Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μαρία - Ήλια ????


Recommended Posts

Καλησπερα σας!!

Εχουμε αποφασισει να βγαλουμε τη μικρη μας Μαρια..

Τελευταια πηραμε και αλλη μια αποφαση..να δωσουμε και ενα δευτερο ονομα στο κοριτσακι μας..

Μας αρεσει το Ήλια (θυμιζει λιγο Ηλία αλλα το βλεπουμε σαν το θηλυκο του ηλιου, σκεφτηκαμε και το Ηλιάνα) για να βγει το αποτελεσμα Μαρίλια!!

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχετε συναντησει το ονομα Ήλια σε κοριτσι/γυναικα;;

Τι αλλο ονομα θα μπορουσαμε να δωσουμε ωστε να βγει το Μαρίλια;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Gioyla αν επιτρεπεται απο ποιο μερος εισαι;;

Το Ήλια που λες, βγαινει απο τον Ηλία;;; Ή ειναι ασχετο;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Ήλια θελω να βαπτισω την κορη μου!!!!Αλλα ειχα απορια αμα το δεχονται...

Ειμαστε αναμεσα στο Ήλια και στο Ηλιάνα . Η πρωτη κορη μου ειναι Ανδριάνα και δεν θελω να τελειωνουν και τα δυο με ανα .Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηλιάνα, Λιάνα βρίσκω ότι εορτάζουν του προφήτη Ηλία στο Εορτολόγιο... από κεί και πέρα, το πως θα φωνάζεις το παιδί μπορεί να είναι άλλο θέμα τελείως!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Ήλια θελω να βαπτισω την κορη μου!!!!Αλλα ειχα απορια αμα το δεχονται...

Ειμαστε αναμεσα στο Ήλια και στο Ηλιάνα . Η πρωτη κορη μου ειναι Ανδριάνα και δεν θελω να τελειωνουν και τα δυο με ανα .Εσεις τι λετε?

Εγω θα πω Ήλια!!!!

Νομιζω το δεχονται οι παπαδες.. θα μου πεις εξαρταται και που θα πεσεις.. χαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!

Εχουμε αποφασισει να βγαλουμε τη μικρη μας Μαρια..

Τελευταια πηραμε και αλλη μια αποφαση..να δωσουμε και ενα δευτερο ονομα στο κοριτσακι μας..

Μας αρεσει το Ήλια (θυμιζει λιγο Ηλία αλλα το βλεπουμε σαν το θηλυκο του ηλιου, σκεφτηκαμε και το Ηλιάνα) για να βγει το αποτελεσμα Μαρίλια!!

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχετε συναντησει το ονομα Ήλια σε κοριτσι/γυναικα;;

Τι αλλο ονομα θα μπορουσαμε να δωσουμε ωστε να βγει το Μαρίλια;

Μην προβληματίζεσαι, καλή μου, το Ήλια είναι μια χαρά και ακόμα καλύτερη η σκέψη σας που το συνδυάζει με το φως του ήλιου! Ως φιλόλογος θα σου πρότεινα και το Αέλια, που προκύπτει από τον αρχαϊκό τύπο "αέλιος" για τον ήλιο.

Βέβαια, πέραν τούτου, η γλυκιά σύνθεση "Μαρίλια" μπορεί να προέλθει από το Μαρία δεμένο με όποιο άλλο όνομα λήγει σε -λία (Αμαλία, Ευαγγελία, Κοραλία, Κορνηλία...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...