Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Είμαι έγκυος??


Recommended Posts

Καλησπέρα..!!!Είμαι καινούρια στην όμορφη παρέα σας..!!!Θέλω να σας κάνω κ εγώ μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι...Η τελευταία μου περίοδος ήτανε στις 29/01..Ήρθα σε επαφή τις γόνιμες ημέρες...Ο κύκλος μου διαρκεί 27-28 ημέρες...Να σας πω,πως από την πρώτη φορά που αδιαθέτησα ο κύκλος μου ήτανε πάντα σταθερός...Η περίοδος έπρεπε να μου είχε έρθει(με βάση τον κύκλο μου)γύρω στις 25/2 όμως ακόμη τίποτα..Να σημειώσω οτι από αυτή την ημέρα(25/02) και μέχρι τώρα(02/03) έχω πονάκια στην κοιλιά όπως όταν μου έρχεται η περίοδος,πόνο στην μέση,ελάχιστα πρησμένο στήθος κ συχνοουρία.Βασικά έχω μπερδευτεί λόγω του μήνα Φεβρουάριου που πήγαινε μέχρις τις 28..Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο..Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων για την όποια απάντησή σας..Θ περιμένω με αγωνία...:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα..!!!Είμαι καινούρια στην όμορφη παρέα σας..!!!Θέλω να σας κάνω κ εγώ μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι...Η τελευταία μου περίοδος ήτανε στις 29/01..Ήρθα σε επαφή τις γόνιμες ημέρες...Ο κύκλος μου διαρκεί 27-28 ημέρες...Να σας πω,πως από την πρώτη φορά που αδιαθέτησα ο κύκλος μου ήτανε πάντα σταθερός...Η περίοδος έπρεπε να μου είχε έρθει(με βάση τον κύκλο μου)γύρω στις 25/2 όμως ακόμη τίποτα..Να σημειώσω οτι από αυτή την ημέρα(25/02) και μέχρι τώρα(02/03) έχω πονάκια στην κοιλιά όπως όταν μου έρχεται η περίοδος,πόνο στην μέση,ελάχιστα πρησμένο στήθος κ συχνοουρία.Βασικά έχω μπερδευτεί λόγω του μήνα Φεβρουάριου που πήγαινε μέχρις τις 28..Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο..Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων για την όποια απάντησή σας..Θ περιμένω με αγωνία...:-P

Καλησπέρα Γιώτα.

Καταρχήν δε μπορώ να καταλάβω γιατί σε επηρρεάζει για το αν ο Φεβρουάριος έχει 28 μέρες ή όχι. Εσύ πρέπει να υπολογίζεις τις 27-28 μέρες που περιμένεις περίοδο. Άρα εφόσον περίμενες στις 25/02 έχεις 6 μέρες σχεδόν καθυστέρησης.

Τα συμπτώματα που περιγράφεις δεν λένε κάτι γιατί όσο ταιριάζουν με συμπτώματα περιόδου άλλο τόσο ταιριάζουν και με εγκυμοσύνης.

Αν δεν κρατιέσαι κάνε ένα τεστάκι αλλιώς περίμενε ακόμη 3-4 μέρες και μετά οπωσδήποτε τεστάκι.

Προσπαθείς για παιδάκι κι αν ναι πόσο καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιώτα,

θα συμφωνήσω και εγώ με την Ιωάννα, ότι τα συμπτώματα που έχεις δεν βγάζουν απο μόνα τους κάποιο ξεκάθαρο συμπέρασμα. Αν πάντως ήταν πάντα ρολόι ο κύκλος σου και σταθερός στις 28 ημέρες είναι λίγο ύποπτη η καθυστέρηση 6 μέρες που όμως μπορεί να οφείλεται και σε κάποιο κρύωμα, κάποια αλλαγή γενικότερα στη ζωή σου π.χ. άγχος ή όντως να είσαι έγκυος. Αν προσπαθείς για μωράκι στο εύχομαι απο καρδιάς.


yCnCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...Ioanna έχεις δίκιο για τα συμπτώματα γιατί σχεδόν τα ίδια έχω κ όταν περιμένω περίοδο..Λέω σχεδόν γιατί πάντα θα έχω πονάκια λίγο πριν έρθει,αλλά σπάνια πόνο στην μέση κ πρήξιμο στο στήθος..Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν μέσα Ιανουαρίου αλλά μετά είδα κανονικά περίοδο όπως σας είπα 29/1..Όσο για τον Φεβρουάριο έχεις δίκιο..Απλά είπα μήπως παίζει κάποιο ρόλο στον κύκλο... ;) Δεν το έχω τόσο πολύ στο μυαλό μου λέω όποτε είναι για να έρθει,θα έρθει οπότε λέω να περιμένω μέχρι Δευτέρα-Τρίτη κ αν δεν μου έχει έρθει να κάνω μια χοριακή κατευθείαν..Sofia ο κύκλος μου από τα 11 μου όταν αδιαθέτησα για πρώτη φορά ήταν πάντα σταθερός.Ίσως όμως να παίζουν ρόλο κ όλα αυτά που ανέφερες :)..Σ'ευχαριστώ από καρδιάς για την όμορφη ευχή σου... :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Ζουζουνάκι..Εχθές πήγα κ έκανα β' χοριακή κ τα αποτελέσματα ήταν θετικά..:-P Είμαι στην 7η εβδομάδα (σύμφωνα με την τιμή της χοριακής μου)..Τέλος εβδομάδας θα πάω στον γιατρό μου...Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κ με το καλό να έρθει το παιδάκι σου..!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Ζουζουνάκι..Εχθές πήγα κ έκανα β' χοριακή κ τα αποτελέσματα ήταν θετικά..:-P Είμαι στην 7η εβδομάδα (σύμφωνα με την τιμή της χοριακής μου)..Τέλος εβδομάδας θα πάω στον γιατρό μου...Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κ με το καλό να έρθει το παιδάκι σου..!!! :D

Συγχαρητήρια Γιωτάκι μου!!!!! Τέλεια τα νέα σου! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθυ τις ψυχής μου για τις υπέροχες ευχές σας..!!! :-P Εύχομαι όλα να είναι καλά κ να έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη..Ανυπομονώ να πάω στον γιατρό μου..Πρώτη φορά κ όλα είναι πρωτόγνωρα για εμένα..Σε όλα τα κορίτσια που περιμένουνε παιδάκι εύχομαι τα καλύτερα..Σε όλες τις μανούλες που έχουνε τα παιδάκια τους αγκαλίτσα να τα χαίρονται κ να είναι πάντα ευτυχισμένα..Ευτυχία κορίτσια..Ευτυχία...!!!! :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθυ τις ψυχής μου για τις υπέροχες ευχές σας..!!! :-P Εύχομαι όλα να είναι καλά κ να έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη..Ανυπομονώ να πάω στον γιατρό μου..Πρώτη φορά κ όλα είναι πρωτόγνωρα για εμένα..Σε όλα τα κορίτσια που περιμένουνε παιδάκι εύχομαι τα καλύτερα..Σε όλες τις μανούλες που έχουνε τα παιδάκια τους αγκαλίτσα να τα χαίρονται κ να είναι πάντα ευτυχισμένα..Ευτυχία κορίτσια..Ευτυχία...!!!! :-P

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΙΩΤΟΥΛΑ! Τι έγινε καλέ? Πήγες στο γιατρό? Πες μας νέα να χαρούμε...........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ioannaki..Σέυχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον..Σήμερα μίλησα μαζί του..Δώσαμε ραντεβού την Κυριακή το απόγευμα..Για το μόνο που στεναχωριέμαι είναι οτι από την Τετάρτη ταλαιπωρούμαι με ίωση κ δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω κανένα φάρμακο..Το μόνο που μου είπε για το μπούκωμα στην μύτη φυσικό ορό ή εισπνοές με ευκάλυπτο...Εύχομαι να είναι κάτι που θα περάσει γρήγορα γιατί ήδη έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά..Είχατε παρόμοιες ιστορίες μανούλες στην εγκυμοσύνη σας κ αν ναι τι κάνατε???:(:(

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ zouzounaki..Μακάρι να περάσει γρήγορα..Όχι τίποτα άλλο απλά φοβάμαι πολύ για το μπιζελάκι...Ατυχία μεγάλη..Μόλις έμαθα για την εγκυμοσύνη αρρώστησα κιόλας... :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...