Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά γιατί να ζητήσεις καλύτερη τιμή χωρίς απόδειξη αφού διάβασα ότι αν το πασ στο ΙΚΑ σου πληρώνει 8 ευρώ κάνεις ένσταση και σου πληρώνει το υπόλοιπο άρα δεν συμφέρει χωρίς απόδειξη σωστά;;;

      Τι ακριβώς εννοείς? Η αυχενικη κοστίζει γύρω στα 120-150+, δεν εχω ακούσει να σου δικαιολογεί κάτι ο ΕΟΠΠΥ, πιθανόν να είναι αμελητέο το ποσό και αν δεν κόψεις απόδειξη να κερδίζεις παραπανω. Εσένα τι ποσό σου έχουν πει ότι δικαιολογειται? Και γιατί να γίνεται ένσταση αφού τα ποσά που δικαιολογουνται πάντα είναι συγκεκριμένα?

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Τουλαχιστον σας δινουνε και dvd! Εμας τιποτα!
Εμεις στην β΄επιπεδου ουτε dvd πηραμε ουτε 3D ειδαμε

Παρομοίως!

Μου δίνουν κι εμένα ένα dvd, βάζω να το δω και τι βλέπω:είναι παγωμένες εικόνες από τον υπέρηχο! Ούτε 3D και έγχρωμα και δεν συμμαζεύεται, αλλά αυτό το κλασσικο μαύρο του υπερήχου, καμιά 10αρία "πλάνα" που στα μισά δεν καταλαβαίνεις τι βλέπεις.....Βρε ούστ!

Ο σίδηρος που παίρνετε σας φέρνει δυσκοιλιότητα ή όχι;; Εμένα καθόλου και επίσης ενώ στην αρχή όταν πήγαινα τουαλέτα να ενεργηθώ, τα ... ήταν μαύρα και ήξερα ότι ήταν από το σίδηρο, τις τελευταίες μέρες όμως δεν είναι..... Μήπως δεν γίνεται σωστή απορρόφηση του σιδήρου από τον οργανισμό;;

Δεν ξέρω αν είναι από το σίδηρο, αλλά γενικά έχω αρκετή δυσκολία, ναι.

Επίσης κι εμένα δεν είναι πια όσο μαύρα ήταν στην αρχή.

[δεν τσέκαρα πάντα, να μην παρεξηγηθώ!από την εγκυμοσυνη και μετά, μην και δω τίποτα περίεργο]


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοιλιτσες!!

Η μεση μου με πεθαινειιιιιιιι αχχ!!!

Μου φαινεται θα βγαλω επιτελους το μαξιλαρι εγκυμοσυνης!!:rolleyes: Ο αντρας μου ουτε να το βλεπει δεν θελει...!!!Το μακροστενο εχω εγω...!!

Ειχα επισκεψεις το πρωι κ θα εχω κ παλι αργοτερα εκανα κ πολλες δουλιτσες αχχ!!

Εντομεταξυ χθες επεσε η μικρη μου απο την κουνια της!!:shock:

Δεν ξερω πως εγινε.. Πηδηξε?? Ευτυχως εχω παρκε κατω κ δεν ανοιξε το κεφαλι της!! Τι θα κανω με αυτο το παιδι???:| Ολο με τη ψυχη στο στομα ειμαι βρε κοριτσια!!:?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση::: Ο σίδηρος που παίρνετε σας φέρνει δυσκοιλιότητα ή όχι;; Εμένα καθόλου και επίσης ενώ στην αρχή όταν πήγαινα τουαλέτα να ενεργηθώ, τα ... ήταν μαύρα και ήξερα ότι ήταν από το σίδηρο, τις τελευταίες μέρες όμως δεν είναι..... Μήπως δεν γίνεται σωστή απορρόφηση του σιδήρου από τον οργανισμό;;

Συγγνώμη αν γίνομαι αηδιαστική μεσημεριάτικα.....:oops::oops::oops:

εγω εχω δυστυχως ...

αλλαξα 3 πολιβιταμινες τωρα κ τωρα με αυτες ειναι καπως καλυτερα η κατασταση.

στην αρχη κ εμενα ηταν πρασινα-μαυρα.τωρα οχι..

διαβασα κ για τον κολικο της Ξανθης!!:shock: τρομερο!!εχω παθει πολλες φορες στη ζωη μου κ ξερω τον πονο.. Να σε ρωτησω κατι Ξανθη? τωρα που το εφερε η κουβεντα!παντα ειχα στο μυαλο μου πως οι πονοι της γεννας θα ειναι κατι σαν αυτους του κολικου..:rolleyes: για πες μου.. ετσι ειναι ή πιο δυνατοι?

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ χθες επεσε η μικρη μου απο την κουνια της!!:shock: Δεν ξερω πως εγινε.. Πηδηξε?? Ευτυχως εχω παρκε κατω κ δεν ανοιξε το κεφαλι της!! Τι θα κανω με αυτο το παιδι???:| Ολο με τη ψυχη στο στομα ειμαι βρε κοριτσια!!:?:cry:

:shock::shock::shock::shock::shock:

Είναι ένας από τους νοητούς μου φόβους, το έχει πάθει ο γιος μιας φίλης μου σε παρόμοια ηλικία με τη δικιά σου και τρέχανε για κάτι εξετάσεις και να μην τον αφήσουνε να κοιμηθεί για κάποιες ώρες και δεν συμμαζεύεται!

Περαστικά με τη μέση (με το που διάβαζα τα αχχχ ένιωθα τον πόνο σου!)

Ελπίζω τουλάχιστον να είναι ευχάριστες επισκέψεις και να σε αποζημιώσουν για την κούραση;)


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοιλιτσες!!

Η μεση μου με πεθαινειιιιιιιι αχχ!!!

Μου φαινεται θα βγαλω επιτελους το μαξιλαρι εγκυμοσυνης!!:rolleyes: Ο αντρας μου ουτε να το βλεπει δεν θελει...!!!Το μακροστενο εχω εγω...!!

Ειχα επισκεψεις το πρωι κ θα εχω κ παλι αργοτερα εκανα κ πολλες δουλιτσες αχχ!!

Εντομεταξυ χθες επεσε η μικρη μου απο την κουνια της!!:shock:

Δεν ξερω πως εγινε.. Πηδηξε?? Ευτυχως εχω παρκε κατω κ δεν ανοιξε το κεφαλι της!! Τι θα κανω με αυτο το παιδι???:| Ολο με τη ψυχη στο στομα ειμαι βρε κοριτσια!!:?:cry:

πως επεσε καλε?

αχ αυτα τα παιδια ωρες ωρες ειναι σαν να εχουν μοναδικο τους στοχο να χτυπησουν!

με την μεση υποφερω και εγω...αρχισε...με πιανει ισχυο και δεν μπορω ουτε να περπατησω!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock::shock::shock::shock::shock:

Είναι ένας από τους νοητούς μου φόβους, το έχει πάθει ο γιος μιας φίλης μου σε παρόμοια ηλικία με τη δικιά σου και τρέχανε για κάτι εξετάσεις και να μην τον αφήσουνε να κοιμηθεί για κάποιες ώρες και δεν συμμαζεύεται!

Περαστικά με τη μέση (με το που διάβαζα τα αχχχ ένιωθα τον πόνο σου!)

Ελπίζω τουλάχιστον να είναι ευχάριστες επισκέψεις και να σε αποζημιώσουν για την κούραση;)

skoyntoufla μου , μου ειχε πεσει η μικρη κ απο το δικο μου κρεββατι οταν ηταν 10 μηνων..γυρισα ενα δευτερολεπτο απο την αλλη κ την βρηκα στο πατωμα!!:shock: εκει να δεις σοκ που επαθα!!! εκλαιγε...ετρεχαν αιματα απο το στομα..στραβωσε το μπροστινο της δοντι..:shock:αστα..εχασα 10 χρονια απο τη ζωη μου εκεινη τη μερα!! αχχ κοριτσια να προσεχετε πολυ.. εγω ολη μερα την προσεχω παρα πολυ..αλλα ειναι πολυ σκανταλιαρα..κ στεναχωριεμαι.. ενα δευτερολεπτο να μην προσεξω κ κατι θα παθει!! αφου καποιες φορες σκεφτομαι τι θα λενε οι αλλοι για εμενα? δεν την προσεχει καθολου κ ολο χτυπαει?:|:cry: ουφ!! ημουν παντα τοσο χαλαρη αλλα απο τοτε που περπατησε εγινα ψυχωτικη απο το φοβο μην μου παθει κατι!!:|

Link to comment
Share on other sites

πως επεσε καλε?

αχ αυτα τα παιδια ωρες ωρες ειναι σαν να εχουν μοναδικο τους στοχο να χτυπησουν!

με την μεση υποφερω και εγω...αρχισε...με πιανει ισχυο και δεν μπορω ουτε να περπατησω!

δεν ξερω..ακουσα μονο το μπαμ!!:shock:

ποναω κ εγω καπου.. πισω στον πωπω αριστερα καπου.εκει ειναι το ισχυο? αμα με πιασει δεν μπορω να περπατησω, να κατσω..:|

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι με τη μέση όλες ρε κορίτσια;;; Από το βάρος της κοιλιάς; Εγώ δεν έχω πρόβλημα, να το περιμένω αργότερα;;;

αλλες κοπελες που ξερω δεν πονεσανε ποτε..

εγω κ την πρωτη φορα κ τωρα υποφερω!! μεση κ πλατη.

Link to comment
Share on other sites

skoyntoufla μου , μου ειχε πεσει η μικρη κ απο το δικο μου κρεββατι οταν ηταν 10 μηνων..γυρισα ενα δευτερολεπτο απο την αλλη κ την βρηκα στο πατωμα!!:shock: εκει να δεις σοκ που επαθα!!! εκλαιγε...ετρεχαν αιματα απο το στομα..στραβωσε το μπροστινο της δοντι..:shock:αστα..εχασα 10 χρονια απο τη ζωη μου εκεινη τη μερα!!

αφου καποιες φορες σκεφτομαι τι θα λενε οι αλλοι για εμενα? δεν την προσεχει καθολου κ ολο χτυπαει?:|:cry:

Εδώ έχασα εγώ χρόνια που μόνο μου το διηγήθηκες!

Πάντως δεν ξέρω άνθρωπο που να μην του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με το μωράκι του και να μη σκέφτεσαι χαζά, τι θα πουν οι άλλοι και τέτοια, έχεις που έχεις τις έννοιες σου σαν μαμά, θα'χεις και την έννοια των αλλονών?

Αυτό που λένε πάντως οι έμπειροι για να ξε-αγχώνουν τους υπόλοιπους είναι ότι τα μωρά είναι φτιαγμένα με προδιαγραφές να αντέχουν τους νέους γονείς! Καλό? Βασικά ...μακάρι!


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστιανα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Κ εγω το ίδιο άγχος εχω τωρα που περπάτησε κ

εχει αρχίσει να σκαρφαλώνει όπου βρει...

Ασε τους άλλους α λένε οτι θέλουν...

Καλα λεει η skountoufla...

Οσοι εχουν παιδια ξέρουν οτι σε κλάσματα δευτερολέπτου

μπορεί να πέσουν...

Απο μέση υποφερω κ εγω...κ ειδικά αν κουραστω κάπως...

Γιωτα δεν ειναι απαραίτητο οτι θα σε πιάσει...

εύχομαι να μη σε πιάσει πάντως...


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς θα πληρώσουμε β επιπέδου πάντως 80 ευρώ χωρίς dvd όμως στο ΛΗΤΩ.

Χριστιάνα εμένα η μικρή έκανε έλξεις και πήδαγε πάνω από το σηκωμένο κάγκελο της κούνιας και ήταν ο βασικός λόγος που την έχω σε κρεβάτι από τότε.Τουλάχιστον από το κρεβάτι κατεβαίνει και δεν κοψοχολιάζω.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά αγχώθηκα με τις πάνες και τη μυρωδιά τους... τι θα κάνω εγώ που δεν έχω μπαλκόνι?

Αναγκαστικά θα έχω το σύστημα απόρριψης στο μπάνιο και το παράθυρο του μπάνιου μονίμως ανοικτό, ε? Θα μυρίζει άσχημααααααα :cry::cry::cry::?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χριστιάνα προσωπικά πόνεσα περισσότερο στην καισαρική με τον κολικό παρά όταν γέννησα φυσιολογικά.Και το κυριότερο για μένα ήταν ότι όσο και αν πόνεσα στον φυσιολογικό με το που γέννησα ήμουν μια χαρά σαν μηδέποτε γενόμενο και μπορούσα να κάνω τα πάντα ενώ στην άλλη περίπτωση πονούσα μετά και για καμιά 10αρια μέρες δεν μπορούσα να κάνω και πολλά αλλά κυρίως τις 2 πρώτες τίποτα. Και για εμένα που έχω το παιδί δίπλα μου από την αρχή όλη μέρα ήταν πολύ δύσκολο.

Skybeam στην αρχή ειδικά όσα πίνουν μητρικό γάλα δεν μυρίζουν άσχημα τα κακά μπορείς να τα μαζεύεις σε μια τσάντα και να τα πηγαίνεις στα σκουπίδια πιο συχνά από μια φορά την μέρα ανά 2 πάνες πχ.Τώρα από τον χειμώνα και μετά που θα φάνε κιόλας κάτι θα βρεις τα σκουπίδια τώρα που τα έχεις στο σπίτι μέσα;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Skybeam στην αρχή ειδικά όσα πίνουν μητρικό γάλα δεν μυρίζουν άσχημα τα κακά μπορείς να τα μαζεύεις σε μια τσάντα και να τα πηγαίνεις στα σκουπίδια πιο συχνά από μια φορά την μέρα ανά 2 πάνες πχ.Τώρα από τον χειμώνα και μετά που θα φάνε κιόλας κάτι θα βρεις τα σκουπίδια τώρα που τα έχεις στο σπίτι μέσα;

Ναι! Αλλά είναι ένας μικρός κάδος που χωράει πολύ μικρή σακκούλα σκουπιδιών, λίγο μεγαλύτερη από τις σακκούλες για τους κάδους των γραφείων, και αλλάζεται δυο φορές τη μέρα. Σκέφτηκα να έχουμε τον κάδο απόρριψης της πάνας ακριβώς έξω από την εξώπορτα... και κάθε φορά που βγαίνουμε να παίρνουμε τη σακκούλα να τη βγάζουμε έξω. Εξάλλου κανείς δεν πρόκειται ν' ασχοληθεί, μια κοπέλα που μένει στην άλλη άκρη φεύγει πρωί και γυρίζει βράδυ οπότε μάλλον δεν θα ενοχλήσω κανέναν απ' τη στιγμή που θ' αλλάζεται τακτικά. Αγχώθηκα προς ώρας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...