Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερουδια σε όλες!!!!! Ευχαριστούμε για την ενθερμη υποδοχή!!!

(Μιλάω πλέον στον πληθυντικό μιας και είμαστε 3!!!) :)

Τι τέλεια φάση είναι αυτη, βλέπουμε τους σάκους, ακούμε καρδούλες...

Χαίρομαι να σας διαβάζω!!!

Ελενακι Και polixenh Την άλλη εβδομαδα να σας δώ που θα δειτε καρδούλα :) τικ τακ - τικ τακ

Κατερίνα μου 12η εβδομάδα θα το δεις για τα καλα !!!! :)

Εμένα μου είπαν σε 2 εβδομάδες να πάω και μετα δεν ξέρω πόσο συχνά πρέπει. Φαντάζομαι λόγω υψηλού κινδύνου κύησης θα με βλέπουν συχνά!!!


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατερινα υπομονη λοιπον για την 12η εβδομαδα!!!Αληθεια που μενεις?

Εμεις το ειπαμε στις οικογενειες μας και σε 3 πολυ καλες φιλες..στους υπολοιπους πρωτα ο θεος θα το πουμε μετα την αυχενικη!!

Ζωη πως και πως περιμενω την αλλη βδομαδα!!!

Λογικα ναι εσενα θα σε παρακολουθουν πιο συχνα..μια χαρα θα βλεπεις πιο συχνα τα μπεμπακια!!!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμας εδω,το δημοσιο νοσοκομειο προσφερει 2 υπερηχους.τον πρωτο,το κανουν απ την 12η ή 13η ή 14η εβδομαδα κυησης εκτος κ αν εχεις υψηλου κινδυνου κυηση (λ.χ. πολυδυμη κυηση,αιμορραγια,ιστορικο)που στο κανουν καθε εβδομαδα κ πολυ νωριτερα απ την 12η

τον δευτερο γυρω στην 22η με 23η οπου μαθαινεις κ το φυλο.αν υπαρχει καποιο προβλημα,το επαναλαμβανεις επισης καθε εβδομαδα.

το ραντεβου μου λοιπον,ως κυηση χαμηλου κινδυνου ειναι 22 απριλιου (12η εβδομαδα) οποτε θα αργησουμε να δουμε νινακι!

Σημερα πηγα γλυκα στη δουλεια κ το ειπα σε ολους!πηρα πολλες αγκαλιτσες κ φιλακια....το ευχαριστηθηκα!καλα,οχι οτι εδειξε κ κανεις ξαφνιασμενος.

εσεις τα ανακοινωσατε τα ευχαριστα?Πολυξενη θυμαμαι το ειπες στους δικους σου?σε καποιον αλλον?ελενη εσεις?

ζωη?στεφανιαννα?εσεις πως ειστε?

Ναι, το ανακοινωσαμε, εκανα και τις πρωτες μου αγορες σα μελλουσα μαμα!!! Ναι, ειμαι ΕΓΚΥΟΣ και δεν το κρυβω!!!! Αχ! πως με προσεχουν!!! ΤΙΠΟΤΑ δεν κανω!!!! Ολα ετοιμα!! χεχεχε

Α! Εγω παντως μεχρι την 12 εβδομαδα, θα ειχα πεθανει!!!! Αλλα το καλο ειναι οτι μαλλον θα δεις και φυλο, τουλαχιστον αν ειναι αγορι φαινεται!!! χεχε

Καλημερουδια σε όλες!!!!! Ευχαριστούμε για την ενθερμη υποδοχή!!!

(Μιλάω πλέον στον πληθυντικό μιας και είμαστε 3!!!) :)

Τι τέλεια φάση είναι αυτη, βλέπουμε τους σάκους, ακούμε καρδούλες...

Χαίρομαι να σας διαβάζω!!!

Ελενακι Και polixenh Την άλλη εβδομαδα να σας δώ που θα δειτε καρδούλα :) τικ τακ - τικ τακ

Κατερίνα μου 12η εβδομάδα θα το δεις για τα καλα !!!! :)

Εμένα μου είπαν σε 2 εβδομάδες να πάω και μετα δεν ξέρω πόσο συχνά πρέπει. Φαντάζομαι λόγω υψηλού κινδύνου κύησης θα με βλέπουν συχνά!!!

Καλα το τι αγωνια εχω δεν περιγραφεται!!! Το περιμενω πως και πως!!!! :Dμονο γι'αυτο ζω!!!

Αχ! Εισαι τοσο τυχερη που ακουσες καρδουλα, και ακομα πιο τυχερη που ακουσες 2!!!! :tongue: :tongue:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι χαλια!!! Εχω απο το μεσημερι και οτι και αν φαω ή μυρισω, με πιανει ΜΙΑ αναγουλα αλλο πραγμα!!! Το στομαχι μου ειναι μονιμως ανακατεμενο!!!! :(


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι χαλια!!! Εχω απο το μεσημερι και οτι και αν φαω ή μυρισω, με πιανει ΜΙΑ αναγουλα αλλο πραγμα!!! Το στομαχι μου ειναι μονιμως ανακατεμενο!!!! :(

Polixeni μου είμαι κάτι μέρες τώρα έτσι!!!

Ενω αισθάνομαι πείνα, όταν τρώω μια μπουκιά φουσκώνω λες και έφαγα 5 πιάτα, και κάπως αναγουλιαζω!

Ότι και να μου προτείνουν για φαγητό, απαντώ "πλιαχ" - ενώ μέχρι πρόσφατα τα έτρωγα σχεδόν όλα!!!

Νομίζω λύση είναι να μη μένουμε νηστικες! Συχνά γευματακια μικρά και ελαφρά!

Να μη μένει άδειο το στομάχι. :)


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Polixeni μου είμαι κάτι μέρες τώρα έτσι!!!

Ενω αισθάνομαι πείνα, όταν τρώω μια μπουκιά φουσκώνω λες και έφαγα 5 πιάτα, και κάπως αναγουλιαζω!

Ότι και να μου προτείνουν για φαγητό, απαντώ "πλιαχ" - ενώ μέχρι πρόσφατα τα έτρωγα σχεδόν όλα!!!

Νομίζω λύση είναι να μη μένουμε νηστικες! Συχνά γευματακια μικρά και ελαφρά!

Να μη μένει άδειο το στομάχι. :)

Ορεξη εχω για φαγητο, ας πουμε το μεσημερι με σπαει η πεινα, θα φαω κανονικα και μετα απο μιση ωρα το πολυ αρχιζουν οι αναγουλες και κρατανε ωωωωωρες!!!! χαλια μαυρα!!! :cry:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Χρονια πολλα!!!!

Τι κανετε?

Κουραγιο στα κοριτσια με τις αναγουλες!!!Και γω νιωθω μερικες φορες αλλα σε πολυ ηπιο βαθμο!!!!

Ανυπομονω για την Παρασκευη..θελω τοσο πολυ ν'ακουσω αυτον γλυκο ηχο της καρδουλας!!!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Χρονια πολλα!!!!

Τι κανετε?

Κουραγιο στα κοριτσια με τις αναγουλες!!!Και γω νιωθω μερικες φορες αλλα σε πολυ ηπιο βαθμο!!!!

Ανυπομονω για την Παρασκευη..θελω τοσο πολυ ν'ακουσω αυτον γλυκο ηχο της καρδουλας!!!!

Ναι ναι και εγω αυτο περιμενω !!!! Θα εισαι τυχερη αν δεν θα εχεις καθολου αναγουλες κτλ. Εμενα οι πολυ εντονες ξεκινησαν κλεινοντας την 6η βδομαδα και μπαινοντας στην 7η. ;)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πως περάσαμε το 3ημερακι;

Εγω αφήστε, μου άρεσε πολυ η σκορδαλια και πλάκωθηκα χθες - την έφαγα όλη... Με αποτέλεσμα να υπόφέρω μετα όλη μέρα απο τη μυρωδιά και τις αναγουλες!

Μα πως έχει γίνει έτσι ευαίσθητο το στομάχι μου; :P

Αυτη την εβδομάδα περιμένω και τα αποτελέσματα του προγεννητικου ελέγχου και αφού τα έχω πηγαίνω πάλι για υπερυχο!


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Ζωη εμεις περασαμε ησυχα αλλα ωραια!!Εγω εφαγα μονο δυο πιρουνιες απο την σκορδαλια ακριβως γι'αυτο το λογο..φοβηθηκα μη με πειραξει!!!

Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις και μενα αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα και την Παρασκευη θα παμε για καρδουλα!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κ απο εμενα κοριτσια!

κ εγω εχω παρατηρησει πως οι αναγουλες ειναι πιο εντονες με αδειο στομαχι ή με πολυ γεματο στομαχι!αν φαω δηλαδη κανονικη μεριδα μετα νιωθω χαλια.

εχει δικιο η Ζωουλα, μικρα κ συχνα γευματα αν κ δεν εχουμε μαθει ετσι,εγω τουλαχιστον,πρεπει να το ακολουθησουμε για να μετριασουμε τις αναγουλες.αν πεινασω μες στην ημερα,θα φαω ή κρακιερακια,ή παξιμαδακια ή κανα κριτσινακι.επισης μου αρεσει πολυ το φλαπ τζακ,νοστιμοτατο,τρωω λιγο κ με γεμιζει ενεργεια!

δεν χορταινω βεβαια,αλλα τουλαχιστον φευγει η αισθηση της ναυτιας.

το πρασινο τσαι κ το χαμομηλι επισης ανακουφιζουν αρκετα.

λοιπον για ανακεφαλαιωστε,ποτεΖ εχετε ραντεβου τωρα για καρδουλες ή για αλλα τεστ?

Ελενακι,μενω αγγλια κ η καταγωγη μου ειναι απ τον πειραια. Αυτη την κυριακη μαλιστα εχουμε κ το καθολικο πασχα οποτε μες στη εβδομαδα θα φτιαξω τα τσουρεκακια μου κουλουρακια κ γλυκακια!!στον σταθμο του γιου μου φτιαχνουν διαφορες παιδικες κατασκευες για να στολισουμε το σπιτι κ ανυπομονω!

Πολυξενη μου το ξερω,ειναι αρκετος καιρος μεχρι την 12η εβδομαδα αλλα τι να κανω?περιμενω τη σειρα μου!ψωνια ακομα δεν εχω ξεκινησει,αλλωστε εχω σχεδον τα παντα απ το πρωτο.και για να πω την αληθεια,ο γιος μου χρειαζεται νεα επιπλακια παιδικα γιατι δεν ειναι πια μωρακι αλλα <ολοκηοςςςς ανταςςςςς>

Ζωουλα, τα διδυμακια πως σας προεκυψαν?εχετε ιστορικο εσυ ή ο αντρουλης σου ή απλα ετυχε?ειχες καποιο προαισθημα οτι μπορει κ να ειναι διδυμα ή δεν ειχες ιδεα μεχρι τον υπερηχο?

κοριτσια τι σκεψεις εχετε για τα ονοματα?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμενα κοριτσια!

κ εγω εχω παρατηρησει πως οι αναγουλες ειναι πιο εντονες με αδειο στομαχι ή με πολυ γεματο στομαχι!αν φαω δηλαδη κανονικη μεριδα μετα νιωθω χαλια.

εχει δικιο η Ζωουλα, μικρα κ συχνα γευματα αν κ δεν εχουμε μαθει ετσι,εγω τουλαχιστον,πρεπει να το ακολουθησουμε για να μετριασουμε τις αναγουλες.αν πεινασω μες στην ημερα,θα φαω ή κρακιερακια,ή παξιμαδακια ή κανα κριτσινακι.επισης μου αρεσει πολυ το φλαπ τζακ,νοστιμοτατο,τρωω λιγο κ με γεμιζει ενεργεια!

δεν χορταινω βεβαια,αλλα τουλαχιστον φευγει η αισθηση της ναυτιας.

το πρασινο τσαι κ το χαμομηλι επισης ανακουφιζουν αρκετα.

λοιπον για ανακεφαλαιωστε,ποτεΖ εχετε ραντεβου τωρα για καρδουλες ή για αλλα τεστ?

Πολυξενη μου το ξερω,ειναι αρκετος καιρος μεχρι την 12η εβδομαδα αλλα τι να κανω?περιμενω τη σειρα μου!ψωνια ακομα δεν εχω ξεκινησει,αλλωστε εχω σχεδον τα παντα απ το πρωτο.και για να πω την αληθεια,ο γιος μου χρειαζεται νεα επιπλακια παιδικα γιατι δεν ειναι πια μωρακι αλλα <ολοκηοςςςς ανταςςςςς>

κοριτσια τι σκεψεις εχετε για τα ονοματα?

μικρη παρατηρηση, το πρασινο τσαι εχει πολυ περιεκτικοτητα σε καφεινη καλυτερα να αποφευγεται.

εγω εχω ραντεβου για καρδουλα την πεμπτη στις 19.30 και λογικα θα μου γραψει και τις εξετασεις προγεννητικου ελεγχου.

Αχ! τι τελεια, θα εχεις ζυο παιζακια!! Και εισαι πολυ τυχερη που τα εχεις ολα αγορασμενα και δεν εχεις να αγχωθεις για τιποτα!!!

Για κακη μου τυχη, αμα ειναι αγορι θα το πουμε ΒΑΓΓΕΛΗ (μπλιαχ), αν ειναι κοριτσι θα το πουμε οπως θελουμε!!! Μ'αρεσουν τα αρχαια και σπανια εμενα!!!

Καλημέρα κορίτσια!! Πως περάσαμε το 3ημερακι;

Εγω αφήστε, μου άρεσε πολυ η σκορδαλια και πλάκωθηκα χθες - την έφαγα όλη... Με αποτέλεσμα να υπόφέρω μετα όλη μέρα απο τη μυρωδιά και τις αναγουλες!

Μα πως έχει γίνει έτσι ευαίσθητο το στομάχι μου; :P

Αυτη την εβδομάδα περιμένω και τα αποτελέσματα του προγεννητικου ελέγχου και αφού τα έχω πηγαίνω πάλι για υπερυχο!

Οντως το στομαχι εχει γινει πολυ ευαισθητο, και με το παραμικρο "απαγορευμενο" αναγουλιαζει!! Με το καλο τα αποτελεσματα σου!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Ζωη εμεις περασαμε ησυχα αλλα ωραια!!Εγω εφαγα μονο δυο πιρουνιες απο την σκορδαλια ακριβως γι'αυτο το λογο..φοβηθηκα μη με πειραξει!!!

Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις και μενα αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα και την Παρασκευη θα παμε για καρδουλα!!

Με το καλο τα αποτελεσματα σου!!!!

Εγω κοριτσια εχω κατι πονακια σημερα, σαν περιοδου και εχω χεσ...τει πανω μου!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Polixeni μην ανυσηχεις ειναι λογικα μερικα πονακια!!!

Για το πρασινο τσαι συμφωνω!!

Εγω εχω ραντεβου για καρδουλα την Παρασκευη..λα τις εξετασεις προγεννητικου ελεγχου τις ε ω κανει ηδη..ισως λογο του πριβληματος στην προηγουμενη εγκυμοσυνη με εβαλε να τις κανω αμεσως!!

Οσο για τα ονοματα δυσττχως δεν εχω επιλογη..πολυ θα ηθελα να διαλεξουμε μονη μας τα ονοματα τωβ παιδιων μας αλλα υπαρχοτν αυτα τα χαζοκοληματα..οτι πρεπει να ειναι των γονιων..τεσπα γερα να ειναι και δεν ε ει σημασια μεγαλη!!

Κατερινα μενεις πολλα χρονια αγγλια?Για δουλεια ε?


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι βαθυτατα συγκινημενη, μολις γυρισαμε απο τον γιατρο!!!

Δεν υπαρχει πιο γλυκος ηχος, απο τον χτυπο της καρδιας του παιδιου σου!!! :D Ειμαι πολυ χαρουμενη!!! :)

Με το καλο Ελενη και Εσυ!!!! ;)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...