Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 58 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      • Μου αρέσει 1

Αγγλία ή Ελλάδα; Διαλέξτε!


Biggi

Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα. Στην Αγγλία είχαν δοκιμάσει τα πάντα και τελικά μόνο η απαγόρευση έφερε αποτέλεσμα. Και ξαναλέω ότι ο νόμος δεν έγινε για αυτούς που καπνίζουν 2-3 τσιγάρα την ημέρα, αυτοί εκ των πραγμάτων δεν ενοχλούν κανένα και δεν απασχολούν το NHS.

exeis dikio! kai ego an kapniza 1-2 tsiagara kai oxi paketa isos na min to ekova;)


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελένη μήπως να ξεκινούσες ένα καινούριο θέμα να συζητήσουμε περί καπνίσματος; Αυτό το άνοιξα για να πούμε για πρασινάδες :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το σωματικό withdrawal κρατάει μια βδομάδα, το ψυχολογικό κρατάει πολύ παραπάνω.

koita uparxoun stigmes pou akoma skeftomai oti tha ithela ena tsigaro alla auto to sunaisthima den kanei kako sto moro. theoro pos otan perasei to somatiko an uparxei akoma to psuxologiko uparxoun kai alla themata (idios an eisai egkuos)


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη μήπως να ξεκινούσες ένα καινούριο θέμα να συζητήσουμε περί καπνίσματος; Αυτό το άνοιξα για να πούμε για πρασινάδες :P

Μπιγκι δε φταιω εγω εσεις λετε για το καπνισμα εγω υπερασπιζομαι τις επιλογες μου!!:tongue:

Παντως 1-2 τσιγαρα δε πιστευω οτι μου κανουν τοσο κακο. Μεχρι και εγχειρηση οταν εκανα με εβαλαν ως "μη καπνιστρια" στον προεγχειρητικο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε ξερω για την εγκυμοσυνη. Εγω για τωρα μιλαω. Για την εγκυμοσυνη ειπα το παραδειγμα της φιλης μου..Και πως ειπα κ πριν θεωρω τον ψυχολογικο τομεα πολυ σημαντικο, δλδ μια μη καπνιστρια που ειναι ολη μερα στην τσιτα, ειναι δυστυχισμενη, και πιεζεται ψυχολογικα κανει περισσοτερο ισως κακο στο μωρο απο μια κοπελα που καπνιζει 1 τσιγαρο μια στο τοσο και ειναι ηρεμη και ευτυχισμενη.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

1-2 δεν κανουν καkο γενικα η στην εγκυμοσύνη?

ego ennoo genika. dld an kapniza toso ligo xero pos den tha itan provlima ma stamatiso stin egkumosuni xoris kanena provlima.

i aderfi mou pou kapnize elaxista pou k pou otan emeine egkuos stamatise na kapnizei xoris kanena kopo. ego otan to ekopsa (8 mines prin meino egkuos) mia evdomada konepsa na skototho me ton andra mou

stin egkumosuni eimoun polu prosektiki genika giati theorousa pos eimoun upoxreomeni sto paidi pou kouvalousa na tou dino oti kalutero mpoo k na to prostatevo apo ola!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

koita uparxoun stigmes pou akoma skeftomai oti tha ithela ena tsigaro alla auto to sunaisthima den kanei kako sto moro. theoro pos otan perasei to somatiko an uparxei akoma to psuxologiko uparxoun kai alla themata (idios an eisai egkuos)

Δεν εννοώ αυτό. Εννοώ ότι για πολλούς ανθρώπους το τσιγάρο δρα κατευναστικά. Αν είσαι αγχώδης τύπος και έχεις δύσκολη εγκυμοσύνη, μπορεί να είναι καλύτερα να καπνίζεις 1-2 τσιγάρα την ημέρα παρά να ανεβάζεις πίεση από τα νεύρα. Το πρόβλημα για το μωρό δεν είναι η ψυχολογία σου καθαυτή αλλά οι συνέπειες της άσχημης ψυχολογίας σου, π.χ. υψηλή πίεση - προεκλαμψία.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...το κοστος και η ελαχιστοποιηση του κοστους ειναι επιστημη εδω..

Άσχετο με αυτά που συζητάτε, σχετικό με τον τίτλο του θέματος. Αυτό είναι ένα από τα πράγματα που εκτιμώ εδώ και πολύ θα ήθελα να το έκαναν και στην Ελλάδα.

Sorry για την παρένθεση. Συνεχίστε.

(Είμαι μη καπνίστρια με άντρα καπνιστή. Δεν θα πάρω θέση :tongue:)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με αυτά που συζητάτε, σχετικό με τον τίτλο του θέματος. Αυτό είναι ένα από τα πράγματα που εκτιμώ εδώ και πολύ θα ήθελα να το έκαναν και στην Ελλάδα.

Έχουν αρχίσει και στην Ελλάδα να το κάνουν πλέον. Ας είναι καλά το ΔΝΤ :P

(κι εγώ είμαι μη καπνίστρια με άντρα καπνιστή, γι' αυτό προσπαθώ να βλέπω και τις δυο πλευρές του νομίσματος)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη πέρασα από το καπνιστήριο αλλά δεν σε βρήκα, ε τι να κάνω κι εγώ, έφυγα :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...