Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Οδηγίες & tutorials


Recommended Posts

Για να βοηθήσουμε τις γυναίκες που έχουν μια καλή επιχειρηματική ιδέα, αλλά δεν έχουν γνώση κάποιων βασικών διαδικασιών:

Ας συγκεντρώσουμε υλικό, που να απαντά σε κάποια βασικά ερωτήματα

(τα γράφω στην σειρά τυχαία ότι μου έρχεται, αν μπορείτε συμπληρώστε βασικά ερωτήματα που θα ήταν καλό να απαντηθούν,

και μετά σιγά σιγά ένα ένα τα καλύπτουμε)

τι να προσέξει μια νέα γυναίκα επιχειρηματίας?

πότε πρέπει να δημιουργήσει μια επιχείριση και να κάνει έναρξη εργασιών?

πώς κόβεται ένα τιμολόγιο?

πώς συμπληρώνονται κάποια βασικά έντυπα?

Ο νόμος τι επιτρέπει προ της δημιουργίας επιχείρισης? (για γυναίκες που πωλούν προιόντα χειροποίητα πχ)

Τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να ανοίξει μια γυναίκα μια επιχείριση με το λιγότερο δυνατό κόστος,

και μετά, τι υποχρεώσεις έχει?

τι μπορεί απο όλα αυτά να γίνει απο το σπίτι.

Επεξεργάστηκαν by Μαρια Στυλιανακη

 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και συγχαρητηρια για τα θεματα που καθε φορα προσεγγιζετε με μοναδικο τροπο...νομιζω ειναι ολα σωστα αυτα που αναφερατε αλλα πρωτα χρειαζεται μια ερευνα αγορας...για το ποσο εμπορευσιμη ειναι μια περιοχη και ποιο ειδος επιχειρησης θα μπορουσε να ηταν κερδοφορο...

Link to comment
Share on other sites

Δε φαντάζεστε πόσο χάρηκα που είδα ότι γίνεται άνοιγμα τέτοιου θέματος. Έπεσε σαν μάννα εξ ουρανού για μένα τη στιγμή που ήθελα πολύ να βρω τρόπο να δημιουργήσω δική μου επιχείρηση κυρίως μέσω internet. Περιμένω με ανυπομονησία να δώσετε τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να μαι και γω εδώ.

Ομολογουμένως κάτι που δε περίμενα ποτέ.

Εχω κάνει την έρευνα αγοράς μου, ξέρω σε τι δύσβατα μονοπάτια σκοπεύω να μπω -αν το τολμήσω τελικά, είμαι σε στάδιο συλλογής πληροφοριών και ψαξιματος-, αλλά για το παιδί μου όλα!

Φίλη Eviri από τα ξένα, και συ τα ίδια???;)


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηoney αυτό θα γίνει όταν έρθω Ελλάδα γιατί εδώ που είμαι αν περιμένω να κάνω δουλειά και μάλιστα να χρησιμοποιήσω και υπηρεσίες του ταχυδρομείου σώθηκα. Δυστυχώς λόγω της δυσκολίας της χώρας δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ ωραίο θέμα, Πρώτα πρέπει οπώς δίποτε να γίνει μια έρευνα αγοράς, και

μετά ενα κάλο business plan.

Οταν φτιάχνεις χειροποιήτα μπορεί να τα πουλήσεις απο το σπιτι χρησημοποιόντας facebook και blogs.

Eviri απο πού είσαι ?

:)

Link to comment
Share on other sites

koukmak μέχρι τώρα είναι καλά. Βέβαια η ζωή είναι εντελώς διαφορετική από την Ευρώπη κι έχει πολλές δυσκολίες και απαγορεύσεις. Αλλά εγώ καταφέρνω να περνάω καλά και σ' αυτό με βοηθάει το γεγονός ότι βρίσκομαι ανάμεσα σε έλληνες και ότι γεμίζω τη μέρα μου με πολλές ασχολίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 11 months later...
Πολύ ωραίο θέμα, Πρώτα πρέπει οπώς δίποτε να γίνει μια έρευνα αγοράς, και

μετά ενα κάλο business plan.

Οταν φτιάχνεις χειροποιήτα μπορεί να τα πουλήσεις απο το σπιτι χρησημοποιόντας facebook και blogs.

Eviri απο πού είσαι ?

:)

Φτιάχνω διάφορα χειροποίητα πράγματα και σκέφτομαι να τα πουλάω.

Ομως τι γίνεται με εφορίες κλπ?

Για να πουλήσεις μέσω ιντερνετ πρέπει να κάνεις έναρξη στην εφορία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

και εγώ έμενα Σαουδική Αραβία έξι χρόνια,μήπως γνωριζόμαστε?

Ωπ!!!!!!!!! Λες να σε έχω δει από κοντά; Αλλά πάλι, δεν έχω γνωρίσει καμμιά γυναίκα με το όνομα Δανάη (εκτός αν το nickname σου δεν είναι το δικό σου όνομα). Ποιες χρονιές βρισκόσουν εκεί; Εγώ ήμουν από το 2007 και γύρισα το καλοκαίρι 2010.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...