Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΓΙΑΤΙ??


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια..θελω να σας ανοιξω τη ψυχη μου..να τα βγαλω απο μεσα μου..εστω κ εδω.ειμαι 28χρ με 2 παιδακια το τελευταιο 5 μηνων το αλλο κοντα 3.χωρισα προσφατα γιατι ο αντρας μου ειχε σχεση με μια αλλη γυναικα αλλοδαπη απο οταν ημουν εγκυος,ακομα μαζι ειναι κ τους βλεπω κιολας ζουν μαζι τωρα εγω εφυγα απο το σπιτι μετα απο τη ψυχολογικη κακοποιηση που υπεστη τοσους μηνες,απειλες,βρισιες, βρηκα τη δυναμη κ κατεθεσα αιτηση διαζυγιου.τωρα γυρισα στο πατρικο μου με 2 παιδια μονη χωρις δουλεια τιποτα στο κενο..εχω τοσο βαρυ φορτιο στη πλατη μου που καμια φορα δεν το αντεχω.:cry::cry:μακαρι ο Θεος να με βοηθησει να μου φερει λιγο χαρα στη ζωη μου.ευχαριστω που με ακουσατε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η σχέση σου με τον άντρα σου πριν την εγκυμοσύνη πώς ήταν; Γιατί μου ακούγεται "κάπως" το να χαλάει ένας γάμος έτσι ξαφνικά στην εγκυμοσύνη, άρα όλο και κάποιο πρόβλημα θα πρέπει να προϋπήρχε. Καμιά φορά υπάρχουν τα σημάδια αλλά εθελοτυφλούμε. Το ότι είναι αλλοδαπή η άλλη δε βλέπω τι σχέση μπορεί να έχει με την υπόθεση. Αν ήταν Ελληνίδα δλδ, όλα καλά; Πού τους βλέπεις να ζουν μαζί; Στην ίδια γειτονιά είστε; Σε χωριό μένετε; Το σπίτι απο το οποίο έφυγες ποιανού είναι; Μήπως το νοικιάζατε; Οι γονείς σου σε στηρίζουνε; Απο το να μένεις με τον άλλον που σε κακοποιούσε, καλύτερα στους γονείς σου. Τουλάχιστον να μην βιώνουν άσχημες καταστάσεις τα παιδιά. Είσαι πολύ νέα, θα ξαναβρείς το δρόμο σου. Διατροφή θα πάρεις τουλάχιστον;

YΓ Ο θεός τη χαρά στη ζωή σου την έφερε ήδη. Έχεις 2 παιδάκια.

Επεξεργάστηκαν by newbie G
ΥΓ
Link to comment
Share on other sites

Θέλει υπομονή να ξανά-σταθείς στα πόδια σου....και μόνο που πήρες την απόφαση δείχνει πόσο δύναμη έχεις..

Αν μπορούν οι γονείς σου να σε βοηθούν με τα παιδιά,να στα κρατάνε ώστε να μπορείς να ψάξεις για δουλειά (άλλά και όταν βρεις) και λίγο οικονομικά μέχρι να συνέλεθεις και να βγει και το διαζύγιο έχει καλώς...μη σε απασχολεί ο κόσμος-μην μπεις καν στο τρυπάκι..Ν'ακολουθείς τη συμβουλή του δικηγόρου σου και να έχεις και λίγο τα ματάκια σου ανοιχτά.

Απο κει και πέρα να ξέρεις οτι εσυ είσαι για τα παιδιά σου απο δω και πέρα,να προσέχεις πως εκφράζεσαι (εσυ κι οι δικοί σου) μπροστά τους για τον πατέρα τους (για να μη δίνεις πατήματα αφ'ενός και αφ''ετέρου να μην πέφτεις και στο επίπεδό του) και να ξέρεις οτι η ζωή δεν τελείωσε εδω!

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πω κάτι απο μια άλλη πλευρά!

Ειμαι παιδι χωρισμένων γονιών απο 6 μηνών...δεν είχα καμμια σχέση έκτοτε με τον πατέρα μου αλλα αυτο έιναι άλλο θέμα.

Η Γιαγια με τον παππού μου βοήθησαν αφου ζήσαμε μαζι τους(μέχρι και σήμερα η Γιαγια ειναι με την μαμά μου Σπιτι)και έτσι η μαμά μου μπόρεσε να δουλέψει.Οι εποχές σήμερα λόγω κρίσης είναι λίγο πιο δύσκολες αλλα μη το βάλεις κάτω!

Θέλω πολυ να σταθώ σε αυτο που λέει η riniw!ποτε μα ποτε κανείς δεν είπε κακιά κουβέντα για τον μπαμπά μου!ειμαι 32 και εχω σχηματίσει την δικη μου γνώμη χωρις όμως να με έχει επηρεάσει κανείς!Να προσέξετε πολυ και να μην αφήσεις την πικρία σου να περάσει στα παιδια!

Και θα σου πω κάτι τελευταίο αλλα πολυ σημαντικό!

Η Μαμα μου εκανε τα πάντα για να μου προσφέρει υλικά αγαθά.Πανω στον πανικό της και το άγχος της που μεγάλωνε ένα παιδι μονη χωρις πατερα πήρε την θέση του ξεχνώντας την θέση της μαμάς...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε τι θέλω να πω!

Να μην ξεχάσεις ποτε μα ποτε πως τα παιδια όσα υλικά αγαθά και να καταφέρεις να τους προσφέρεις αυτο που κυρίως θέλουν και αυτο που σε κάποια χρόνια θα έχει πραγματική αξία ειναι η σχέση και το δέσιμο που θα έχετε μεταξυ σας!

Συγγνώμη αν σου φαίνονται σαν υποδείξεις..κάθε άλλο!

Την Μαμα μου την αγαπάω πολυ αλλα δεν εχω αυτη την σχέση μαμάς-κόρης και μου έχει λειψει σε πολλές φάσεις της ζωής μου!

Να μην στεναχωριεσαι να έχεις και εσύ και τα παιδάκια σου μια πολυ καλη τύχη και υγεία!σωματικη και ψυχική!ολα θα πανε καλα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

mpempis2011 καλημέρα.

Εφόσον ήσουν σε έναν γάμο που όλα έδειχναν πως έχει τελειώσει καλά έκανες και κατέρθεσες αίτηση διαζυγίου. Λεπς πως γύρισες στο πατρικό σου, αυτό σημαίνει πως έχεις δικούς σου ανθρώπους να σε βοηθήσουν όσον αφορά την πρακτική πλευρά του θέματος, και να σε στηρίξουν ηθικά.

Δεν έχει σημασία απο εδώ και στο εξής τι κάνει ο άντρας σου αλλά τι θα κάνεις εσύ.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ορθοποδήσεις γρήγορα.

Τελος να σου πω και εγώ ότι σου είπε και η newbie G στο υγ, έχεις ήδη βρει την χαρά της ζωής.


SQG4p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια..θελω να σας ανοιξω τη ψυχη μου..να τα βγαλω απο μεσα μου..εστω κ εδω.ειμαι 28χρ με 2 παιδακια το τελευταιο 5 μηνων το αλλο κοντα 3.χωρισα προσφατα γιατι ο αντρας μου ειχε σχεση με μια αλλη γυναικα αλλοδαπη απο οταν ημουν εγκυος,ακομα μαζι ειναι κ τους βλεπω κιολας ζουν μαζι τωρα εγω εφυγα απο το σπιτι μετα απο τη ψυχολογικη κακοποιηση που υπεστη τοσους μηνες,απειλες,βρισιες, βρηκα τη δυναμη κ κατεθεσα αιτηση διαζυγιου.τωρα γυρισα στο πατρικο μου με 2 παιδια μονη χωρις δουλεια τιποτα στο κενο..εχω τοσο βαρυ φορτιο στη πλατη μου που καμια φορα δεν το αντεχω.:cry::cry:μακαρι ο Θεος να με βοηθησει να μου φερει λιγο χαρα στη ζωη μου.ευχαριστω που με ακουσατε..

εχεις δικιο ειναι πολυ βαρυ το φορτιο στην αρχη μετα λιγο λιγο αδειαζει ομως. κανε υπομονη κ θα δεις οτι με αυτην σου την αποφαση μπορεις να μεγαλωσεις μονη σου 2 ευτυχισμενα παιδακια αφου εκεινος τοσο λιγο νοιαστηκε ωστε να καταφυγει σε αλλη...

μην τον αφηνεις αλλο να σε επηρεαζει ξεγραψε τον "οσο πιο συντομα" μπορεις απο μεσα σου.

κ εγω σου μιλαω απο παιδικες μνημες σαν παιδι χωρισμενων γονιων.

μην τον κατηγορησεις ποτε στα παιδακια σου,οσο συχνα κ αν μπαινεις στον πειρασμο, μην επιτρεψεις ουτε στους τριγυρω σας να το κανουν. τα παιδακια σου μπορει να ειναι μικρα αλλα καποτε θα μπουν ολα τα κομματια στην θεση τους κ θα καταλαβουν τα παντα. να μενεις παντα ψηλα στα ματακια τους, εισαι η μαμα τους κ σε λατρευουν ετσι κ αλλιως, μην κανεις πραγματα με γνωμονα τις τυψεις. πηρες την καλυτερη αποφαση για εκεινα κ μην αμφιβαλλεις ποτε για αυτο.

καλη δυναμη να χαιρεσαι τα παιδακια σου.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ ολες.νιωθω πολυ καλα που τον χωρισα,που σε λιγο θα βγει το διαζυγιο απλα πονεσα κ εκλαψα παααρα πολυ για την προδοσια αυτη.πριν βρει αυτη τη γυναικα δεν ειχαμε προβληματα.τωρα η σχεσεις μας ειναι επιεικως κακιστες βριζομαστε θελω μονο τις τυπικες σχεσεις για τα παιδια κ τιποτε αλλο.νιωθω πολυ μονη μου αλλα σιγα σιγα 8α το ξεπερασω.ελπιζω να μη πεσω ποτε να τον κατηγορησω αλλα θα τους πω ολη την αληθεια οταν μεγαλωσουν.τιποτε δεν ειναι πιο σημαντικο απο την οικογενεια σας,να τη προσεχετε σαν κορη οφθαλμου

Link to comment
Share on other sites

εγω σου γραφω για να σου πω οτι δεν εισαι μονη σου.κι εγω βιωσα παρομοια κατασταση πριν ενα χρονο ενω ημουν εγκυος και χωρισα.ειναι πολυ σκληρο επωδυνο δεν θα σου πω ψεματα ειναι πληγη που νομιζω οτι μενει παντα.απλα οσο προχωρα ο χρονος θα δεις οτι υπαρχουν πολλα πραγματα που θα σε κανουν χαρουμενη.και θα σου πω και κατι που μου ειχε γραψει μια κοπελα απο το parents η ειρηνη και μου αρεσε πολυ

η ζωη ειναι μπροστα σου και η ευτυχια στην αγκαλια σου

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...