Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

catering....sos


athinais

Recommended Posts

καλησπερα!!!!θα ηθελα την βοηθεια σας!!!παντρευομαι τον σεπτεμβριο και ειμαι ετοιμη να κλεισω ενα κτημα απο τα ks kthmata!!!ξερει καποια κοπελα κατι να μου πει τις εντυπωσεις της απο τα ks για το φαγητο για την οργανωση τους...???οτιδηποτε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια, θα ηθελα και εγω την γνωμη σας για καποιο catering για την βαφτιση της μικρης μου, εχω καποιο υπ΄οψιν που εχουμε κανει και αλλες εκδηλωσεις αλλα θα ηθελα να παρω προσφορα και απο αλλα......

athinais, το συγκεκριμενο catering δεν το ειχα ξανακουσει, ριξε μια ματια και στο χρυσοβιτσιωτη κτημα που ειναι πολυ ωραιο.....η ωρα η καλη να ειναι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, θα ηθελα και εγω την γνωμη σας για καποιο catering για την βαφτιση της μικρης μου, εχω καποιο υπ΄οψιν που εχουμε κανει και αλλες εκδηλωσεις αλλα θα ηθελα να παρω προσφορα και απο αλλα......

athinais, το συγκεκριμενο catering δεν το ειχα ξανακουσει, ριξε μια ματια και στο χρυσοβιτσιωτη κτημα που ειναι πολυ ωραιο.....η ωρα η καλη να ειναι!!!!!!

καλημέρα,σου προτείνω ανεπιφύλακτα τον Μπεγνή.Τον έχω δοκιμάσε πολλές φορές και στις βαπτίσεις τις δικές μου αλλά και σε φίλους που τους τον έχω προτείνει.Πολύ ωραίο φαγητό,εξυπηρέτηση souper, και από τιμές νορμάλ.Ούτε πολύ ακριβό ούτε πολύ φθηνό.Έχει site http://www.begniscatering.gr/ .Άμα θέλεις έχω και για μπομπονιέρες και προσκλητήρια επίσης να σου προτείνω

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι παντρευτήκαμε κ εμείς κ κάναμε πάρτυ στην παραλία με catering κ είχαμε το Ελληνικό Παραδοσιακό!Το συστήνω ανεπιφύλακτα κ από ποιότητα κ από οικονομία!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

goldy213, σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, γιατι οχι θα το κοιταξω.

swanocean, αυτο το catering εννουσα οταν ελεγα οτι εχουμε κανει πολλες εκδηλωσεις, οντως ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι και απο το φαγητο και απο το service και απο τις τιμες, ηδη ετοιμαζουν προσφορα, απλως ηθελα να παρω και αλλες προσφορες για να δω τι παιζει στην αγορα.....εμεις εχουμε κανει τον γαμο μας , το κρεβατι μας, την βαφτιση του πρωτου, το κρεβατι και την βαφτιση της κουνιαδας μου, και το κρεβατι της ξαδερφης μου, ασε σου λεω ποιο δοκιμασμενο δεν γινεται.....χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλημέρα,σου προτείνω ανεπιφύλακτα τον Μπεγνή.Τον έχω δοκιμάσε πολλές φορές και στις βαπτίσεις τις δικές μου αλλά και σε φίλους που τους τον έχω προτείνει.Πολύ ωραίο φαγητό,εξυπηρέτηση souper, και από τιμές νορμάλ.Ούτε πολύ ακριβό ούτε πολύ φθηνό.Έχει site http://www.begniscatering.gr/

Τον Μπεγνή τον συστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα! Καταπληκτικό φαγητό, άψογη εξυπηρέτηση, καλές τιμές. Επίσης είναι πολύ συνεννοήσιμοι, δεν χρειάζεται να ανησυχήσεις για τη λεπτομέρια, ένα πράγμα θα πεις και θα το κάνουν με το παραπάνω.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια επειδη το εψαξα και εγω λιγο το θεμα με τα catering για τη βαπτιση του γιου μου που θα γινει το Μαιο, δεν ειναι πολυ τσιμπημενες οι τιμες για catering εξω απο την εκκλησια??Η πιο φτηνη τιμη που βρηκα(για ενα νορμαλ μενου) εβγαινε συνολο μαζι με φ.π.α και σερβιτορους (γιατι και αυτα μεσα στην τιμη πρεπει να υπολογιζονται και ας τα λενε ξεχωριστα!) γυρω στα 13 ευρω το ατομο..δεν ξερω αν εγω εχω αυτη την αποψη αλλα μου φαινονται παρα πολλα για μιση ώρα που θα κατσει ο αλλος εξω απο την εκκλησια και 2-3 πραγματακια που θα δοκιμασει(γιατι δεν μιλαμε για κανονικο φαγητο φυσικα...fingerfood!)Σου λενε αρχικα 9 ευρω το ατομο,αλλα αν τα υπολογισεις ολα μαζι με φ.π.α και σερβιτορους που πρεπει να παρεις υποχρεωτικα τουλαχιστον 2 με 70Ε τον καθενα, φτανουμε γυρω στα 13Ε τελικα...Ασε που και απο την εκκλησια μας ειπαν οτι αν κανουμε catering τελικα θελουν και αυτοι το 50αρικακι τους για το χωρο...ξεχωριστα βεβαια απο τα υπολοιπα που θα ζητησουν απο τους κουμπαρους για τη βαπτιση....Με τετοια κριση και συνεχιζουν να εχουν ολοι τρελες απαιτησεις...και μετα παραπονιουνται οτι δεν εχουν δουλεια..


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για την εκκλησία δεν μπορώ να σχολιάσω (αν και φαντάζομαι το να χρησιμοποιήσεις τον προαύλιο χώρο είναι ένα έξοδο γι' αυτούς, το οποίο κάπως πρέπει να καλυφθεί) αλλά 13 ευρώ το άτομο συνολική τιμή για μπουφέ μου φαίνεται αρκετά καλή. Γιατί λες ότι ο κόσμος θα κάτσει μόνο μισή ώρα; Εγώ θα υπολόγιζα μίνιμουμ ένα δίωρο.

Η εναλλακτική είναι να σερβίρεις μόνο γλυκό ή παγωτό, οπότε σου έρχεται πολύ φθηνότερο το πακέτο.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κι εγω 2 φορες που εχει τυχει να παω σε βαπτιση με catering εξω απο την εκκλησια μιση ώρα εμεινα..δεν νομιζω οτι ειναι ευκολο να κατσει καποιος 2 ωρες ορθιος εξω απο την εκκλησια μετα και απο 1 ώρα βαπτισης..Τωρα για την εκκλησια δεν νομιζω οτι εχουν κανενα εξοδο οι ιδιοι για να σου "νοικιαζουν" το προαυλιο..Το catering φευγοντας αφηνει το χωρο πεντακαθαρο..Ετσι κ αλλιως έχουν ζητησει ηδη ταριφα 180Ε απο τους κουμπαρους..Νομιζω οτι ειναι ήδη υπερκαλυμμενοι...


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν το κάνεις τελείως ορθάδικο, συμφωνώ ότι ο κόσμος δεν θα κάτσει πολύ, οπότε στη θέση σου δεν θα έβγαζα μεζεδάκια, μόνο γλυκό. Για να πεις ότι σερβίρεις φαγητό, έστω μεζεδάκια, θα πρέπει να υπάρχει καμιά καρέκλα για τους μεγαλύτερους, ροτόντες στήριξης, ίσως και κανένα τραπέζι - κάπου τέλος πάντων να ακουμπήσεις όσο τρως.

Σχετικά με τα έξοδα της εκκλησίας, το δικό μας catering χρησιμοποίησε εξωτερικές πρίζες και τράβηξε ρεύμα από την εκκλησία. Και παρότι κάποια catering αναλαμβάνουν τον καθαρισμό του χώρου, δεν είναι πάντα έτσι. Επίσης κάποιες εκκλησίες σου δίνουν τραπέζια και τραπεζομάντηλα αν χρειάζεσαι. Αν εσύ δεν χρειάζεσαι τίποτα απολύτως και αναλαμβάνεις τον καθαρισμό, μπορείς να το διαπραγματευτείς με τους παπάδες ώστε να μην πληρώσεις ή να πληρώσεις λιγότερα. Άμα θέλουν μπίζνα, ας δεχτούν και τη διαπραγμάτευση.

Αλλιώς αλλάζεις εκκλησία και βρίσκεις μια οικονομικότερη.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και εγω με την xanp, να πατε σε ενα μαγαζι, ή αλλιως παρε τα πιο κοντινα σου ατομα και κανε την κατασταση στο σπιτι με finger food.

στο κρεβατι της ξαδερφης μου ειχε ερθει catering με δυο σερβιτορους , με φαγητο και ποτα, και οταν τελειωσαμε μαζεψανε και την παραμικρη χαρτοπετσετα, θελω να πω οτι δεν θα κουραστεις στο να εξυπηρετεις, εσυ θα ευχαριστηθεις την βαφτιση σαν να εισαι καλεσμενη....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το καθιστό σε εστιατόριο ή ταβέρνα σου έρχεται φτηνότερο από το catering, το οποίο σε καμία περίπτωση δεν είναι οικονομική λύση. Catering κάνεις επειδή βολεύει ή επειδή δεν έχεις άλλη εναλλακτική, όχι επειδή θα σου έρθει φτηνότερα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις που ψαχναμε αρχικα για μαγαζι είχαμε βρει τιμη 13Ε το ατομο με κανονικο μενου(σαλατες,ορεκτικα,κυριως πιατο,ποτα) και ζωντανη μουσικη(θα ειχε 3-4 ατομα που θα παιζανε ρεμπετικα), σε μαγαζι με ωραιο φαγητο(εχω παει απειρες φορες για φαγητο εκει παλια) που πριν καποια χρονια ήταν και αρκετα τσιμπημενο στις τιμες, αλλα δυστυχως λογω πενθους, τελικα δεν θα μπορεσουμε να παμε σε μαγαζι...ετσι σκεφτηκα το catering εξω απο την εκκλησια(απο την αποψη οτι δεν θα εμεναν εντελως ακεραστοι οι καλεσμενοι) αλλα οταν ειδα οτι βγαινει τελικα ιδια τιμη ανα ατομο με το μαγαζι που θα προσφερε ενα σωρο πραγματα, μου φανηκε κοροιδια εντελως..Τελικα αποφασισαμε σπιτι να το κανουμε..θα μαζευτουμε μονο οικογενειες και κουμπαροι και θα ψησουμε...Ετσι κ αλλιως η βαπτιση ειναι 5 το απογευμα οποτε χαλαρα και με την ησυχια μας θα ψησουμε μετα και θα κανουμε και τον χαβαλε μας και το μωρο θα μπορει να κοιμηθει και ανετα μεσα στο δωματιο οταν κουραστει..

Υ.Γ. την εκκλησια την αλλαξα 3 φορες λογω των χρηματων που ζητουσαν,γιατι δεν ηθελα να φερω και σε δυσκολη θεση τον κουμπαρο να αναγκαστει να δωσει τοσα χρηματα για την εκκλησια(γιατι αλλο να σου πουν ασε οτι νομιζεις και να αφησει ο αλλος οτι μπορει σε αυτους τους δυσκολους καιρους και αλλο να ζητανε ταριφα και με υφακι κιολας!!--στην τελικη μυστηριο ειναι, οχι happening.. αλλα δυστυχως σε ολες ζητανε πανω κατω τα ιδια, 10ε πανω 10ε κατω..οποτε αναγκαστικά παραμειναμε στην τελευταια εκκλησια γιατι δεν ειχε νοημα να ψαχνουμε..


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...