Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Αγγλία ή Ελλάδα; Διαλέξτε!


Biggi

Recommended Posts

Νομίζω σιγά σιγά θα μάθουμε και στην Ελλάδα τι εστί ανακύκλωση...

Αυτό ναι, σίγουρα. Αν και αυτό που βλέπω στην Αθήνα είναι ότι ανακυκλώνουν περισσότερο (δηλαδή μέχρι και έπιπλα) στις γειτονιές που έχει περισσότερους ξένους, π.χ. στα Πατήσια, στη Γλυφάδα, και στα νησιά επίσης. Οι Έλληνες είναι υπεράνω. Έλεγα σε μια ιδιοκτήτρια βιβλιοπωλείου ότι στην Αγγλία πουλάνε και χρησιμοποιημένα βιβλία και ήταν σαν να της έλεγα ότι υπάρχει ζωή στον Άρη!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κόντρα στον καιρό παίρνω το μωρό στο καροτσάκι, το mp3 player στην τσέπη, βάζω και το αδιάβροχο και πάω να κάνω μια μεγάααλη βόλτα πριν πάω να φέρω τον μεγάλο από το σταθμό. Σιγά μην αφήσω τον καιρό να με κλείσει μέσα ;)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι εδω κανουν ανακυκλωση στα παντα! Ελλαδα δε ξερω η αληθεια ειναι που μπορω να ανακυκλωσω πχ παλια επιπλα. Οταν δε χρειαζομαστε κατι απλα το αφηνουμε διπλα σ ενα καδο και καποιος το παιρνει συνηθως.

Αλλα και τα ρουχα μου Ελλαδα δε τα πεταω ποτε, τα δινω στην ενορια η οποια παιζει το φιλανθρωπικο ρολο που εχουν οργανωσεις στην Αγγλια. Ο παπας τα δινει σε οικογενειες απορων κλπ που εχουν αναγκη.

Αυτό ναι, σίγουρα. Αν και αυτό που βλέπω στην Αθήνα είναι ότι ανακυκλώνουν περισσότερο (δηλαδή μέχρι και έπιπλα) στις γειτονιές που έχει περισσότερους ξένους, π.χ. στα Πατήσια, στη Γλυφάδα, και στα νησιά επίσης. Οι Έλληνες είναι υπεράνω. Έλεγα σε μια ιδιοκτήτρια βιβλιοπωλείου ότι στην Αγγλία πουλάνε και χρησιμοποιημένα βιβλία και ήταν σαν να της έλεγα ότι υπάρχει ζωή στον Άρη!

Το μόνο που ξέρω είναι ότι στην Αθήνα υπάρχει το Ελληνικό Καραβάνι Αλληλεγγύης το οποίο λειτουργεί σαν charity shop, καθώς και ορισμένα site όπως το χάρισετο και ο σπόρος που μπορείς να χαρίσεις ότι δεν σου χρειάζεται. Κατά τ' άλλα, υπάρχει και το ποστ στο parents.gr.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλα, στη Γλυφάδα ας πούμε υπάρχει μαγαζί με μεταχειρισμένα, όχι φιλανθρωπικό.

Σε νησιά έχουμε βρει μαγαζιά με μεταχειρισμένα βιβλία (ένα που μπήκαμε και ρωτήσαμε το είχαν Άγγλοι, καθόλου πρωτότυπο...) :)

Και σε γειτονιές που έχουν πολλούς ξένους (π.χ. Πατήσια), ο κόσμος αφήνει ό,τι του περισσεύει στο δρόμο και παίρνει όποιος χρειάζεται, ακριβώς όπως εδώ.

Σιγά-σιγά πιστεύω θα μας γίνει συνήθεια το μεταχειρισμένο, αντί να τα θέλουμε όλα καινούρια και μόλις παλιώσουν λίγο να τα πετάμε στις βουνοπλαγιές.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κόντρα στον καιρό παίρνω το μωρό στο καροτσάκι, το mp3 player στην τσέπη, βάζω και το αδιάβροχο και πάω να κάνω μια μεγάααλη βόλτα πριν πάω να φέρω τον μεγάλο από το σταθμό. Σιγά μην αφήσω τον καιρό να με κλείσει μέσα

Εύγε κόρη μου! Εγώ κουκουλώθηκα με το πάπλωμα και έριξα έναν ύπνο zzzzzzz μα έναν ύπνο zzzzzzzzzzzzzzzzz για τουλάχιστον μισή ώρα :tongue: τόσο πρόλαβα πριν ξυπνήσει ο μικρός :rolleyes:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ :cool:

Μισή ώρα ύπνος είναι ότι πρέπει για beauty sleep!


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Εύγε κόρη μου! Εγώ κουκουλώθηκα με το πάπλωμα και έριξα έναν ύπνο zzzzzzz μα έναν ύπνο zzzzzzzzzzzzzzzzz για τουλάχιστον μισή ώρα :tongue: τόσο πρόλαβα πριν ξυπνήσει ο μικρός :rolleyes:

Μπιγκι ενταξει ειναι ο μικρος?

Πικαμπου καλα κανεις, αν ειναι να μας κανονιζει ο καιρος..ας τα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τώρα, ευτυχώς! Μάλιστα τον πήραμε και πήγαμε σούπερ μάρκετ όταν γύρισε ο άντρας μου από τη δουλειά, είμασταν έξω μέχρι περασμένες 10 και δεν γκρίνιαξε καθόλου παρότι ήταν κουρασμένος και πεινασμένος. Νομίζω πως ό,τι ήταν το ξεπέρασε (ελπίζω δηλαδή)!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mιλαμε σημερα μερα καλοκαιριου κανονικη...οπως βεβαια και το ΣΒΚ...δεν ηθελα με τιποτα να δουλεψω, εβλεπα τον ηλιο και το μονο που ηθελα ηταν βολτα, καφε και μαγαζια...:tongue: Δε σας λεω τι ψηφιζω, εννοειται απο τα συμφραζομενα:D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας πω και κάτι άλλο απίστευτο που μου συνέβη πρόσφατα στην Αθήνα.

Πήραμε ταξί για να πάμε στο αεροδρόμιο, η χρέωση ήταν 34.60Ε, έδωσα στον ταξιτζή 36Ε και μου γύρισε το 1Ε πίσω! Μου είπε ότι έχω κάνει λάθος και του έδωσα παραπάνω. Άκου κάτι πράγματα... Ευρώπη γίναμε :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπα... μια χαρά φαινόταν, χαμογελαστός, ευγενέστατος, χωρίς πολλά μπούρου-μπούρου (δεν τους μπορώ τους ταξιτζήδες που μόλις μπαίνεις στο ταξί αρχίζουν να σου διηγούνται την ιστορία της ζωής τους) και μας βοήθησε να βάλουμε τα πράγματα στο καπώ, καροτσάκια, βαλίτσες, βαλιτσάκια, τσαντάκια, χωρίς να του το ζητήσουμε.

Εννοείται ότι όταν μου έδωσε το ευρώ πίσω έμεινα παγωτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...