Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ


suzie-Q

Recommended Posts

Πριν ξεκινησω να γραψω την ιστορια μου το σκεφτηκα παρα πολύ.Αφ ενός γιατι δεν μ αρεσει να κακολογω κανεναν κι αφ ετερου γιατι δεν μ αρεσει να κοιταζω πισω.Θεωρω όμως ότι πρεπει να ακουγονται ολες οι αποψεις και εμπειριες και οι καλες αλλα κυριως οι ασχημες.Δεν θα μακρυγορησω για το πώς εφτασα στην εξωσωματικη απλα θα αναφερω τα κυριοτερα.Εδω και 5,5 χρονια προσπαθουμε για παιδακι.Μετα από πολλες εξετασεις,1 σπερματεγχυση και 2 σαλπιγγογραφιες ειχαμε απελπιστει διοτι δεν βρισκαμε που είναι το προβλημα.Οι γιατροι ειχαν αποκλεισει την εξωσωματικη γιατι παθαινα φλεγμονες και υπερδιεγερση ακομη και με χαμηλη δοση σερπαφαρ.Να σημειωσω εδώ ότι ο γιατρος μου είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ πρωτα και υστερα γιατρος και το λεω αυτό γιατι παντα επαιρνε δευτερη καιτριτη γνωμη από πιο εμπειρους γιατρους μηπως και κατι μας εχει ξεφυγει.Σε καποια στιγμη και πανω σε μια τρελα αποφασισαμε να κανω άλλη μια σαλπιγγογραφια για να βεβαιωθουμε ότι οι σαλπιγγες ηταν διαβατες (στις προηγουμενες φαινοταν ότι ναι μεν ηταν κλειστες αλλα ανοιξαν με το σκιαγραφικο) .Τελικα αποδειχτηκε ότι ειχαν φραξει τελειωςκαι τοτε συνειδητοποιησαμε ότι οι φλεγμονες προερχοταν από τις σαλπιγγες και όχι από τα φαρμακα και ειλικρινα ειπαμ,ε ολοι επιτελους εχουμε καπου να πατησουμε ώστε να προχωρησουμε σε εξωσωματικη και να μην χανουμε χρονο.Ολα αυτά εγιναν περυσι που ημουν σε ηλικια 34 ετων.Ετσι ξεκινησαμε την διαδικασια της πρωτης εξωσωματικης το Φλεβαρη του 12 με κοντο πρωτοκολλο αρβεκαπ και πουρεγκον 150 δοση χαμηλη γιατι φοβομασταν για υπερδιεγερση.Δυστυχως δεν την γλιτωσα αλλα καταφεραμε να παρουμε 9 ωαρια από τα οποια επιβιωσαν τα 3 και μου τα μετεφεραν και τα 3.Στην ωοληψια όμως ειδαν υδροσαλπιγγα και οι γιατροι ηταν επιφυλακτικοι για το αν επρεπε να προχωρησουμε στην εμβρυομεταφορα.Ο δικος μου γιατρος ηταν καθετος,να κανουμε πρωτα λαπαροσκοπηση και υστερα εμβρυομεταφορα.Ο εξωσωματικος όμως στο κεντρο το πηρε πανω του λεγοντας ότι ειχε κι άλλες περιπτωσεις με υδροσαλπιγγα και τα καταφεραν.Και φοβοταν κιολας μηπως δεν επιβιωσουν τα εμβρυα μου κατά τη διαδικασια της αποψυξης αν τελικα τα καταψυχαμε.Ηταν λοιπον μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.Τελικα αποφασισαμε από κοινου ολοι και λαμβανοντας υπ οψιν ολες τις πιθανοτητες να προχωρησουμε κι ότι είναι να γινει ας γινει.Πραγματι προχωρησαμε σε εμβρυομεταφορα,εκανα χοριακη η οποια ναι μεν ηταν χαμηλη αλλα ηταν θετικη,ειδαμε σακους αλλα δυστυχως ανοιξε η υδροσαλπιγγα κι αρχισε να μου τα σκοτωνει ένα ένα.Στις 5,5 εβδομαδες τελειωσαν όλα.Μετα από αυτό εκανα λαπαροσκοπηση με τον γιατρο μου και μου αφαιρεσε και τις δυο σαλπιγγες γιατι ηταν σε τοσο τραγικη κατασταση που φοβηθηκε να τις φραξει απλα.Μετα από αυτό συνεβησαν διαφορα γεγονοτα ασχημα στη ζωη μου που η ψυχολογια μου δεν μου επετρεπε να ξανακανω προσπαθεια αμεσα.Φετος τον Ιανουαριο αποφασισα να ξαναπροσπαθησω.Ο γιατρος μου επειδη φοβηθηκε την υπερδιεγερση μου προτεινε να κανουμε μακρυ πρωτοκολλο να το εχουμε ελεγχομενο για να μην παθω υπερδιεγερση παλι κι ας καναμε περισσοτερες μερες,δεν κολλαμε σ αυτό.Πραγματι εκανα καταστολη με αρβεκαπ και διεγερση με γκοναλ ξεκινωντας με χαμηλες δοσεις και αυξανοντας ανα 3 μερες.Οταν συζητησαμε για το κεντρο στο οποιο θα πηγαινα ο γιατρος μου μου προτεινε να μην παω στο ιδιο κεντρο αλλα σε καποιο άλλο απλα και μονο γιατι αυτό το άλλο εχει καλυτερο εμβρυολογο και στατιστικα περισσοτερες επιτυχιες.Να σημειωσω ότι ασχετα από το αποτελεσμα της προηγουμενης εξωσωματικης το κεντρο στο οποιο την εκανα ηταν αψογο και από θεμα συμπεριφορας και από θεμα υγιεινης και από θεμα γιατρων.Εγω στην αρχη του ειπα να παμε στο ιδιο γιατι πραγματικα ειχα νιωσει πολύ ανετα αλλα ο γιατρος μου ειπε ότι τον τελευταιο μηνα το συγκεκριμενο κεντρο δεν ειχε και τοσες πολλες επιτυχιες κι ότι καλυτερα να παμε στο άλλο που το εχει σιγουρο.Ετσι και καναμε.Λεμε δε βαριεσαι,ετσι κι αλλιως τα ιδια χρηματα είναι και στο δευτερο κεντρο είναι και μεγαλογιατρος,τι διαολο?κατι θα καταφερουμε!Πηγαινουμε λοιπον κι εκει αρχιζει ο γολγοθας.Με βαζουν σε δωματιο κι ερχεται μια κοπελα να μου παρει το ιστορικο.Απο τον τροπο που μιλαγε μου φανηκε απειρη και σκεφτηκα ότι ισως ηταν καινουρια στη δουλεια κι ακομη δεν ειχε παρει τον αερα της εμπειρης.Με ρωταει λοιπον αν εχω ξαναμεινει εγκυος και της λεω ναι και μου απανταει «κανατε εκτρωση ε?» όχι της λεω ηταν αποβολη μετα από εξωσωματικη.Πανω στη συζητηση της λεω ότι ηταν τριδυμη κυηση και γυρναει με ένα ειρωνικο υφος και μου λεει «και που το ξερεις?» της λεω ειδαμε σακους.Τελος παντων ειχα αρχισει να αισθανομαι αμηχανα αλλα και παλι λεω θα είναι καινουρια στη δουλεια.Ετοιμαστηκα και ηρθε η ωρα του χειρουργειου.Με βαλανε να σηκωσω την ρομπα μου στη μεση και να ξαπλωσω στην καρεκλα-παγκο με τα ποδια τεντα ανοιχτα και την πορτα του χειρουργειου επισης ανοιχτη κι οποιος περναγε απ εξω εβλεπε το θεαμα.Ναι οκ,θα μου πειτε η δουλεια τους είναι να βλεπουν το συγκεκριμενο θεαμα και δεν ιδρωνει το αφτι τους.Ιδρωνει όμως το δικο μου γιατι δεν πηγα εκει για να δειξω θεαμα αλλα για να καταφερω ν αποκτησω κι εγω ότι καποιες άλλες αποκτουν με μεγαλη ευκολια και δυστυχως καποιες τα πετουν και στα σκουπιδια.Αφου με δεσανε λεω αντε τωρα θα με σκεπασουν.Γελαστηκα.Με ειχαν επι ένα τεταρτο με τα ποδια σε διασταση και την πορτα ανοιχτη,μαινοβγαινανε διαφοροι,κανανε χαβαλε κι εγω να θελω ν ανοιξει η γη να με καταπιει.Τους ζητησα να κλεισουν την πορτα και να με σκεπασουν.Η απαντηση ηταν «τωρα σε λιγο» και καποια πηγε κι εκλεισε την πορτα κανοντας νοηματα στην άλλη τα οποια δεν καταλαβα τι σημαιναν.Σε λιγο ηρθε ο αναισθησιολογος και μου εβαλε την πεταλουδα στο χερι χωρις να φοραει γαντια.Αλλα τι λεω?Κανεις δεν φοραγε γαντια μεσα στο χειρουργειο ουτε σκουφακι!Πιαναν τα παντα με γυμνα χερια!Μετα ηρθε μια άλλη για να με πλυνει και μονο τοτε εβαλε γαντια και μου βαζει τον διαστολεα αλλα ποναγα γιατι ειχα ηδη σφιχτει με ολη αυτή την κατασταση.Της λεω ότι ποναω και μου λεει «αμα δεν χαλαρωσεις κοπελια δεν γινεται να μην πονας αντε τελειωνε γιατι εχουμε και δουλειες» κι εκει ερχεται να συμπληρωσει ο αναισθησιολογος «ακου να σου πω τι θες να γινει να σε κοιμισουμε για να σε πλυνουμε?».Επαθα σοκ και ειλικρινα ημουν ετοιμη να σηκωθω και να γινει το χειρουργειο εμπολεμη ζωνη!Με αντιμετωπιζαν σαν να ημου ναρκομανης πορνη που πηγαινε να κανει εκτρωση για 20η φορα!Τρελαθηκα!Και πανω που ανοιξα το στομα μου να βρισω τους παντες και τα παντα ανακαλυψα ότι δεν μπορουσα να βγαλω μιλια!Σκεφτηκα παραλληλα ότι αν τους βρισω μπορει να μου κανουν ζημια στις ωοθηκες μου και να μου καταστρεψουν τα ωαρια μου οποτε λεω μη μιλας μην ανασαινεις ασε να γινει η δουλεια και θα τη βρεις την ακρη.Ο δε μεγαλογιατρος ηρθε 2 δευτερολεπτα πριν με ναρκωσουν,στο βλεφαρισμα τον ειδα.Ξυπνησα στο δωματιο ξαπλωμενη από τη μερια που μου ειχαν την πεταλουδα με αποτελεσμα να εχει μαυρισει σχεδον ολο μου το χερι.Ξυπνησα κι εκλαιγα κι ελεγα του αντρα μου παμε να φυγουμε δεν αντεχω λεπτο εδώ μεσα.Ξυπνησα κι ελεγα όλα οσα εγιναν στο χειρουργειο κι ο αντρας μου εχασε τη μιλια του.Μου λεει ξερεις επιασα το γιατρο μολις βγηκε από το χειρουργειο και μου ειπε ότι πηραν 15 ωαρια.Τον ρωτησα αν οσο κοιμομουν ηρθε κανεις για ενημερωση.Οχι.Ξυπνησα και δεν ηρθε κανεις.Μονο μια κοπελα ηρθε να μου παρει πιεση και να μου ανακοινωσει ότι μπορουμε να φυγουμε.Της ζητησα μια σερβιετα γιατι πανω στην ταραχη μου δεν μπορουσα να βρω μεσα στην τσαντα μου.Μου την εφερε μετα από ένα τεταρτο.Ντυθηκα και βγηκα εξω ψαχνοντας για καποιον να μου κανει ενημερωση.δεν ηταν κανεις τριγυρω.Οταν φευγαμε από το δωματιο ηρθε μια άλλη να μου πει να φυγουμε και τη ρωτησα που είναι ο γιατρος.Μου απαντησε αμα θελουμε να τον φωναξει.Το σκεφτηκα διπλα και λεω μεσα μου ότι αν τον δω δεν θα κρατηθω και θα του τα χωσω ασχημα κι αυτό θα βαλει σε κινδυνο τα ωαρια μου γιατι δυστυχως αυτος ειχε το πανω χερι.Επισης σκεφτηκα ότι για ποιο λογο να τον φωναξει?Αφου αυτος η εστω ενας συνεργατης δεν εχει την ανθρωπια να ερθει και να μας ενημερωσει τι νοημα εχει να τον φωναξω?Οχι της λεω αστο θα τα πω με τον δικο μου γιατρο.Φυγαμε και στα λιγα λεπτα που καναμε να βγουμε απ το κτιριο ημουν σαν το αγριμι στο κλουβι.Με ποιο δικαιωμα μου φερθηκαν σαν να ημουν ένα κομματι κρεας?Μανα θελω να γινω όχι να κανω εγκλημα.Το βραδυ που μιλησα με το γιατρο μου και του τα ειπα φρικαρε εντελως!Μου ειπε επι λεξη «κοριτσι μου αν μου τα ελεγε άλλη δεν θα την πιστευα αλλα επειδη σ εχω ζησει και ξερω τι υπομονη εχεις κανει ειλικρινα σε πιστευω με ολη μου την καρδια!Τωρα εξηγειται γιατι ολες οσες εχω στειλει φερονται παραξενα μετα και καμια δεν θελει να ξαναπαει!»Μετα από μια μινι ερευνα που εκανα κι εγω κι ο γιατρος μου ανακαλυψαμε ότι σε οσες κυριες είναι πελατισσες του φαιρεται πολύ καλυτερα και σε οσες απλα πανε για τη διαδικασια ωοληψιας και εμβρυομεταφορας φαιρεται σαν να είναι σκουπιδια.Προσωπικα πιστευω ότι τη φημη του την εχει χτισει με τις πλατες του εμβρυολογου του κι ότι ο συγκεκριμενος γιατρος δεν θα επρεπε καν να εχει κεντρο εξωσωματικης η όπως αλλιως λεγονται.Τωρα ειμαι στη φαση που περιμενω για την εμβρυομεταφορα.Ελπιζω να πανε όλα καλα και να μην χρειαστει να ξαναπερασω ουτε απ εξω!Κι αν τελικα πετυχουμε εγκυμοσυνη θα την οφειλω αποκλειστικα στον γιατρο μου και στον εμβρυολογο.

]Αυτά ειχα να σας πω.Ειχα σκοπο να τα γραψω μετα την εμβρυομεταφορα αλλα επειδη δεν θελω να συγχιζομαι τα γραφω τωρα και θα επιστρεψω αφου παρω τη χοριακη στα χερια μου.Θελω να ειμαι ηρεμη για να πετυχω.Υπαρχουν κοπελες εδώ μεσα που με ξερου και θα καταλαβουν ποια ειμαι,ξερουν ότι δεν ειμαι μυγιαγγιχτη ουτε στριμενη.Ξερουν ότι ειμαι ανθρωπος με θετικη σκεψη κι ότι αντιμετωπιζω τα παντα με χιουμορ.Δυστυχως όμως αυτό που επαθα δεν μπορω να το αντιμετωπισω με χιουμορ.Ενιωσα ταπεινωμενη.Ενιωσα να ποδοπατουν την αξιοπρεπεια μου και γιατι?γιατι απλα θελω να γινω κι εγω μανα και παλευω με κάθε τροπο και με κάθε θυσια.Ηθελα να ξερα αν ηταν η γυναικα τους,η αδερφη τους,η κορη τους ετσι θα της φεροταν?Και στο κατω κατω δεν εφταιξα που εφτασα σ αυτή τη θεση,απλα συνεβη.Γιατι συμπεριφερθηκαν σαν να με περναγαν από δικη και εκτελεστικο αποσπασμα?Ευχαριστως θα ανεφερα και το ονομα του κεντρου αλλα και το γιατρο αλλα πληροφορηθηκα ότι δεν επιτρεπεται γι αυτό οποια θελει να μαθει πιο είναι αυτό το κτηνος γιατι για ανθρωπο δεν προκειται ας μου στειλει μηνυμα.Να επαναλαβω ότι δεν αμφισβητω την ιδιοτητα του ως επιστημων.Αμφισβητω όμως την ιδιοτητα του ως ανθρωπου.Ντροπη!Να αναφερω ότι ηδη μιλησα με δικηγορο ο οποιος μου ειπε ότι δεν θα καταφερω κατι γιατι αυτοι είναι μια ομαδα κι ότι θα με βγαλουν τρελη και θα μου ζητησουν και τα ρεστα.Πρεπει όμως ν ακουστει η αληθεια για να μην ξαναπερασει καμια κοπελα ότι περασα εγω.

Ευχαριστω για την υπομονη σας και λυπαμαι πολύ για το τεραστιο ποστ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπελα μου τια να πω...Εφριξα που διαβασα την ιστορια σου...Πραγματικα λυπαμαι παααρα πολυ για ολο αυτο που περασες που ηρθε να συμπληρωσει τα 5,5 χρονια ταλαιπωριας.

Σαν δεν ντρεπονται πια.Να πανε να ανοιξουν χασαπικο κ να αφησουν τις εξωσωματικες σε γιατρους που αξιζουν.Θα γινει κ το ξεσκαρταρισμα κ γι'αυτους κ θα μεινουν μονο οι καλοι απλα λυπαμαι κ τις επομενες κοπελες μετα απο σενα που θα πανε εκει με την ελπιδα να γινουν μανες...

Κριμα κριμα κριμα!

Να σκεφτεσαι τωρα την μερα της εμβρυομεταφορας κ να πας οπλισμενη με δυναμη να τους αντικρυσεις αν κ φοβαμαι οτι παλι τα ιδια ασχημα συναισθηματα θα σου ξυπνησουν.

Δηλαδη δεν φτανει ολο το ψυχολογικο βαρος της εξωσωματικης να εχεις να αντιμετωπισεις κ τετοιες συμπεριφορες...

Εχω κ εγω πολυ δικο μου ζευγαρι που τους φερθηκαν αισχρα και 2 εξωσωματικες πηγαν στον βροντο

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις πολλα εμβρυακια κ φυσικα σε λιγο γερα τελειομηνα μωρακια μεσα στην κοιλια σου!

Κουραγιο!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω!Ελπιζω να τελειωνει γρηγορα η ταλαιπωρια μου κι ευχομαι καμια κοπελα να μην περασει οσα περασα εγω.Δυστυχως το μεγαλυτερο εμποριο ειναι το εμποριο ονειρων και αυτοι ειναι μεγαλεμποροι οχι μεγαλογιατροι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό επειδή λίγο πολύ η ψυχολογία όλων όσων προσπαθούμε να γίνουμε μανούλες είναι πάνω κάτω η ίδια μπορώ να "νιώσω" την αγανάκτηση και την πικρία σου!

Έκανες πολυ καλά που το έβγαλες απο μέσα σου και αν θές την ταπεινή μου γνώμη δεν θα είχε κανένα νόημα το να το συνεχίσεις νομικά, η φθορά θα είχε αντίκτυπο αποκλειστικά σε σένα και στην οικογένεια σου. Εύχομαι παρ' 'ολη την ψυχική σου ταλαιπωρία αυτήν την φορά να τα έχεις καταφέρει!!!! Άστο πίσω σου, χαλάρωσε όσο μπορείς γιατί πραγματικά αυτό και μόνο αυτό έχει σημασία στην φάση που βρίσκεσαι! Μην ξεχνάς πως αυτήν την στιγμή που μιλάμε μπορεί ήδη να φυτρώνει μέσα σου ένα, δύο ή και τρία σποράκια....Μην το κάνεις λοιπόν στον εαυτό σου! Και πίστεψε με όταν γίνει το θαύμα όλα αυτά δεν θα είναι παρα μόνο μια μακρινή ανάμνηση!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα απο την καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ολο αυτο,θα ειχα σηκωθει και θα τους ειχα σκοτωσει...αλλα σε εχουν στο χερι,γιατι εχουν τα ωαρια σου,γιατι εχεις πληρωσει,γιατι σκεφτεσαι πως 'οχι μωρε η ιδεα μου ειμαι'...απαραδεχτοι.εγω θα ηθελα να μαθω πια ζωα ειναι αυτα γιατι σκεφτομαι να αλλαξω κεντρο και μην πεσω και εγω στα χερια τους!!!Σου ευχομαι τα καλυτερα γλυκια μου,να ξερεις πως ο Θεος μετα απο μεγαλο πονο μας δινει τεραστειες χαρες και η δικια σου χαρα θα ειναι το γλυκο σου μωρακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι μου, αυτο που εζησες ήταν ενας εφιάλτης. Εχω ανατριχιάσει! Εχω ζήσει παρομοια πραγματα, οχι σε τετοιο μεγεθος ομως.... Εννοειται πως δεν θα ξαναπας για κανεναν λογο εκει και δυστυχως ο δικηγορος σου εχει δικιο..δεν βρισκεις ποτε το δίκιο σου... Λυπάμαι παρα πολυ για ότι περασες...ευχομαι ο Θεός να σε ανταμείψει για όλη αυτην την ταλαιπωρια που τραβηξες!


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια.

Η δυσκολία στη δυσκολία πάει, δεν σου φτάνει ο αγώνας σου, έχεις και αυτές τις φρικαλεότητες.

Μια μεγάλη ευχή για καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου αυτή, να σου φέρει το πολυπόθητο, μέσα από την καρδιά μου.


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο, τα έχουμε ισοπεδώσει όλα και το κακό είναι ότι βρίσκουν βήμα και πατάνε, πατάνε στην λαχτάρα σου να αποκτήσεις ένα παιδί και αντί να του αποδίδουν την αξία που του πρέπει, υπάρχουν αρκετοί (επιστήμονες όχι άνθρωποι αλλά ζώα) που το έχουν κάνει εμπόριο και σου λέει αν σου αρέσει κιόλας. Θα συμφωνήσω όμως με τις κοπέλες και θα σου πω και εγώ με τη σειρά μου, να εστιάσεις στην ψυχική σου ηρεμία αυτή την στιγμή γιατί δεν αξίζει να χαλάσεις όλη σου τη διάθεση και τη θετική σου ενέργεια που θα σε φέρουν πιο κοντά στο όνειρό σου. Εύχομαι αυτή σου η προσπάθεια να είναι και η τυχερή και να έχουμε σύντομα καλά νέα σου. Καλή σου δύναμη και επιτυχία.


yCnCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!

Σου ευχομαι με το καλο να γινεις μανουλα και οτι περασες να μεινει πισω σου!

Στον βωμο του χρηματος,εχουμε χασει καθε αξιοπρεπεια και καθε ιχνος ανθρωπιας.

Κριμα και παλι κριμα!

Οταν ξαναμπεις ον λαιν,να μας πεις ευχαριστα!!Η Παναγια μαζι σας!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...