Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

τα αγαπημένα μου


Recommended Posts

3. Ηλεκτρική Σκούπα

Hoover Cyclonic Freespace

Λές να σωθώ με αυτή; Όταν αγόρασα την καινούργια μου σκούπα πέρισυ ήθελα ακριβώς όλα αυτά που αναφέρεις και οπωσδήποτε με πλενόμενο κάδο!Πλήρωσα 200€ και βιώνω καθημερινά την πλήρη απογοήτευση...Μου φαίνεται αύριο κιόλας θα πάω να βρώ τη σκούπα στην Πάτρα και αν δεν υπάρχει θα ανέβω και Αθήνα μέσα στην εβδομάδα οπότε εκεί πιστεύω να τη βρώ!Και την άλλη θα την στείλω στην εταιρεία που τη διανέμει στην Ελλάδα για ανακύκλωση συσκευής! Έφερα και τεχνικό 2 φορές για να μου εξηγήσει ότι οι σκούπες με πλενόμενο κάδο έτσι τραβάνε...δηλαδή καθόλου!βλακίες!εμείς είχαμε σκούπα από τη δεκαετία του '70 με πλενόμενο κάδο και ήταν turbo!Και μένα με έχει εκνευρίσει απίστευτα το θέμα της σκούπας!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ολα πλενονται και καθαριζονται πολυ ευκολα.

ειναι απιστευτο το ΠΟΣΟ κατι ΤΟΣΟ απλό,

αλλες εταιρείες, αλλά και η ίδια εταιρεία σε αλλο μοντέλο , μπορεί να το κανουν ΤΟΣΟ περιπλοκο,

και ακριβό για τον καταναλωτη, πραγματικα απαράδεκτο, και ελπίζω να τους γινει μαθημα αν πατωσουν όλες οι ακριβές σκουπες με τις σακουλες που πρεπει να πηγαινεις και να αγοράζεις.

Η κοπέλα που έρχεται και καθαρίζει καμια φορά,

επηρεάστηκε απο την αποτελεσματικότητα της σκούπας, και πηγε να ρουφήξει και τη στάχτη του τζακιου - ε τότε χρειάστηκε πρωτη φορά πλυσιμο το φίλτρο, γιατί η σταχτη ειναι τοσο λεπτη που παει και κολλαει στο φιλτρο. Πλύσιμο φιλτρου λοιπον, στεγνωμα, και μια χαρά. :-)))

ελπιζω να μου κρατήσει για πάντα, και ελπίζω να την βρείς! (μη τη ψαχνεις και τζαμπα! παρε τηλεφωνα πριν !!!!)

πάντως το τι προσπαθούν να σου πουλησουν οι ΑΣΧΕΤΟΙ πωλητές,

που πραγματικά ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ για το τι θα κανεις μετα την σκουπα , αλλα και με το πορτοφολι σου,.. ειναι .... τι να πω...

αν αρχίσω θα με παρουν στις καρτες οι συντονιστές.

το αστείο ειναι παντως οτι κ η πωλήτρια της hoover ήταν επισης ασχετη!!!!!!

(δηλ δεν ήξερε το ατου που ειχε ή δεν είχε εντολή να το προωθήσει!)

Εγώ επειδη το έψαξα κατέληξα σε αυτό - αρα και αυτη η πωλητρια ηταν αναποτελεσματικη, - αντί να ψαχνω 2 ωρες τι θα κανει καλο στη τσεπη στη μεση και στο σπιτι μου, θα μπορουσε να μου τα πει εξαρχης νωρίτερα.

αλλα ξερεις τι? περισσοτερα λεφτα θα βγάλει αν πουλησει κατι ακριβο της ίδιας εταιρείας και σίγουρα παίρνει και μπονους απο αυτό!

αυτό ετσι και αλλιως ισχυει στα περισστοερα προιοντα που πωλουνται και έτσι βγαίνουμε χαμενοι σαν καταναλωτές !!!


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ.Στυλιανακη!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω για την ιστοσελίδα με τους φακούς επαφής..

Επειδή τα αγγλικά μου είναι μέτρια, θέλω να παραγγείλω φακούς με χρώμα, ετήσιους με βαθμό μυωπίας 3 και 3,5. Πως θα τα βρω στο λίνκ? Σε ποια υποεννότητα πρέπει να μπω για να μου στείλουν 1 ζευγάρι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

http://www.krocuskozanis.com/

και ναι μετά απο αναζητηση

(δεν το βρισκα)

ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΡΟΚΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ΑΕΒΕ

ΚΑΡΥΔΙΤΣΑ

ΚΟΖΑΝΗ, 50100 ΝΟΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Tel: 24610-63000 24620-54655

Fax: 24610-54555

e-Mail: amarkou(at)krocuskozanis.com

Web Site: http://www.krocuskozanis.com

βρήκα το site των ροφημάτων που ανακαλυψα στο σαλέ του Πισοδερίου στην Φλώρινα,

που είχε ένα κουτί με νομίζω 6 διαφορετικές γεύσης ελληνικού τσαγιού,

της ελληνικής μάρκας Κρόκος Κοζάνης

να οι γευσεις,

safran.jpg

δυστυχώς το site τους δεν εχει αλλες πληροφορίες,

πιστευω οτι όποιος διαθέτει μαγαζι με βιολογικά πρέπει να τα προσφέρει,

δεν εχουν ΤΙΠΟΤΑ να ζηλέψουν απο αντίστοιχα τσάγια εισαγωγής που ακριβοπωλούνται.

ελπίζω να τα διαθετουν σε λογική ανταγωνιστική τιμή με άλλα τέτοια τσάγια.

όλα που δοκίμασα ήταν πολύ πολύ νόστιμα!

(στο καφέ εκεί μπορούσεες να διαλέξεις)

απο ότι διάβασα στην επιχείριση συμμετέχει και η Κορρές με 15% συμμετοχή και βοήθησε στο να διατεθούν αυτά τα τσαγια στην αγορά,

μένει λοιπον να τα δουμε στα καταστήματα και εμείς στην Αθήνα.

Η επιλογή γεύσεων πάντως ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ.... !

πριν δυο χρόνια άρχισε η προσπάθεια όπως φαινεται εδώ

31/01/2007 Την ίδρυση της εταιρείας «Κρόκος Κοζάνης» ανακοίνωσαν κατά τη διάρκεια συνέντευξης τύπου ο Πρόεδρος του Αναγκαστικού Συνεταιρισμού Κροκοπαραγωγών Κοζάνης κ. Νίκος Πατσιούρας και οι επενδυτές ο κ. Κορρές της εταιρείας Κορρές Φυσικά προϊόντα και ο κ. Μαθιός της Capital Connect. Ο κ. Πατσιούρας ανέφερε μεταξύ άλλων ότι η εταιρεία αρχικά θα παράγει 6-7 ροφήματα και αργότερα θα προχωρήσει στην παραγωγή και άλλων προϊόντων. Υπογράμμισε επίσης πως σε αυτή την προσπάθεια πρέπει να ενεργοποιηθούν και οι παραγωγοί κρόκου με την επέκταση των στρεμμάτων καλλιέργειας.

Ο κ. Πατσιούρας επεσήμανε επίσης την συμβολή της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας στην προσπάθεια αυτή, με την χρηματοδότηση για την αγορά μηχανημάτων. Παράλληλα έχει ζητηθεί από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης η πριμοδότηση των παραγωγών από τον ΕΛΓΑ λόγω της φετινής μειωμένης παραγωγής καθώς και η χρηματοδότηση των νέων παραγωγών για την αγορά σπόρου όπου και αναμένεται σύντομα απάντηση για αυτά τα δύο ζητήματα.

Οι επενδυτές έκαναν λόγω για ένα εγχείρημα που θα αποδώσει τα επόμενα 2-3 χρόνια και τα αποτελέσματα θα είναι εμφανή και στην τοπική κοινωνία. Επίσης επισημάνθηκε από όλες τις πλευρές πως είναι ευκαιρία να προχωρήσουν οι παραγωγοί και στην καλλιέργεια αρωματικών φυτών με στόχο η Δυτική Μακεδονία να καταστεί το κέντρο παραγωγής αρωματικών φυτών.

Δημοσιεύθηκε: 16:51 - 05/02/07

spacer.gif

Με ποσοστό 15% συμμετέχει στην νέα εταιρία ”Προϊόντα Κρόκου Κοζάνης Α.Ε.Β.Ε.” η Κορρές Φυσικά Προϊόντα. Επίσης, στην ανωτέρω εταρία με 30% συμμετέχει η Capital Connect Venture Partners και με 55% ο Αναγκαστικός Συνεταιρισμός Κροκοπαραγωγών Κοζάνης.

Οπως τονίστηκε στη συνέντευξη Τύπου, η νέα εταιρία αποτελεί μια σημαντική επένδυση για την περιοχή, καθώς εστιάζει στην εκλεκτή παραγωγή του κρόκου Κοζάνης, αναδεικνύοντας τα μοναδικά συγκριτικά του πλεονεκτήματα και διασφαλίζοντας σημαντικές προοπτικές ανάπτυξης μέσα από τη δημιουργία νέων θέσεων εργασίας και την εισροή σημαντικών κεφαλαίων για τους τοπικούς καλλιεργητές.

Η ”Προϊόντα Κρόκου Κοζάνης Α.Ε.Β.Ε.” συστάθηκε με αρχικό μετοχικό κεφάλαιο 3.680.000 ευρώ με συμμετοχή κατά 30% του Αμοιβαίου Κεφαλαίου Επιχειρηματικών Συμμετοχών ”Capital Connect Venture Partners”, κατά 15% της ”Κορρές Φυσικά Προϊόντα” και την στρατηγική συμμαχία και συμμετοχή κατά 55% του ”Αναγκαστικού Συνεταιρισμού Κροκοπαραγωγών Κοζάνης”.

Επεξεργάστηκαν by Μαρια Στυλιανακη

 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει αλλά οφείλω να το τοποθετήσω εδώ αμέσως!!!!!

το παπούτσι με ρυθμιζόμενο τακούνι!.... ????


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το τέλειο τακούνι είναι σούπερ!!!!

γιατί νομίζω ότι δεν πρόκειται να το δούμε ποτέ στην Ελλάδα;;; άραγε να μπορείς να το παραγγείλεις από εξωτερικό;;;


ΤΑΟ

*Η μεγάλη μου κορούλα γεννήθηκε: 29-3-2003

*Η δεύτερη μου κορούλα γεννήθηκε: 21-7-2004

*H καραμελένια γεννήθηκε: 20-12-2009

*Η ζουζούνα μου γεννήθηκε: 9-6-2011

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Το Mελεκούνι!

όποιος δε ξερει τι ειναι πρεπει να δοκιμασει!

http://www.mel.gr/greek/melekouni.html

είναι πιο μαλακό απο παστέλι , πιο αρωματικό καθως εχει και μυρωδικά δεν εχει συντηρητικά και είναι πεντανόστιμο.

(το παστέλι το απλό το βαριέμαι σαν γεύση)

Ιδανικό για να γρήγορη ενεργεια οταν δεν εχεις παρει πρωινό κ εισαι στο δρομο.

παω να το βαλω και στα σνακ.

εγώ παραγγέλνω κάθε 3μηνο απο 1-2 κούτες με συσκευασιες των 30γρ. - πολύ βολικές και σίγουρα βολικές για τα παιδιά κ για σχολείο εαν θελουν κατι γλυκό.

τις στέλνουν κατευθείαν σπιτι - δεν θυμαμαι τιμη το ένα ακριβώς - είναι κατω του 1 ευρώ

συνταγή http://www.mel.gr/greek/sintages_melekounia.html

περιγραφή απο το site (πολυ ωραια οποτε την βαζω και εδω)

συν του ότι κάνουν και για βαφτισεις! στανταρ θα παιρνα απο εκεί.

Ποιοτικά δηλαδή όσο καιρό παίρνω, (εδω και 8 μήνες) ήταν πάντα πολύ καλά.

Το μελεκούνι είναι ένα υγιεινό γλύκισμα και ξεχωρίζει για την υπέροχη γεύση και την υψηλή διατροφική του αξία. Χρησιμοποιείται μυρωδάτο θυμαρίσιο μέλι που παράγεται από τα νησιά της Δωδεκανήσου ,φυσικό σουσάμι, προστίθενται ολόκληρα αμύγδαλα, ξυσμένο πορτοκάλι – περγαμόντο και διάφορα μπαχαρικά ανάλογα με την περιοχή. Το μελεκούνι κόβεται σε σχήμα ρόμβου, είναι μαλακό και ελευθερώνει όλα τα αρώματα του τη στιγμή που το γεύεσαι. Το μυστικό της συνταγής είναι η αγάπη και η χαρά των στιγμών που συνοδεύει το μελεκούνι και ο παραδοσιακός τρόπος παραγωγής του. Είναι διαφορετικό από τα κοινά παστέλια και αυτό οφείλεται στα συστατικά του και στο τρόπο κατασκευής του Τρώγοντας ένα μελεκούνι, κανείς, νιώθει ωραία, ευχάριστα, κάνει ένα δώρο στον εαυτό του προσφέροντας του, τα πλούσια θρεπτικά συστατικά του μελιού και του σησαμιού και χωρίς να τον επιβαρύνει με περιττές θερμίδες.

Παράδοση : Στο νησί της Ρόδου, σύμφωνα με την παράδοση, στους γάμους και τα βαφτίσια κερνάνε τους καλεσμένους μελεκούνι. Οι γυναίκες του χωριού από το οποίο κατάγεται το ζευγάρι, μαζεύονται όλες μαζί και σε γιορτινή ατμόσφαιρα με τραγούδι και χαρές φτιάχνουν τα μελεκούνια τα οποία τα προσφέρουν στα καλέσματα και στην εκκλησία.

Ιστορικά προέρχεται από την Αρχαία Ελλάδα . Το μέλι και το σησάμι είχαν πολύ σημαντική θέση στη διαιτολόγιο των αρχαίων Ελλήνων. Γνώριζαν από τότε την υψηλή τους διατροφική αξία και ήρθε μετά από χιλιάδες χρόνια η επιστήμη να το αποδείξει.

Η ονομασία Μελεκούνι έχει ρίζες στην Αρχαία Ελλάδα.

Αποτελείται από 2 συνθετικά μελε και κούνι από το μέλι κα το κουνί (κούνα-ες) όπως λέμε τους σπόρους στη Ρόδο. Προέρχεται από το κόκκων (του κόκκωνος) που στην Αρχαία Ελληνική γλώσσα σημαίνει σπόρος .

Μελεκούνι το καλύτερο «energy snack»

Το μελεκούνι σε σύγκριση με τρόφιμα τύπου ¨snack¨(με ίσες θερμίδες) όπως σοκολάτες, ντόνατς, μπισκότα, κρουασάν κ.α. έχει μακράν την υψηλότερη διατροφική αξία και προσφέρει εξαιρετικά θρεπτικά στοιχεία τα οποία είναι απαραίτητα στον άνθρωπο.

Ο θησαυρός της Ρόδου μας δίνει ενέργεια και υγεία

  1. Μελέτες έχουν δείξει ότι το μελεκούνι έχει ευεργετικές ιδιότητες για την υγεία και συμβάλλει στη μακροζωία.
  2. Αυτό οφείλεται στα δύο κυριότερα συστατικά του το αναποφλοίωτο σησάμι και το μέλι

ΣΗΣΑΜΙ

Οι σπόροι του φυσικού σουσαμιού περιέχουν χαρακτηριστικά

  1. πενταπλάσια ποσότητα ασβεστίου από το πλήρες πρόβειο γάλα
  2. διπλάσια ποσότητα σιδήρου από το σπανάκι
  3. μεγαλύτερη περιεκτικότητα φωσφόρου από τα ψάρια.
  4. Υψηλό ποσοστό πρωτεϊνών και διαιτητικών ινών
  5. Τα ακόρεστα λιπαρά οξέα (ω-6) ,η σεσαμίνη και η βιταμίνη Ε που περιέχονται στο σησάμι μειώνουν σημαντικά τη κακή χοληστερόλη
  6. σημαντικές ποσότητες βιταμινών όπως β1, β2, νιασίνη
  7. φυτοστερόλες και λιγνάνες που δρουν αντιοξειδωτικά, αποτοξινωτικά και φαρμακευτικά στον οργανισμό.

ΜΕΛΙ

  1. Το μέλι αποτελείται από 180 πολύτιμα στοιχεία κι έχει μεγάλη θρεπτική αξία.
  2. Είναι η πιο γρήγορη πηγή ενέργειας που μας προσφέρει αυτούσια η φύση, πολύτιμη για τους αθλητές, τα παιδιά, τις εγκύους, τους αρρώστους και για κάθε ταλαιπωρημένο οργανισμό.
  3. Βοηθάει στη μνήμη και στη διαύγεια του μυαλού
  4. Προστατεύει τα δόντια και καταστέλλει την αναιμία
  5. Χαρακτηρίζεται από αντισηπτική, βακτηριοστατική και καρδιοτροφική δράση,
  6. συμβάλλει στην μείωση της αρτηριακής πίεσης
  7. βοηθά στην αντιμετώπιση της δυσπεψίας και έλκους.

ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕΛΕΚΟΥΝΙΟΥ

ποσότητα

ανά 100γρ

μελεκούνι 60γρ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ

519 kcal

311 kcal

ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ

16,6 g

10 g

ΛΙΠΑΡΑ Εκ των οποίων

31,6 g

18,9g

Κορεσμένα

4,3 g

2,58g

Μονοακόρεστα

15,5 g

9,3g

Πολυακόρεστα

11,8 g

7,1g

ΧΟΛΗΣΤΕΡΟΛΗ

0

0

ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ

38,8 g

23,28g

ΣΑΚΧΑΡΑ Εκ των οποίων

28,9 g

17,3g

Φρουκτόζη

13,8

8,3

Γλυκόζη

13,6

8,1

ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΕΣ ΙΝΕΣ

6,51 g

4 g

ΑΣΒΕΣΤΙΟ

611 mg

367 mg (46% ΣΗΔ*)

ΣΙΔΗΡΟΣ

3,4 mg

2,1 mg (15% ΣΗΔ)

ΦΩΣΦΟΡΟΣ

344 mg

207 mg (30% ΣΗΔ)

ΝΑΤΡΙΟ

0,012g

0,007g

*ΣΗΔ: ΣΥΝΙΣΤΩΜΕΝΗ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΗ σύμφωνα με την οδηγία 2008/100/ΕΟΚ

ΓΑΜΟΙ- ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ – ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Η Μελισσοκομική Δωδεκανήσου παράγει και προμηθεύει με Μελεκούνια Γάμους – Βαφτίσεις και άλλες εκδηλώσεις όπως γιορτές , συνέδρια, συνεστιάσεις, πολιτιστικά δρώμενα κ.α. Σήμερα καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος της ζήτησης στο νησί της Ρόδου και προσθέτει συνεχώς στη γκάμα της διαφορετικές προτάσεις συσκευασίας για να ικανοποιήσει απόλυτα τους πελάτες της. Επίσης έχει δημιουργήσει και άλλα συναφή προϊόντα όπως σετ δώρων :με μελεκούνια , υπέροχα βαζάκια μελιού με καρύδι , λουκούμια με μέλι , μάντολες, ζελεδάκια μελιού κ.α.

Μπορείτε να διαλέξετε μελεκούνια για τον γάμο σας ή την βάφτιση σας έχοντας τις παρακάτω επιλογές:

1) Μεγάλο μελεκούνι 60γρ (συνηθίζεται σε γάμους) ή το μεσαίο μελεκούνι των 30γρ (συνηθίζεται σε βαφτίσεις , στα κρεβάτια και στα καλέσματα) ή το mini μελεκούνι των 14γρ

2) παραδοσιακό σχήμα ρομβοειδές(μπακλαβαδωτό) ή σε σχήμα καρδιάς ή το σχήμα καραμέλας.

2) τύλιγμα με το χέρι ή την αεροστεγή συσκευασία (διατηρείται μεγαλύτερο χρονικό διάστημα)

3) πάνω από 20 εντυπωσιακές ετικέτες για όλα τα γούστα μπορούν να τυπωθούν με τα ονόματα των νεόνυμφων ή των βαπτιζόμενων ή τα λογότυπα σας και να δώσουν στα μελεκούνια σας το προσωπικό σας στυλ.

Μπορείτε να ζητήσετε πληροφορίες στο τηλέφωνο 2241048200 ή στο eʼmail μας info(at)mel.gr

ΠΟΙΟΤΗΤΑ

Η Μελισσοκομική Δωδεκανήσου έχει το πλεονέκτημα να διαθέτει και να χρησιμοποιεί στη παραγωγή του μελεκουνιού , ένα από τα καλύτερα μέλια στο κόσμο . Φροντίζει να το συνδυάζει με τα καλύτερα υλικά όπως το φυσικό σησάμι , το φρέσκο πορτοκάλι και λεμόνι και τα φρεσκοκομμένα μπαχαρικά. Επίσης τα υλικά συσκευασίας είναι εγκεκριμένα για τρόφιμα και έχουν περάσει τους αυστηρότερους ελέγχους.

Η Μελισσοκομική Δωδεκανήσου έχοντας ιδιαίτερη ευαισθησία και θέλοντας να εξασφαλίσει την άριστη ποιότητα στην παραγωγή του μελεκουνιού , εφαρμόζει πιστοποιημένα συστήματα ποιότητας HACCP 22000 καθώς και σύστημα διαχείρισης ποιότητας ISO 9001.

Update 10/6/11 Χάρηκα πολύ που είδα το προιόν στη γνωστή γαλανόλευκη αλυσίδα καταστημάτων! κόστος 0.90 ευρώ η μεγάλη συσκευασία.

Για παιδιά συστήνω την 30g - δεν την εχουν ακόμα, αλλά αξίζει να την παραγγείλετε σε κουτί απευθείας να τα εχετε σπίτι για καθε περίπτωση.

Παρότι η αλυσίδα έχει πουληθεί σε γνωστή αλυσίδα σουπερμάρκετ βελγική, τα προιόντα που έχει στα καταστήματα που είναι Ελληνικά πληθαίνουν!

Απαιτήστε απο τα τοπικά μικρότερα σουπερμάρκετ ή άλλες αλυσίδες να έχουν επίσης ελληνικά προιόντα !

Επεξεργάστηκαν by Μαρια Στυλιανακη

 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • 4 months later...

Κατεχάκη 70, κατάστημα με κρητικά προιόντα

καταπληκτική γραβιέρα όχι πολύ αλμυρή, την έφερε μόλις, κ φρέσκια μυζήθρα,

παξιμάδια

εχει ενα πολύ καλό, κ σκληρό κριτσίνι "Τα σφακιά" Κριτσίνι Πολύσπορο,

ενώ έχει και άλλα χωρίς αλατι κ συντηρητικά ...

επίσης αλατσολιές (μικρές αλμυρές ελιές) και λάδι κ χύμα μέλι θυμαρίσιο (δε τρελλαινομαι για θυμαρίσιο εγω οποτε δεν κρίνω).

Το κρασί που φέρνει εμένα δε μου αρέσει είναι το παλιωμένο κρητικό κόκκινο.

το κατάστημα είναι ακριβώς δίπλα απο την γκαλερί ΑΕΝΑΟΣ.

Η γραβιέρα είναι σούπερ!! εξαιρετική κ η μυζήθρα ολα τα λεφτά, η αυθεντική.

Κάτι που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν είχε τιμές στα προιόντα που είναι χύμα, ίσως επειδή τα είχε φέρει προ ημερών, είναι κάτι που θα τους το πώ όταν ξαναπάω.

κ όταν θα ξαναπάω θα δοκιμάσω κ τσικουδιά που έχουν.


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

βιολογική φακή από Μάνδρα Λάρισας, παραγωγός Τσουκνικάς Αλέξης.

η καλύτερη που έχω μαγειρέψει κι εχω φάει.

βέβαια, την μαγειρεύω περισσότερο για την κόρη μου.

βγαίνει στο google αν βάλετε τα στοιχεία αυτά σε διάφορα ηλεκτρονικά βιολογικά shop.

την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

lavera αφρόλουτρο-σαμπουάν για την κόρη μου. μου αρέσει πολύ. σε βιολογικά μαγαζιά.

λάδι alea, βιολογικό.

επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

κρεμούλες holle. για την μικρή.

μπιμπερό, πιπίλες, αποστειρωτής, κυπελάκια, θερμαντήρας, ενδοεπικοινωνία avent.

πιανάκι φίσερ πράης. τρελαίνεται η μικρή μου. παίζει ώρες με αυτό.

γραβιέρα Νάξου. ανφοργκέταμπλ!

τα καλύτερα παπουτσάκια μούγιερ!

τα καλύτερα κοριτσίστικα αξεσουάρ accessorize!

αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένο μου καθαριστικό για έπιπλα λευκό ξύδι σε πανί.

αγαπημένο μου καθαριστικό για τα μπάνια, εκτός της χλωρίνης, την οποία δεν αλλάζω για τις λεκάνες, νεροχύτες, μπανιέρα, είναι κυρίως για τα πλακάκια, αρμούς, γωνίες μαγειρική σόδα με μηλόξυδο και τρίψιμο με οδοντόβουρτσα. βγάζω το άχτι μου.

τα κάνει λαμπίκο!

για το μάρμαρο ενίοτε χρησιμοποιώ fairy για τα πιάτα. μία στο τόσο, γιατί προτιμώ το νερό.

i love ζαχαροπλαστείο Κωνσταντινίδης, γιατί έχει τους καλύτερους κουραμπιέδες, το καλυτερότερο μιλφέιγ, και γιατί το προφιτερόλ του βγαίνει και σε μεγάλη οικογενειακή συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένο μου καθαριστικό για έπιπλα λευκό ξύδι σε πανί.

αγαπημένο μου καθαριστικό για τα μπάνια, εκτός της χλωρίνης, την οποία δεν αλλάζω για τις λεκάνες, νεροχύτες, μπανιέρα, είναι κυρίως για τα πλακάκια, αρμούς, γωνίες μαγειρική σόδα με μηλόξυδο και τρίψιμο με οδοντόβουρτσα. βγάζω το άχτι μου.

τα κάνει λαμπίκο!

για το μάρμαρο ενίοτε χρησιμοποιώ fairy για τα πιάτα. μία στο τόσο, γιατί προτιμώ το νερό.

i love ζαχαροπλαστείο Κωνσταντινίδης, γιατί έχει τους καλύτερους κουραμπιέδες, το καλυτερότερο μιλφέιγ, και γιατί το προφιτερόλ του βγαίνει και σε μεγάλη οικογενειακή συσκευασία.

θα συμφωνησω και έγω οτι η σοδα κανει θαυματα και αποφευγουμε ετσι τα πολλα χημικα.

Βρηκα λυση στα υλικα τοστ με διπλη παστεριωση που κρατανε περισσοτερο ανοιγμενα.

Και για πρωινό καταργησα τα κρουσανακια κα τα μπισκοτακια και επιλεγουμε πλεον δημητριακα ή ψωμι με βουτυρο και μελι.

αυτα :D οταν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...