Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Ειρήνη & Γαρυφαλιά


Recommended Posts

Πολύ καλημέρα κοριτσούδια , κοπελάρες και μανουλίτσες και καλό μήνα !!!

Θα ήθελα την σημαντική σας γνώμη για να βρούμε ένα υπέροχο ονοματάκι για την μικρη μου την lixoudompoukitsa. Ασχέτως αν δεν εχουμε βρει ακομα νονό ή νονά πρέπει να αποφασίσουμε για το όνομα της πριγκιπέσας. Λοιπόν η ιστορία έχει ως εξής : εμένα το όνομα Γαρυφαλιά δεν μου αρέσει και πολυ (είναι το όνομα της μαμάς μου) αλλά επειδή βγάλαμε το πρωτότοκο απο την πλευρά του αντρα μου αναγκαστικά ήρθε η σειρά μας . Έλεγα στην μητέρα μου πως αν το 2ο είναι κορίτσι δεν πρόκειται να βγάλω το όνομα της και δεν είχε πρόβλημα (τουλάχιστον έτσι έλεγε) ,τελικά είναι κορίτσαρος και τώρα ο πατέρας μου επειμένει να βγεί το όνομα Γαρυφαλιά. Σκέφτομαι όμως να γίνει ένας συνδυασμός των ονομάτων

Ειρήνη & Γαρυφαλιά ή Χρυσοβαλάντω & Γαρυφαλιά και θέλω τις προτάσεις σας !!!!Σπαυσατε για βοήθεια ...!!!!!!!!!

Δεν την έχω τάξει την μικρή , αν έχετε καμια καλή ιδέα για το πως μπορεί να συνδυαστεί το όνομα Γαρυφαλια με κάποιο άλλο (οποιοδήποτε) ανυπομονώ να την διαβάσω.

Σας ευχαριστώ πολύ


1019079kc28jf2qog.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμα και μόνο του μπορεί να δώσει υποκοριστικά: Λίνα, Λίλιαν, Λιάνα, Λίλα, Αλίνα.

Με το Ειρήνη δυσκολεύομαι να το συνδυάσω, ίσως "Νέλη".

Εύκολα προκύπτει σε συνδυασμό με το Μαρία, το "Μαρίλια".

Ή με τα Βασιλική, Βαλεντίνη βγαίνει το "Βάλια".

Καλή σκέψη και επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Το επιστημονικό γένος της γαρυφαλλιας είναι "δίανθος" που σημαίνει ανθός του Διός, οπότε πως θα σου φαινόταν και το Διάνθη? Ακουγεται ξεχωριστο και ειναι 100% το ονομα της γιαγιας, απλα λιγο πιο εκλεπτισμενο!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...
Το επιστημονικό γένος της γαρυφαλλιας είναι "δίανθος" που σημαίνει ανθός του Διός, οπότε πως θα σου φαινόταν και το Διάνθη? Ακουγεται ξεχωριστο και ειναι 100% το ονομα της γιαγιας, απλα λιγο πιο εκλεπτισμενο!
καλησπερα....ξεχωριστο και παρα μα παρα πολυ ωραιο
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...