Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Σας το λεω γιατι ειμαι ΤΥΡΟΥ και ειχα ρωτησει την γιατρο και μου ειπε μονο συσκευασμενη με παστεριωμενο γαλατακι!!Εχει πολλες συσκευασμενες παντως τσεκαρεται την ετικετα!

Μαρκελακι, μια απο τα ιδια, τρελαινομαι για τυρια!!! Ποσο σε καταλαβαινω!!!!

Απο αλλα τυρια..οπως γραβιερα..καφαλογραβιερα..κεφαλοτυρι..κασερι και τετοια?Αυτα νπορουμε?

Ελενη μου, ναι, σκληρα τυρια μπορουμε σιγουρα να φαμε οπως και ανθοτυρο.

Καλέ τι ομορφη χρωματιστη υποδοχη ειναι αυτη??? :P:p:p

Πολυξενη ευχαριστω!

Μπηκαν τα μωρακια κ σε λιστα πω πω γλυκα ειναι! κ το αρθρακι σουπερ!

Ελενη,με το καλο ο υπερηχος!φανταζομαι με τη λαχταρα περιμενεις!

Πολυξενη εσυ αυριο ε???σε βλεπω..δεν κρατιεσαι!χαχαχαχα (κ με το δικιο σου)

Φυσικα κ ειναι νωρις ακομα για κοιλιτσα,αυτα ειναι <πρηξιματακια>

δεν ξερω ποσα κιλα εβαλα,δεν εχω ζυγαρια.αυτα ειναι πραγματα του διαβολου δεν τα βαζω στο σπιτι......:mrgreen::mrgreen:

εδω κ 2 εβδομαδες,χωρις να αλλαξει κατι στην διατροφη μου,δεν χωραω στα ρουχα μου!!

με το παλτο μου ΑΝ κουμπωσει μοιαζω με τον αη βασιλη. Αποτελεσμα, χθες ν αποχαιρετησω τα τζινακια μου,τις φουστες μου κ να ξετρυπωσω τα ρουχα απ την πρωτη...

τι σας ειπα χθες?οτι δεν το ειπα στη δουλεια?σημερα 2 κοπελες <καρφωθηκαν> στην κοιλια μου.αμαν λεω,τωρα θα με ρωτησουν!ευτυχως για σημερα την σκαπουλαρα!

παντως κ εγω ξερω για τη φετιτσα τη συσκευασμενη δεν υπαρχει προβλημα,μπορεις να φας.

καλη σαρακοστη σας ειπα?οχι?

καλη σαρακοστη!!!

Κατερινακι ουτε εγω φοραω τζιν, μπηκαν παταρι, οπως επισης και τα κολαν που εχουν λαστιχο!!!

Οσο για την κοιλια και εμενα τα ιδια μου εκαναν χτες, ειμασταν μεγαλη παρεα και ολοι κοιταζαν την κοιλουμπα μου, η οποια μιας και ειμαι αδυνατη φαινεται σαν να εχω καταπιει πεπονι, επομενως γυρισα σε μια που κοιταζε επιμονα και της ειπα: "εφαγα πολυ, και δεν μπορω να χωνεψω, κοντευω να σκασω απο το φουσκωμα" χαχαχα :D :D :D :D

Κατερινα το περιμενω με λαχταρα..τις ωρες μετραω..αλλα φοβαμαι κιμονο ολας λιγο!!!Ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη υη φορα!!!!

Οσο για τα ρουχα και γω αποχαιρετησα τα παντελονια μου γιατι με πιεζουν μπροστα και λενε δεν κανει!!!

Ελενακι να μην φοβασαι, ολα τελεια θα πανε!!!! Μεγαλωνει και ειναι υγιεστατο!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα και καλη Σαρακοστη!!Θα γινω κ εγω μανουλα στις αρχες Νοεμβριου(καπου στις 6)..Βλεπω απασχολει πολλες το θεμα της διατροφης οπως κ εμενα!Ευχομαι σε ολες μια τελεια εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Σαρακοστη!!Θα γινω κ εγω μανουλα στις αρχες Νοεμβριου(καπου στις 6)..Βλεπω απασχολει πολλες το θεμα της διατροφης οπως κ εμενα!Ευχομαι σε ολες μια τελεια εγκυμοσυνη!

Καλωσορησες stefaniana..με το καλο το μωρακι σου!!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Polixeni με το καλο ο γιατρος σημερα..περιμενουμε νεα!!!

Ναι, ασε και νιωθω ενα γαργαλητο στο στομαχι απο το πρωι που ξυπνησα απο το αγχος μου, αλλα ειμαι πολυ πολυ αισιοδοξη!!!!! :-P :razz: :-P :razz: :-P :razz: Στις 19:00 εχω ραντεβου οποτε μετα θα μπω να σας πω τα νεακια μου!!! :D :D

Καλημερα και καλη Σαρακοστη!!Θα γινω κ εγω μανουλα στις αρχες Νοεμβριου(καπου στις 6)..Βλεπω απασχολει πολλες το θεμα της διατροφης οπως κ εμενα!Ευχομαι σε ολες μια τελεια εγκυμοσυνη!

Stefaniana κοριτσι μου, με το καλοοοοοοοοοοοοοοο το μωρακι σου!!!!!! Να εχεις μια ευχαριστα αξεχαστη και φυσικα τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! :-P :razz: :-P Το πρωτο;;;;;

Τωρα οσο για τα φαγητα, αμα δεις στην προηγουμενη σελιδα, εχουμε δημοσιευσει απαγορευμενες τροφες!!! Ετσι θα παρεις μια ιδεα!!! ;)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Stefaniana κοριτσι μου, με το καλοοοοοοοοοοοοοοο το μωρακι σου!!!!!! Να εχεις μια ευχαριστα αξεχαστη και φυσικα τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! :-P :razz: :-P Το πρωτο;;;;;

Τωρα οσο για τα φαγητα, αμα δεις στην προηγουμενη σελιδα, εχουμε δημοσιευσει απαγορευμενες τροφες!!! Ετσι θα παρεις μια ιδεα!!! ;)

Σε ευχαριστω!!!To πρωτο μου ναι.Ναι τα ειδα τα σχολια.Διαβασα κ αλλα αρθρα σχετικα κ μου ειπε κ ο γιατρος αρκετα πραγματα.γενικα δεν τρωω ανθυγιεινα.

Προς το παρον ειναι ευχαριστη η εγκυμοσυνη χωρις κανενα συμπτωμα εκτος απο την κουραση που νιωθω πιο ευκολα απο οτι πριν.Ελπιζω να συνεχισει ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενη μου,ολα θα πανε καλα!σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ενας φοβος παντα υπαρχει μες στο μυαλο μας,ποσο μαλλον αν εχεις ηδη μια δυσαρεστη εμπειρια.σκεφτομαστε ομως θετικα ετσι?αντε 2 μερουλες....

που εισαι ρε πολυξενη κ μας τρωει η αγωνια για το σκαν!!!αντε πες μας νεα θα σκασουμε!

Στεφανιαννα συγχαρητηρια για τα ωραια νεα σου κ καλως ηρθες!απο που εισαι?ποτε εχεις ραντεβου για τον υπερηχο?

Σημερα 2 αλλες κοπελες απ τη δουλεια,οχι μονο δε με ρωτησαν,αλλα με το που με ειδαν μου εκαναν τη γνωστη κινηση οταν δειχνεις κοιλιτσα που ειναι ετοιμη να φουσκωσει κ αλλο.τι να κανα?ψεματα να λεγα?κοκκινησα σα το παντζαρι,εσκασα στα γελια κ το παραδεχτηκα.τους ζητησα βεβαια να μη το πουν ακομα...πω πω πω ο κοσμος το χει τουμπανο,κ εγω κρυφο καμαρι!!!

αυτο με τα κολαν δεν το ξερα κ τα φοραω με φαρδιες μπλουζιτσες γτ ειναι βολικα!


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερααααααα, και χιλια συγνωμη αλλα μετα τον γιατρο πηγαμε για φαγητο στο πατρικο μου να τους πουμε τα ευχαριστα και αργησαμε!!!

Λοιποοοοον, ΕΙΜΑΣΤΕ 3!!! :lol::lol::lol::lol:

Ειδαμε αμνιακο και λεκιθικο σακο και ενα σκατουλακι τοοοοοοοοοοοσο δα που μας ειπε οτι ειναι το μωρο μας!!!! :P :p :P :p

Αλλα θα ξαναπαμε την αλλη Πεμπτη στις 28/03 δηλαδη, που θα εχουμε μεγαλωσει λιγουλακι (6w6d) για να ακουσουμε και καρδουλα!!! :D:D:D:D:D:D

Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη!!!! :-P:razz::-P

Ποια εχει σειρα τωρα;;;;


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα 2 αλλες κοπελες απ τη δουλεια,οχι μονο δε με ρωτησαν,αλλα με το που με ειδαν μου εκαναν τη γνωστη κινηση οταν δειχνεις κοιλιτσα που ειναι ετοιμη να φουσκωσει κ αλλο.τι να κανα?ψεματα να λεγα?κοκκινησα σα το παντζαρι,εσκασα στα γελια κ το παραδεχτηκα.τους ζητησα βεβαια να μη το πουν ακομα...πω πω πω ο κοσμος το χει τουμπανο,κ εγω κρυφο καμαρι!!!

αυτο με τα κολαν δεν το ξερα κ τα φοραω με φαρδιες μπλουζιτσες γτ ειναι βολικα!

Με το καλο να το πειτε σε ολο τον κοσμο!! Μ'αρεσει παντως που μας φαινεται!!! :D Ναι, ρε ειμαστε ΕΓΚΥΕΣ και περηφανες!!!

Τα κολαν δεν απαγορευονται, απλα εμενα με ζορισουν και δεν τα φοραω!!!! ;)

][/color]

Σε ευχαριστω!!!To πρωτο μου ναι.Ναι τα ειδα τα σχολια.Διαβασα κ αλλα αρθρα σχετικα κ μου ειπε κ ο γιατρος αρκετα πραγματα.γενικα δεν τρωω ανθυγιεινα.

Προς το παρον ειναι ευχαριστη η εγκυμοσυνη χωρις κανενα συμπτωμα εκτος απο την κουραση που νιωθω πιο ευκολα απο οτι πριν.Ελπιζω να συνεχισει ετσι!!!

Αχ' date=' μπραβο κοριτσι μου, και ετσι να συνεχισεις!!! Μπραβο, μπραβο, μπραβο!!! Εγω η αληθεια ειναι οτι εχω προβλημα στο υπνο, ποναει τοσο πολυ το στηθος μου που δεν μπορω να γυρισω ουτε ετσι ουτε αλλιως, και αναγκαστηκα κοιμαμαι ανα 15λεπτα. Αστα!!![/color'] Οπως επισης πονος στη μεση, ουτε κερμα που εχει πεσει στο πατωμα δεν μπορω να πιασω!!! :?

Polixeni περιμενουμε νεα σου!!!!

Χαιρομαι που συμπαραστεκεται η μια στην αλλη!!! Σε ευχαριστω πολυ!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερααααααα, και χιλια συγνωμη αλλα μετα τον γιατρο πηγαμε για φαγητο στο πατρικο μου να τους πουμε τα ευχαριστα και αργησαμε!!!

Λοιποοοοον, ΕΙΜΑΣΤΕ 3!!! :lol::lol::lol::lol:

Ειδαμε αμνιακο και λεκιθικο σακο και ενα σκατουλακι τοοοοοοοοοοοσο δα που μας ειπε οτι ειναι το μωρο μας!!!! :P :p :P :p

Αλλα θα ξαναπαμε την αλλη Πεμπτη στις 28/03 δηλαδη, που θα εχουμε μεγαλωσει λιγουλακι (6w6d) για να ακουσουμε και καρδουλα!!! :D:D:D:D:D:D

Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη!!!! :-P:razz::-P

Ποια εχει σειρα τωρα;;;;

Τελεια τα νεα σας Polixeni..με το καλο και η καρδουλα!!!!!!Μονο χαρες απο δω και περα!!

Εγω εχω σειρα τωρα..αυριο παμε αλλα εμεις ειμαστε πιο μικρη δεν ξερω τι θα μπορεσουμε να δουμε!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελεια τα νεα σας Polixeni..με το καλο και η καρδουλα!!!!!!Μονο χαρες απο δω και περα!!

Εγω εχω σειρα τωρα..αυριο παμε αλλα εμεις ειμαστε πιο μικρη δεν ξερω τι θα μπορεσουμε να δουμε!!

Θα δειτε σιγουρα αμνιακο σακο, μιας και φαινεται στον υπερηχο απο τις 4.5 κιολας εβδομαδες!! Και αν ειστε τυχεροι μπορει να δειτε και το λεκιθικο σακο ο οποιος αρχιζει να φαινεται στις 5.5 εβδομαδες........ Τα καλυτερα ευχομαι παντως, ειλικρινα!!!! :tongue:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...