Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Γειά σας κορίτσια!! Εύχομαι να τα καταφέρετε και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με μωράκια!!!Για αρχή να πω ότι έχω πωα,το ξέρω από το 21. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές αρνητικές.Προσφατα έκανα εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο κ μέσα σε αυτές ορμονικές,η fsh 43 κ η οιστραδιόλη 11.. Από πέρσι τον Ιούνιο έχουν ξεκινήσει κ οι καθυστερήσεις στην περίοδο.πιστεύετε είναι καλύτερα να πάω με δότρια;με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα.

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ..ευχομαι και σε εσενα το ιδιο!!!Ετσι της λεω και εγω απλα με αγχωνει οτι προς το παρον το εχει παρει πολυ χαλαρα και χαιρομαι βεβαια γι αυτο αλλα φοβαμαι μηπως μετα αλλαξει.. ασε που απο Σεπτεμβρη θα πρεπει να παμε σταθμο και δεν ξερω πως θα της ερθει ολο αυτο!!

Καλημερα.Εγω αποφευγω να την παω σταθμο απο τωρα γιατι θα φερνει αρρωστιες συνεχεια και θα κολλαει το μωρο.Θα παει του χρονου αναγκαστικα προνηπιο κατευθειαν,που θα ειναι 4 1/2.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς ήρθες Little price!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!!! Όσον αφορά τη δική μου εγκυμοσύνη σταμάτησα τη δουλειά στον δεύτερο μήνα επειδή με πονάει πολύ η μέση κ όσο περνάνε οι μήνες πονάει περισσότερο....δεν έκανα ούτε μία φορά εμετό κ ποτέ δεν είχα κάποιο σύμπτωμα εγκυμοσύνης...έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις την μεσούλα που με πονάει σε σημείο να μην μπορώ να σηκωθώ μόνη μου από το κρεβάτι...

Olive θα σου πω κάτι για το Λητώ επειδή εκεί θα γεννήσω...προχθές πήγα να κάνω κάτι αιματολογικές εξετάσεις κ βρήκαμε ευκαιρία με τον άντρα μου να μας κάνει μια ξενάγηση η προισταμένη του Λητώ..μας πήγε στα δωμάτια, στο χώρο που έχουν τα μωράκια κ εκεί που γίνεται ο τοκετός..μας τα εξήγησε όλα με λεπτομέρειες....επίσης είπε ότι είναι πολύ αυστηρές με το θηλασμό κ θα τις έχω από πάνω μου συνέχεια για να μάθω τα πάντα...μπορώ να κάνω rooming in αλλά όταν θα έχω επισκεπτήριο θα μου παίρνουν το μωρό για να μην κολλήσει τίποτα....επίσης είπε ότι κάθε μέρα θα παίρνουν εμένα τον άντρα μου κ το μωρό κ θα μας δείχνουν πως να κάνουμε μπανάκι το μωράκι μας!! Με λίγα λόγια έμεινα καταευχαριστημένη με όσα μου είπε!!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς ήρθες Little price!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!!! Όσον αφορά τη δική μου εγκυμοσύνη σταμάτησα τη δουλειά στον δεύτερο μήνα επειδή με πονάει πολύ η μέση κ όσο περνάνε οι μήνες πονάει περισσότερο....δεν έκανα ούτε μία φορά εμετό κ ποτέ δεν είχα κάποιο σύμπτωμα εγκυμοσύνης...έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις την μεσούλα που με πονάει σε σημείο να μην μπορώ να σηκωθώ μόνη μου από το κρεβάτι...

Olive θα σου πω κάτι για το Λητώ επειδή εκεί θα γεννήσω...προχθές πήγα να κάνω κάτι αιματολογικές εξετάσεις κ βρήκαμε ευκαιρία με τον άντρα μου να μας κάνει μια ξενάγηση η προισταμένη του Λητώ..μας πήγε στα δωμάτια, στο χώρο που έχουν τα μωράκια κ εκεί που γίνεται ο τοκετός..μας τα εξήγησε όλα με λεπτομέρειες....επίσης είπε ότι είναι πολύ αυστηρές με το θηλασμό κ θα τις έχω από πάνω μου συνέχεια για να μάθω τα πάντα...μπορώ να κάνω rooming in αλλά όταν θα έχω επισκεπτήριο θα μου παίρνουν το μωρό για να μην κολλήσει τίποτα....επίσης είπε ότι κάθε μέρα θα παίρνουν εμένα τον άντρα μου κ το μωρό κ θα μας δείχνουν πως να κάνουμε μπανάκι το μωράκι μας!! Με λίγα λόγια έμεινα καταευχαριστημένη με όσα μου είπε!!!!!

''

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λενε .


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς ήρθες Little price!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!!! Όσον αφορά τη δική μου εγκυμοσύνη σταμάτησα τη δουλειά στον δεύτερο μήνα επειδή με πονάει πολύ η μέση κ όσο περνάνε οι μήνες πονάει περισσότερο....δεν έκανα ούτε μία φορά εμετό κ ποτέ δεν είχα κάποιο σύμπτωμα εγκυμοσύνης...έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις την μεσούλα που με πονάει σε σημείο να μην μπορώ να σηκωθώ μόνη μου από το κρεβάτι...

Olive θα σου πω κάτι για το Λητώ επειδή εκεί θα γεννήσω...προχθές πήγα να κάνω κάτι αιματολογικές εξετάσεις κ βρήκαμε ευκαιρία με τον άντρα μου να μας κάνει μια ξενάγηση η προισταμένη του Λητώ..μας πήγε στα δωμάτια, στο χώρο που έχουν τα μωράκια κ εκεί που γίνεται ο τοκετός..μας τα εξήγησε όλα με λεπτομέρειες....επίσης είπε ότι είναι πολύ αυστηρές με το θηλασμό κ θα τις έχω από πάνω μου συνέχεια για να μάθω τα πάντα...μπορώ να κάνω rooming in αλλά όταν θα έχω επισκεπτήριο θα μου παίρνουν το μωρό για να μην κολλήσει τίποτα....επίσης είπε ότι κάθε μέρα θα παίρνουν εμένα τον άντρα μου κ το μωρό κ θα μας δείχνουν πως να κάνουμε μπανάκι το μωράκι μας!! Με λίγα λόγια έμεινα καταευχαριστημένη με όσα μου είπε!!!!!

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λενε.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia :D

Kai egw manoula Maiou apo Rodo!!!exw ena koritsaki 2,5 xronwn me kaisariki kai twra perimenw ton gio( pali me kaisariki tha pame.0...eimai ston pempto mina kai niwthw oti exw fouskwsei polu.....ouffff exw agxwthei polu kai fovamai polu perissotero apo oti tin prwti fora isws giati twra xserw ti me perimenei..(.oso afora tin kaisariki)alla kai pws tha ta paei i mikri mou meta me ton mikro...pros to paron to exei parei mia xara to thema!!

Καλωσηλθες, με το καλο να ερθει το αγορακι σας!!!

Ολα καλα ευχομαι να πανε και με την καισαρικη..εχετε πει με το γιατρο ποσο νωριτερα θα γινει;

Ο πρωτος τοκετος πως κατεληξε σε καισαρικη;

Γεια σας κοριτσια καλη χρονια!!!! Εγω ειμαι 24&1 και εχω πητ 2.5.2014 !!!

Μεχρι στιγμης δεν ειχα καμια επιπλοκη ουτε ενοχλητικα συμπτωματα!!! Λογω εορτων εκανα τιν β επιπεδου νωρις 21 εβδομαδες και 3 μερες και ειχα ξανα ραντεβου προχθες την πεμπτη..!! το μωρακι μου ηταν 600 γρ στισ 23+6 ????ειναι καλα το βαρος του λετε? ειναι υπερκινιτικη η μικρη μου πολυ!!!!

Εσεις πως ζειτε την εγκυμοσυνη σας????

Καλη χρονια little prince, με το καλο το μωρο σου..

Κοριτσακι και εσυ ε; πολλες νυφες εχουμε μαζεψει χαχαχα!!!

Νομιζω οτι το βαρος της ηταν πολυ καλο για την εβδομαδα, ο γιατρος σου ειπε κατι διαφορετικο;

Η δικη μου εγκυμοσυνη ειναι σχετικα καλη..

Λιγο στην αρχη ταλαιπωρηθηκα με ορθοστατικη υποταση αλλα τωρα εχει σταματησει.

Το μωρο μου ειναι και εμενα πολυ κινητικο ειδικα μολις φαω κανει παρτυ χχαχαχα

Σαν δευτερη εγκυμοσυνη την αντιμετωπιζω πιο χαλαρα απο την πρωτη. Βεβαια δε παυω να εχω και εγω τις ανησυχιες μου..

Αυριο εχουμε τη β'επιπεδου και ανυπομονω να περασει το βραδυ για να δω το μωρο μου:P:p

Olive που γεννησε η αδελφη σου;

Μα ποτε θα μας αφησουν στην ησυχια μας να θηλασουμε χωρις περιορισμους τα παιδια μας;;;

Σοφια ελπιζω να ειναι ετσι οπως στα ειπε η προισταμενη γιατι αλλιως τη βαψανε εκει μεσα χαχαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσηλθες, με το καλο να ερθει το αγορακι σας!!!

Ολα καλα ευχομαι να πανε και με την καισαρικη..εχετε πει με το γιατρο ποσο νωριτερα θα γινει;

Ο πρωτος τοκετος πως κατεληξε σε καισαρικη;

Καλη χρονια little prince, με το καλο το μωρο σου..

Κοριτσακι και εσυ ε; πολλες νυφες εχουμε μαζεψει χαχαχα!!!

Νομιζω οτι το βαρος της ηταν πολυ καλο για την εβδομαδα, ο γιατρος σου ειπε κατι διαφορετικο;

Η δικη μου εγκυμοσυνη ειναι σχετικα καλη..

Λιγο στην αρχη ταλαιπωρηθηκα με ορθοστατικη υποταση αλλα τωρα εχει σταματησει.

Το μωρο μου ειναι και εμενα πολυ κινητικο ειδικα μολις φαω κανει παρτυ χχαχαχα

Σαν δευτερη εγκυμοσυνη την αντιμετωπιζω πιο χαλαρα απο την πρωτη. Βεβαια δε παυω να εχω και εγω τις ανησυχιες μου..

Αυριο εχουμε τη β'επιπεδου και ανυπομονω να περασει το βραδυ για να δω το μωρο μου:P:p

Olive που γεννησε η αδελφη σου;

Μα ποτε θα μας αφησουν στην ησυχια μας να θηλασουμε χωρις περιορισμους τα παιδια μας;;;

Σοφια ελπιζω να ειναι ετσι οπως στα ειπε η προισταμενη γιατι αλλιως τη βαψανε εκει μεσα χαχαχα

Ευχαριστώ πολυ ...ναι πητ ειναι 5 Ιουνιου μειον 10 μερες μου ειπε..οποτε υπολογιζουμε στις 25-26 Μαιου πρωτα ο Θεος!!

Πως κατεληξα καισαρικη ε??Αυτοματη ρηξη θυλακιου προ 24ωρου ,ειχαν σπασει τα νερα και δεν το πηρα χαμπαρι...οσο αστειο και αν σου ακουγεται..ειχα πολλα υγρα καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης οποτε δεν καταλαωα τιποτα και κεφαλοπυελικη δυσαναλογια...


E7F0p2.png

pregnant-1377061200z0z1379998800z0.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ ...ναι πητ ειναι 5 Ιουνιου μειον 10 μερες μου ειπε..οποτε υπολογιζουμε στις 25-26 Μαιου πρωτα ο Θεος!!

Πως κατεληξα καισαρικη ε??Αυτοματη ρηξη θυλακιου προ 24ωρου ,ειχαν σπασει τα νερα και δεν το πηρα χαμπαρι...οσο αστειο και αν σου ακουγεται..ειχα πολλα υγρα καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης οποτε δεν καταλαωα τιποτα και κεφαλοπυελικη δυσαναλογια...

Ευχομαι και με εσενα να πηγαν όλα καλα με την Β-επιπεδου:D


E7F0p2.png

pregnant-1377061200z0z1379998800z0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.Εγω αποφευγω να την παω σταθμο απο τωρα γιατι θα φερνει αρρωστιες συνεχεια και θα κολλαει το μωρο.Θα παει του χρονου αναγκαστικα προνηπιο κατευθειαν,που θα ειναι 4 1/2.

Και εγω αυτο σκεφτομαι αλλα θελω να ανεξαρτοποιηθει λιγο βεβαια δεν ξερω καθολου τι θα κανω και πως θα τα καταφερω...... το βλεπω βουνο γιατι εχω αγχωθει τοσο???:(


E7F0p2.png

pregnant-1377061200z0z1379998800z0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Ολα καλα με τον υπερηχο.

Ειναι 530γρ. και πολυ καλα σε ολα..

Μας παιδεψε λιγακι γιατι κοιμοταν και επρεπε να μετρησει τη σπονδυλικη στηλη, βγηκα και ξαναμπηκα 3 φορες, στο τελος αλλαξε λιγο θεση και καταφερε ο γιατρος να δει αυτα που ηθελε!!

Τελικα περιμενουμε αγορι!! Καναμε την ανατροπη χαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

christy και εγω δε ξερω πως θα τα καταφερω με τα δυο παιδια..

Βοηθεια εχεις; μαμα ή πεθερα;

Εγω ευτυχως εχω βοηθεια οποτε ελπιω ο πρωτος δυσκολος καιρος να περασει ανωδυνα.

Δε σου κρυβω οτι σκεφτομαι πολυ το πως θα παρει τον ερχομο του μωρου η κορη μου.....

Ειναι αρκετα κολλημενη σε μενα, με το μπαμπα καλα τα πανε αλλα δε τον θελει οσο εμενα.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ήρθα και εγώ η καινούρια.Είμαι 20 εβδομάδων εγώ και κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε κοριτσάκι.Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και γενικά από την αρχή είμαι μες στο άγχος.Εδώ και 3 μέρες έχουν αρχίσει οι συσπάσεις.Μου διπλασίασε το μαγνήσιο σε 6 την ημέρα και μου είπε ξεκούραση κ καθόλου επαφές.Το έχει πάθει καμία σας?Ανησυχώ για το μωράκι μου


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ήρθα και εγώ η καινούρια.Είμαι 20 εβδομάδων εγώ και κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε κοριτσάκι.Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και γενικά από την αρχή είμαι μες στο άγχος.Εδώ και 3 μέρες έχουν αρχίσει οι συσπάσεις.Μου διπλασίασε το μαγνήσιο σε 6 την ημέρα και μου είπε ξεκούραση κ καθόλου επαφές.Το έχει πάθει καμία σας?Ανησυχώ για το μωράκι μου

Καλωσηλθες στη παρεα!!

Με το καλο να κρατησεις το μωρο σου!!!

Συσπασεις ειχα και εγω για 3 εβδομαδες περιπου, δεν πηρα τιποτα ουτε ημουν ξαπλα, περασαν μονες τους..

Ακομα εχω καποιες αλλα καμια σχεση..

Κανε αυτο που σου ειπε ο γιατρος και ολα θα πανε καλα!

Σου μετρησε τον τραχηλο;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...