Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Δεν ξερω Μαρκελα μου λες?Θα δουμε την Πεμπτη!!!!Οτι και να νακ καλοδεχουμενο αρκει να σιναι ευχαριστο!!!!Τι κανεις εσυ?Χαθηκες και μας ελειψες!!!!!!Περιμενουμε νεα σου!!!

κανω υπνοθεραπεια!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλως σας βρηκα ελενη κ ευχαριστω!

ρε παιδια,πως βαλατε δευτερο κ τριτο τικερακι?

προσπαθω να βαλω δευτερο, βαζω το λινκ κ δε μου το βγαζει.

τι κανω λαθος?

συμπτωματα περα απο πονο/ἔυαισθησια στο στηθος δεν εχω.μακαρι να σταθω τυχερη οπως κ στην πρωτη μου,που δεν ειχα συμπτωματα.

προσφατα το ειπαμε στους γονεις μας μονο κ περιμενουμε οπως κ εσεις μεχρι το πρωτο σκαν,να το πουμε κ στην υπολοιπη οικογενεια κ στους φιλους μας.

ουτε στη δουλεια μου εχω πει τιποτα ακομα αν κ με την ταχυτητα που βαζω βαρος, δεν εχω κ πολλα περιθωρια για αναβολες....:rolleyes:

εσεις με το βαρος πως τα πατε?ποτε εχετε ραντεβου για υπερηχο?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα ελενη κ ευχαριστω!

ρε παιδια,πως βαλατε δευτερο κ τριτο τικερακι?

προσπαθω να βαλω δευτερο, βαζω το λινκ κ δε μου το βγαζει.

τι κανω λαθος?

συμπτωματα περα απο πονο/ἔυαισθησια στο στηθος δεν εχω.μακαρι να σταθω τυχερη οπως κ στην πρωτη μου,που δεν ειχα συμπτωματα.

προσφατα το ειπαμε στους γονεις μας μονο κ περιμενουμε οπως κ εσεις μεχρι το πρωτο σκαν,να το πουμε κ στην υπολοιπη οικογενεια κ στους φιλους μας.

ουτε στη δουλεια μου εχω πει τιποτα ακομα αν κ με την ταχυτητα που βαζω βαρος, δεν εχω κ πολλα περιθωρια για αναβολες....:rolleyes:

εσεις με το βαρος πως τα πατε?ποτε εχετε ραντεβου για υπερηχο?

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙι, με το καλοοοοοοοο!!!!!!!!!!! Εγω δεν εχω παρει ακομα κιλα, αλλα εχω κανει κοιλιτσα που ειναι ορατη, αλλα το Ελενακι μου ειπε οτι μπορει να ειναι απο τα υγρα :( ...!!! και εγω χαιρομουν που με εβλεπα στον καθρεφτη "φουσκωμενη"!!!!! :shock:

Αυριο εχω το 1ο ραντεβου, YEEEEEAH :-P , επιτελους ηρθε η μερα!!!!!! Γιουπι!!! Σημερα αλλαξα και επισημα μηνα, ειμαι στον 2ο, αχ τι καλα!!!!! χααχαχαχχα

μη με παρεξηγεις, ειναι το 1ο μας παιδακι και τα βλεπω ολα τελεια!!!! :)

Εσυ ποσα κιλα εχεις παρει;;;;

Α! για το δευτερο τικερακι, σιγουρεψου πως το λινκ που αντιγραφεις ειναι για BB code, αν ειναι πηγαινε στην επεξεργασια υπογραφης και κατω απο το τικερακι που εχεις τωρα κανε κλικ, πατα ENTER (για να πας στη απο κατω σειρα) και πατα επικολληση και μετα αποθηκευση. Δεν παιζει να μην στο βγαλει!!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

* Ξιφίας, καρχαρίας, σκουμπρί βασιλιάς, τόνος σε κονσέρβα, σολομός, γαρίδες, γατόψαρο: Παρόλο που η κατανάλωση ψαριών εν γένει θεωρείται ένα από τα υγιέστερα είδη διατροφής, μεγάλα ψάρια όπως τα παραπάνω περιθάλπουν υψηλότερα επίπεδα μεθυλαργύρου, μέταλλο επιβλαβές για την ανάπτυξη του παιδικού εγκεφάλου και του νευρικού του συστήματος. Οι έγκυες γυναίκες και όσες θηλάζουν μπορούν με ασφάλεια να καταναλώνουν έως 170 γραμμάρια λευκού τόνου ως μέρος της εβδομαδιαίας τους κατανάλωσης σε ψάρι, η οποία δεν πρέπει να ξεπερνά τα 300 με 350 γραμμάρια σε ψαρικά με χαμηλή, ωστόσο, περιεκτικότητα σε υδράργυρο.

* Ποταμίσια ψάρια, ψάρια από λίμνες ή από άλλο είδος νερού: Οι ερασιτέχνες ψαράδες μπορεί ψαρεύουν ψάρια μολυσμένα με βακτήρια και χημικά, αλλά να μην το γνωρίζουν. Ελέγξτε το κατά πόσο ασφαλή είναι τα ψάρια που σας φέρνει κάποιος φίλος ψαράς, σε ένα εργαστήριο χημικό αναλύσεων και δοκιμών τροφίμων, όπως το APPERT.

* Ωμά ή μέτρια μαγειρεμένα κρέατα, πουλερικά, θαλασσινά (όπως τα ωμά μύδια, τα οστρακοειδή και το σούσι) και αυγά (συμπεριλαμβανομένων των αυγών στη ζύμη γλυκών και στα αλεύρια για κέικ): Τα μέτρια μαγειρεμένα ζωικά τρόφιμα μπορεί να περιέχουν διάφορα βακτήρια και ιούς. Το ιδανικό είναι να χρησιμοποιείτε ένα θερμόμετρο κρέατος για να προσδιορίζετε πότε το κρέας ή το πουλερικό είναι καλά ψημένο. Επίσης, φροντίστε να μαγειρεύετε τα αυγά καλά ώστε να μην είναι καθόλου σε υγρή μορφή όταν τα τρώτε.

324471_UWefBYkdac.img* Hot dogs και λάντσεον κρέας (όπως το Swan), συμπεριλαμβανομένων των ζαμπόν, γαλοπούλα, μορταδέλα και σαλάμι, εκτός αν έχουν μαγειρευτεί πολύ καλά: Τα τρόφιμα αυτά είναι επιρρεπή σε λιστέρια μονοκύτταρα (Listeria monocytogenes), βακτήρια που προκαλούν λιστερίωση, η οποία μπορεί να οδηγήσει σε αποβολή, στο να γεννηθεί το μωρό νεκρό ή σε πολύ σοβαρά προβλήματα υγείας.

* Μη παστεριωμένα γαλακτοκομικά, συμπεριλαμβανομένων κάποιων γαλάτων και τυριών, όπως το μπρι, η φέτα, το καμαμπέρ, το ροκφόρ, αλλά και τα κατεψυγμένα πατέ ή κρέατα για επάλειψη σε ψωμί. Επίσης, τα κατεψυγμένα καπνιστά θαλασσινά, όπως ο σολομός, η πέστροφα, ο μπακαλιάρος, ο τόνος ή το σκουμπρί: Τα τρόφιμα αυτά μπορεί να περιέχουν βλαβερά επίπεδα λιστέρια βακτήρια. Τα κατεψυγμένα καπνιστά θαλασσινά είναι ασφαλή μόνο όταν έχουν μαγειρευτεί καλά.

* Μη παστεριωμένοι χυμοί, όπως ο χυμός κίτρου που βρίσκουμε σε κιόσκια ή καταστήματα τοπικών προϊόντων στην επαρχία: Αυτά τα προϊόντα είναι επιρρεπή σε μικροοργανισμούς, όπως ο Ε. coli. Ελέγχετε πάντα τις ετικέτες για να είστε σίγουροι πως ο χυμός έχει παστεριωθεί.

* Ωμά βλαστάρια λαχανικών, συμπεριλαμβανομένων των ήμερων (και μη) τριφυλλιών, ραπανάκια και βλαστάρια φασολιών: Η αμερικανική FDA συγκεκριμένα λέει πως οι βλαστοί αυτοί δεν είναι πραγματικά ωφέλιμοι για κανέναν, πόσο μάλλον για τις έγκυες που είναι πιο επιρρεπείς στις επιπτώσεις που έχουν στην υγεία οι μικροοργανισμοί των τροφίμων.

* Συμπληρώματα βοτάνων και τσάγια: Τα βότανα είναι φυτικά, αλλά τα προϊόντα που περιέχουν βότανα δεν έχουν μελετηθεί αρκετά ώστε να συνιστώνται άφοβα και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης.

324474_H5gTCR1fqEM.img* Αλκοόλ: Η μπύρα, το κρασί και τα οινοπνευματώδη αποστερούν τα αναπτυσσόμενα κύτταρα οξυγόνου, κάνοντας την φυσιολογική ανάπτυξη του μωρού αδύνατη. Άλλωστε, οι επιπτώσεις του αλκοόλ στην διανοητική ικανότητα είναι ανεπανόρθωτες. Οι γιατροί, λοιπόν, υποστηρίζουν πως δεν υπάρχει ένα ασφαλές επίπεδο για την κατανάλωση του αλκοόλ κατά την εγκυμοσύνη.

* Νερό βρύσης σε υποανάπτυκτες περιοχές: Αν ανησυχείτε για την καθαρότητα του νερού από την βρύση σας, προτιμήστε εμφιαλωμένο νερό που δεν θα έχει βακτήρια και ιούς.

* Ορισμένα τρόφιμα που προκαλούν αλλεργίες: Σύμφωνα με το ιστορικό της οικογένειάς σας, το παιδί σας μπορεί να τεθεί σε κίνδυνο να αναπτύξει αλλεργίες σε κάποια φαγητά. Αποφεύγοντας φαγητά όπως π.χ. τα φιστίκια ή τα παράγωγα των φιστικιών κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης (και του θηλασμού) μπορεί μειώσει τον κίνδυνο των αλλεργιών σε επιρρεπή παιδιά. Πριν, ωστόσο, αρχίσετε να κάνετε μεγάλες αλλαγές στην διατροφή σας, μιλήστε με έναν αλλεργιολόγο ή έναν παιδίατρο που να ειδικεύεται στις αλλεργίες για να βεβαιωθείτε για το μέγεθος του κινδύνου που μπορεί να διατρέχει το μωρό σας, ενώ μπορείτε να ζητήσετε σε έναν εξειδικευμένο σε θέματα εγκυμοσύνης διαιτολόγο να συντάξει για εσάς ένα ειδικό πρόγραμμα διατροφής.


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

* Ξιφίας, καρχαρίας, σκουμπρί βασιλιάς, τόνος σε κονσέρβα, σολομός, γαρίδες, γατόψαρο: Παρόλο που η κατανάλωση ψαριών εν γένει θεωρείται ένα από τα υγιέστερα είδη διατροφής, μεγάλα ψάρια όπως τα παραπάνω περιθάλπουν υψηλότερα επίπεδα μεθυλαργύρου, μέταλλο επιβλαβές για την ανάπτυξη του παιδικού εγκεφάλου και του νευρικού του συστήματος. Οι έγκυες γυναίκες και όσες θηλάζουν μπορούν με ασφάλεια να καταναλώνουν έως 170 γραμμάρια λευκού τόνου ως μέρος της εβδομαδιαίας τους κατανάλωσης σε ψάρι, η οποία δεν πρέπει να ξεπερνά τα 300 με 350 γραμμάρια σε ψαρικά με χαμηλή, ωστόσο, περιεκτικότητα σε υδράργυρο.

* Ποταμίσια ψάρια, ψάρια από λίμνες ή από άλλο είδος νερού: Οι ερασιτέχνες ψαράδες μπορεί ψαρεύουν ψάρια μολυσμένα με βακτήρια και χημικά, αλλά να μην το γνωρίζουν. Ελέγξτε το κατά πόσο ασφαλή είναι τα ψάρια που σας φέρνει κάποιος φίλος ψαράς, σε ένα εργαστήριο χημικό αναλύσεων και δοκιμών τροφίμων, όπως το APPERT.

* Ωμά ή μέτρια μαγειρεμένα κρέατα, πουλερικά, θαλασσινά (όπως τα ωμά μύδια, τα οστρακοειδή και το σούσι) και αυγά (συμπεριλαμβανομένων των αυγών στη ζύμη γλυκών και στα αλεύρια για κέικ): Τα μέτρια μαγειρεμένα ζωικά τρόφιμα μπορεί να περιέχουν διάφορα βακτήρια και ιούς. Το ιδανικό είναι να χρησιμοποιείτε ένα θερμόμετρο κρέατος για να προσδιορίζετε πότε το κρέας ή το πουλερικό είναι καλά ψημένο. Επίσης, φροντίστε να μαγειρεύετε τα αυγά καλά ώστε να μην είναι καθόλου σε υγρή μορφή όταν τα τρώτε.

324471_UWefBYkdac.img* Hot dogs και λάντσεον κρέας (όπως το Swan), συμπεριλαμβανομένων των ζαμπόν, γαλοπούλα, μορταδέλα και σαλάμι, εκτός αν έχουν μαγειρευτεί πολύ καλά: Τα τρόφιμα αυτά είναι επιρρεπή σε λιστέρια μονοκύτταρα (Listeria monocytogenes), βακτήρια που προκαλούν λιστερίωση, η οποία μπορεί να οδηγήσει σε αποβολή, στο να γεννηθεί το μωρό νεκρό ή σε πολύ σοβαρά προβλήματα υγείας.

* Μη παστεριωμένα γαλακτοκομικά, συμπεριλαμβανομένων κάποιων γαλάτων και τυριών, όπως το μπρι, η φέτα, το καμαμπέρ, το ροκφόρ, αλλά και τα κατεψυγμένα πατέ ή κρέατα για επάλειψη σε ψωμί. Επίσης, τα κατεψυγμένα καπνιστά θαλασσινά, όπως ο σολομός, η πέστροφα, ο μπακαλιάρος, ο τόνος ή το σκουμπρί: Τα τρόφιμα αυτά μπορεί να περιέχουν βλαβερά επίπεδα λιστέρια βακτήρια. Τα κατεψυγμένα καπνιστά θαλασσινά είναι ασφαλή μόνο όταν έχουν μαγειρευτεί καλά.

* Μη παστεριωμένοι χυμοί, όπως ο χυμός κίτρου που βρίσκουμε σε κιόσκια ή καταστήματα τοπικών προϊόντων στην επαρχία: Αυτά τα προϊόντα είναι επιρρεπή σε μικροοργανισμούς, όπως ο Ε. coli. Ελέγχετε πάντα τις ετικέτες για να είστε σίγουροι πως ο χυμός έχει παστεριωθεί.

* Ωμά βλαστάρια λαχανικών, συμπεριλαμβανομένων των ήμερων (και μη) τριφυλλιών, ραπανάκια και βλαστάρια φασολιών: Η αμερικανική FDA συγκεκριμένα λέει πως οι βλαστοί αυτοί δεν είναι πραγματικά ωφέλιμοι για κανέναν, πόσο μάλλον για τις έγκυες που είναι πιο επιρρεπείς στις επιπτώσεις που έχουν στην υγεία οι μικροοργανισμοί των τροφίμων.

* Συμπληρώματα βοτάνων και τσάγια: Τα βότανα είναι φυτικά, αλλά τα προϊόντα που περιέχουν βότανα δεν έχουν μελετηθεί αρκετά ώστε να συνιστώνται άφοβα και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης.

324474_H5gTCR1fqEM.img* Αλκοόλ: Η μπύρα, το κρασί και τα οινοπνευματώδη αποστερούν τα αναπτυσσόμενα κύτταρα οξυγόνου, κάνοντας την φυσιολογική ανάπτυξη του μωρού αδύνατη. Άλλωστε, οι επιπτώσεις του αλκοόλ στην διανοητική ικανότητα είναι ανεπανόρθωτες. Οι γιατροί, λοιπόν, υποστηρίζουν πως δεν υπάρχει ένα ασφαλές επίπεδο για την κατανάλωση του αλκοόλ κατά την εγκυμοσύνη.

* Νερό βρύσης σε υποανάπτυκτες περιοχές: Αν ανησυχείτε για την καθαρότητα του νερού από την βρύση σας, προτιμήστε εμφιαλωμένο νερό που δεν θα έχει βακτήρια και ιούς.

* Ορισμένα τρόφιμα που προκαλούν αλλεργίες: Σύμφωνα με το ιστορικό της οικογένειάς σας, το παιδί σας μπορεί να τεθεί σε κίνδυνο να αναπτύξει αλλεργίες σε κάποια φαγητά. Αποφεύγοντας φαγητά όπως π.χ. τα φιστίκια ή τα παράγωγα των φιστικιών κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης (και του θηλασμού) μπορεί μειώσει τον κίνδυνο των αλλεργιών σε επιρρεπή παιδιά. Πριν, ωστόσο, αρχίσετε να κάνετε μεγάλες αλλαγές στην διατροφή σας, μιλήστε με έναν αλλεργιολόγο ή έναν παιδίατρο που να ειδικεύεται στις αλλεργίες για να βεβαιωθείτε για το μέγεθος του κινδύνου που μπορεί να διατρέχει το μωρό σας, ενώ μπορείτε να ζητήσετε σε έναν εξειδικευμένο σε θέματα εγκυμοσύνης διαιτολόγο να συντάξει για εσάς ένα ειδικό πρόγραμμα διατροφής.

Πολυ ομορφο Πολυξενη μου επιτρεπεις να το κλεψω?? Καλη Σαρακοστη!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα ουτε εγω πηρα κιλα ακομα εξαλλου ειναι πολυ νωρις!!

Ραντεβου εχω την Πεμπτη!!!!

Πολυξενη μου να την καμαρωνεις την κοιλιτσα σου εξαλλου σε λιγο καιρο θα ειναι τοσο φουσκωμενη και το μωρακι θα κλωτσαει απο μεσα!!!!!Πολυ ωραιο το κειμενο...δεν ηξερα οτι μεσα στα τυρια ειναι και η φετα....δεν κανει δλδ να τρωμε?


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Κοριτσια!!!Καλη Σαρακοστη!

Η φετα ενοει την βαρελισια η τενεκε!!Μπορεις να τρως συσκευασμενες που εχουν 100% παστεριωμενο γαλα και το γραφουν στην συσκευασια!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολυ ομορφο Πολυξενη μου επιτρεπεις να το κλεψω?? Καλη Σαρακοστη!
Φυσικα και μπορεις!!!!!

Πολυξενη μου να την καμαρωνεις την κοιλιτσα σου εξαλλου σε λιγο καιρο θα ειναι τοσο φουσκωμενη και το μωρακι θα κλωτσαει απο μεσα!!!!!Πολυ ωραιο το κειμενο...δεν ηξερα οτι μεσα στα τυρια ειναι και η φετα....δεν κανει δλδ να τρωμε?

Μακαρι Ελενακι,ανυπομονω!!! Οσο για τη φετα, οχι δεν κανει!!! Αυτο που ειπε η Μαρκελλα μπορει να ισχυει ομως, και μαλιστα με βολευει κιολας γιατι τρελαινομαι για φετα, και μια απογοητευση την πηρα οταν εμαθα οτι απαγορευεται!!!!

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ σε ολες μας!!! επισης καλο κουραγιο σε οσες θα νυστεψετε!!! :-P

Εγω σημερα εφαγα του σκασμου!! Πεθανα!!!! Αλλα για βραδυ, ΚΟΤΟΣΟΥΠΑ, να ηρεμησει το στομαχακι!!! ΧΕΧΕΧΕ Νηστεια μαυρη σας λεω, πολυ πεινα!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας το λεω γιατι ειμαι ΤΥΡΟΥ και ειχα ρωτησει την γιατρο και μου ειπε μονο συσκευασμενη με παστεριωμενο γαλατακι!!Εχει πολλες συσκευασμενες παντως τσεκαρεται την ετικετα!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι ομορφη χρωματιστη υποδοχη ειναι αυτη??? :P:p:p

Πολυξενη ευχαριστω!

Μπηκαν τα μωρακια κ σε λιστα πω πω γλυκα ειναι! κ το αρθρακι σουπερ!

Ελενη,με το καλο ο υπερηχος!φανταζομαι με τη λαχταρα περιμενεις!

Πολυξενη εσυ αυριο ε???σε βλεπω..δεν κρατιεσαι!χαχαχαχα (κ με το δικιο σου)

Φυσικα κ ειναι νωρις ακομα για κοιλιτσα,αυτα ειναι <πρηξιματακια>

δεν ξερω ποσα κιλα εβαλα,δεν εχω ζυγαρια.αυτα ειναι πραγματα του διαβολου δεν τα βαζω στο σπιτι......:mrgreen::mrgreen:

εδω κ 2 εβδομαδες,χωρις να αλλαξει κατι στην διατροφη μου,δεν χωραω στα ρουχα μου!!

με το παλτο μου ΑΝ κουμπωσει μοιαζω με τον αη βασιλη. Αποτελεσμα, χθες ν αποχαιρετησω τα τζινακια μου,τις φουστες μου κ να ξετρυπωσω τα ρουχα απ την πρωτη...

τι σας ειπα χθες?οτι δεν το ειπα στη δουλεια?σημερα 2 κοπελες <καρφωθηκαν> στην κοιλια μου.αμαν λεω,τωρα θα με ρωτησουν!ευτυχως για σημερα την σκαπουλαρα!

παντως κ εγω ξερω για τη φετιτσα τη συσκευασμενη δεν υπαρχει προβλημα,μπορεις να φας.

καλη σαρακοστη σας ειπα?οχι?

καλη σαρακοστη!!!


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα μονο το περιμενω με λαχταρα..τις ωρες μετραω..αλλα φοβαμαι κιολας λιγο!!!Ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη υη φορα!!!!

Οσο για τα ρουχα και γω αποχαιρετησα τα παντελονια μου γιατι με πιεζουν μπροστα και λενε δεν κανει!!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...