Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι φωτογραφίες που βάζετε είναιι τέλειες!!!

Με εχετε ξεμυαλίσει!!! αχαχαχαχχααχχα!!!

Θα σας βαζω ιδέες διακόσμησης όσο πιο απλές γίνεται οι οποίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως υπέροχα δώρα handmade!!!

Λοιπόν πολύ ωραίο δώρο το οποίο το πρόσφερα μετά από ένα γεύμα στο σπίτι με στενούς φίλους τις ημέρες των Χριστουγέννων...

Paper_Crafts_for_Christmas_-_Advents_Calendar_with_Clay_Pot_Trees_2.jpg

Είχα βέβαια τα ειδικά κοπτκά για χιονόστιβάδες!!

Με ένα γλαστράκι σε ότι μεγεθος εσείς επιθυμείτε και απλό χαρτί κάνσον από πάνω!!

Πρόσθεσα μέσα κουραμπιεδάκια που έφτιαξα...το σκέπασα...τα τυλιξα σε μια ζελατίνα με ένα υπέροχο φιόγκο από πάνω και με το όνομα του καθενός σε μια ταμπελίτσα!!!

Πολύ οικονομική λύση!!!

Δεν υπάρχει!!

Και το χρησιμοποιεί το πρόσωπο που το κάνετε δώρο για διακοσμητικό στοιχείο!!

όχι πείτε μου!!!!

Λατρεύω τα Χριστούγενναααααα!!!!

:)))))

τελεια ιδεα!

γεια σας κοριτσια!

εδω ειμαι κι εγω σας διαβαζω καθε μερα και παιρνω ιδεες για τα χριστουγεννα!

δειτε τι βρηκα κι εγω εδω για να φτιαξουμε ενα οικονομικο κι ομορφο στεφανι απο φιογκακια!http://http://supermomrocks.wordpress.com/2012/11/13/%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%86%CE%B9%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%BF/

εχει φοβερες ιδεες!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα χριστουγεννιατικα κοριτσια!!!

mommyart πολυ ομορφες και χαριτωμενες δημιουργιες!Υπεροχα δωρα για παιδακιαααα...μικρα και μεγαλα!!!Και τα μπισκοτακια σου....μεχρι εδω εφτασε η μυρωδια τους!!!!Γιαμιιιι:D

taz18 τι φοβερες ιδεες ειναι αυτες που εχεις εσυ παιδακι μου!!!!Ευγε!Τοσο μα τοσο συντονισμεναααα!

Οι ετικετες ειναι ΤΕΛΕΙΕΣΣΣΣ!!!!Βαζω μελανι και εκτυπωνω!!!!

Αχχχχ,τυχερες εσεις που ειστε σε μεγαλες πολεις!!!Βλεπετε και καμια εκδηλωση τετοιες μερες!:tongue:

Εδω στην Κοζανη ρε κοριτσια,δεν κουνιεται φυλλο τις γιορτες!Στολιζουν ενα ψευτοδεντρακι στην πλατεια και τιποτε αλλο!Κριμαααα!

Ευτυχως η Θεσσαλονικη ειναι μολις 1 ωρα,εχω και το πατρικο εκει και θα μπορεσω να δω και να γευτω χριστουγεννα!!!

http://www.oneiroupolh.gr/ksanagisi.html.....και φετος...!!!!!!!!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ενα τραγουδακι που μου ελεγε η γιαγιακα μου οταν ημουν μικρουλα....

Πανε 3 χρονια που την εχασα,λιγες μερες πριν τα χριστουγεννα....:(

:D Ξερω ομως πως ειναι καλα....

"ΑΓΙΕ ΜΑΣ ΒΑΣΙΛΗ"

Άγιε μας Βασίλη τραγουδούν τα χείλη να καλωσορίσεις τα καλά παιδιά που σε περιμένουν με ανοιχτή καρδιά, με ανοιχτή καρδιά.

Τα άσπρα σου τα γένια μοιάζουν ασημένια,φόρεσε τη κάπα κι' είναι παγωνιά και έλα με τα δώρα με καλή καρδιά, με καλή καρδιά.

Μέσα στη σακούλα,θα τα φέρεις ούλα σύκα και καρύδια πίτες πιο γλυκές, κούκλες, παιχνιδάκια και πολλές ευχές,και πολλές ευχές!!

santac1.gif


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα χριστουγεννιατικα κοριτσια!!!

mommyart πολυ ομορφες και χαριτωμενες δημιουργιες!Υπεροχα δωρα για παιδακιαααα...μικρα και μεγαλα!!!Και τα μπισκοτακια σου....μεχρι εδω εφτασε η μυρωδια τους!!!!Γιαμιιιι:D

Καλησπέρα Χριστουγενιατικο κορίτσι!!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! :*

Σε 33 μέρες Χριστούγεννα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η βασιλόπιτα που κάνω εγώ κορτσάκια μου και είναι απλή και τέλεια....

Όποια την δοκιμάσει θα με θυμηθεί....

Βασιλοπιτα απο την Τηνο

Συστατικά συνταγης

- 250 γρ. φρεσκο βουτυρο

- 2 φλιτζάνια τσαγιού ζαχαρη

- 6 αβγά

- 1 φλιτζάνι τσαγιού γάλα

- 1⁄2 κιλό αλευρι

- 1 ποτήρι κρασιου κονιακ

- ξυσμα ενος πορτοκαλιου

- λίγη κανέλα, λίγη βανίλια

- 1 κουταλάκι γλυκού μπεικιν παουντερ

Οδηγίες παρασκευής συνταγης

Χτυπαμε το βουτυρο με τη ζαχαρη μεχρι το μειγμα να γινει λειο. Στη συνεχεια προσθετουμε ενα ενα τα υπολοιπα υλικα και ανακατευουμε μεχρι το μειγμα να γινει ομοιομορφο. Βουτυρωνουμε ενα ταψι, ριχνουμε τη βασιλοπιτα, προσθετουμε το νομισμα και ψηνουμε σε μετριο φουρνο μια ωρα περιπου.

Link to comment
Share on other sites

τελεια ιδεα!

γεια σας κοριτσια!

εδω ειμαι κι εγω σας διαβαζω καθε μερα και παιρνω ιδεες για τα χριστουγεννα!

δειτε τι βρηκα κι εγω εδω για να φτιαξουμε ενα οικονομικο κι ομορφο στεφανι απο φιογκακια!

εχει φοβερες ιδεες!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! ;)

Δεν ανοίγει το link :| .


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...