελουμε150 με 200 μπονιερες να κρεμασουμε.....ε !!!ειπαμε αυτα τα 30-40 ευρω να πανε καπου πιο χρησιμα......

GIOYLA ναι μαλλον αυτο θα κανουμε......σας ευχαριστω κοριτσια....!!!!:D


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα..εχω αρχισει να σκεφτομαι απο τωρα μερικες ιδεες για τη βαπτιση του γιου μου που θα κανουμε την Ανοιξη..Μου ήρθε σαν ιδεα για θεμα της βαπτισης τα angry birds αλλα ψαχνοντας στο ιντερνετ δεν εχω βρει κατι για προσκλητηριο-μπομπονιερα με αυτο το θεμα...εχει δει καποια κοπελα τιποτα σε καποιο site?γενικα καθε ιδεα δεκτη!!


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...