Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις χτες έκανα τεστ μετά από 6 μέρες καθυστέρηση και βγηκε θετικό! Αύριο θα πάω στο γιατρό πρώτη φορά αν και ξέρω πως δε θα δω πολλά αλλά έχω μεγάλη αγωνία να δω έστω το σάκο!

Εχω άλλο ένα παιδάκι, το Γρηγόρη που είναι 15 μηνών! Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν απλά υπέροχη χωρίς κανένα σύμπτωμα μόνο κάτι καούρες προς το τέλος!

Τώρα έχω κάτι ζαλάδες κι ελπίζω να μην έχω τπτ άλλο αν κι ακόμα είναι πολύ νωρίς!

Βάση τελευταίας περιόδου η Π.Η.Τ. μου είναι 01/12/2013 αλλά θα γεννήσω σίγουρα Νοέμβρη γιατί θα είναι καισαρική (λόγω του πρώτου). Οπότε ελπίζω να με θέλετε στην παρέα σας!

Εύχομαι να έχω καλά νέα αύριο και να συνεχίσουμε να τα λέμε! Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας κορίτσια!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις χτες έκανα τεστ μετά από 6 μέρες καθυστέρηση και βγηκε θετικό! Αύριο θα πάω στο γιατρό πρώτη φορά αν και ξέρω πως δε θα δω πολλά αλλά έχω μεγάλη αγωνία να δω έστω το σάκο!

Εχω άλλο ένα παιδάκι, το Γρηγόρη που είναι 15 μηνών! Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν απλά υπέροχη χωρίς κανένα σύμπτωμα μόνο κάτι καούρες προς το τέλος!

Τώρα έχω κάτι ζαλάδες κι ελπίζω να μην έχω τπτ άλλο αν κι ακόμα είναι πολύ νωρίς!

Βάση τελευταίας περιόδου η Π.Η.Τ. μου είναι 01/12/2013 αλλά θα γεννήσω σίγουρα Νοέμβρη γιατί θα είναι καισαρική (λόγω του πρώτου). Οπότε ελπίζω να με θέλετε στην παρέα σας!

Εύχομαι να έχω καλά νέα αύριο και να συνεχίσουμε να τα λέμε! Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας κορίτσια!

Με το καλο το μωροοοοοοοοοοοο σου!!!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και πολυ καλο υπερηχο αυριο!!!:D

Και εννοειται οτι σε θελουμε στην παρεα μας!!! ;)

Απο συμπτωματα ουτε εγω εχω πολλα, μονο πονο στο στηθος(αναγκαστηκα να παρω απο τωρα σουτιεν εγκυμοσυνης για να μην με πιεζει πουθενα) και δυσκοιλιοτητα (σορρυ :oops:), αλλα κατα τα αλλα καλα!!!

Αναγουλες ειχα απο την 5η βδομαδα μεχρι και την 6η περιπου, τωρα τιποτα!!

Επισης εχω κανει κοιλια!!! φαινεται οτι ειμαι εγκυος οσο περιεργο και αν ακουγεται!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

1. kat3r1na ....... ΠΗΤ 01/11/13

2. stefaniana...... ΠΗΤ 06/11/13

3. zwoula80 ....... ΠΗΤ 07/11/13

4. polixenh ........ ΠΗΤ 15/11/13

5. elenaki1987 ... ΠΗΤ 20/11/13

6. kokkinotrixa..... ΠΗΤ 01/12/13


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολυξένη μου για το καλωσόρισμα! Άλλαξες και τη λίστα αμέσως!!! Βέβαια φαίνεται κάπως το 01/12/2013 αφού είμαστε στην ομάδα Νοεμβρίου... :P:p:p χοχοχοχοχο!

Αλλά είπαμε Νοέμβρη θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά!!!

Εμένα στο πρώτο κοιλίτσα άρχισε να εμφανίζεται στον 3ο μήνα αλλά όλοι μου έχουν πει πως συνήθως το δεύτερο φαίνεται πιο γρήγορα! Για να δούμε..


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

1. kat3r1na ....... ΠΗΤ 01/11/13

2. stefaniana...... ΠΗΤ 06/11/13

3. zwoula80 ....... ΠΗΤ 07/11/13

4. polixenh ........ ΠΗΤ 15/11/13

5. elenaki1987 ... ΠΗΤ 20/11/13

6. kokkinotrixa..... ΠΗΤ 01/12/13

Polyxeni vale Kai emena Sth lists 7/11

Eimai k stou oktevriou alla o giatros lei noemvri pleon.....

Euxaristw

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ Πολυξένη μου για το καλωσόρισμα! Άλλαξες και τη λίστα αμέσως!!! Βέβαια φαίνεται κάπως το 01/12/2013 αφού είμαστε στην ομάδα Νοεμβρίου... :P:p:p χοχοχοχοχο!

Αλλά είπαμε Νοέμβρη θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά!!!

Εμένα στο πρώτο κοιλίτσα άρχισε να εμφανίζεται στον 3ο μήνα αλλά όλοι μου έχουν πει πως συνήθως το δεύτερο φαίνεται πιο γρήγορα! Για να δούμε..

Εμενα ουσιαστικα ειναι το πρωτο και εχω κανει κιολας κοιλιτσα!! και αυτο που λες ισχυει οντως, κανεις πιο γρηγορα κοιλια στο δευτερο!!!

Polyxeni vale Kai emena Sth lists 7/11

Eimai k stou oktevriou alla o giatros lei noemvri pleon.....

Euxaristw

Σε βαζω αμεσως!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

1. kat3r1na ....... ΠΗΤ 01/11/13

2. stefaniana...... ΠΗΤ 06/11/13

3. zwoula80 ....... ΠΗΤ 07/11/13

4. figaroli ............ ΠΗΤ 07/11/13

5. polixenh ......... ΠΗΤ 15/11/13

6. elenaki1987 .... ΠΗΤ 20/11/13

7. kokkinotrixa..... ΠΗΤ 01/12/13


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα κι εγώ την επίσκεψη στο γιατρό και είμαι 5 εβδομάδων (το έμβρυο έχει συλληφθεί περίπου 20 μέρες πριν)... είδαμε σάκο και εμβρυικά στοιχεία! Και γενικά μου είπε πως πιάστηκε σε καλή θέση....

Το μόνο πρόβλημα που με άγχωσε τρελά (αν και το γιατρό όχι) είναι πως έχω δύο κύστες στην αριστερή ωοθήκη. Μου είπε πως είναι συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη και πως το πιο πιθανό είναι να φύγουν μετά το 1ο τρίμηνο. Απλά θα παίρνω προγεστερόνη μια φορά τη μέρα προληπτικά...

Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω να μην είναι κάτι και όλα να πάνε καλά (ο γιατρός με καθυσήχασε αλλά ξέρετε πώς είναι....) Τέλος πάντων ελπίζω με τις μέρες να ηρεμήσω. Θα ξαναπάω σε καμιά δεκαριά μέρες να δούμε...

Μου γραψε και προγεννετικό έλεγχο και έκανα και τεστ Παπ (είχα ένα χρόνο να κάνω). Αυτά. Θα πάω αύριο για εξετάσεις και μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα πάω να τα δείξω και να πάρω τα αποτελέσματα του Παπ...

Ελπίζω να είστε όλες καλά...

Τόσο άγχος στο πρώτο μωρό δεν είχα!!! Επίσης αυτή τη φορά δεν το χουμε πει πουθενά και δεν μπορώ να μοιραστώ και με κανέναν το άγχος μου, μόνο με σας!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα κι εγώ την επίσκεψη στο γιατρό και είμαι 5 εβδομάδων (το έμβρυο έχει συλληφθεί περίπου 20 μέρες πριν)... είδαμε σάκο και εμβρυικά στοιχεία! Και γενικά μου είπε πως πιάστηκε σε καλή θέση....

Το μόνο πρόβλημα που με άγχωσε τρελά (αν και το γιατρό όχι) είναι πως έχω δύο κύστες στην αριστερή ωοθήκη. Μου είπε πως είναι συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη και πως το πιο πιθανό είναι να φύγουν μετά το 1ο τρίμηνο. Απλά θα παίρνω προγεστερόνη μια φορά τη μέρα προληπτικά...

Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω να μην είναι κάτι και όλα να πάνε καλά (ο γιατρός με καθυσήχασε αλλά ξέρετε πώς είναι....) Τέλος πάντων ελπίζω με τις μέρες να ηρεμήσω. Θα ξαναπάω σε καμιά δεκαριά μέρες να δούμε...

Μου γραψε και προγεννετικό έλεγχο και έκανα και τεστ Παπ (είχα ένα χρόνο να κάνω). Αυτά. Θα πάω αύριο για εξετάσεις και μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα πάω να τα δείξω και να πάρω τα αποτελέσματα του Παπ...

Ελπίζω να είστε όλες καλά...

Τόσο άγχος στο πρώτο μωρό δεν είχα!!! Επίσης αυτή τη φορά δεν το χουμε πει πουθενά και δεν μπορώ να μοιραστώ και με κανέναν το άγχος μου, μόνο με σας!

Χρυσο μου κοριτσι πρωτα απο ολα μην αγχωνεσαι, οοοοολα πανε τελεια!!! :D :D :D οι κυστουλες σου δεν ειναι τιποτα, 90% των περιπτωσεων περνούν μονες τους, γιατι ανησυχεις;;;; Το μονο που μπορεις να σκεφτεσαι ειναι οτι το μωρακι σου ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ και χρειαζεται ηρεμια και αγαπη!!! Ασε τα παλαβα, και απολαυσε το!!! :tongue:

Και για συμπαρασταση: ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ, θα παμε απο νωρις Τριπολη (σε συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΠΥ μικροβιολογικο), οποτε θα παμε και την εκδρομουλα μας :D :D:D!!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανησυχώ για το 10%...χιχιχι! Σήμερα ξύπνησα με καλύτερη διάθεση. Πήγα έδωσα αίμα και ούρα αλλά θα πάρω αποτελέσματα σε 1 βδομάδα...

Ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!

Καλές εξετάσεις και σε σένα και κοίτα να ευχαριστηθείτε τη βόλτα σας!

Ααααα και καλό μήνα βρε κορίτσια!!!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανησυχώ για το 10%...χιχιχι! Σήμερα ξύπνησα με καλύτερη διάθεση. Πήγα έδωσα αίμα και ούρα αλλά θα πάρω αποτελέσματα σε 1 βδομάδα...

Ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!

Καλές εξετάσεις και σε σένα και κοίτα να ευχαριστηθείτε τη βόλτα σας!

Ααααα και καλό μήνα βρε κορίτσια!!!

μια χαρα ολα!!! πριν φυγουμε για Τριπολη περασαμε απο τον γιατρο μου, να μου παρει δειγμα για την καλλιεργεια (αυτοι στην Τριπολη δεν παιρνουν), και μου εκανε και υπερηχο.

ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕ....... ειμαστε 1,1cm και η καρδουλα μας χτυπαει με 145 χτυπους το λεπτο!!!

ΕΧΕΙ ΧΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

την παρασκευη τα αποτελεσματα!! :P


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλέ πού είστε όλες; Μόνο εγώ και η Πολυξένη είμαστε εδώ;

Πολυξένη μια χαρά η βολτούλα χτες! Είδατε και το μωρό σας ε; Πού να δεις όσο θα μεγαλώνει και θα διακρίνεται όλο και πιο καλά...θα τρελαθείς!!!

Εγώ καλά, προσπαθώ να σηκώνω το γιο μου όσο γίνεται λιγότερο για να μην εχουμε κανένα θέμα με τις κύστες...άντε να δούμε


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλέ πού είστε όλες; Μόνο εγώ και η Πολυξένη είμαστε εδώ;

Πολυξένη μια χαρά η βολτούλα χτες! Είδατε και το μωρό σας ε; Πού να δεις όσο θα μεγαλώνει και θα διακρίνεται όλο και πιο καλά...θα τρελαθείς!!!

Εγώ καλά, προσπαθώ να σηκώνω το γιο μου όσο γίνεται λιγότερο για να μην εχουμε κανένα θέμα με τις κύστες...άντε να δούμε

Καλα κανεις, ετσι θελει τωρα στην αρχη!!! Προσοχη!!! :D :D :D Ειλικρινα ανυπομονω για την ωρα της ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ να το δω να κουνιεται!!! :D :D Η προηγουμενη εγκυμοσυνη σου πως ηταν;;; ;););)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΑΚΙ που εισαιιιιιιιιιι;;;;;;; Πηρες τα αποτελεσματα των εξετασεων;;;; Ολα καλα;;;;

Διδυμομανα καλα και εσυ;;;;

Φιγαρολι;;;

Κατερινα;;;

Στεφανια;;

Γιατι μας εγκαταλειψατε;;;; :cry: :cry:

Επεξεργάστηκαν by polixenh
Ξεχασα μια εγκυμονουσα!!

ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήταν πραγματικά τέλεια! Δεν είχα τίποτα απολύτως! Ούτε ανακατωσούρες, ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα! Μόνο λίγο υπνηλία το 1ο τρίμηνο και λίγες καούρες μετά τον έβδομο! Να φανταστείς δούλευα μέχρι να μπω στον 8ο! Βέβαια στην πρώτη εγκυμοσύνη σε προσέχουν όλοι και μπορείς να αράζεις όσο θες! Τώρα ο γιατρός μου πε να μη σήκώνω βάρη...αλλά πχ όπου να ναι θα ξυπνήσει ο μκρός και ο άντρας μου είναι στη δουλειά...πώς θα βγει από την κούνια;;; Απλά ενώ πριν θα τον κουβάλαγα αγκαλιά ως το σαλόνι τώρα θα τον βγάλω από την κούνια και θα τον αφήσω να περπατήσει!

Κοίτα λοιπόν να ευχαριστηθείς πολύ την πρώτη σου εγκυμοσύνη γιατί μετά δεν είναι το ίδιο! Όσο για την αυχενική θα ευχαριστηθείς να το βλέπεις το μωράκι σου!!!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...