Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Είμαι έγκυος??


Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ zouzounaki..Μακάρι να περάσει γρήγορα..Όχι τίποτα άλλο απλά φοβάμαι πολύ για το μπιζελάκι...Ατυχία μεγάλη..Μόλις έμαθα για την εγκυμοσύνη αρρώστησα κιόλας... :(

Mη στενοχωριέσαι καλέ. Η αδερφή μου στην εγκυμοσύνη 2 φορές ουρολοίμωξη έπαθε με φοβερούς πόνους και πολύ υψηλό πυρετό και μια χαρά ήταν όλα. Μια ιωσούλα είναι δεν επηρρεάζει το μωρό. Πολλές εγκυούλες ειδικά τέτοια εποχή αρρωσταίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!! Αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό ήρθε η στιγμή να σας γράψω και εγώ για μια συμβουλή!!! Λοιπόν είπαμε με τον σύζυγο μου να βάλουμε μπρος για δεύτερο παιδάκι μετά από από 2 χρονια που ήρθε στον κόσμο η μικρή μου πεταλούδα!!!!<3 Στις 31/1 ήταν η τελευταία περίοδος στις 14/2 βάλαμε βέβαια προφυλακτικό τελευταιά στιγμή ( δεν/ το είχαμε πάρει απόφαση ακόμη) και άλλη μια στις 27/2 ο κύκλος μου ειναι 30-32. Έχω τρεις μέρες που πονάω παρά πολύ την μέση και χαμηλά στην κοιλιά πρώτη φορά τόσο! Νόμιζα ότι θα μου ερχόταν περίοδος αλλά τπτ!!! Δεν πιστεύω ότι μπορεί και να είμαι έγκυος αν και την μικρή μου την έπιασα με την πρώτη! Βοήθεια τι λέτε μπορεί να είμαι έγκυος η να αρχίσω να ανησυχισω για κάτι πιο σοβαρό!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΌΥ ΣΟΦΙΑ!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΕΙΣ;;ΕΓΩ ΑΝ ΔΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ,ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ!!ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΗΣΥΧΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΠΑΡΕΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ :-(ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΈΡΗΣΗ!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΠΙΟ ΑΝΧΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ!! o_O


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκια μου για την συμπαράστασή σας...:)Ανυπομονώ να έρθει η Κυριακή για να τα ακούσω όλα αυτά κ από τον γιατρό μου... :P:p Little SOPHIA να μην ανησυχείς καθόλου γλυκιά μου..Κ εγώ τα ίδια συμπτώματα με εσένα είχα..Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι μια χοριακή για να είσαι 100% σίγουρη..Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα..!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!! ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!! :tongue:

ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ!!!! :D

σοφακι περιμενω νεα σου ...!


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Έκανα πάλι σήμερα τεστ κ ειναι αρνητικο :-( αλλά κατά αλλά καμία αλλαγη ακόμα σε ανακόμη!!! :'(

Την Δευτέρα παω για χοριακη για 100% και αμέσως γιατρό. !!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Little Sophia.. :P Αυτό που σκέφτηκες πιστεύω πως είναι το καλύτερο..Μια χοριακή για να είσαι εντελώς σίγουρη..Περιμένουμε τα νέα σου..Σου εύχομαι να είναι ευχάριστα... ;):P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Είπα να μπω να μοιραστώ τα νέα μου για να έχετε και εσείς υπόψη σας τι μπορεί να συμβεί!!!

Λοιπον το Σάββατο 9-3 έκανα άλλο ένα τεστ predictor αυτή τη φορα και βγήκε μια άχνη γραμμή 39 μέρες από την τελευταιά μέρα περιόδου!!! Σκέφτηκα ότι ίσως είχα συλλάβει την 27η μέρα όπως είπα και παρά πάνω! Παω λοιπόν για χοριακη! Εχθές πήγα στο γιατρό μου για μου την γράψει, του είπα και όλα όσα συνέβησαν και επιρρεασμενος από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου που ήταν άψογη!! μου είπε όλα μια χαρα κάνε την χοριακη να δούμε βρίσκεσαι και θα σε δω μετά. Χαρούμενη λοιπόν σκεφτόμασταν με τον άντρα μου πως θα τους κάναμε έκπληξη όλους, παω σήμερα για χοριακη και ήταν "αρνητική " η μικροβιολογος μετά από τόσες μέρες καθυστέρηση που είπα δεν το πίστευε και μου είπε ότι το έλεγξε δύο φορές!!! Όπως καταλαβαίνετε η απογοήτευση μεγάλη!!!! Μετά από 15μέρες καθυστέρηση για πρώτη φορα!! Μπήκα στο τριπάκι της εγκυμοσύνης χωρίς στην ουσία να το περιμενω!!!! Και τώρα αισθάνομαι χάλια χωρίς να έπρεπε!!!!!! :-(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και απο μενα.... γιαβαζω τις ιστοριες σας και ηθελα να ρωτησω αν ετυχε σε καποια απο σας να εχει μια πολυ αχνη γραμμη σε τεστακι εγκυμοσυνης.... η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 11-3 και ειχα επαφες στις 25, 27, 30... σημερα εκανα ενα τεστ I Q, που λεει οτι δειχνει απο την 7 μέρα ΄συλληψης και ειδα μια πολυ αχνη θετικη γραμμη..... τι λετε??? να χαρώ ή τζαμπα θα πάει η χαρά????:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΌΥ ΣΟΦΙΑ!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΕΙΣ;;ΕΓΩ ΑΝ ΔΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ,ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ!!ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΗΣΥΧΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΠΑΡΕΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!

Ρε Ζουζουνακιιι μου!!!Εισαι εγκυουλα βρε καλο μου;;;;

Αχ ποσο χαρηκα δε μπορεις να φανταστεις!!!Μπραβο κοπελα μου!!!

Συγχαρητηριαααααα!!!:D:D:D:D:D

Πας στον γιατρο μας ή αλλαξες;;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...