Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Αγγλία ή Ελλάδα; Διαλέξτε!


Biggi

Recommended Posts

Aντε απο κει ρε που θα με ειρωνευτειτε κιολας:tongue: Μπιγκι δεν ειμαι ολη την ωρα στο καπνιστηριο σαν τον θεριακλη! Ευγενια εχουν παει για "κρυφοτσιγαρο" οι υπερμαχοι της υγιεινης ζωης:D

Παιδια μετακομιζω και βαριεμαι τρελλα το πακεταρισμα, το ξεσαβουριασμα ολα....


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που πας; Για πες...


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Πού πάτε Ελένη; Με το καλό!

Εγώ έχω τον μικρό άρρωστο και είμαι μεταξύ γκρίνιας και calpol! Τώρα που σας γράφω τον έχω αγκαλιά - μου έχει πάρει 5 λεπτά να γράψω δυο προτάσεις... :evil:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας. Ανέβασε πυρετό;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπιγκι περαστικα του!!

αλλαζουμε σπιτι, παλι εδω κοντα αλλα ειναι ολοκληρη διαδικασια..και εχω κ ενα σωρο junk που πρεπει να ξεφορτωθω και πως βαριεμαι δε λεγεται. Γενικα τις μετακομισεις τις εχω φαει με το κουταλι. 7 μεχρι τωρα:rolleyes: Εφτα και μια δλδ.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε νιώθω... Παίζει να μετακομίσουμε και εμείς το Σεπτέμβρη (επίσης εδώ κοντά) κα μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία έχω κάνει μέχρι στιγμής 6 μετακομίσεις, όλες μέσα σε 2.5 χρόνια. Αυτά είναι γλέντια :cool:

Ελένη, να σου πω να τις εκατοστήσεις, δεν στο λέω :P

Ευχαριστώ για τις ευχές. Ο μικρός από χθες είναι λίγο ληθαργικός και σήμερα το πρωί μου φάνηκε ζεστός. Δεν του έβαλα θερμόμετρο αλλά τον έκανα ένα ντουζάκι και του έδωσα ντεπόν. Πριν λίγο που τον μέτρησα είχε 36.6C οπότε δεν ανησυχώ. Τον έβαλα για ύπνο τώρα, όταν ξυπνήσει θα του ξαναβάλω θερμόμετρο. Ας ελπίσουμε να του έχει περάσει και η γκρίνια.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά δούλευα σε μια εταιρεία που συνέχεια αλλάζαμε γραφεία. Θυμάμαι το αφεντικό μου που έλεγε ότι το καλό με τις μετακομίσεις είναι πως πετάς τη σαβούρα σου σε τακτά χρονικά διαστήματα :mrgreen:

Ελένη, έτσι να το δεις κι εσύ. Η ζωή θέλει θετική σκέψη!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά δούλευα σε μια εταιρεία που συνέχεια αλλάζαμε γραφεία. Θυμάμαι το αφεντικό μου που έλεγε ότι το καλό με τις μετακομίσεις είναι πως πετάς τη σαβούρα σου σε τακτά χρονικά διαστήματα :mrgreen:

Ελένη, έτσι να το δεις κι εσύ. Η ζωή θέλει θετική σκέψη!

πλακα πλακα πεταω πραγματα και νιωθω μια τετοια ικανοποιηση!! Δε φανταζεσαι! Ολα τα ρουχα που δε φορουσα δλδ 3 σακουλες μαυρες σκουπιδιων γεματες τα εδωσα, σταματησα πλεον τη δικαιολογια "θα τα φορεσω καποια στιγμη":cool:

Ασε που σκεφτομαι οτι ειναι κ καλη δικαιολογια για να τα αντικαταστησω:tongue: Βεβαια προς το παρον δε παιζει σαλιο..διοτι χρειαζομαστε καινουργιο ψυγειο, κανουργιες ντουλαπες, και καινουργιο αμαξι:?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα πρώτα 7 χρόνια που ήμουν αγγλία έκανα 6 μετακομίσεις. και ειχα πολλά βιβλία οπότε είχε πολύ κουβαλημα η υπόθεση. Ελπιζω συντομα να κάνω μια ακόμα σε σπίτι μεγαλύτερο και αυτή να είναι η τελευταία για την επόμενη 15ετία...

Μπιγκι περαστικά στο μικρό σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελένη, το ίδιο έκανα κι εγώ όταν ήρθε το μωρό που αναγκαστικά έπρεπε να κάνουμε χώρο. Έδωσα ρούχα, βιβλία, τσάντες, μπιμπελό, παπούτσια, μέχρι και εσώρουχα. Είναι απίστευτο πόσα πράγματα μαζεύουμε που στην ουσία δεν τα χρειαζόμαστε.

Και μιας και κάνουμε συγκρίσεις Αγγλία - Ελλάδα, ένα από τα πράγματα που μου αρέσουν πολύ στην Αγγλία και θα μου λείψουν στην Ελλάδα είναι τα charity shops και γενικότερα η τάση που έχουν εδώ να ανακυκλώνουν τα πάντα. Δεν εννοώ μόνο την ανακύκλωση χαρτιού, πλαστικού κ.λπ. αλλά γενικότερα την ανακύκλωση πραγμάτων.

Ευχαριστούμε, Eugie!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, το ίδιο έκανα κι εγώ όταν ήρθε το μωρό που αναγκαστικά έπρεπε να κάνουμε χώρο. Έδωσα ρούχα, βιβλία, τσάντες, μπιμπελό, παπούτσια, μέχρι και εσώρουχα. Είναι απίστευτο πόσα πράγματα μαζεύουμε που στην ουσία δεν τα χρειαζόμαστε.

Και μιας και κάνουμε συγκρίσεις Αγγλία - Ελλάδα, ένα από τα πράγματα που μου αρέσουν πολύ στην Αγγλία και θα μου λείψουν στην Ελλάδα είναι τα charity shops και γενικότερα η τάση που έχουν εδώ να ανακυκλώνουν τα πάντα. Δεν εννοώ μόνο την ανακύκλωση χαρτιού, πλαστικού κ.λπ. αλλά γενικότερα την ανακύκλωση πραγμάτων.

Ευχαριστούμε, Eugie!

Nαι εδω κανουν ανακυκλωση στα παντα! Ελλαδα δε ξερω η αληθεια ειναι που μπορω να ανακυκλωσω πχ παλια επιπλα. Οταν δε χρειαζομαστε κατι απλα το αφηνουμε διπλα σ ενα καδο και καποιος το παιρνει συνηθως.

Αλλα και τα ρουχα μου Ελλαδα δε τα πεταω ποτε, τα δινω στην ενορια η οποια παιζει το φιλανθρωπικο ρολο που εχουν οργανωσεις στην Αγγλια. Ο παπας τα δινει σε οικογενειες απορων κλπ που εχουν αναγκη.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Στο καλό Ελένη! Εγώ λέω να πάω να κοιμηθώ μαζί με τον μικρό. Αυτός ο καιρός μου φέρνει υπνηλία και όρεξη για χουχούλιασμα :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...