Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Από Θεσσαλονίκη δεν έχω να βοηθήσω η αλήθεια είναι.. μόνο να αποφύγετε το μεγαλογιατρό στα Γιάννενα θα πω και το αφήνω εκεί..! 

      Περίμενες και εσύ κατεύθυνση για το σπέρμα από το γυναικολόγο.. για αυτούς όλα διορθώνονται με την εξωσωματική και το πρόβλημα είναι πάντα στα ωάρια της γυναίκας!! 

      Όχι κάνεις λάθος, υπάρχουν πολλών ειδών συμπληρωματα το καθένα για διαφορετικό σκοπό (για αυτό μιλάω για μεμονωμένες και σε συγκεκριμένες ποσότητες), υπάρχουν διαφορετικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που βοηθάνε και στην μορφολογία και στην κίνηση και στον αριθμό αλλά η τερατοσπερμια να ξέρεις προκαλείται και από την κιρσοκήλη σε μεγάλο βαθμό οπότε η αφαίρεση της και μόνο θα σας βοηθήσει θεαματικά.. και η μεγαλύτερη επίπτωση της κιρσοκήλης είναι ότι αυξάνει τον κατακερματισμό στο DNA των σπερματοζωαρίων όπου και μπορεί να είναι η αιτία που δεν προχωράνε τα έμβρυα ή και να προκαλούνται αποβολές σε πολύ αρχόμενη κύηση γιατί πολύ απλά είναι κατεστραμμένο το DNA και δεν έχουμε υγιή έμβρυα.. γενικότερα έχω πολύ μεγάλο υλικό για διάβασμα αν ενδιαφέρεσαι για βελτίωση σπέρματος..

      Τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν εδώ στο φόρουμ.. αν κάνεις έναν κόπο με ένα απλό search θα βρεις πολλά να διαβάσεις και να πληροφορηθείς.. θα σου έστελνα με πμ links να διαβάσεις μόνη σου αλλά κάτι έχει αλλάξει στο φόρουμ και χρειάζονται έγκριση αυτά τα μηνύματα τα οποία και αν εγκριθούν για δημοσίευση...! Αλλά αν μου πεις, σου στέλνω ότι έχω..

      Εμείς είχαμε αμφοτερόπλευρη κρυψορχία που χειρουργήθηκε στην ηλικία των 13.. στα 18-19του που πήγε σε ουρολόγο ανακάλυψε την αζωοσπερμια.. ο τότε ουρολόγος του είπε δεν πειράζει όταν θελήσεις να κάνεις παιδί θα κάνεις εξωσωματική..(λες και λύνει όλα τα προβλήματα!) τότε ακόμα αν ο γιατρός είχε ασχοληθεί ίσως να μπορούσαμε σήμερα να κάνουμε παιδί έστω και με βιοψία.. αντίθετα ο άντρας μου εφησυχαστηκε και πόσο μάλλον στην ηλικία αυτή, ασχολήθηκε μετέπειτα με τον αθλητισμό και τα διάφορα "γυμναστηριακα" συμπληρώματα με αποτέλεσμα η κατάσταση του να γίνει μη αναστρέψιμη.. το παλέψαμε 4 χρόνια με φαρμακευτικές θεραπείες ακόμα και με ειδική θεραπεία για την περίπτωση μας που δεν πραγματοποιείται κάν στην Ελλάδα! Ο γιατρός μας (ουρολόγος, να είναι καλά ο άνθρωπος!) μας στήριξε σε όλη την πορεία μήπως και τα καταφέρουμε.. μετά από 15 συνεχούς μήνες θεραπείας με 3 διαφορετικές ενέσεις διέγερσης μέρα παρά μέρα, 23 διαφορετικά χάπια την ημέρα, αλλαγή στο τρόπο ζωής (από κόψιμο τσιγάρου, απώλεια βάρους και πολλά πολλά ακόμα) δεν βρέθηκαν σπερματοζωάρια ούτε με microtese (ειδική χειρουργική με μικροσκόπιο - βιοψία όρχεων).. τουλάχιστον το παλέψαμε και ξέρω ότι κάναμε πραγματικά ότι ήταν δυνατόν για να τα καταφέρουμε.. και το λέω όχι γιατί αφεθηκα στο πρώτο τυχόντα γιατρό.. γιατί έψαξα παααάρα πολύ διάβασα πάρα πολύ πήγαμε σε πολλούς γιατρούς και ο γιατρός που εμπιστευθηκαμε στο τέλος πλέον όχι απλά λάμβανε την άποψη μου υπόψιν του έφτασε να παίρνει τηλέφωνο μπροστά μας συναδέλφους του να συζητάει οτιδήποτε καινούργιο είχα να του προτείνω σε βαθμό μάλιστα να μου προτείνει να τελειώσω μια σχολή παραιατρικων για να με προσλάβει στο team του.. φυσικά πάνε δυο χρόνια τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα άσε που δεν με ενδιαφέρει πλέον και προσωπικά να τα θυμηθώ.. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται ας ψάξει και ας κάτσει να διαβάσει.. απλά όχι στο google!! Μόνο Pubmed & pubmed central όπου είναι δημοσιευμένη η παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία. 

      Ότι άλλο θέλεις, μου λες.. & sorry για το σεντόνι 

      Όχι κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, το καφέ είναι παλιό αίμα.. αν κάτι σοβαρό είχε γίνει δεν θα έβλεπες καφέ αλλά κόκκινο.. και γενικότερα όσο δεν βλέπεις βαρύ κόκκινο αίμα σε ποσότητα με πηγματα που να συνοδεύονται και από έντονους πόνους/κράμπες στη μήτρα ή και στην μέση, να μην ανησυχείς! Όλα είναι καλά..! Γενικότερα να στέλνεις πάντα στο γιατρό σου για αυτά για να μην ανησυχείς.. 

      μήπως μπορείς να μου στείλεις μνμ για τον ανδρολόγο; 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλησπέρα εγκυούλες και απο μένα!!!

Περαστικά στην Γιώτα μας και στο μικράκι της Kittymaria!!

Καλά αποτελέσματα σε όσες πάτε για Β'Επιπέδου και να έχει καλή θέση θέση το μωράκι σας για να το ευχαριστηθείτε ακόμα πιο πολύ!!!!!

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, καμπύλη σακχάρου που θα κάνετε ή που κάνατε?? Την καλύπτει ο ΕΟΠΠΥ?Γνωρίζετε??

Επίσης διαβάζω για αγορες και προσφορές,ε??? Για πείτε... έχετε δει πουθενά να έχουν ξεκινήσει οι εκπτώσεις????


Qiamp3.png

lRVcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάλι καλά που σας ρώτησα!

Σε κουβέντα που είχα προχτές, μία κοπέλα μου είπε ότι είναι ή το ένα ή το άλλο (εκείνη είχε κούνια που ανεβοκατέβαιναν μόνο τα κάγκελα) ..!

Και λέω κι εγώ, ας κάνω μία έρευνα από έμπειρες μαμάδες, αφού θα πρέπει να επιλέξω έτσι. Πάντως, η κοπέλα αυτή δεν χρησιμποίησε την κούνια τελικά για ύπνο, γιατί -λόγω πολύ άστατου ύπνου, λέει- κατέληξε να κοιμάται μέχρι και σήμερα (2 ετών) με το μπεμπέ στο κρεβάτι της, οπότε δεν ξέρω πόσο χρήσιμη είναι η γνώμη της όσον αφορά το πρακτικό του θέματος.

Έχω κι άλλη μία ερωτησούλα, το μπανάκι του μωρού έχει ηλικίες ή κάποιες στάνταρ προδιαγραφές?

Ρωτάω, γιατί μάλλον θα μου χαρίσει το δικό της μία φίλη φίλης, αλλά δεν έχω ιδέα αν πρέπει να προσέξω κάτι. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το συγκεκριμένο είναι κάποιας γνωστής μωρουδομάρκας (δεν θυμάμαι ποιας).

Όπως βλέπετε, κουβέντα στην κουβέντα με τις αγορές και τις προμήθειες την προηγούμενη εβδομάδα, ξεσηκώθηκα και άρχισα τις έρευνες!!!

Γεια σου ακριβώς συνομήλικη Pele!!!

Μόλις σήμερα έκανα τη μεγάλη καμπύλη ζαχάρου! Από τα λίγα που ξέρω γίνεται κανονικά αργότερα, αλλά ο γιατρός μου-λόγω του ορμονικού μου ιστορικού (πολυκυστικές όσο εκεί που δεν πάει κτλ), μου είπε να την κάνω μια ώρα αρχίτερα. Μέχρι τώρα από την αρχή της κύησης έκανα κάθε μήνα 50 γρ.γλυκόζης, τη μικρή μέτρηση= 1 αιμοληψία χωρίς να πιω γλυκόζη (ζάχαρο νηστείας) και μία στη μία ώρα. Αλλά, λέει, η μεγάλη καμπύλη μπορεί να δείξει κάτι που η μικρή δεν το δείχνει...

Τελοσπάντων, εγώ έκανα τα 75 γρ. γλυκόζης, 4 αιμοληψίες (0', 60', 120' και 180'), αύριο τα αποτελέσματα!

Βεβαίως και την καλύπτει ο ΕΟΠΠΥΥ, την κλασσική συμμετοχή πληρώνεις, εγώ την έκανα στο μικροβιολογικό που πηγαίνω για όλες μου τις εξετάσεις...


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα ολες!!!!Νομιζω οτι τα κοριτσακια εχουν κανει το 9-9,απλα δεν ειμαι ακομη στη λιστα και περιμενουμε το 9-10.Lila Pause καλη επιτυχια στην β'επιπεδου.


as1cMld0g410020NzdifDY3NzkzMmJ8.gif
Link to comment
Share on other sites

Skountoufla δεν εχει και εντελώς άδικο η φίλη σου όσον αφορά αν ανεβαίνουν μόνο τα κάγκελα ή μόνο το στρώμα. Απο οτι θυμάμαι όταν έψαχνα τα περισσότερα είναι όντως έτσι. Βρήκα ομως που να κάνουν και τα δυο. Το στρώμα για να το μετακινήσεις θέλει, ξεβιδωμα, βίδωμα. Τα κάγκελα έχουν μηχανισμό και μπορείς να τα μετακινείς οπότε θέλεις. Ασφαλιζουν εύκολα και σταθερά. Όσο για τη μπανιέρα αν είναι βρεφικης μάρκας θα τηρεί τους κανόνες ασφαλείας. Απλα είναι θέμα για ποια ηλικια είναι κατάλληλο. Εχει διαφορα εξαρτήματα που μπορείς να τη χρησιμοποιείς απο βρέφος εώς παιδάκι. Στην αρχη μπορείς πάντως να το κανείς στο νιπτηρα, θα σας δείξει ο παιδιατρος ή κάποια μαία με το ενα χέρι το κρατάς με το άλλο το κάνεις μπάνιο. Αν και για τις πρωτομανούλες αν βολεύει βάλτε και τους άντρες σας στο "κόλπο"! Ο μπαμπάς κρατάει, η μαμά πλένει, ξεπλενει. Οι υπόλοιπες μπορούμε να μοιράσουμε τη δουλεια! Ο μπαμπάς το μεγάλο, η μαμά το μικρό! Θα κοιτάξω στο Ίντερνετ να βρω αυτη που έχω και να πω τα συν και τα πλην.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Skybeam το εννοουσα οταν ελεγα και τα 2!!!:D

Με καλυψαν παντως οι προλαλησασες. Συνηθως εχουν το ενα απο

τα 2 αλλα υπαρχουν και κουνιες που τα εχουν ολα!

Εννοειται οτι βολευει την καθεμια....

Εγω πηρα εντελως διαφορετικη κουνια γιατι η αλλαξιερα

που ειχε πανω γινοταν γραφειο και μετα το κρεββατι

γινοταν πιο μεγαλο για 7 χρονων παιδι!

Τωρα για το μπανιο στην αρχη (τουλαχιστον 1 μηνα ισως και 2)

ΜΟΝΟ νιπτηρα! Δεν μπορουν να σταθουν ουτε στο προσθετο

που εχουν τα μπανακια και θα τους προκαλει και ανασφαλεια

κατι τετοιο! Θα σας δειξουν οι μαιες πως να το κρατατε και πρωτα θα πλενετε

κεφαλακι και μετα θα το γυρνατε για κοιλιτσα και ξανα θα το

γυρνατε για πλατουλα. Θα σας το δειξουν στο μαιευτηριο...


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μιας και λετε για μπανακια αυτο της fischer price το εχει χρησιμοποιησει καμμια σας?εχει αυτο το διχτακι που ειναι σαν αιωρα και ακουμπας εκει ακομα και το νεογεννητο.

Και αλλη ερωτηση...γεμιζουμε το μπανακι σε σωστη θερμοκρασια και βαζουμε το μωρακι σιγα σιγα μεσα...το μωρο δεν ανοιγουμε το ντους να το ξεβγαλουμε?με το νερο που εχει μεσα η μπανιερα?εκει δεν θα εχει σαπουνια?

πολυ αγχος το εχω το μπανιο...

Κικιη καλως ηρθες!!

πολλα μωρα λεμεεεεεεεεεε!!

κοριτσια περιμενουμε νεα απο τις β επιπεδου σας!

καλη επιτυχια!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Ξέρω ότι πολλά θα τα μάθουμε από μαίες κλπ όταν έρθει η ώρα, αλλά κουβέντα στην κουβέντα, έρχονται κι άλλες ερωτήσεις!

Είναι και οι εικόνες που σου'ρχονται εκείνη την ώρα και το φχαριστιέσαι και τραβάς κι άλλο το μπλα-μπλα!..


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1.RATAPLAN(Νίκη)............ Γαία-ΠΗΤ 01/05/2013- ΑΓΟΡΙ

2.My girl(Εύα)...................Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 02/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ

3.Mummytobe(Νάντια)........Αλεξάνδρας-ΠΗΤ 07/05/2013- ΚΟΡΙΤΣΙ

4.mariath(Μαρία)...............Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 08/05/2013-ΑΓΟΡΙ

5.Βίβιαν...........................Ιασώ-ΠΗΤ 10/05/2013-ΑΓΟΡΙ

6.pele (Πένυ)...................Ιασώ-ΠΗΤ 12/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ

7.Skountoufla....................?????-ΠΗΤ 12/05/2013-ΑΓΟΡΙ

8.Evri79(Εύη)....................?????-ΠΗΤ 16/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ

9.milky(Βίκυ).....................Ιασώ-ΠΗΤ 20/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ

10.Lila Pause.....................Mητέρα-ΠΗΤ 21/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ

11.vivimix..........................Ιασώ-ΠΗΤ 23/05/2013-ΑΓΟΡΙ

12.Mariapap82(Μαρία)..........Ιασώ-ΠΗΤ 28/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ

13.Skybeam.......................Μητέρα-ΠΗΤ 02/06/2013-ΑΓΟΡΙ

14.giota-rr.........................Γεννεσις-ΠΗΤ 13/06/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ

15.xanp.............................Αλεξάνδρα-ΠΗΤ 14/06/2013-ΑΓΟΡΙ

16.Kiki c............................?????-ΠΗΤ 16/06/2013- ΚΟΡΙΤΣΙ

17.Filaki.............................Ιασώ-ΠΗΤ 17/06/2013-ΑΓΟΡΙ

18.kittymaria(Mαρία)............Κρήτη-ΠΗΤ 23/06/2013-ΚΟΡΙΤΣΙ ???

19.Χριστιάνα.......................Κύπρος-ΠΗΤ 28/06/2013-ΑΓΟΡΙ ???


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα για το μπανιο στην αρχη (τουλαχιστον 1 μηνα ισως και 2)

ΜΟΝΟ νιπτηρα! Δεν μπορουν να σταθουν ουτε στο προσθετο

που εχουν τα μπανακια και θα τους προκαλει και ανασφαλεια

κατι τετοιο! Θα σας δειξουν οι μαιες πως να το κρατατε και πρωτα θα πλενετε

κεφαλακι και μετα θα το γυρνατε για κοιλιτσα και ξανα θα το

γυρνατε για πλατουλα. Θα σας το δειξουν στο μαιευτηριο...

Πώωωωωωωωωωωπο πολύ δύσκολο φαίνεται!

Λοιπόν πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο στο καινούργιο μηχάνημα της γιατρού κι αυτό το σκατούλι για πρώτη φορά είχε σφηνώσει κάτω το κεφάλι του και ήταν γονατισμένο... φωτό από τη φάτσα του δεν μπορέσαμε να πάρουμε, μόνο τα προσόντα του πήραμε και το βεβαιώσαμε εντελώς πια... αγοράκι!

Ποια είχε Β' επιπέδου σήμερα? Να δώσει το παρών!:tongue: Εμείς για τον β επιπ. πάμε τέλος του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και με τη δική μας Β' επιπέδου.

512γρ η μικρή μας!! :)

Το πώς θα την κάνω μπάνιο με αγχώνει κι εμένα

πάρα πολύ ειδικά τις πρώτες μέρες μέχρι να πέσει ο ομφαλός.

Σε 3 μέρες στο μαιευτήριο τι θα μου πρωτοδείξουν;; Αλλαγή πάνας,

μπάνιο, ντύσιμο;; :?


eNortjKzUjK0NDE0slSyBlwwFZoC1w,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!

Σήμερα πέρασα μα πολυ δύσκολη μερα....

Ο Μικρός έκανε συνεχεια διαρροια, συνολικά πρέπει

να τον άλλαξα σήμερα καμια δεκαπενταρια φορές...

Το αποτέλεσμα ήταν να συγκαει...κ εχουμε κ

φοβερά κλάματα καθε φορα που αλλάζουμε πάνα...

τώρα εχω βάλει ξυπνητήρι στις 3 να σηκωθω να τον αλλάξω

για να μη μένει στα βρεγμενα κ γίνουν χειρότερα τα πράγματα....

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχές σας....

Καλώς όρισαν τα νεα κορίτσια....

Νεα απο β επιπέδου εχουμε??

Πάλι τα κορίτσια πέρασαν μπροστά ε?? ντέρμπι εχει γίνει....

Για τις κουνιες που λέτε κ μένα η δική μου ειναι απο

αυτές που ανεβοκατεβαίνει κ το στρώμα κ το κάγκελο...

το στρώμα το είχαμε ψηλα οταν ήταν νεογέννητο το μωρο κ

είχαμε κ το κάγκελο χαμηλά....τώρα που ζωηρεψε κ

χοροπηδαει μεσα στην κούνια κατεβασαμε το στρώμα

κ σηκωσαμε το κάγκελο....

Κατα τη γνώμη μου ειναι πρακτικό σύστημα...

Οσο για το μπάνιο κ εμεις στην αρχή που ήταν

νεογέννητο τον κάναμε μπάνιο στο νιπτηρα,

ο άντρας μου δηλαδή γιατι εγω φοβόμουν κ μονο στην ιδέα...

Μπανακι νομίζω χρησιμοποιήσαμε μετα το δευτερο μηνα...


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και με τη δική μας Β' επιπέδου.

512γρ η μικρή μας!! :)

Το πώς θα την κάνω μπάνιο με αγχώνει κι εμένα

πάρα πολύ ειδικά τις πρώτες μέρες μέχρι να πέσει ο ομφαλός.

Σε 3 μέρες στο μαιευτήριο τι θα μου πρωτοδείξουν;; Αλλαγή πάνας,

μπάνιο, ντύσιμο;; :?

Μπράβο πολυ καλα τα νεα....μια χαρα ειναι η μικρή......

Θα τα προλάβουν ολα μην αγχωνεσαι.....


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Lila pause μπραβο στη μικρουλα μεγαλωσε κι αυτη!

Κριμα skybeam που δεν ειδατε φατσουλα αλλα και η επιβεβαιωση

του φυλου δεν ειναι ασχημη! Να μου κανει καμια εκπληξη αυριο

το δικο μου στη β' εγκεφαλικο θα παθω...

Kittymaria φανταζομαι σου χει πει ο γιατρος για διατροφη

στη γαστρεντεριτιδα και για τους ηλεκτρολυτες ετσι?

Καλε γιατι αγχωθηκατε τωρα με το μπανιο?Δεν ειναι δυσκολο

στο νιπτηρα απλως θελει να παρεις το κολαι. Που το παιρνεις

γιατι οπως θα σας πει και ο παιδιατρος στην αρχη καθε φορα

που κανουν κακα (που ειναι σχεδον νερο και τα κανουν σε

καθε γευμα αρα 6-8 φορες τη μερα) δεν θα τα καθαριζετε

με μαντηλακια αλλα στο νιπτηρα!Οποτε μια απο αυτες τις φορες

θα λετε "δεν το πλενω ολοκληρο τωρα?"

Τα μωρα εχουν και το αντανακλαστικο του γραπωματος οποτε

γραπωνουν το μπρατσο της μαμας καθως το κανει μπανιο και

κατα καποιο τροπο σας βοηθαει. Στο μπανακι δεν μπορουν να

κατσουν τον πρωτο μηνα κι ας λενε τα μπανακια οτι ειναι απο

νεογεννητα γιατι δεν μπορουν να στηριξουν κεφαλακι ουτε το σωμα τους

καλα καλα οποτε αν το επιχειρησετε δεν θα μπορεσετε τελικα

να το κανετε μονες σας μπανιο θα πρεπει ενας να το κραταει!

Και στο κατω κατω μη σας αγχωνει το μπανιο τα μωρα μονο

ποπουλι λερωνουν και δε χρειαζεται καθε μερα μπανιο.....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

kittymaria, περαστικά!

Lila Pause είστε ροζ τελικά! :)

mariapap82 φαντάζομαι στο μπάνιο οι πρώτες 2-3 φορές θα είναι δύσκολες, μετά θα βρούμε το κόλπο, σωστά?

Καλημερίζω όλες!

Τα υπόλοιπα νέα μου από χτες είναι ότι η γιατρός μου βρήκε κάτι λευκά σημαδάκια στον πλακούντα οπότε κομμένα και τα λίγα τσιγάρα που έκανα. Απαγόρευσε και στον άντρα μου να καπνίζει μες στο σπίτι (που εμένα δεν με άκουγε όταν του έλεγα ότι με ενοχλεί).

Σήμερα είμαι άυπνη από το ροχαλητό του καλού μου, και μέσα στα νεύρα. Από προχτές που μπήκα στην 20ή εβδομάδα είμαι άρρωστη και με το στομάχι μου, καούρες, αναγούλες, δυσφορία, μου μυρίζουν άσχημα όλα... δηλαδή πράγματα πρωτόγνωρα για μένα που μέχρι σήμερα δεν τα είχα. Μέχρι και εμετό ήθελα να κάνω (και δεν τα κατάφερα). Σκυλομετάνιωσα που ήπια έναν καφέ, έγινα χειρότερα (μ' αφήνει έναν γαλλικό τη μέρα). Αντιμετωπίζω και δυσκοιλιότητα, νιώθω φουσκωμένη, μέσα στα νεύρα και άρρωστη! :( :(

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό το άγχος για το μπανακι αλλά θα δείτε οτι αν σας δείξει κάποιος πως πιανεις το μωρο, είναι ευκολο. Μια λαβή πρέπει να μάθετε και αυτο είναι όλο. Στο νιπτηρα είναι πολύ πιο ευκολο στην αρχή. Άσε που όπως είπε και η Μαρία θα τον συνηθίσουν το νιπτηρα απο το πλυσιμο στο πωπουδακι τους. Μωρομαντηλα εγω χρησιμοποίησα αφου ξεκινήσαμε στερεές τροφές και έγιναν και τα κακά πιο στερεά.

Kittymaria γρήγορα να γίνει καλά ο μικρουλης! Δύσκολα, ε; Αυτα με αγχωνουν περισσότερο απο το μπάνιο! Μπορεί να είμαι δευτερομανουλα άλλα χτυπά ξύλο απο τέτοια πράγματα άσχετη! Ο μικρός γενικα μας βγήκε αντοχής και πέρα απο λίγες μυξες ή λίγο βήχα δεν εχει πάθει κάτι άλλο. Φάρμακα δεν έχουμε χρειαστεί για την ώρα. Ούτε κάν αυτο που τραβάει τις μυξες δεν έχω χρησιμοποιήσει. Βέβαια δεν παει παιδικο, αλλά βρισκόμαστε με άλλα παιδάκια. Ουφ όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερά!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...